Šta je novo?

Akcione kamere (GoPro, Yi, Eken, SJCAM...)

Imas banovan nalog i ovaj sa opomenama, to bas uliva poverenje u tvoje tvrdnje :)

Evo ti samo malo moje statistike u online kupovini pa mi kazi da li mogu ravnopravno sa tobom da razgovaram ili mozda mogu da te ucim o tome i kazem ti sta je najbolje..

1999. Poceo online kupovinu, 2002. Prvi paypal i ebay nalog, napravio preko 200.000 eura transakcija, oko 5000 na ebayu, 100% pozitivni feedback, narucivao godinama za pola foruma, i probao sve sajtove koji su se u medjuvremenu pojavili, i isto tako ih redom eliminisao.

Zakljucak iz tog iskustva je da bih kod ostalih kupio samo folije za ekrane i jeftine maske za mobilni. Nista ozbiljno ne postoji kod svih njih, ne postoji nikakva sigurnost i ozbiljnost robe, niko ti ne drzi ledja kao kupcu kao sto to radi ebay i paypal, jednostavno mogu napamet da kupim auto i da ne razmishljam da li ce me zeznuti.

Ako ti samo kupujes gluposti od 3$ koje na aliexpressu kostaju 2.5$, onda zaboravi na celu ovu pricu, to je svejedno gde kupujes..
 
Imas banovan nalog i ovaj sa opomenama, to bas uliva poverenje u tvoje tvrdnje :)

Evo ti samo malo moje statistike u online kupovini pa mi kazi da li mogu ravnopravno sa tobom da razgovaram ili mozda mogu da te ucim o tome i kazem ti sta je najbolje..

1999. Poceo online kupovinu, 2002. Prvi paypal i ebay nalog, napravio preko 200.000 eura transakcija, oko 5000 na ebayu, 100% pozitivni feedback, narucivao godinama za pola foruma, i probao sve sajtove koji su se u medjuvremenu pojavili, i isto tako ih redom eliminisao.

Zakljucak iz tog iskustva je da bih kod ostalih kupio samo folije za ekrane i jeftine maske za mobilni. Nista ozbiljno ne postoji kod svih njih, ne postoji nikakva sigurnost i ozbiljnost robe, niko ti ne drzi ledja kao kupcu kao sto to radi ebay i paypal, jednostavno mogu napamet da kupim auto i da ne razmishljam da li ce me zeznuti.

Ako ti samo kupujes gluposti od 3$ koje na aliexpressu kostaju 2.5$, onda zaboravi na celu ovu pricu, to je svejedno gde kupujes..
Druze pa ti ne kapiras sta ja pricam celo vreme. Svaka cast tebi na toliko transakcija i ja ih za svoje godine dosta imam. Ja kazem za kineske stvari poput ovih "kopija" kamerica, baterija, njihovih telefona itd. Vecina prodavaca nudi jeftinije na aliju, iz razloga jer ih ebay vise muze. Normalno je da necu traziti tamo automobil, profesionalni kameru ili neku trecu skuplju stvar ali za ove sitnice svakako je bolji izbor. A kamera od 150 dolara je svakako sitnica za takve stvari.

Ja ne kazem da je ebay los, naprotiv kupujem tamo redovno, imam mnogo neprospavanih noci jureci neke zanimljive stvarcice po aukcijama ali jednostavno za kineske sitnice po meni je ali bolji izbor. Ne samo ali, gb, eb itd.

Uostalom dosta kineza je pocelo da povlaci te sitnice sa ebay-a jer im se i ne isplati. Alipay sad drzi pola njihovog trzista, ja nikad nisam imao problema, jeste paypal klasa ali je skup i prilicno ogranicen za nasu zemlju.

I drugo ja u Srbiji nemam privilegiju da porucim neku skuplju stvar, ne iz razloga jer ne mogu vec necu bas zbog nase carine i zakona koji ovde vaze. Tako da se skoro uvek vise isplati kupovati ovde direktno. I da uglavnom i kupujem sitnice od 10-15 dolara pa do nekih 350-400 ali samo iz razloga koji sam ti gore spomenuo.
Ali to ne znaci da ne znam ništa o kupovini na internetu kao ni to da sam za njega saznao pre par godina kao sto kazes, kad sam otkrio bench...
 
Poslednja izmena:
Zakljucak iz tog iskustva je da bih kod ostalih kupio samo folije za ekrane i jeftine maske za mobilni. Nista ozbiljno ne postoji kod svih njih, ne postoji nikakva sigurnost i ozbiljnost robe, niko ti ne drzi ledja kao kupcu kao sto to radi ebay i paypal, jednostavno mogu napamet da kupim auto i da ne razmishljam da li ce me zeznuti.
Glow sticks si zaboravio :d
 
@djordje

moram da se slozim sa drajverom i da kazem da kupiti kamericu ovog tipa na aliexpresu je veliki rizik.
Jos prosli put kada smo diskutovali o onom klonu sj4000 sam napomenuo da na celom aliexpresu ima samo 5 prodavaca koji prodaje original a svi ostali klonove.
U toj gomili klonova je jako tesko proci nezajeban, na ebayu su takve stvari gotovo nemoguce.
 
Čekajte, ja kupio, čekam isporuku. Ako je klon, i to mogu da dokažem, imam dispute koji po mom iskustvu odlično radi. Ili grešim?
Ja ne koristim eBay, nikada ništa vrednije nisam kupovao, (ok, jesam do 30usd), uvek kupovao na Aliju, nekoliko puta dispute, uvek prošao odlično. Ovaj prodavac ima odličan score, posebno za ovaj proizvod. Valjda nisu svi sisali vesla...
Po onome što sam ja čitao, sjcam se prepoznaje kao original i pre nego što ga uključiš, znači, imam vremena za dispute. Molio bih da mi objasnite de grešim.
Ne sporim da je eBay sigurniji, to sad nije tema, već sam kupio.
 
@djordje

moram da se slozim sa drajverom i da kazem da kupiti kamericu ovog tipa na aliexpresu je veliki rizik.
Jos prosli put kada smo diskutovali o onom klonu sj4000 sam napomenuo da na celom aliexpresu ima samo 5 prodavaca koji prodaje original a svi ostali klonove.
U toj gomili klonova je jako tesko proci nezajeban, na ebayu su takve stvari gotovo nemoguce.
Eto ukucaj na ebayu, isti prodavac, stavio pod brand other brands. Sve je to isto, treba dobro pogledati. Kinezi su veliki prevaranti.
Zato kazem da su tu i drugi sajtovi, mada gde god ima dispute nece ga ostetiti.
 
Eto ukucaj na ebayu, isti prodavac, stavio pod brand other brands. Sve je to isto, treba dobro pogledati. Kinezi su veliki prevaranti.
Zato kazem da su tu i drugi sajtovi, mada gde god ima dispute nece ga ostetiti.
Znas kako, ja ipak se ne bih drzao za Ali-jev dispute... eBay je ipak eBay - ko hoce da rizikuje nek slobodno proba Ali... ;)
 
Cek bre wtf... Sta se desilo ovde? Marti i Driver pisu istu stvar i ja se slazem. Hmm, sneg?
 
Eto ukucaj na ebayu, isti prodavac, stavio pod brand other brands. Sve je to isto, treba dobro pogledati. Kinezi su veliki prevaranti.
Zato kazem da su tu i drugi sajtovi, mada gde god ima dispute nece ga ostetiti.
Naravno. Ali seti se momka koji je kupio klona sj4000 pre par strana, i razmisli da li ce bi mu prosla zalba na aliexpresu i kako bi prosao na ebay-u.
Takve klonove i ne postavljaju na ebayu jer se ni jednom prevarantu to ne isplati, izgubio bi i robu i pare.
 
To bi mu se desilo i na ali expressu ako bi tvrdio da je original, a prodavao klon, i otvoriš dispute. Kod SJCAM se vrlo lako utvrdi razlika.
Ako je neko vešto reklamirao klon, a ti kupio, to je onda druga priča.
Grešim?
 
Poslednja izmena:
Naravno. Ali seti se momka koji je kupio klona sj4000 pre par strana, i razmisli da li ce bi mu prosla zalba na aliexpresu i kako bi prosao na ebay-u.
Takve klonove i ne postavljaju na ebayu jer se ni jednom prevarantu to ne isplati, izgubio bi i robu i pare.
Pa tamo i pise da nije sjcam vec nesto poput toga :D
 
Nesto manje ili isto kao i sve druge zemlje na svetu. Ako je preko 50 evra paket, placas carinu na cenu paketa sa posiljkom pa na sve to porez. Ako je ispod, placas ili nista ili otvaranje pakera (~300 kinti) ili porez (20%) i otvaranje paketa.
 
Ma znam ja da to tako treba, nego pitam kod nas pošto znam da to rade ofrlje nekad.
 
To bi mu se desilo i na ali expressu ako bi tvrdio da je original, a prodavao klon, i otvoriš dispute. Kod SJCAM se vrlo lako utvrdi razlika.
Ako je neko vešto reklamirao klon, a ti kupio, to je onda druga priča.
Grešim?
Oni uvek vesto reklamiraju fake robu, da nije tako ne bi mi ovde sad ni pricali o tome.
 
poenta je što su nekad ljudima stvari plaćene 10 evra procenili da su 200 pa im na to naplatili sve. Interesuje me kako ide procena, da li i dalje ima tog divljanja.
 
Tesko da su nekome procenili da nesto kosta 20x vise.
Procena je uglavnom realna znaci ako platis ovu kameru 150$ ocekuj bar 50$ dazbina, sve ispod toga je tvoj dobitak.
 
Mozes da se zalis i dostavis dokaze o placanju ako bas precene. Uglavnom ide tu neka cena kao na netu. Meni su recimo svi paketi u pucketavoj koverti prolazili bez, naravno ako nije bas od pola kg :D Za sve ostalo uglavnom ide pdv, a ako prelazi 50e i carina.
 
Ja poručio externi adapter za monitor, i platio ga 8USD. Carina procenila na 10 i rebnula oko 200din PDV plus otvaranje paketa. Bilo 360din ukupno.
 
Ja platio Xiaomi Yi kameru 62 evra i nisam platio carinu a odmah iza toga opremu za nju u vredosti 30 evra i takodje nisam platio nista nasima na carini, isto tako i moj ortak ali kapiram da je to bila sreca, btw odlicna kamera, nije bilo potrebe da se rucno namesta fokus, cesto nadogradjuju firmware i od nedavno snima i 2K video, a bitrate je povecan na oko 21Mbps, u slabijim svetlosnim uslovima prilicno lose snima ali za ono cemu meni sluzi a to su dnevni uslovi je odlicna. Uzeo sam je na Banggood-u.
 
Imate dve opcije. Jedna je da se carini jos pre nego sto stigne paket, posalje mejl, gde im se kaze da stize paket, i posalje se screenshot izvoda ili paypala ili cega god, gde se vidi tacno koliko je placen paket. A druga opcija je da se zalis, tako sto se opet podnese dokaz o uplati, i ponistice prethodnu odluku i tacno u dinar naplatiti toliko koliko treba.

Inace da, cesto se desi da ne naplate nista. Jednostavno ih mrzi da gledaju, i to je nesto sto nama treba da bude super, a ne da ih pljujemo. Samo rade svoj posao, i sto je najgore ok ga rade, jedino sto umeju da budu spori. Drugo je to sto bi mi da sve bude besplatno, iako nigde u svetu nije.
 
Kazem ako bas precene, tipa za telefon od 100 dolara kad procene na 200. Ako se podudaraju izbor iz banke i faktura sa sajta prepravice iznos.
@djordje
Hoce, kako da ne...
To ti je neko pricao da je to tako? :)

Meni su paket od 50$ procenili na 100$ i obracunali carinu na to, ja se zalio platio taksu i cekao 75 dana (rok je inace 60 dana, ali nemas kome da se zalis) da to rese, (naravno prilozio izvod iz banke sa sajta i sa pay pala), zalbu su glat odbili uz obrazlozenje da nedostaje originalna faktura prodavca, i da mogu ponovo da se zalim ako platim taksu od 1600din.
Ako imas viska para i vremena, samo napred sa zalbom. Mozda te usere ;)
 
Poslednja izmena:
@djordje
Hoce, kako da ne...
To ti je neko pricao da je to tako? :)

Meni su paket od 50$ procenili na 100$ i obracunali carinu na to, ja se zalio platio taksu i cekao 75 dana (rok je inace 60 dana, ali nemas kome da se zalis) da to rese, (naravno prilozio izvod iz banke sa sajta i sa pay pala), zalbu su glat odbili uz obrazlozenje da nedostaje originalna faktura prodavca, i da mogu ponovo da se zalim ako platim taksu od 1600din.
Ako imas viska para i vremena, samo napred sa zalbom. Mozda te usere ;)
Pa originalni fakturu i posaljes, ja dam se zalio i dobio sam paket nazad za 10 dana, podneses zalbu ne podignes paket i sacekas. E bas zato volim gearbest npr ili ali, direktno preuzmem fakturu i imaju sve potrebne informacije na njoj.
http://prntscr.com/8kn9zp
 
To nije originalna faktura, a inace paket i jeste bio sa gearbesta.
Mislim, nema potrebe da ovde kacim, znas i sam kako im izgleda invoice, pa i nepismenom bi izgledao smesno, a ne cariniku kome je to posao, i opet oni na sve to imaju pravo da odbiju kao sto su uradili u mom slucaju.
 
To nije originalna faktura, a inace paket i jeste bio sa gearbesta.
Mislim, nema potrebe da ovde kacim, znas i sam kako im izgleda invoice, pa i nepismenom bi izgledao smesno, a ne cariniku kome je to posao, i opet oni na sve to imaju pravo da odbiju kao sto su uradili u mom slucaju.

Meni su ovakvu prihvatili sad ko zna, znas i sam da ih raznih ima tamo. Ja sam dostavio izvod iz banke, overen . http://cs3-2.4pda.to/6287321.png


@gavra Jel mozes da mi pustis link za tu dodatnu opremu ? Razmisljam o yi samo zbog carine jer verovatno nece ici na pregled paketa pa bih nju porucio ali je tesko naleteti na originalnu opremu.
 
Poslednja izmena:
Drago mi je da cujem da je neko to uspesno resio zalbom, ali eto znaj da ne uspeva uvek.
 
@djordjesl
Nisam uzeo preko Banggood vec Geekbuying ali to je slicno :)
http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Xiaoyi-WiFi-Action-Camera-16MP-1080P-60FPS-Ambarella-A7LS-155-Degree-Wide-Lens-Bluetooth-40M-Diving-Sports-DV---White--Basic--342272.html?utm_source=EMS&utm_medium=EMSPD_Product_Link&utm_campaign=EMSPD_Feed_342272
Ja sam narucio zajedno sa kamerom, punjac za dve baterije, dodatnu bateriju, poklopac za objektiv, stap i podvodno kuciste ali sam trazio da mi salju odvojeno a i inace bi tako radili jer im je u razlicitim skladistima oprema i kamere, nisam narucio original Xiaomi podvodno kuciste niti original stap ali rade posao sasvim dobro, mada je bilo kod njih da se naruci a mozes da pogledas i na
http://www.gearbest.com/xiaomi-yi-_gear/
oni prodaju original Xiaomi opremu.
 
Nazad
Vrh Dno