Šta je novo?

Akcione kamere (GoPro, Yi, Eken, SJCAM...)

Ali eto, nije... A to je ono sto se ne vidi iz specifikacija, i zato sam rekao da me ne zanimaju specifikacije...
 
GoPro Hero nova u prodavnici sa sve garancijom 20.000rsd.
 
Mozda trojkica ? :)
 
Jel moze neko na PM da mi posalje link od proverenih Madjara koji prodaju GoPro? Hvala
 
Nađi na kupujemprodajem čoveka, zove se Fantasterriffic i pitaj da ti nabavi, ja sam kupovao kod njega više puta, jeftin je a i proveren je čovek što i govori tih 600 ocena što ima na kupujemprodajem.
 
Preključe sam se video sa njim, preuzeo neku robu, ali nisam znao da valja i GoPro
 
Jel moze neko na PM da mi posalje link od proverenih Madjara koji prodaju GoPro? Hvala

A koji su to tačno ljudi, a koji rade na takav način, da su neprovereni? :) Koji je njihov interes da te prevare. Pa oni mnogo više zarađuju od toga da budu super prema kupcu, nego da ga zeznu. Većina njih ima više stotina pozitivnih feedbacka, a to baš nije lako sakupiti.
 
Mislio sam na Madjare koji nas rade sa GoPro kamericama i dodatnom opremom, specijalozovali se, ako uopšte takvih ima
 
Jel ima ko iskustva sa Xiaomi Yi ili s
Sjcam sj5000wifi?

Poceli smo da vozimo bicikla porodicno pa mi treba nesto da to i zabelezim.

Na Gopro necu da dajem novac jer ce svi snimci biti za kucnu upotrebu.

Od ovih sto sam gledao:

- sj4000 wifi - 4mpix, 1080p 30fps popularna kamerica, dobar kvalitet snimka ali previse plave boje, cena u kitu sa 2 baterije i punjacem $85

- sj5000wifi - 14mpix, 1080p 60fps, dobar prikaz boja, $115 u kitu sa dodatne 2 baterije i punjacem.

- sj5000+, najbolji medju sjcam brendom, cena 132 bez dodatne baterije. Posle carine i poreza na granici isplativosti vs neki gopro ili sony

- Xiaomi yi - bas, bas nahvaljena kamera, 16mpx sony senzor, snima u 1080p 60fps. Meni je mana nedostatak ekrana i zavisnost iste od aplikacija. Prednost u odnosu na sj kamere je kvalitet slike/video zapisa. Meni takodje prednost i postojanje daljinca. Cena $69 bez ikakve opreme.

Jel ima neko iskustva sa nabrojanim kamerama?
 
Imam ja xiaomi yi kameru, samo ne znam sta te zanima?
 
Pa verovatno bi ga zanimalo da je uporedis sa GoPro ili navedenim Sjcam, mada ima gomila poredjenja po netu. Mislim da ako uzmes Xiaomi Yi, neces pogresiti za kucnu upotrebu, ako su dodaci koji postoje za pomenutu tebi dovoljni.
 
Mislim da ako uzmes Xiaomi Yi, neces pogresiti za kucnu upotrebu, ako su dodaci koji postoje za pomenutu tebi dovoljni.
Kako to mislis "dodaci koji postoje"?

Vecina tih dodataka je univerzalna, a ono sto nije ima posebno za svaku od tih kamera.
Znaci prakticno za svaku od kamera postoje svi bitni dodaci.

Ne mogu xiaomi da poredim sa sjcam (nisam imao prilike), mogu samo sa gopro...
Takodje mislim da na osnovu YT snimaka nista ne mozes da zakljucis, slika je tamo toliko losa da je jednostavno razlika ogromna.

Nema potrebe da hvalim gopro, zato cu samo da napisem sta mi se ne svidja kod xiaomi:

-dobijete nepodesenu kameru, tako da prakticno novu kameru morate da otvarate kuciste i podesavate objektiv sto ce biti neprihvatljivo onima koji nisu vesti sa tehnikom, i ima tu jos par sitnica koje usput mozete da modujete kada vam je kamera otvorena.
-lako se prlja, plastika je previse nezna.
-dodatke morate da kupite posebno sto je dobro sto cete kupovati samo ono sto vam treba ali i lose sto pocetnik nema pojma sta mu treba pa ce i na to da potrosi dosta para.

Sa tehnicke strane kamera je odlicna!

Verovatno se najvise isplati kupiti sjcam4000 wifi jer je dobijete kao bundle.
 
Poslednja izmena:
Kod sj4000wifi me samo nervira previse naglasena plava boja, npr nebo koje nema veze sa zivotom. Zato mi sj5000wifi vise odgovara.

Meni je generalno nedoumica da uzeti sj koji ima ekran i casom se moze podesavatinpo potrebi ili xiaomi yi koji ima daljinac ali za sve treba telefon.

Cenovno, sj5000wifi (kit) sa 2 dodatne baterije (ukupno 3), dodatnim punjacem i drzacem za auto je $119.

Xiomi yi, sa dokupljivanjem dodatne opreme izadje slicne sjcam izadje 10-ak dolara skuplje.

Nema potrebe da se poredi sa gopro jer mi taj kalibar kamere ne treba (kesh nije problem).
 
Nije nikakvo cimanje podesiti kameru preko aplikacije, to i onako neces svaki cas raditi i tu su verovatno sve iste.
Ali recimo pitem app ti mozes pregledati, obrisati ili prebaciti snimak na telefon i tako osloboditi prostor sto je nezamenjivo.

Lcd ekran ti takodje ne treba, jer on samo trosi i onako baterije skromnog kapaciteta posto su sve te kamere male pa su im i baterije male.

Ono sto bi bilo korisno je neki monohromatski lcd kao sto ima gopro da mozes videti status kamere ali to nema ni xiaomi ni sj...
 
Poslednja izmena:
Pregled preko aplikacije i podesavanje radi i preko sjcam.

Vec koristim aparat za ronjenje (nikon aw120) i mogu da ti kazem da lcd ekran znaci mnogo.

Sto se tice baterija, na iste se lako moze montirati neka manja externa baterija tipa Anker 6400mah tako ni to nije problem (ukoliko se koristi na bajku ili u/na autu), a tu su i rezervne.

Xiaomi da ima ekran bila bi savrsena kamera, dok to vazi za daljinski u slucaju sjcam.

To je ujedno i moja najveca nedoumica, da li je prednost imati opciju za daljinski ili lcd ekran.

Sve u svemu, najbolje mi da sacekam jos malo. Valjda ce izbaciti uskoro neki novi model.
 
Vec koristim aparat za ronjenje (nikon aw120) i mogu da ti kazem da lcd ekran znaci mnogo.
Pa nije to isto, cak ni slicno...

Kako bi napravio fotku u vodi na tom aparatu bez ekrana....pa nikako ;)

Ove kamere imaju siroki ugao, kako god da fotkas ili snimas uvek je dobro, apsolutno ti ekran ne sluzi kao view finder.

Baterije traju sat-dva u najboljem slucaju battery pack obicno nemas gde da nakacis pa je najbolje resenje dodatne baterije, al onda sledi demontaza kamere i zamena baterije.

Mislim da je najkorisnije imati daljinski na ovim kamerama jer nije uvek pri ruci i zgodno pritisnuti okidac ( zamisli da ti je na glavi)

Za kraj godine je nesto pominjano da ce xiaomi da izbaci skuplju veriziju kamere sa ekranom.
 
Poslednja izmena:
Pa ako stvarno izbace sa ekranom, sa nekom normalnom cenom, prodavace se nenormalno. Naravno, uz bolju kontrolu proizvodnje da bi se izbegli vec pomenuti problemi sa fokusom, mikrofonom i baterijom.
 
Ta kamera bi trebalo biti duplo skuplja.
Sto se tice ekrana, potreban je samo radi lakseg ocitavanja statusa kamere, kao viewfinder je apsolutno nepotreban, niko action cameru ne koristi na takav nacin.
 
Cena me ne brine. Gde si procitao tu informaciju za izlazak nove kamere?

Sve zavisi kako ko koristi. Da ne valja i da je nepotreban ne bi bio na novom gopro. U svakom slucaju ne odmaze.
 
Pozdrav ljudi. Da li neko zna neke informaciji o kamerama Rollei Youngstar Actioncam? Planet bike ih uvozi, a cene su pristupacne, pa me zanima da li ih neko koristio. Znam da za malo para ne moze da se kupi nesto sto valja, ali za moje potrebe mislim da je sasvim ok. Ako neko ima iskustva nek napise nesto.
 
Za isti novac (uz malo srece da ne platis dazbine) mozes da uzmes Xiaomi yi ili sj4000. Cak i ako platis dazbine na uvoz (~2000), ove kamere su ti mnogo bolja opcija.
 
Pozdrav ljudi. Da li neko zna neke informaciji o kamerama Rollei Youngstar Actioncam? Planet bike ih uvozi, a cene su pristupacne, pa me zanima da li ih neko koristio. Znam da za malo para ne moze da se kupi nesto sto valja, ali za moje potrebe mislim da je sasvim ok. Ako neko ima iskustva nek napise nesto.

A da kazes za koje pare je imas ? Za te pare sigurno je svaki kinez bolji, samo ne znam koje su to pare u pitanju, posto to niko nigde nije kupio, evo ti si im naleteo kao prvi potencijalni :d
 
Planet Bike ih uvozi. Cene su oko 7500 din. To sam slucajno naleteo juce kad sam gledao njihov sajt
 
Kakav je odnos kvaliteta snimka ovih kineza u odnosu na GoPro 2?
 
U odnosu na dvojku, ovaj sj4000 je full konkurentan, a sa gopro 3, konkurencija je sj5000+ ili cak i sj4000+

Evo jedan kratak klipic sto sam snimio sa sj4000
https://youtu.be/X8z-6sCn37c
(klip je sve na auto)

Btw, ako se zale ljudi na plavu koja preovladava, radi se o whitw ballance.. Sa auto prebacis na cloudy, malkice se spusti exposure, i sharpness na max, slika bude vrh.
 
A koja je razlika izmedju Sj5000 i Sj5000+? Na + modelu mi nekako boje izgledaju bledje na snimcima.
 
Nazad
Vrh Dno