Šta je novo?

Akcione kamere (GoPro, Yi, Eken, SJCAM...)

Stigao GoPro hero 2018 i nadam se sutra nekom snimanju:)
Pitanje za korisnike koji je program za obradu Videa, vadjenje slika iz videa dobar i lak za pocetnika.
 
Filmora

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
 
DaVinci Resolve

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
mogu da nabavim yi discovery za 40 evra, neotpakovana...valja li cemu, vidim da nema skoro nista, ni stabilizaciju, ni tripod mount, ali opet za te pare...? snimci na youtube su kako tako, nista nisam mogao da zakljucim...jel imao neko?
 
To sto ti je ta kamera dostupna i pristupacna ne znaci da treba da potrosis pare na nju - sta treba da snimas i gde?
 
Pa onda je uzmi, jer nema razloga da trošiš ogromne sume na nešto neobavezno i na snimke koje ćeš pogledati možda dva-tri puta.
 
I kakva je hero 2018 [emoji14] ja koristim onaj softver sto moze da se skine na gopro sajtu, njihov onaj, ali nikakav tuning, isecem video, nastavim nekoliko klipova ubacim muziku, napomena : treba malo jaci komp, zavisi u kojoj rezoluciji snimas

Sent from my P8000 using Tapatalk
 
Nisam stigao jos da joj se posvetm, nadam se u toku nedelje malo da snimam pa da probam ove programe sta ce najbolje da mi legne.Najvise mi treba nesto da vadim fotografije iz snimaka.
 
Yi 4k na 20% popusta sad za 137e ( plus carina verovatno )

ili

GoPro Hero 5 Black za 300e na KP

Zanima me samo za skijanje tj snowboarding, za pocetak samo stick a kasnije neki gimball verovatno. U sustini me zanima da li GoPro ima bolju stabilizaciju koja opravdava razliku u ceni, 4k rezolucija me ne zanima, ali 60fps 1080 da.
 
Šestica ima odličnu stabilizaciju, petica onako.
Ako kupuješ gimbal onda ti je EIS nebitna i ja bih išao na Yi 4K+.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Tako je ako ces uzimati Gimball onda bolje odmah jeftiniju, a kasnije bolji Gimball i jos neki dodaci.
 
A 4K vs 4K+ ? Jel vredi plus razlike? On je 210e plus carina a ovaj 137e

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Ja sam uzeo Hero 6 umesto Hero 5 samo zbog stabilizacije. Vise fps-a meni nije mnogo znacilo u 5 vs 6 prici, stabilizacija izvlaci stvar.

Procitah negde na internetu da je Hero 2018 ustvari softverski osakacena Hero 5 i da su na nju flesovali Hero 5 firmware da bi nakon toga kamera postala potpuno funkcionalna Hero 5 Black :)
 
Mozda je bolje da uzmes yi 4k kod nasih prodavaca, dok platis carinu to je ta cena? Imam i ja 6.cu gopro i odusevljen sam stabilizacijom, dobra stvar je i sto mozes da je roknes pod vodu da i to snima, ne mora non stop u ono kuciste, e da greje se u 4k kad snima ali cenim da se svaka greje u toj rezoluciji

EDIT: zapravo mozda i nije bolje da uzmes na KP, potrazi po domacim prodavnicama sad vidim da imaju i yi 4k i yi 4k+ u ponudi, ja kad sam uzimao bilo je samo gopro, mozda ti se isplati da platis malo vise i imas domacu garanciju, i jos postarina gratis
Sent from my P8000 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dobih na kraju yi discovery za 40 evra brand new...ajd da vidim kako mi se sviđa za početak pa ćemo videti dalje...snimao sam 1080p i snimak je odličan, sad pošto mi je ovo prva kamera tog tipa ne znam koliko se primećuje nedostatak stabilizacije, jer ne znam s čime da uporedim, ali meni ovo iz šetnje deluje jako dobro...glupo pitanje, staviti pal 1080/50 ili ntsc 1080/60, ili je nebitno?
Fotke još nisam proučavao, ali to manje više...
Pošto je kamera uglavnom za turizam prvi utisci su sasvim dobri...povuci potegni će malo biti za dodatnu opremu... Waterproof kućište mi verovatno neće toliko trebati, ali planiram neki sceleton frame...e sad, kamera je zvanično neki delić milimetra veća od ostalih yi kamera, ali pasuje sceleton frame za lite i ostale, jedino ne odgovara otvor za karticu i USB... Tu će morati da se buši plastika, smaranje malo...

Za sad mi je glavna "zamerka" što je kamera tako sitna i krhka da bez neke zaštite imam utisak da malo fali da se nešto rasturi :) pošto sve to moram da čekam sa alija jedva se nekako snalazim i improvizujem sa selfie stickom za mobilni telefon jer bez frejma yi discovery ne može na Tripod jer nema navoj za to ( to je zapravo i najveća istinska mana kamere)...
 
Jedna mala provera...
Yi lite i yi discovery da li imaju opciju rotiranja slike kako bi se kamera mogla montirati naopako?
 
Action kamere nalik GoPro ?

yi discovery rotira sliku kad je okrenem naopako...

btw, svratim nakon sto sam uzeo kameru u neku drugu radnju sa elektronikom kad tamo original xiaomi mi waterproof kuciste pa uzmem naravno i njega...u radnji kosta kao na aliju u zvanicnoj yi prodavnici...
dbba1095d4859bb6dab92c3c1d540871.jpg
 
Poslednja izmena:
Jel ima u opcijama da se rotira slika kada se kamera montira naopako?
Drugar Kaze da na yi Lite nema te opcije.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
pogledacu kasnije bas u opcijama, ali malopre sam je upalio i okrenuo naopako u ovom kucistu i slika se rotirala zajedno sa kamerom...to je valjda dovoljno da snima kako treba, ne znam jel ima potrebe da se to resava kroz opcije ako kamera to vec radi automatski?
 
Verovatno da jeste, ali gde je ta opcija gde se to uključuje?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nema ništa na tu temu u opcijama... Očito kamera to automatski radi po defaultu...
Kaži drugaru neka jednostavno okrene kameru naopako pa neka vidi šta se dešava...
 
Poslednja izmena:
Ne dešava se ništa, ne rotira sliku

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
hm, to je bas cudno...yi lite je kamera iznad yi discovery, prosto je neverovatno da to ne radi...
 
Ne znam, ni meni nije jasno, ako moze neko da se ukljuci ko ima lite model?
 
Ako rotira sliku, ima smisla da postoji u opcijama. Da ne postoji u opcijama, ne bi bilo moguće snimati nešto "naopako", a možda ja baš želim da snimam tako.
 
razlikuje se fw od kamere do kamere...kod mene na yi discovery nema takvih ikona...rotacija slike ne postoji nigde u opcijama tako da ne postoji ni mogućnost da uradim on/off rotacije slike, ali svejedno slika se rotira automatski....na sajtu sam video da yi dash cam u opcijama ima da se rotacija uključi ili isključi...neki su se inače žalili negde početkom godine da yi 4k nema uopšte rotaciju slike, navodno je to trebalo da dobije nekim novim fw ali ne znam jel to na kraju i stiglo...

app je sasvim ok generalno, ali ko bude uzimao bilo koju yi kameru ima jednu iritantnu osobinu koja je po meni veliki minus...kad se app povezuje sa kamerom SVAKI put morate da na ekranu kliknete na svoj model kamere, koje se sve pojave kao ogromne ikone maltene veličine kamere, što je meni izuzetno iritantno:smash: računao sam da kad jednom uparite kameru i telefon da će to ubuduće raditi automatski ali na žalost nije tako...

yi discovery inače ima očajan poklopac baterije, ali na to sam i računao gledajući klipove okolo...imate li neku ideju kako da to nekako utegnem a da ipak mogu da otvaram poklopac manje više lagodno ( a da to ne bude baš da lepim neku traku preko celog poklopca)? :)
 
Izbacena je na trziste i GoPro 7-ca, tako da ko ima ambiciozne planove za snimanje, mislim da u bliskoj buducnosti nema potrebe da gubi vreme na trazenje alternativnih resenja - stvarno su je momacki namunjili, a kosta "samo" $399 :zgran:

 
Nazad
Vrh Dno