Šta je novo?

Akcione kamere (GoPro, Yi, Eken, SJCAM...)

Sta konkretno ne valja na 3+ silver? Nisam u toku sa kamericama pa me zanima
 
Nema to veze sa finansijama, jednostavno kad se uporede cene tih kamera sa performansama koje nude, GoPro je jako neisplativ. Ista stvar sa pro dslr korisnicima. Zasto recimo drajver ne snima svadbe sa Red Epic vec koristi 5dMarkIII ? Daleko bolje rezultate bi imao sa Red kamerom, ali nije dobar odnos ulozeno/dobijeno. Nemoj samo da mi koristis kao argument protiv ono - umetnicka sloboda. :D
 
Sto se tice ovoga, nasao sam decka sa GoPro pa mi daje na koji dan da snimim pa da mu vratim. :d
 
Nema to veze sa finansijama, jednostavno kad se uporede cene tih kamera sa performansama koje nude, GoPro je jako neisplativ. Ista stvar sa pro dslr korisnicima. Zasto recimo drajver ne snima svadbe sa Red Epic vec koristi 5dMarkIII ? Daleko bolje rezultate bi imao sa Red kamerom, ali nije dobar odnos ulozeno/dobijeno. Nemoj samo da mi koristis kao argument protiv ono - umetnicka sloboda. :D

Je l može jedan tvoj post na ovom forumu da prođe bez spominjanja (ironično) full framea, drivera i da ne budu offtopic?

Evo reći ću ti zbog čega ne mogu da se snimaju srpske svadbe sa Red Epicom. Zato što Epic nema tako dobar low light, zato što nema tako dobru ponud ekstremno širokih objektiva kao 5D i zato što je Red Epic nestabilniji od 5D, a na svadbi nemaš vremena da restartuješ kameru i čekaš da se ponovo učita, obzirom da se stvari dešavaju samo jednom.

A sada nazad na temu. Ako GoPro drži bolje cenu tokom svog života, ako se dodaci lakše i jeftinije nalaze, ako je lakše naći servis i delove, onda postane svakako isplativ, ali to je teško objasniti nekome ko gleda samo YouTube testove, a ne primenjuje opremu u praksi.
 
Stigao nedavno Hero4 BE,uskoro stize DJI Phantom 2,pa cu okaciti ovde snimke. Jednostavno,kome kamera treba za bilo sta iole ozbiljno GoPro je must-buy od action camera. Prvo po kvalitetu,a drugo (jednako bitno) po dodacima,bez kojih je bilo koji action cam vecim delom neupotrebljiv,a GoPro ih ima beskonacno.
 
To iole ozbiljno je ono oko cega se saplicemo koliko mi se cini. Jer iole ozbiljno moze da se primijeni i u komercijalne ali i u privatne svrhe.

Ako hocu da napravim recap skijanja ove sezone i prikazem ga drustvu/prijateljima nekoliko puta (necu ga u maju gledati sigurno), koja je potreba davati 500+ $ za GP4 + dodaci...?

I vec kad smo kod dodataka, em su papreno skupi em za svaku aktivnost ili predmet na koji se montira GP je potreban poseban dodatak.

U tom smislu, za recimo skijanje/ronjenje/voznju motorom cini mi se da npr Contour+2 ima jeftiniju i prakticniju varijantu nego GP. Za Sony ne znam koje su cijene.

Opet, sve ostalo jeste na strani GoPro ali po kojoj cijeni za svrhu da ne kazem, amaterske upotrebe?

Nema potrebe za agresivnim iskljucivo-sam-profesionalac stavom ovdje. Nismo svi u mogucnosti, prilici niti zelimo na kraju dati 500-600e za GoPro3/4 setup.
 
Može to da se gleda i iz drugog ugla. Mnogi ti skijaši upale kameru i snimaju dok joj se ne isprazni baterija. I tako više puta. Na kraju za 6 dana skijanja dođu sa preko 10 sati materijala, koji onako na brzinu malo premotaju i negde prekopiraju i nikada više ne otvore, a kamoli montiraju i iseku tako da bude prikladno da neko drugi gleda. Ako se gleda iz te perspektive, onda su oni i za kameru od 100€ bacili mnogo više para, nego ja za 500-600€ kako ti kažeš, odnosno 450€ koliko GoPro 4 Black košta u Americi, jer ću te snimke ne samo iskoristiti, nego i naplatiti.

To što je nešto povoljno, ne znači da opravdava kupovinu, a to što nešto ima visoku cenu, ne znači da je zapravo skupo.
 
Moderator je uvek u pravu. :D

Ova zadnja recenica ti je esencija mudrosti.

Ono sto je meni skupo ustvari nije skupo, jer tebi nije skupo ?
I obrnuto, ono sto je meni dobro, verovatno nije dobro jer tebi nije dovoljno dobro ?

Pa ovde stvarno ima da se nauci dosta.
 
Jasam pod "iole ozbiljno" mislio na ljude kojisu malo upuceniji i zele kvalitetniji snimak,i konkretno kod mene za komercijalne svrhe. Posto vidim da se svako ovde izvrce reci kako mu odgovaraju,i suprotno misljenje shvataju kao napad na njih ja se iskljucujem iz ove teme,srecno u raspravi.
 
Može to da se gleda i iz drugog ugla. Mnogi ti skijaši upale kameru i snimaju dok joj se ne isprazni baterija. I tako više puta. Na kraju za 6 dana skijanja dođu sa preko 10 sati materijala, koji onako na brzinu malo premotaju i negde prekopiraju i nikada više ne otvore, a kamoli montiraju i iseku tako da bude prikladno da neko drugi gleda. Ako se gleda iz te perspektive, onda su oni i za kameru od 100€ bacili mnogo više para, nego ja za 500-600€ kako ti kažeš, odnosno 450€ koliko GoPro 4 Black košta u Americi, jer ću te snimke ne samo iskoristiti, nego i naplatiti.

To što je nešto povoljno, ne znači da opravdava kupovinu, a to što nešto ima visoku cenu, ne znači da je zapravo skupo.

99% njih to radi.
Za ostalo se slazem.

Jasam pod "iole ozbiljno" mislio na ljude kojisu malo upuceniji i zele kvalitetniji snimak,i konkretno kod mene za komercijalne svrhe. Posto vidim da se svako ovde izvrce reci kako mu odgovaraju,i suprotno misljenje shvataju kao napad na njih ja se iskljucujem iz ove teme,srecno u raspravi.

Ne izvrce niko nicije riječi, nego diskutujemo o tome koja kamera daje najvise za određenu sumu.

Treba da se jave ljudi koji su koristili svakakve sisteme u razlicite svrhe i daju mišljenje a ne jednostrano "kupi XX kameru od 500 evra i boli te briga".

Nicija rijec nije Bogom dana, tako da niko ne treba postove da shvata kao napad.
 
Jel moze neko konkretno da kaze sta ne valja na 3+ silver?
 
Ne trebaju mi specifikacije, znam ih, treba mi da mi neko konkretno kaze zasto silver ne valja. Posto se spominje da je samo black upotrebljiv
 
Pa niko nije rekao da je samo Black upotrebljiv :).
 
Probaj da iskopas informaciju, ali sam ubedjen da je 3+ silver isto sto i 3 silver, sto znachi da ima stariji senzor od 3 black, dal je to 2, ili kako se zvala, ne mogu vise da po'vatam, namerno nas spamuju modelima da nas zbune :)

Znam samo da je trenutno najbolja kupovina 4 silver, jer to je isti senzor kao iz black samo ne snima 4k, a ima i LCD a kosta kao 3+ black...
 
Ne znam dal je isti senzor ali znam da u odnosu na 3 silver 3+ silver ima 1080p@60, 3 silver je imala 30fps
 
Pa da, to je zbog hardvera, ali mislim da je senzor ostao isti, i to je nesto duplo losije od 3 black. Zato kazem da je 3 Black minimum kupovina, on je ubedljivo najveci generacijski skok u GoPro istorjij :) 4 recimo je jedva bolji od 3+, cak i u rezoluciji, iako je 4k, al ne moz od tog senzora da se pravi pita :)
 
Ne trebaju mi specifikacije, znam ih, treba mi da mi neko konkretno kaze zasto silver ne valja. Posto se spominje da je samo black upotrebljiv

Ne trebaju ti uporedne specifikacije, vec da ti ih neko protumaci?

Sve zavisi koliko para imas i za sta ces i koliko cesto koristiti kameru...
 
Ne kapiras ocigledno. Ja imam 3+ silver, koristim je 2 puta godisnje na letovanjima... Pitao sam zbog Driverovog stava, u cemu je 3 black bolja posto su specifikacije slicne, 4k me ne zanima naravno. Ako se senzori razlikuju to se ne vidi iz specifikacija koje si linkovao
 
Nisam gledao na aliju, a za ovaj sajt prvi put cujem...
 
Ne kapiras ocigledno. Ja imam 3+ silver, koristim je 2 puta godisnje na letovanjima... Pitao sam zbog Driverovog stava, u cemu je 3 black bolja posto su specifikacije slicne, 4k me ne zanima naravno. Ako se senzori razlikuju to se ne vidi iz specifikacija koje si linkovao

A, OK - evo 3 silver vs 3 black - http://gopro.com/support/articles/hero3plus-camera-comparison

Bolja je "crna" pri slabijem osvetljenju, 12 MP vs 10 MP, WB podesavanja, veci bitrate, itd.
 
 
Nazad
Vrh Dno