Šta je novo?

Akcione kamere (GoPro, Yi, Eken, SJCAM...)

Na monitoru ce ti sve delovati losije nego na TV-u.
Proveri i bitrate videa.
Sto se tice kartice, za hero6 mislim da je spora, ako hoces maksimum iz kamerice. Gledaj bar neku UHS-3, ali sa karticama je uglavnom igranka.
Ja sam sa YI 2k isprobao 3-4 kartice dok nisam nasao neku koja moze da je isprati, a probao sam npr Kingston one crvene (sto su jedno vreme bile GoPro approved), sto imaju deklarisan upis do 80MB, nije moglo da isprati vise od ~20mbps
 
imam 4k tv 55", 4k youtube snimak je perfektan, pa cenim da ovaj mora da bude isti ako ne i bolji,

sad malo cackam, za sad su mi klipovi oko 1min, ako budu duzi klipovi izbaci eror do 1-2 min radi ok, verovatno je kartica spora, instalirao sam android aplikaciju pa sa kamerice prebacim na tel pa sa tel na komp, malo je bolje stanje cini mi se bolji je kvalitet?, cak je i veci bitrate, direkt sa kartice na PC bio oko ~66MB a sad na zadnja 3 klipa kada sam prebacio na tel pa na PC ~82MB bitrate, cudno skroz, ima smetnji jer je mrak i ne moze da bude osvetljenje kao po danu, sutra malo isprobacu po danu..

cini mi se da sam video neku temu o karticama a sad a ne mogu da nadjem, mozda je kartica problem, tj verovatno, pa da uzmem brzu neku
 
Poslednja izmena:
Nema veze to prebacivanje sa telefona na komp sa bitrate-om.

Preporuka za 4K kamerice (GoPro kao što rekoh nije toliko zahtevan jer gura do 66Mbps) je Transcend ili Sandisk Extreme (ili još bolje Extreme Pro).
https://th.transcend-info.com/Products/No-697

Jeftinija varijanta su Samsung kartice sa Alija.

Kada nešto snimiš prebaci fajl direktno sa kartice na komp sa čitačem kartica pa onda obrađuj.
 
moze li ova kartica da snima 4k@60fps video, kosta oko 5.100 din, na gopro 6 black ima li neko iskustva? ima kod nas da se kupi pa bih je uzeo verovatno da ne cekam sa amazona da stigne, ili ipak da se strpim dok ne stigne sa amazona, ili ako ima neka bolja alternativa kod nas?

Proizvođač Kingston
Model SDCA3/64GB UHS-I
Tip microSD
Sa adapterom Da
Kapacitet 64GB
Klasa class UHS-I
Ostalo Brzine: 90MB/s čitanje i 80MB/s pisanje
Garancija 60 meseci

------------------- ili
https://www.amazon.com/SanDisk-Extr...rd_wg=AnwBO&psc=1&refRID=PH63432DT0X3EBXHWSF0
--------------- ili
https://www.amazon.com/SanDisk-Extr...es-20&linkId=08c7b2b7e543e72a618b26972c7f8be0
----------------------

mozze i sa KP od nekog proverenog prodavca

--------------------------------------------
EDIT:

aha tek sad video da si pisao pre mene, potrazicu kod nas tu karticu, ako imas link neki gde se prodaje moze i na pm?
 
Poslednja izmena:
Po specifikaciji bi trebalo da može, u praksi je malo drugačije.

Kod mene Sandisk Extreme ne može da izgura Yi 4K dok Transcend i Samsung Evo Plus rade bez problema.

Kingston se izbegava kada su u pitanju kamere.
 
Što se tiče brzine upisa, ne bi trebalo da bude problema ni sa sporijim karticama. Jedna od pomenutih kartica ima brzinu upisa od 80 MB (megabajta) u sekundi, dok kamera ne snima sigurno više od 80 Mb (megabita) u sekundi, što je 10 MB/s.
Ima tu nešto drugo što čini da kamera loše radi sa nekom karticom, ali ne znam šta.
 
Što se tiče brzine upisa, ne bi trebalo da bude problema ni sa sporijim karticama. Jedna od pomenutih kartica ima brzinu upisa od 80 MB (megabajta) u sekundi, dok kamera ne snima sigurno više od 80 Mb (megabita) u sekundi, što je 10 MB/s.
Ima tu nešto drugo što čini da kamera loše radi sa nekom karticom, ali ne znam šta.
Baš to i govorim, u praksi je sasvim druga priča u odnosu na deklarisane brzine.

Jednostavno, Sandisk Extreme mi prekine svako snimanje posle dva minuta uz poruku Slow Card iako je preporučena kartica od strane proizvođača.
 
Ima tu nešto drugo što čini da kamera loše radi sa nekom karticom, ali ne znam šta.

memorijski kontroler.
meni je pucala ta SDCA3 (kao i SDCG) na Yi 2k, nedavno sam video da je skinuta sa GoPro sajta kao preporuka (sto sam vec napisao), nije mogla da izgura 35mbps, ali najverovatnije je do kamerice, jer znam coveka koji je popazario samo te crvene i zlatne kingstone za gopro, a koliko sam kroz pricu shvatio bave za bas nekim ozbiljnim snimanjem.
na kraju sam uzeo sandisk ultra uhs-I A1, koja radi za sve pare. ako se dobro secam, mislim da sam je isprobao sa 45mbps i da je radila bez greske.
 
da lep snimak, skoro se i ne primecuje, i detalji su dobri


da li je neko koristio masku za ronjenje sa dodatkom da se montira kamerica? gledam da uzmem neku ali da ne bude krsh, kakve li su ove od oko 10$ ?
 
kontaktiraj ih, ja sam imao neprijatno iskustvo na jd.com ako se secam dobro taj je sajt, narucio tel, nema ga prodje 1 mesec prodje 2gi mesec kontaktiram i kinezi pametni kazu, imao je problem morali smo da ga vratimo , i posle dali refund, posluzili se sa parama, vratili i to je to, posalji email da vidis status

Hi there
Thank you for shopping at GeekBuying!
It is pity to hear the bad news that we know your package was sent out and there is not updated-tracking information .don't worry and we are here help you .
1. We have contacted the shipping company to investigate. It will take a little long time to get results.
Please wait patiently. Once we get any information, we will keep you informed.
2. And you can contact your local post office and offer a document with the stamp to prove that you don’t receive your package.
(please get it with the stamp of the post office )
Then please offer it for us , we will handle your problem accordingly. Please don’t worry.
We honestly apologize for the inconvenience. If you have any questions, please feel free to let us know.
Jennifer
Customer Service Representative
Geekbuying

Da li da cekam do tipa 11. maja posto ce tada biti 2 meseca otkako je poslata paket pa da tada pokrenem dispute?

Inace, u medjuvremenu mi je stigao gimbal i probao sam ga sinoc sa drugovim YI 4k i moram priznati da stabilizacija dobro radi :).
 

Prilozi

  • 4px.PNG
    4px.PNG
    29.1 KB · Pregleda: 94
  • pracenje.PNG
    pracenje.PNG
    58.3 KB · Pregleda: 87
  • gimbal.jpg
    gimbal.jpg
    39 KB · Pregleda: 95
Koliko te je izašao sa carinom i pdv-om ?

Da sw ja pitam, odavno bih otvorio dispute.
 
Gimbal po Ali-u € 123,45 + oko 2900 dinara troskovi pdv-a, carine i postanskih dadzbina.
 
Vidim po oglasima iznabijali cenu na 300+€ za yi 4k+, ne znam samo zasto? Pa bez obzira na kvalitet bolje uzeti sa nasom garancijom

Sent from my P8000 using Tapatalk
 
Pa posto bi ti da je kupis?
Ta kamera je iz kine 250$+32% znaci 300eur odmah spremi.
 
Bolje juri akciju na Amazon.de, spuste često na 195eur ako se ne varam.

Jedino što moraš da juriš nekog preki da to primi pa da ti pošalje.
 
Varas se...

Po analizama koliko vidim ni na amazonu nikad ta kamera nije bila 195eur osim ako si gledao nemacke cene sa odbitkom poreza za export sto je totalno nerealno jer ne mozes i skinuti porez i isporuciti u nemacku.
najniza evropska cena je bila 250eur plus da ti je neko donese...opet dodjes na 300 :)
 
Poslednja izmena:
Pa do sad davaste linkove gde je jeftinija sad odjednom nema ispod 250-300€ ccc

Nego nebitno, pitao sam samo ovako, dobre jesu hteo da uzmem da uporedim za youtube snimke tipa uradi sam ili za rivju koja je bolja a ona druga da ide na prodaju ali po ovim cenama neka, u radnji malo skuplje al imas garanciju, po oglasima jos niza cena a sa garancijom, tj ispadne da zarade nema

Pa evo sad je sa wp kejsingom oko 225e u nemackoj, imas ove sto donose iz nemacke uz nadoknadu


Sent from my P8000 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
aj pitanje jedno,

pokusavam da snimim predmet iz bliza, ali slika konstantno igra, kao da se krecu mravi po povrsini, ima li neko ideju sta moze biti?

koristim 3 softboxa, jacina sijalice 20w /40w/40w na razdaljini od 50cm od objekta snimanja , isprobavao razna podesavanja ali i dalje isti problem?
 
Tesko da ce ti neko tacno reci sta je u pitanju dok ne vidi snimak i ne sazna koji je model kamere u pitanju.
 
gopro 6 black,


ovo je snimljeno 4k@60, ~86mbps ako stavim manje odma se pojavi losija slika, 4k30 snima sa ~65mbps i kao mravi po slikama, sad bi tebao samo da se poigram sa balansom bele

 
Poslednja izmena:
Pa stavi primer sa tim "mravima" da ih vidimo :type:
 
nesto nece sad da se pojave :p, elem, evo u pozadini kako izgleda pre je tako bio ceo snimak


 
evo jos jedan gde se bolje vidi, nasao sam podesavanja pre dok sam isprobavao iz zahebancije da sa jednom slabijom sijalicom dobijem odlican snimak ali zaboravio sam podesavanja i sta god da probam ne mogu da dobijem isti rezultat,
86Mbps, gopro 6 black, snimljeno u 4k@60fps

[/QUOTE]
 
Jel zna neko da poredja kojim redom idu ovi senzori za sliku na ovim kineskim kamerama?

Koja je najjeftinija kamera sa stabilizacijom?
Toga nema bez 75-80$?

Hteo bi nešto malo bolje od Ekena h9, al nikako da zaključimo koja je to.
I sve je poskupelo.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
nesic1, ja ne vidim nikakve neobicne anomalije na snimcima :beer:
 
Mravi su u njegovoj glavi. [emoji16] Ništa čudno za Nešketa.
 
Nazad
Vrh Dno