Šta je novo?

Akcione kamere (GoPro, Yi, Eken, SJCAM...)

Ja sam razmisljao da uzmem ovakav neki komplet ali posle gledam vise od pola stvari mi ne treba.
Treba mi dobar tripod, zastita neka silikonska za kamericu, objektiv i neka mala torbica za kameru da mogu da je ubacim u nju i stavim u dzep

Ako neko ima predloge neka pise :)

izbegavaj male torbice sa alija za gopro ili bilo koju drugu akcionu kamericu...ja sam naručio neku malu u koju po slikama na aliju staju ove yi kamerice, ali je to toliko knap da je velika šansa da se kamera ošteti...otprilike stane ona, ali kad kreneš da je zatvoriš zidovi jednostavno previše pritiskaju kameru, samo sam razmišljao da li će objektiv da završi unutar kamere :) još unutra ima neka mrežica pregrada, kao da osim kamere možeš još nešto da staviš unutra...ne može ni krpica za brisanje da stane...mislim na torbice ovog tipa...čak je i kinez bio dovoljno pošten da napiše Note:This product is a bit small, so it may be a little tight when you install some cameras, but it will not affect the use of the product, please be careful, thank you.

https://www.aliexpress.com/af/actio...04013448&origin=n&catId=0&isViewCP=y&jump=afs
 
Poslednja izmena:
A meni je ta mala bas super (ocigledno zavisi od proizvodjaca, a treba i citati dimenzije i iskustva prethodnih kupaca).
 
Zavisi i od kamere...yi discovery je nategnuto, bar za ovaj model torbice, pretpostavljam da je i za gopro koji ima još više isturen prednji deo...dubina ili visina je najveći problem...
 
ledam nesto ove slikonske zastite za kamere i za socivo ( od 800-1000dinara) da li to vredi
 
dolar dva na aliju...silikon ko silikon, ne znam jel kamera može na stativ zajedno sa silikonom, ali u svakom slučaju štiti kameru ako ništa drugo za transport...bar meni se više sviđaju oni plastični sceleton okviri...

gopro ima ispred objektiva zaštitu pa ti silikon ostaje samo kao poklopac za transport...
 
Taman kad pomislim evo kupio sam na aliju sve što mi treba ono šipak :) čim nešto novo nabaviš odmah kreće nova tura asesoara...malo je spljeskana torba u transportu ali ispraviće se, nije srećom ništa oštećeno... Torbicu je samo strpao u neku sivu foliju i tako je poslao...

Torbica je kao yi ali naravno može za bilo koju kamericu... Tamo gde sam ja stavio kameru trebalo bi da ide waterproof kućište a dole niže ima mesto samo za kameru...meni problem pravi sceleton frame bez koga nema kačenja kamere a nisam probao da li torbica može da se zatvori ako bih ga stavio u onaj mrežasti deo...možda i može...u svakom slučaju još je lakše sve to spakovati ko nema yi discovery kameru :)
2a4d92a59f1db511053b267706a45b4f.jpg
a65176eac5bfceb31d262ba8b930ec98.jpg
 
Poslednja izmena:
Nova xiaomi kamera? Stavio sam znak pitanja jer deluje kao xiaomi a opet i kao neki off projekat...

Xiaomi Seabird 4K Action Camera 2.01 Million Pixels 4K/30 Frames Support SDIO3.0 High Speed Transmission App Control Sports Cam
https://s.click.aliexpress.com/e/cdOYDGqT
 
Kakva su vam iskustva sa kamericom Eken h9r?Da li se isplati za 40e?I dali zaista snima 1080p60 i 720p120?
 
Ima li neko iskustva sa Eken h9 i eken h9r?Da li stvarno snimaju u 1080p60 i 720p120 obe?Kakva je stabilizacija i da li se isplati za 40e?
 
Гледам сада мало ове цене на Алију које се наводно спремају у петак и ако не лажу стање је следеће...

ThiEYE T5 Edge ~ 85-95е у зависности од изабране опреме у виду додатне батерије и пуњача.
Xiaomi YI Lite ~ 105-110e са пуном опремом.
Наравно, могуће и да би ме закинули на царини па би укупна цијена отишла горе, али свеједно шта би био бољи избор од ове две камере пошто сам видио да је hektor2 хвалио ову ThiEYE?

Такође видим на неком огласу код нас на купујем продајем има YI Lite за 90е са кућиштем, и то дјелује примамљива понуда?
 
Nisam je imao ali po onome što sam video na netu, ThiEye je bila kupovina.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
ima dosta dobrih tih kamerica, ali previše malo feedbacka imamo da bi čovek mogao nešto tačnije da ti kaže...pre svega tu mislim na podršku i pouzdanost...ako sve radi kako valja onda nema potrebe za nekim apdejtom fw, ali može da se desi da nešto mora da se popravi a to može da ti kaže samo neko ko ima baš tu kameru. thieye dobija solidne kritike okolo ali to su opet recenzije nakon pola dana upotrebe kamere...po specifikacijama i opremi deluje kao dobra kupovina...yi lite skoro svi hvale, nije ni ona loša, daleko od toga....

ne znam koliko ljudi ovde ima yi discovery, ali meni pre neki dan iz drugog pokušaja stigle rezervne baterije i punjač sa alija...pošto baš za discovery baterija nema, ispostavilo se da dosta tih kamera koristi iste baterije što je dobra stvar...tako da ko nije znao za yi discovery odgovaraju baterije za eken h9, kojih ima baš dosta na aliju pa sam naručio neke bajagi pojačanog kapaciteta od 1350mah, nisam još stigao da ih isprobam...odgovaraju i za gomilu drugih kamera, trebalo bi samo čitati opise kod prodavaca...
 
ima dosta dobrih tih kamerica, ali previše malo feedbacka imamo da bi čovek mogao nešto tačnije da ti kaže...

То сам и ја мислио него рекох ајде да питам.
А и онај yi lite коју сам јуче споменуо да је била на огласима за 90е оде експресно, била добра куповина. :d

Могуће да ћу поручити thinkEye видићу још у петак када изађу цијене.
 
Nije ekspresno, stojala mi na oglasima bar mesec dana, nego se desilo da prekjuče naleti kupac. Uzeo je bio za drugara, al se od predomislio pa ode na oglase da mi ne stoji.

Yi Lite može da se povremeno nahvata na dobrim akcijama, najjeftinije što sam uzeo do sada je bilo 65€ na AE, mada je obično malo više, pa ako te ne mrzi da čekaš...

yi.jpg

Savet da poručiš samo kamericu, jako je malo pakovanje, nekoliko puta poručivao istu za prijatelje i kolege, ni jednom nisu naplatili carinu, kutijica sa kamerom stigne u onoj maloj tapaciranoj koverti.

Ako uzimaš sa case-om i ostalim, pakovanje je dosta veće pa će ti ga verovatno ocariniti. Kopiju (Shoot) underwater case-a imaš za <10€.
 
Poslednja izmena:
problem je što je na aliju u dosta slučajeva zatamnjena ponuda samo za kameru...gotovo uvek pokušavaju da ti za velike pare uvale ili karticu ili waterproof kućište ili već nešto treće...jako je teško naći samo kameru u ponudi, bar za ove yi kad sam ja gledao...

a ove druge kineske idu fabrički sa gomilom opreme i idu sa onom velikom duguljastom kutijom tako da nije baš jednostavno...ali verujem da može da se nađe i samo kamera, samo se mora biti uporan...
 
Poslednja izmena:
Тај Тhieye има још једну камеру дупло јефтинију од оне ThiEYE T5 Edge, ThiEYE i60+ ... на папиру доста слична овој првој, само је камера сигурно доста лошија. Ипак цена само 44еура сутра на распродаји, и може се узети без додатне опреме... то би и на царини могло лијепо проћи..
 
Ja imam ThiEye t5e, koji je kostao nekih 120$, full pakovanje. Prvi put je odnesem na more. Posle par minuta izronim a podvodno kuciste propustilo i sasvim fina kolicina vode usla unutra. Pliva kamerica u slanoj vodi i snima sve u sesnaest :d. Vise je nisam stavljao u to originalno podvodno kuciste.
Kamerica je jako dobra, ja sam je nabudzio, i sada u svim rezolucijama ima 100Mbps. Odlicne filmove pravi.

Imam i Xiaomi Mijia 4k. Opasna kamera, odlican 16:9 senzor, vrlo dobra baterija, ekran na dodir. I nju sam nabudzio :) Mislim da i ona ima u vecini rezolucija 100Mbps, ima korekciju sociva u svim rezolucijama.

I jedna i druga su vrlo dobre, stim da se ThiEye pakuje nekako amaterski https://youtu.be/HIDwQ0NRLwE?t=585
 
Шта је то уопште Xiaomi Mijia 4k? Ја када сам претраживао те камерице од Xiaomi сам наилазио само на 3 модела, а то су 4к, yi lite и yi discovery.

Значи хвалиш лијепо тај ThiEye t5... морам до вечерас да пресечем и поручим или њу или ону другу верзију ThiEye i60.
На папиру су малтене идентичне, и резолуције и батерија и доста других ствари. Једино видим да ова скупља тј та као што ти имаш фотографише на 20 мегапиксела а ова јефтинија i60 на 12 мегапискела.

Капирам да је камера и видео сигурно нешто лошијег квалитета него на скупљем моделу.... али опет разлика у цени је скоро дупло, 80е наспрам јефтиних 44е... сумњам да је баш и разлика у квалитету камера дупло. Кад бих знао да је разлика 20-30% поручио бих ову јефтинију.
 
Ja sam jako zadovoljan sa mojom thieye. Najvise mi se svidja sam izlazni fajl. Taman ima dosta i kontrasta i saturacije i ostrine.
Mijia je u mnogim stvarima bolja, ali sam ovu moju t5e malo jace preradio :) (izbusio sam rupe na kucistu zbog pregrevanja sa 100mbps), tako da nju ne mogu da prodam.
Xiaomi miju cu kasnije baciti na oglase, jer mi u principu obe kamere stoje. Koristim ih samo na letovanjima.
 
Čim se razmisljas treba da kupiš ;)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sedmica ima bolju stabilizaciju i rekao bih da se dodatnih 93 EUR isplati (39.999 za 6-icu vs 50.952 RSD za 7-icu dok traje Black Friday akcija).

Mada, s obzirom da ti ne treba za ozbiljne stvari, mozes proci jeftinije sa Yi i slicnim.
 
Nazad
Vrh Dno