Šta je novo?

Akcione kamere (GoPro, Yi, Eken, SJCAM...)

moze li preporuka za neki program za obradu videa? sta vi koristite?
 
Ja sam kupio licencu za Movavi video editor, super jednostavan.
 
Pogledacu i Movavi za njega nisam cuo
Vegas sam nesto caprkao davno, a Filmoru sam proslo ljeto koristio malo i nije losa. Bitno mi je da ne izgubi video mnogo na kvaliteti prilikom eventualnog minimalistickog obradjivanja

Sent from mTalk
 
Pogledacu i Movavi za njega nisam cuo
Vegas sam nesto caprkao davno, a Filmoru sam proslo ljeto koristio malo i nije losa. Bitno mi je da ne izgubi video mnogo na kvaliteti prilikom eventualnog minimalistickog obradjivanja

Sent from mTalk

Video ni u jednom programu nece izgubiti na kvalitetu ako prilikom exporta podesis kako treba tj isto kao input video

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Onda ljudi ne bi kupovali Premier i Vegas nego radili u nekim editorima dobijenim uz kamere i tv kartice, ukratko, nije tako. Čim ti njega pustiš da renderuje, šta radi ? To više nije to to i tačka. Jedino gde se ne gubi kvalitet su mali programi koji seku ili spajaju video fajlove i zato oni to rade trenutno tj onoliko koliko traje zapisivanje na hard.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Premier, Vegas i Final Cut Pro ne rade samo seckanje nego obavezno ubijaju kvalitet? To više nije to to i tačka?! :D
 
Naravno. Samo bolji programi bolje renderuju. :)

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Jel kupio neko od vas yi 4k+? Planiram ovih dana da je narucim, pa da li ste zadovoljni? Ili gp5 da uzmem?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja bih zaobišao GP5, ili 4K+ ili Sony FDR-X3000

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Onda idem na 4k+ :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Naravno. Samo bolji programi bolje renderuju. :)

Sent from my MI 5s using Tapatalk

Ovo je zabluda.
Postoje programi koji binarno "seckaju" video i oni ostavljaju isti kvalitet jer bukvalno izbrisu bite sa pocetka ili kraja, naravno ostavljajuci metapodatke. Sa nima se ne moze uraditi nista sem "seckanja" ali su brzi jer nema rendera.
Bilo kakva obrada se radi nad sirovim podacima i mora se kasnije renderovati kako bi se dobio video odgovarajuce velicine a zadovoljavajuceg kvaliteta. Mozes ti renderovati i raw i neces izgubiti nista na kvalitetu ali ce video jako puno zauzimati. Ukoliko renderujes sa istim kodekom i istim podesavanjima kao ulazni video, neces izgubiti na kvalitetu a to moze svaki program jer ne renderuje program vec kodek. Kodek je nista drugo do algoritma za pretvaranje sirovog videa u kompresovan i obrnuto.
 
Onda ljudi ne bi kupovali Premier i Vegas nego radili u nekim editorima dobijenim uz kamere i tv kartice, ukratko, nije tako. Čim ti njega pustiš da renderuje, šta radi ? To više nije to to i tačka. Jedino gde se ne gubi kvalitet su mali programi koji seku ili spajaju video fajlove i zato oni to rade trenutno tj onoliko koliko traje zapisivanje na hard.

Sent from my MI 5s using Tapatalk

Premier i vegas se kupuju zbog efekata i stvari koje mozes uraditi sa videom a ne zbog rendera. Sta mozes uraditi u paint-u a sta u photoshop-u? Da li je razlika u kvalitetu izlazne fotografije ili je razlika u tome sta sa fotografijom mozes uraditi?
 
Da li može neka preporuka za microSDHC memorijsku karticu koju koristite u kamerama? Uzeo sam SJ7 i na njihovom forumu sam pročitao da ne radi dobro sa Kingston crvenim karticama. Da li može neki predlog koju brzu karticu od 32GB uzeti za 4K snimanje, da nije Kingston i da može da se nadje kod nas?
 
Sandisk Extreme 32gb UHS-I U3 (za oko 4300din). Samo pazi da ti ne uvale stariju verziju koja je sporija i košta više. Ili npr. Transcend 633x 32gb ako uspeš da je nađeš, trebalo bi da je oko 3700din.

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Kako da razlikujem staru i novu verziju Sandisk kartice? Vidim na netu da na nekim karticama stoji oznaka v30. Da li je to stara ili nova?
 
To je oznaka modela. Ja imam baš tu i to je novija verzija.

Model je SDSQXAF-032G-GN6AA

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Prelistao sam sve stranice i pored svega imam nedoumicu. Hteo bi kamericu za zezanje za more sa porodicom za početak septembra(snimanje pod vodom i slikanje u vodi bebice da ne razmišljam o kvašenju telefona). Pošto bih uzeo na rate preko kreditne kartice dolaze u obzir samo radnje bez kp. Za oko su mi zapala 2 modela:

https://www.gigatronshop.com/akcione_kamere/eken_h9r_akciona_kamera-107595
https://www.gigatronshop.com/akcione_kamere/eken_h8r_akciona_kamera-90011

Gledao sam testove jedne i druge, H8R radi i bolje fotografije što mi je opet bitno. Isplati li se dati pare za ovu skuplju ili ako imate nešto drugo da preporučite u rangu do 17.000-18.000 din.
 
nece to valjati u kolima, jedino ako ne planiras rucno da je ukljucujes svaki put.
 
Da li neko ima iskustva sa GitUp kamericama? Po snimcima na YT se cini da imaju bas dobru stabilizaciju slike, i stariji model Git2 i novi model G3...
 
Ako je samo to nedostatak, onda to može biti odlična kupovina za 100 dolara..
Samo je pitanje da li vredi dodati jos 30$ za noviju verziju (G3 ili Git3) ?

Ne znam kada će ta nova verzija biti u prodaji? Jos uvek ne postoje recenzije na netu za nju..
 
Bakara, видим ти доста тога пратиш, да ли је могуће да ове 4к камере раде уопште за 30-50 и кусур евра са гомилом опреме.
Типа
Waterproof SJ8000 WiFi 4K HD 1080P 170 Degree Wide 2.0'' LCD Sports Action Mini DV Camera With Full Set Accessories For Gift.

http://geek.wish.com/c/577b948f24bad407b9c1993b
 
Za te pare rade otprilike kao 1280*720 a i slabije.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Bakara, видим ти доста тога пратиш, да ли је могуће да ове 4к камере раде уопште за 30-50 и кусур евра са гомилом опреме.
Типа
Waterproof SJ8000 WiFi 4K HD 1080P 170 Degree Wide 2.0'' LCD Sports Action Mini DV Camera With Full Set Accessories For Gift.

http://geek.wish.com/c/577b948f24bad407b9c1993b
Rade, ali je kvalitet snimka očajan... a fotke su još gore od videa.

I ta dodatna oprema je od jako loše plastike i lomljiva je.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno