Šta je novo?

Say goodbye to BIOS

awesome5

Poštovan
Učlanjen(a)
25.06.2014
Poruke
36
Poena
54
Ne znam je li ovo pravo mjesto za pitanja u vezi BIOS-a, ali da probamo. Instalirao sam najbeskorisniji program koji se zove AI Suite II, on je toboze zvanicni program za ASUS. I uglavnom, taj program ima opciju da ti bez ikakvih problema, bez koriscenja EZ Flash-a instalira novu verziju BIOS-a. I ja tako nadjem odgovarajucu verziju za svoje BIOS-e, program prihvati, super sve, restartujem komp, pritiskam DEL da udjem u BIOS-e, kad oces k*rac. Zaboravio sam kakav se error pojavljuje, ali uglavnom, restartuj komp opet i nemas vajde od BIOS-a. Komp mi savrseno radi, ali ne mogu da pristupim BIOS-u. Info cu vam staviti u attachment-u. Citao sam po drugim forumima da treba da se koristi EZ i samo EZ. Nije problem ako ne znate da rijesite, ali su mi trebali BIOS-i da bih cackao nesto u vezi emulatora oprativnog sistema, cini mi se da se zove WM player ili tako nesto. Recite ako treba jos nesto od informacija. I jos jedno sporedno pitanje, sto se tice ove moje graficke/maticne, izvanjavam se, ne razumijem se u hardware mnogo, overclock nije moguc?
 

Prilozi

  • info1.png
    info1.png
    8.8 KB · Pregleda: 142
  • info2.png
    info2.png
    13.3 KB · Pregleda: 120
  • info3.png
    info3.png
    15.8 KB · Pregleda: 119
Posle flesovanja biosa obicno se odradi clear CMOS-reset biosa.
Izvadi bateriju sa ploce i par puta start dugme na prazno.
 
Aaaa citao sam to, onaj kao metalni krug i neki pinovi isto, ne znam detalje ali cu naci kako to da odradim, hvala.
Mada koliko sam spretan, zavrsicu sa beskorisnom kombinacijom plastike i metala od kompa.
Koliko su sanse da nesto za*ebem?
 
Nikakve, ako ti je frka odgledaj par tutorijala na youtube.
 
Nazad
Vrh Dno