Šta je novo?

Meizu M1 Note

3g bi trebao da bude 900(ili 800)-1900-2100 .

Ne znam,sacekaj da ti neko drugi sa ove teme zakaci taj ss

nek pogleda temu od pocetka, kacio sam i taj ss. Izgledaju iste frekfencije kao i kod mene .
 
Poslednja izmena:
Gledam tvoj post. Iste frek koristi kao tvoj mob :)
 
cool onda , meni je radilo sve out of the box.
Koju mrezu koristis ?
Dali si razmotrila da ubuduce koristis google sinhronizaciju za kontakte ?
 
Kada kliknem zelenu slusalicu, pa desno tri tackice, udjem u settings i tu pronadjem pri dnu Sim contacts, medjutim telefon kao da ne prepoznaje kontakte, jer bi automatski sa whatsappa i vibera trebalo da se sinhornizuju u apliakciji kontakti sa kartice, sto nije slucaj.
Postoji opcija da kliknem na svaki kontakt i da ga dodam u memoriju telefona, ali zasto bih to radila kad vec imam prostor na sim kartici koji i treba da sluzi za nesto tako.
Uopste ne znam drugi nacin da dodjem do kontakta da obavim poziv. Mozda treba da se skine neka app Contact sim ili slicno...
 
Nigde ne vidim opciju export from sim card ? Kroz koju aplikaciju vi gledate kontakte sa sima?
 
Nigde ne vidim opciju export from sim card ? Kroz koju aplikaciju vi gledate kontakte sa sima?

poenta google sinhronizacije je da svoje kontakte tamo sacuvas jer onda nemoras da prolazis kroz ove muke vec kad promenis telefon i ulogujes se sa google nalogom on povuce sve od kontakata preko sacuvanih veb strana sa desktopa takozvani bookmarks i emailove , slike , itd. Sim kontakte nisam koristio od kada sam presao na android pre nekih 5 ,6 ,7 godina
 
Uradila sam sada tako, prst me je zaboleo, ali to je onda pojedinacno dodavanje, ali opet obavljen posao :D
Definitivno je flyme drugaciji, mada postaje zanimljiv.
Malo je komplikovaniji za namestanje funkcija od standardnih Android uredjaja, hvala svima koji su od pomoci :)
Inace moram da pohvalim i prednju kameru, dobar je kvalitet, neki stranci su imali zamerke, medjutim odlicna je.
Interesuje me jos i za tastaturu, da li postoji mogucnost da se iskljuci iskakanje slova dok se kuca, malo me to iritira, za tonove i vibraciju sam nasla,
mislim na standardnu ugradjenu, ne bih skidala drugu apliakciju, i sta ste namestili za background process? Ja sam stavila na 3 app da bude, prioritet mi je da baterija sto duze traje
i da nema nekih bugova...:D
 
Uradila sam sada tako, prst me je zaboleo, ali to je onda pojedinacno dodavanje, ali opet obavljen posao :D
Definitivno je flyme drugaciji, mada postaje zanimljiv.
Malo je komplikovaniji za namestanje funkcija od standardnih Android uredjaja, hvala svima koji su od pomoci :)
Inace moram da pohvalim i prednju kameru, dobar je kvalitet, neki stranci su imali zamerke, medjutim odlicna je.
Interesuje me jos i za tastaturu, da li postoji mogucnost da se iskljuci iskakanje slova dok se kuca, malo me to iritira, za tonove i vibraciju sam nasla,
mislim na standardnu ugradjenu, ne bih skidala drugu apliakciju, i sta ste namestili za background process? Ja sam stavila na 3 app da bude, prioritet mi je da baterija sto duze traje
i da nema nekih bugova...:D

Sad svaki kontakt novi ubacujes u google naloG a ne na karticu ili telefon. Jednom se pomucis i gotovo nema vise nikada zezanja sa tim. ne postoji mogucnost da izgubis kontakte sa gubitkom telefona
 
Jedno pitanje. Tražim po netu prečice za flyme, ali ne mogu da ih nađem sve na jednom mestu. Da li neko može ovde da ih okači. Za sada, nikako ne mogu da nađem zamenu za dugo držanje tastera za prethodne aplikacije, koji otvara opcije u aplikaciji. Nikako ne mogu da se snađem, a hteo bih da podesim weather2umbrella i coolreader. Hvala unapred.
 
Da kapiram, samo sto sada whatsapp nije hteo da povrati stari backup messages, posto nije prepoznao sim kontakte.
Primetila sam da ne mogu da se promene slova na ekranu u neku drugu boju sem bele, steta ne mogu zelejni wallpaper da stavim, jer bude suvise svetlo
i nista se ne vidi :)
 
Jedno pitanje. Tražim po netu prečice za flyme, ali ne mogu da ih nađem sve na jednom mestu. Da li neko može ovde da ih okači. Za sada, nikako ne mogu da nađem zamenu za dugo držanje tastera za prethodne aplikacije, koji otvara opcije u aplikaciji. Nikako ne mogu da se snađem, a hteo bih da podesim weather2umbrella i coolreader. Hvala unapred.

I mene interesuje kako da se podesi W2U,nikako ne mogu da nadjem podesavanja da promenim grad.
 
Za prethodne aplikacije, samo uradis slajd od dole , i imas sve koje su pokrenute. Za w2u ne znam jer ne koristim aplikaciju, tj ne koristim ni jednu weather aplikaciju
 
Moras verovatno da joj daj privilegije autostart u security apk. Tako je u miui po nekada, verovatno i u flyme
 
I mene interesuje kako da se podesi W2U,nikako ne mogu da nadjem podesavanja da promenim grad.
Upravo o tome pričam. Moraću da odmorim do sutra, možda nađem neko rešenje. U jednom trenutku sam nekako uspeo da dobijem podešavanja za coolreader (vukao sam prst preko home dugmeta na gore), ponovio nekoliko puta akciju, a onda kada sam mislio da sam ukapirao, nisam više mogao da ponovim :). Ekran telefona na maksimalnom osvetljenju izgleda fenomenalno, ali sam ga ipak ostavo na automatsko. Razgovori se čuju odlično. Nisam primetio nikakvo seckanje u radu telefona (mada sam prešao sa 992d, čisto da upozorim). Kamera ima mali milion podešavanja, ali nisam se mnogo igrao sa njom, samo sam video da ima. Registrovao sam se na flyme, ali nisam odradio root za sada. GPS sam planirao da testiram, skinuo HERE mape, ali ipak nisam stigao. Videću da ga testiram sutra. Nillkin frosted hardcase je odličan (mislim da uz njega ide i jedna folija za ekran), tempered glass sam zalepio 98% precizno, ostao je mali deo pod vazduhom na samom vrhu telefona, koji se i ne primećuje. Baterija pala 20% pod wifi-em i uključenim ekranom skoro 3 sata. Sasvim sam zadovoljan, ali o tome su već i ostali pričali. Iz MT:S-a nikako nisam mogao da dobijem konfiguracionu poruku, pa sam morao ručno da unesem parametre za pristup. 3G radi odlično, a data transfer se veoma brzo uključuje, kao i wifi. Nisam uspeo da nađem folder u kome telefon čuva slike, niti galeriju. Valjda ću sutra biti bolje sreće.
 
Kod mene postoji ugradjena Galllery aplikacija, kliknes na nju pa imas Photo- Gallery - Cloud.
Kamera je perfektna, bas sam danas slikala dosta :D.
Inace primetila sam mali bug, na aplikaciji Telegram, ne moze da se promeni profilna slika, ako izaberem from gallery i dodam fotku, postoji samo opcija back iz prozora, i gore crop kao i klik za editovanje, dok na drugim aplikacijama moze lepo da se zameni.
 
Postoji i kod mene Galerija :D. Povezao sam telefon preko airdroida i hteo da prebacim slike koje sam slikao na računar, ali nisam mogao da ih nađem. Sutra je novi dan.
 
Ja sam na racunar prebacila klasicno preko USB-a :D.
Phone storage - folder DCIM :) slike koje su napravljene kamerom.
Phone storage - folder PICTURES , nalazi se folder od Screenshotsa i drugih apliakcija koje podrzavaju slike.
 
Postoji i kod mene Galerija :D. Povezao sam telefon preko airdroida i hteo da prebacim slike koje sam slikao na računar, ali nisam mogao da ih nađem. Sutra je novi dan.

Sad sam proverio, radi Airdroid najnormalnije.
 
@tequila Kod mene ništa nije bilo u DCIM-u, to me je zbunilo.
@mitar Radi i kod mene, samo nije bilo slika u ovom folderu preko airdroida. Vidim da ih ima u telefonu na ovoj lokaciji. Probaću danas ponovo, možda sam napravio neki previd.
Lagano se privikavam na flyme. Lista nedavnih aplikacija koja se dobija prevlačenjem prsta nagore sa donjeg dela ekrana je odlično smišljena. Sviđa mi se što se svi taskovi mogu ugasiti samo jednim prevlačenjem prsta nadole, što se može gasiti svaki task posebno i što se može zaključati task koji se ne želi ugasiti. Dobra mogućnost u telefonu je programiranje vremena gašenja i paljenja telefona. Smart touch mi se čini kao dobra opcija, samo je još uvek nisam dovoljno istražio.
Što se tiče aplikacija, izgleda da W2U nije kompatabilan sa flymeom. Moguće da bi neki softkey sa marketa rešio problem, ali nisam probao. U Coolreaderu sam uspeo da pronađem način da se uključe opcije. Potrebno je uraditi jedan tap na sredini ekrana. Ja sam sigurno 10 minuta tapkao okolo i suštom srećom došao do opcija :).
 
Poslednja izmena:
Meni je Smart touch onako, bas treba biti precizan sa kruzicem, necu to koristiti. Sinoc sam cackala nesto u Accessubility, i neke apliakcije su promenile svoj izgled nisu vise bile u kvadraticu, dobile su svoj standarndi izgled, pa sam nekako vratila na staro,
i sad ne mogu da se setim gde se to nalazi :D
Inace jutros mi je posle otkljucavanja telefona, pisalo na ekranu Google + is not responding, hmm...nesto je zabagavolao u stanju mirovanja.
 
Čemu služi "Full screen access" opcija u Accessibility?
 
Cini mi se da je ta opcija za aplikacije koje odlaze u full screen da mozes da spustis notification bar, i multitasking bar
 
Pomoc, smem li i kako da vratim telefon na fabricka podesavanja? Ne znam kako, ali postavila sliku u slici, ne mogu nikako to skloniti.Izgleda ovako:S50403-145238.jpgS50403-145238.jpgS50403-145238.jpg
 
Mislim da mora da se udje u Accesibility - Developer options - pa ugasiti opcije u Drawingu, mada nisam sigurna.
 
Ne, nazalost, tamo su mi sve opcije iskljucene. Hvala, u svakom slucaju.
 
@Balzak
To je to. Hvala.
 
Mnogo je glupo uradjen ovaj "smart bar". Ima opciju da se ne pojavljuje u svim aplikacijama, a ako iste nemaju opciju back u sebi, ne postoji nacin da se vratis korak u nazad.
Ne znam zasto nisu napravili da kada se u tim istim aplikacijama smart bar sakrije, da onda kada je potreban da se nekim swipe-om izvuce...
 
Prevuci prst preko home dugmeta nagore, i to ti je back.
 
Nazad
Vrh Dno