Šta je novo?

Samsung TV nece da se upali

Mixoni

Slavan
Učlanjen(a)
28.06.2006
Poruke
77
Poena
310
Pozdrav ljudi....

Imam problem sa Samsung LCD Tv-om.....Naime u pitanju je tacnije model Samsung UE40EH6030 tv koji imam vec skoro 2 godine.....Televizor nece da se upali uopste niti preko daljinca niti preko dugmeta na njemu tj kad pokusam da ga upalim bilo kako samo mi blinkce crvena lampica i nista se ne desava.Kad sam Tv iskljucio iz struje crvena lampica je svetlela oko 20tak sekundi pa se tek tad ugasila.....Sacekao sam 10tak minuta i pokusao da ga upalim medjutim bezuspesno :(
Da li neko mozda zna sta moze da bude ovo i neki savet...... i ako neko moze da mi preporuci gde da ga nosim na popravku bio bih zahvalan.. znaci smorio sam se do jaj... Hvala unapred....
 
Pozdrav ljudi....

Imam problem sa Samsung LCD Tv-om.....Naime u pitanju je tacnije model Samsung UE40EH6030 tv koji imam vec skoro 2 godine.....Televizor nece da se upali uopste niti preko daljinca niti preko dugmeta na njemu tj kad pokusam da ga upalim bilo kako samo mi blinkce crvena lampica i nista se ne desava.Kad sam Tv iskljucio iz struje crvena lampica je svetlela oko 20tak sekundi pa se tek tad ugasila.....Sacekao sam 10tak minuta i pokusao da ga upalim medjutim bezuspesno :(
Da li neko mozda zna sta moze da bude ovo i neki savet...... i ako neko moze da mi preporuci gde da ga nosim na popravku bio bih zahvalan.. znaci smorio sam se do jaj... Hvala unapred....

Servis ti na zalost negine. Naj bitnije da nije panel. To ti je i najskuplja komponenta u TV-u. Mozda su ti otisli ledovi ili ploca. Probaj BGelektronik ili ETC servis.
 
Ok hvala na odgovoru, nadam se da nije panel onda bih se smorio bas do jaj...Mada ne bi me cudilo jer mi je TV pre manje od mesec dana izasao iz garancije :( ...... Bilo bi dobro jos neko da odgovori ko je imao slicna iskustva sa ovakvim kvarom...Sto se tice BG electronics-a nosio sam kod njih jedanput bezicni telefon i vise nikad nista aa za ETC cu da vidim sa njima nisam do sad imao iskustvo pa ono nadam se da su korektni...
 
Da li lampica treperi po nekom rasporedu? To moze da ukaze na uzrok problema ili deo koji je u kvaru.

Pozdrav
 
Lampica svetli kao kad je TV u standbay modu...e sad znas kad hoces da upalis TV preko daljinca i kada lampica treperi normalno pre nego sto se ukljuci slika,isto je tako...Nisam primetio da se ponasa drugacije prilikom paljenja osim sto naravno slika nece da se upali....znaci sve je naizgled isto kao i kad se pali TV samo bez slike...

Pozzz
 
Da li lampica treperi po nekom rasporedu? To moze da ukaze na uzrok problema ili deo koji je u kvaru.

Pozdrav

Lampica svetli kao kad je TV u standby modu...e sad znas kad hoces da upalis TV preko daljinca i kada lampica treperi normalno pre nego sto se ukljuci slika,isto je tako...Nisam primetio da se ponasa drugacije prilikom paljenja osim sto naravno slika nece da se upali....znaci sve je naizgled isto kao i kad se pali TV samo bez slike... :|

Pozzz
 
Long shot ali za svaki slučaj pre nego odneseš tv u servis, probaj da ga upališ sa novim baterijama u daljincu.
 
Poslednja izmena:
Takodje probaj i da ga iskljucis iz struje i neka bude tako bar pola dana, ili duze (da se kondenzatori isprazne). Ako nakon toga budu ikakve promene tj. bar se na kratko ukljuci, bar cemo u tom slucaju znati da nije najskuplja stavka - panel.
Poz
 
Hvala ljudi na odgovorima...TV je kod prijatelja koji se bavi servisom televizora pa ce mi javiti sta je uzrok problema.....
Poz
 
Imam od skoro problem sa paljenjem tv-a.tv je plazma samsung..kad odstoji ugasen preko noci..sutradan se tesko upali..moram po nekoliko puta da ga palim na daljinskom..a onda kad jednom upali ..probao sam ,pali normalno...

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Imam od skoro problem sa paljenjem tv-a.tv je plazma samsung..kad odstoji ugasen preko noci..sutradan se tesko upali..moram po nekoliko puta da ga palim na daljinskom..a onda kad jednom upali ..probao sam ,pali normalno...

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 uz pomoć Tapatoka

Imao sam isti problem. Otislo napajanje, reseno za 20eura u servisu.
 
Nazad
Vrh Dno