Šta je novo?

misljene za slusalice

Pa po vasim utiscima, Siberia V2 ili HyperX Cloud posto ne verujem da ce mi dati da ih probam pre kupovine :D

Meni stizu ove nedelje hyperx cloud II, posto sam dugogodisnji korisnik siberia sto v1 sto v2, hteo sam malo za promenu da vidim kako je to imati neke druge sluske sem njih :D, Ako ne budem bio zadovoljan najmanji problem je prodati :D
 
Isplati li se razlikau ceni izmedju Cloud i Cloud 2, posto Cloud 2 donosi 7.1 i noise cancellation za mikrofon, a ta razlika je oko 20e ? Sutra ih uzimam, pa cu i ja da upisem moje utiske, samo da prevagnem koje da uzmem :D
EDIT: Porucio sam HyperX Cloud I, stizu mi sutra :)
 
Poslednja izmena:
PA to je vise softversko resenje i ima kao bolji noise cancellation za mikrofon, ali nije vredno 20e vise za tako reci iste slusalice :D
 
imam 3 vrste slušalica
stereo akg k240df
5 in 1 genius hs500v (vibration)
7 in 1 logitech g430
Stereo slušalice su dobre za muziku, za gaming kao recimo fps ni u snu.
5 in 1 dobre su za filmove, gaming (jer prave virtual sound) muzika je isto kao na stereo
7 in 1 za filmove i igrice savršene (pod uslovom da je film ili igrica 3d zvuk tj tro-dimenzinalan zvuk) za muziku nisu loše
Što se tiče virtualnog zvuka, to jeste prevara, ali prevara mozga na neki način. U igrici ili filmu softverski naprave određene frekvencije zvuka, i kada se gamer kreće kroz igricu ima predstavu da je stvarno tamo. Približno je realnosti a samim tim i predobro.
Ko kaže da 7.1 nema pojma taj nema veze sa glavom. Prvo probaj pa posle kudi ili hvali...
 
Jedna rec za HyperX Cloud : savrsenstvo :D U zivotu nisam nista udobnije na glavi drzao, a tek zvuk. Do duse do sada sam uvek imao krseve od periferije, ali mogu sa sigurnoscu da tvrdim da su bolje od Razer Kraken Pro koje sam probao kod druga. Bas je odlican, super su se pokazale u igrama, a tek cistina zvuka i eksplozija, ja sam odusevljen. Vrede svake pare sto dadoh za njih :D Strasno su udobne, posebno sto ja imam dosta krupnu glavu, i tako reci ih ne osecam na glavi :)
 
Porucio,i ja,Cloud II Gun-Metal.
Kada ih dobijem,za jedno 7-10 dana,javljam utiske.
Nadam se,da ce biti pozitivni.
 
Cloud II mogu samo bolje da budu vidim dosta pozitivnih misljenja. meni u petak stizu
 
Jedna rec za HyperX Cloud : savrsenstvo :D U zivotu nisam nista udobnije na glavi drzao, a tek zvuk. Do duse do sada sam uvek imao krseve od periferije, ali mogu sa sigurnoscu da tvrdim da su bolje od Razer Kraken Pro koje sam probao kod druga. Bas je odlican, super su se pokazale u igrama, a tek cistina zvuka i eksplozija, ja sam odusevljen. Vrede svake pare sto dadoh za njih :D Strasno su udobne, posebno sto ja imam dosta krupnu glavu, i tako reci ih ne osecam na glavi :)

Ma kako je to moguce da su dobre, to je kineski takstar krs sa kingston potpisom, lazu ljudi i testeri po netu, placaju ih kinezi da lazu i lupetaju, ne moze da se uziva u dobrom zvuku osim ako se ne plati 500e AKG-u ili Sennheiseru :d
http://www.takstar.com/en/product/redetail-11-28-413-1

Naravno zezam se, uzivaj u sluskama :)
 
Poslednja izmena:
Što se tiče virtualnog zvuka, to jeste prevara, ali prevara mozga na neki način. U igrici ili filmu softverski naprave određene frekvencije zvuka, i kada se gamer kreće kroz igricu ima predstavu da je stvarno tamo. Približno je realnosti a samim tim i predobro.
Ko kaže da 7.1 nema pojma taj nema veze sa glavom. Prvo probaj pa posle kudi ili hvali...

koje frekvencije zvuka?kako je moguce onda da je saraund odradjen ovde na dva kanala na obicnom yt klipu i to prilicno loseg kvaliteta:

 
^ postavio sam mu vec to, mozda u slicnoj temi, mozda i u ovoj ali je cuo :)
 
Ma kako je to moguce da su dobre, to je kineski takstar krs sa kingston potpisom, lazu ljudi i testeri po netu, placaju ih kinezi da lazu i lupetaju, ne moze da se uziva u dobrom zvuku osim ako se ne plati 500e AKG-u ili Sennheiseru :d
http://www.takstar.com/en/product/redetail-11-28-413-1

Naravno zezam se, uzivaj u sluskama :)
Miris ih je odmah odao, cim sam otvorio kutiju znao sam da je kinez, ali mnogo dobar kinez, kao vecina stvari sto koristim :D
 
Nema veze, ionako je skoro sve danas iz Kine :) Bitno je da si veoma zadovoljan kvalitetom slusalica i zvuka, kad se jednom naviknes na kvalitetan zvuk nema vise vracanja nazad ;) To vazi i za udobnost slusalica.

Jos ako bi pazario zvucnu sa pojacalom..
 
Poslednja izmena:
Ne znam za pojacalo sta da radim, ali primetio sma ogromnu razliku kada sam prvi put utakao zvucnike u Maximus VI HERO, ona ima SupremeFX (ne znam koji je audio chip ASUS koristio, znam samo da ga tako zovu). Kao da sam do tada citav zivot slusao muziku i igrao igrem kroz neku maglu, kao da se zvuk probija kroz blato na svim drugim plocama. Navode u specifikacijama da mogu da poteraju slusalice sa 600 oma impendace. Za sada mi dobro radi posao, ne znam da li bilo bolje sa pojacalom jer mi i sad usi probise na bilo sta vise od pola snage :)
 
@kasa5033
Jel si kupio kod nas ili preko ? :)

Kod nas, ne znam da li smem da napisem, danas uzeo u prodavnici, a juce narucio da dostave do prodavnice, imaju i Cloud II ali nisam hteo da dajem 2500 vise za njih :)
 
Posto su ljudi na temi u nekom trenutku hvalili siberia v2, imam potrebu da se javim kao jesnogodisnji korisnik istih.

Elem, za mene su te slusalice uzasno neudobne. Zvuk je... prijatan, konzumerski... Ali udobnost je katastrofa. Posle sat vremena bole usne skoljke. Ne bih nikome preporucio, narocito ako imate vecu glavu i usi.

Razmisljam o tom cloudu ali su bas skupe.

Idem u nemacku za mesec dana pa cu uzeti nesto sto nema ovde. Jel ima neko neki predlog?
 
Zanimljivo . Imam velike usi, koristim siberia v2, vec dosta dugo, i nikada nisam imao problema sa neudobnoscu.
Probaj Roccat Kave.
Prodao sam ih, posle tacno tri nedelje, pa ono je smrt za glavu.
 
Ja imam veliku glavu i proporcionalno velike i usi i cloud ih je poklopio u potpunosti i odlicno mo stoji na glavi. Mora do kraja da se izvuce da bi mi stale na glavu, ali su strašno udobne i posle više sati korišćenja. Kupio sam ih danas u 13h i nosio sam ih od 2 do 6 sati i zaboravio sam da ih imam na glavi :)
 
@taba

Mozda,ovako nesto:

[video]http://www.amazon.com/Beyerdynamic-Custom-One-Pro-Discontinued/dp/B008XEYT48[/video]

Mada,verovatno ti ne ulaze,u cenovni rang.
 
Poslednja izmena:
Šta će ti pojačalo na pojačalo?
 
e pa vidiš, kažeš lošeg kvaliteta zato što imaš krš slušalice... Kupi 7.1 slušalice pa poslušaj klip pa ćeš videti da li je loš snimak ili ne...
takođe probaj i sistem 5.1 i videćeš razliku u odnosu na 7.1
kažem ti ja imam sve 3 varijante slušalica, stereo, 5.1 i 7.1, 7.1 je najbolji sistem
 
Šta će ti pojačalo na pojačalo?
Jadi mu ga znali, moram jos da poručim kako sve to funkcioniše sto se tiče zvucnika i slusalica, to mi def nije jača strana :) Znaci ako ta integrisama zvucna moze da gura slusalice i do 600 oma, onda nema potrebe za pojacalom ? Isto piše da ima signal to noise ratio od 120dB, sto ja pojma nemam sta znaci :d
 
Čim to piše, ima ugrađeno pojačalo za slušalice.
Čist zvuk u odnosu na šum, što i piše. CD standard ima 96dB.
 
Odlicno onda :) Ja mislim da sam negde našao da je Supreme FX u stvari Realtek ALC896 ili tako nesto :) Nije kao da je napisano sta je tacno na kutiji :D
 
@Kasa5033
Ono sto si rekao kad si ih otvorio da se osecaju na kineze jer stvarno tako ili si se zajebao :D ?
Posto imam losu predrasudu kad osetim onaj miris :D
 
Ne zajebavam se ni najmanje, oseća se lepak, vuče miris malo na nove Adidas patike :D Ali ne treba to da te plasi, slušalice su bar po meni vrhunske :)
 
Nazad
Vrh Dno