Šta je novo?

misljene za slusalice

voki88

Cenjen
Učlanjen(a)
08.11.2014
Poruke
1,645
Poena
110
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5 12400f,noctua nh14
Matična ploča
MSI B660M BAZOOKA
RAM
2X8 DDR4 3200mhz viper
GPU
Gigabyte rtx 2080 super
Storage
1tb nv2 m.2 kingston,ssd 240 kingston,1tb toshiba
PSU
Cooler master 750w
Kućište
MS titan pro
Monitor
AOC CQ27G2U/BK 2K 144HZ ADAPTIV SYNC
Mobilni telefon
a52
Pristup internetu
  1. Optički internet
Poslednja izmena:
Uf... za te pare vani naci mnoooogo bolje slusalice, ali verovatno ce biti bez mic. Njega sa web kamere upotrebi.
 
razmisljam se ove da uzmem i najverovatnije cu njih uskoro da uzmem posto mi se svidja mikrofon sto se uvlaci i izvlaci a i mislimda su kvalitetne
http://www.emmi.rs/slušalice-i-mikr...er-kraken-pro---black.11.html?productId=34831
Da li ih neko ima da mi kaze kakav je utisak?

Nisam neki ljubitelj razer ali po iskustvu drugih nisu bas nekog kvaliteta(globalno kao marka), bolja opcija ti siberia v2.Mogao bi da probas i sa hyperx cloud II, citao sam po netu i i vidim dosta ih hvale pa sam ih narucio :D
 
Poslednja izmena:
^ za njih vazi da su najbolje od svih igrackih slusalica te cene, to su u stvari ove monitorske slusalice sa kingston ''potpisom'' i gaming dodacima, u prevodu odlicne su i za igranje ali i za slusanje muzike, produkciju itd. http://www.amazon.com/Takstar-Headphones-Monitor-Earphones-Professional/dp/B00FXSVSDW

Verovatno je i izrada malo bolja u Kingston verziji. Imas i bench test za oba modela:

http://www.benchmark.rs/artikal/test_kingston_hyperx_cloud-3515

http://www.benchmark.rs/artikal/test_kingston_hyperx_cloud_ii-3790/2
 
ove cloud II su skuplje malo po izgledu su iste ove imaju 7.1 zvuk. Mozda uzmem ove cloud dopadaju mi se. odvukli ste me od razera :D
 
Pa ima superlux na oglasima, što ne razmisli o njima.
 
Nema... jedan valjevac bio najbrzi i najkonkretniji. U prevodu nije se cenkao, nije postavljao nikakve uslove, samo je pitao jesu li prodate i rekao mozete li mi ih poslati... zvao u petak u subotu poslepodne su bile kod njega. :)
 
Ma boli te uvo, bolje su ostale kod tebe :D

Znoje li se uši ili velur radi svoj posao?
Koliko su udobne *
 
Kingston HyperX Cloud II
Da li za ove slusalice ne treba neka posebna audio karta ili moze da se prikljuci kao i svake slusalice,ona dva dzeka i usb i to je to razumete o cemu pricam ne razumem se mnogo oko toga?:whip:
ja sada trenutno imam GENIUS HS-G500V
 
Kingston HyperX Cloud II
Da li za ove slusalice ne treba neka posebna audio karta

Kingston HyperX Cloud II ima svoju USB zvučnu kartu, ali može se priključiti i na neku bolju zvučnu, ako je imaš, tj. zaobilaziš USB. Stariji model zahteva zvučnu, integrisanu sa matične ploče, ili neku dodatnu.
 
Poslednja izmena:
moja ploca b75-d3v nemam nikakvu zvucnu kartu.
 
Ima integrisanu, pogledaj kod proizvođača na stranici:

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4149#sp

Realtek ALC887 codec
High Definition Audio
2/4/5.1/7.1-channel
* To configure 7.1-channel audio, you have to use an HD front panel audio module and enable the multi-channel audio feature through the audio driver.
Support for S/PDIF Out
 
Ma boli te uvo, bolje su ostale kod tebe :D

Znoje li se uši ili velur radi svoj posao?
Koliko su udobne *

Ne, ne znoje se.
Malo zagriju usnu skoljku ali malo, sto je normalno ali se ne znoje i nije to toliko toplo da bi morao skidati ih da se razhlade usi.
Udobne su, ušna skoljka udje u celosti u skoljku naušnice.
Posto sam ja glavat, a i usi su u srazmeri, one SL su pokrvale ušnu školjku, nije uho upadalo u skoljku naušnice, a AKG ih lepo obuhvata, primi celo uho i bez ikakvog pritiska.
O kvalitetu izrade, materijala ne treba ni pricati...
Evo samo jedan porimer, kod AKG se velurska nausnica skida rotacijom skoljke da se otkaci u lezistu a sa SL se moras "ubiti" da navuces druge jastucice.
Jedan laki mali klik ili maltretiranje pri zameni...
 
ove razer sam viđao za 5000 din da ima da se kupe... smeće od slušalica isto kao one prve što si naveo... One sa 5.1 sistemom su verovatno dobre ali udobnost je sumnjiva jer mislim da se naslanjaju na uvo... Ali koje kod slušalice da kupiš razočaraćeš se u zvuk posle hs500v. Prvo po snazi, drugo po vibraciji i basu. Sve slušalice koje sam probao se mnogo slabije čuju od hs500v. (prost primer je control panel, na hs500v skala ide do 100% kad je na max, kod ovih drugih slušalica jedino na logitech g430 mi skala ide na maximum, kod recimo AKG mi je 30 ili 40% verovatno zbog 600 ona na slušalicama)...90% slušalica koje piše da su gaming su obično smeće i dranje kože. Najprostiji primer je mikrofon. Sve gaming slušalice imaju MNOGO slabiji zvuk nego profesionalni mikrofoni, što se može primetiti na youtube kod testova. Isto kao da se smanji ton... O kvalitetu i da ne pričam, ja sam mnogo razočaran u kvalitet. Stave neke kuvane plastike zbog uštede materijala a plastika ima svoj vek trajanja, postaje krta i puca. Dok recimo na ove AKG slušalice što sam kupio, cele slušalice su kožne ne računajući metalni rajf, mogu 100 godina da služe da im ništa ne fali, ne mogu da se polome (normalnim korištenjem, a ne kao divljaci da se baca kad se iznervira itd)
 
mislim da bi uzeo ove Kingston HyperX Cloud II ili Cloud. vidim da se dosta hvale ali videcu nezurim.
 
SHARKOON X-Tatic DIGITAL 5.1 Dolby Sound imaš sa 4.500 din analog su 3000 din
u ovim slušalicama ima 8 zvučnika
 
Ja sam u slicnoj dilemi :) Da li su bolje Steelseries Siberia V2 ili Kingston HyperX Cloud, probao sam i Razer Kraken Pro i mnogo mi se svideo zvuk na njima, ali vi ih nesto ne hvalite po pitanju kvaliteta ? Koristicu ih za slusanje muzike povremeno, ali primarno za gaming i to FPS u glavnom ? Udobnost i dobra bas su mi prioritet i naravno braided cable je pozeljan. Ja se nazalost ne razumem toliko u slusalice, ali ove dve su mi zapale za oko :)
 
ja sam narucio hiperx cloud 2 tako da sam resio koje cu da uzmem.
 
javljam. treba da mi stignu tokom iduce nedelje jedva cekam :)
 
Zato sto su stare, kod mene su vec 3,4 godine. Ne postoji drugi razlog.
 
Cloud nisam probao, pa ne mogu da sudim. Mada, po komentarima, slusalice su, vise nego dobre.
 
A tvoje misljenje o Syberia V2, udobnost, pogodnost za igre ? :)
 
Pa po vasim utiscima, Siberia V2 ili HyperX Cloud posto ne verujem da ce mi dati da ih probam pre kupovine :D
 
Nazad
Vrh Dno