Šta je novo?

Koji SET TOP BOX (DVB-T2 Prijemnik) kupiti?

priest77

Slavan
Učlanjen(a)
12.10.2004
Poruke
4,467
Poena
450
Posto je ovo aktuelna tema zanima me koji je best buy uredjaj?
Zanima me pouzdanost, brzina rada kada se menjaju kanali, kvalitet prijema i da li je moguce materijal koji se snima na USB HDD kasnije da se gleda i edituje na PC?
 
A koji dvbc prijemnik kupiti

Poslano sa mog Redmi 5A koristeći Tapatalk
 
Koji biste mi DVB T2 tuner(set top box) preporucili da uzmem? Kevi riknuo neki vivax sto je imala pa moram da joj uzmem nov. Kaci se na philips sobnu antenu i obican tv (nije lcd vec onaj stari) ako to ima neke veze pri odabiru.

Ne treba mi neki extra extra sa ko zna kakvim funkcijama, keva samo menja kanale i pojacava/smanjuje ton. Bitno je samo da bude sto brzi u smislu menjanja kanala.

Listajuci temu video sam da najvise glasova ima za Xwave M2. Da li je to i dalje najbolji best buy i da li na svim uredjajima postoji ovaj problem:

Problem koji sam primetio kod M2 je taj da kada se isključi stb bilo preko daljinca ili na samom uređaju, nakon toga se ne može "upaliti" ni preko uređaja ni nreko daljinca. Jedino rešenje je da se isključi iz struje, ponovo uključi nakon čega radi sasvim normalno.
 
Poslednja izmena:
Možda je najbolje da joj potražiš isti, ako nema zamerki i ako je navikla na raspored dugmića. Inače ako tražiš neki drugi, gledaj da li ima odgovarajući izlaz za tvoj TV. Moj Horizons S je menjao kanale za oko 2s. Bio sam zadovoljan i koristio sam ga dok nisam kupio nov TV.
 
Uzeh ovaj Xwave, zadovoljna keva, brze menja kanale i jace su boje. Daljinski takodje ima vece dugmice pa joj vise odgovara.
 
Koja je razlika između dva horizonsa, s u plavoj kutiji i onog u crvenoj kutiji sa satom i kompozitnim izlazom? Koji ima bolji tuner?

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Poseduje li neko VideoStrong VS-020 ?

rV311MB.jpg
 

Prilozi

  • Videostrong VS-020.jpg
    Videostrong VS-020.jpg
    79.7 KB · Pregleda: 90
Poslednja izmena:
Preporuka za neki dvb-t2 za neki stariji samsung televizor,katodna cev,znaci ima antenski,av i cini mi se skart?
Ili su konektori kos svih isti??
Denver,Gembird,Bear Ili Vivax?
 
Poslednja izmena:
Koji je najbolji uredjaj trenutno za kupiti, koji ce izdrzati najduze? Jedan moj je stradao, popravljan i posle skoro 10 meseci ponovo stradao.
Da li ovako nesto jer vidim na akciji DENVER Set Top Box DTB-134 ili neki drugi, vidim u temu da su hvalili neki od skoro 3000, ali da li toliko treba dati ili lepo kupiti sto jeftiniji i mozda ce isto trajati a nece biti velika steta, ustedeti 1000 dinara a trajanje da kazemo isto, ili ce mi pruziti bolju sliku? Koristio bih na FoX 42 inch televizoru full hd 1080p
 
jesi li siguran da taj Fox ne podržava DVB-T2 i MPEG-4? koliko sam upoznat, svi (aktuelni) FOX televizori podržavaju DVB-T2 i MPEG-4
 
Jedno pitanje za dve poznavaoce DVB T2, da li kvalitet samog uredjaja utice na kvalitet signala ili iskljucivo to zavisi od antene? Tipa, da li ce neki skuplji uredjaj lakse naci kanale i imati stabilan signal od nekog jeftinijeg koji moze da prekida, da ima kockice u signalu itd itd. Hvala unapred svima. Moram da uzmem neki sa H.265 / HEVC Codec podrška jer Hvatam i hrvatske sve kanale,a oni prelaze na taj.
 
@filni, jedno je prijem signala a drugo je obrada signala, a ovde su u igri oba. može prijem da bude dobar a obrada loša (kockasto, zastajkivanje). a može obrada da bude fenomenalna (za ovu vrstu uređaja) al' šta vredi ako je prijem/domet loš.
prijem zavisi od dometa, antene (veličina, položaj) itd. koliko sam primetio, domet zemaljske televizije je dobar u Srbiji.

ima u ponudi box-ova koji podržavaju HEVC tako da nema brige. izguglah neki koji ima i YouTube :D amiko MINI COMBO Extra oko 7000 dinara

@Lanikor, recimo amiko HD-8265+ za 9000 (ima i WiFi i 3G) (nađoh na istom sajtu na kojem sam našao prethodno spomenuti model)
 
Poslednja izmena:
Zavisi i od uređaja i od antene, ali ako hvataš dobar signal mislim da nećeš imati problema sa tim anomalijama za koji god da se opredeliš.

Signal tu i tamo varira. Nista, kupicu neki kvalitetniji sa h.256 pa cu probati onda, svakako mi treba jos jedan za plac tko da pare nisu bacene. Hvala na odgovoru :)
 
Pitanje jedno posto se ne razumem, a i valjda cu postaviti kako treba, imam led tv ( dakle on je samo led tv, nije smart itd ) da li ce raditi ako kupim set top box za njega ne vezano za kablovske operatere ( na primer onaj mi stick da li bi radio na tom tv )
 
Pitanje jedno posto se ne razumem, a i valjda cu postaviti kako treba, imam led tv ( dakle on je samo led tv, nije smart itd ) da li ce raditi ako kupim set top box za njega ne vezano za kablovske operatere ( na primer onaj mi stick da li bi radio na tom tv )
Možeš svaki box povezati sa televizorom pomoću HDMI kabla.
Ako je DVB T2 box trebaće ti antena, a ako je smart box trebaće ti internet.
 
Nazad
Vrh Dno