Šta je novo?

Koji SET TOP BOX (DVB-T2 Prijemnik) kupiti?

priest77

Slavan
Učlanjen(a)
12.10.2004
Poruke
4,467
Poena
450
Posto je ovo aktuelna tema zanima me koji je best buy uredjaj?
Zanima me pouzdanost, brzina rada kada se menjaju kanali, kvalitet prijema i da li je moguce materijal koji se snima na USB HDD kasnije da se gleda i edituje na PC?
 
hvala na odgovoru, imam jos jedno pitanje: video sam neke sobne antene, jel to obavezno moram da kupim da bih preko toga hvatao signal ili taj aparat sam hvata signal? Tj da li pored tog aparata treba jos nesto da uzimam?
 
Ja sam hteo da kupim majci ovo i prikacim na neki moj 27" monitor koji vise ne koristim, ali ovo je prilican dil-brejker za takvu namenu, jer monitor nema svoj daljinski.
Ne mogu da verujem da tako nesto izbace na trziste, i to kao osvezeni model.

Da nisu izbacili neki novi firmware, ako uopste postoji mogucnost da ga korisnik sam azurira?
Mislim, ovo je bas apsurd i glupost...jer sta, cak i ako ga koristis sa TV-om koji ima svoj daljinski, iskljucujes samo TV, a ovo ostavljas da non stop radi? Ili ides da cupas kabl svaki put kada hoces da gledas TV.


Hvala za ovu informaciju svakako.
Morao bih da vracam da sam sam kupio i video.

U meniju postoji opcija ažuriranja na neki način preko "antenskog signala" (ne razumem se baš pa pretpostavljam da je to) ili preko usb-a ili , ali izgleda samo u teoriji. Nigde na netu ne pronađoh bilo kakav firmware za ovaj model.

@nikola94
treba ti antena. Sobna ili spoljašnja. To više zavisi od jačine signala na kojoj se lokaciji hvata. Gde sam stavio stb antena je sobna i odlično završava posao.
 
hvala na odgovoru, imam jos jedno pitanje: video sam neke sobne antene, jel to obavezno moram da kupim da bih preko toga hvatao signal ili taj aparat sam hvata signal? Tj da li pored tog aparata treba jos nesto da uzimam?
Ostaviš istu antenu koja je do sada bila samo je ubodeš u STB. Ako je bila antena sa pojačivačem, neki STB ima i mogućnost napajanja pojačivača kroz antenski kabl.
 
imali smo sbb kablovsku(ne znam da li oni daju neku antenu), trenutno nemam nikakvu antenu a imam kablovsku, tako da pretpostavljam da kad otkazem trebace mi i risiver i antena :)
 
Koji STB bi preporucili sa RF modulatorom? Nasao sam Horizons S RF i Xwave STB1 po istoj ceni, ne znam da ima nekih znacajnih razlika izmedju njih?
 
˘Hvala, a šta misliš da li i jedan od 5-6 modela koji se mogu naći po radnjama, može da pusti H.265(HEVC)?

Ne znam šta znači kad u specifikaciji napišu H.264, da li se odnosi na prijem i kodiranje zemaljskog signala ili je implikacija šira i odnosi se i na reprodukciju sa eksternih drajvova?
 
Mislim da svaki podržava H.264 fajlove, ipak je to stariji standard, a što se tiče H.265 moj Horizons S ga ne podržava, verovatno ni drugi u toj cenovnoj klasi do 3-4000 din osim ako nešto novo nije izašlo.
 
Vidim da se dosta preporučuju Xwave D one i M2 sa većim brojem glasova za D one. Trenutno mogu da nabavim M2 za skoro soma dinara jeftinije. Da li D one vredi te doplate generalno, ne bih doplacivao samo za daljinski.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Vidim da se dosta preporučuju Xwave D one i M2 sa većim brojem glasova za D one. Trenutno mogu da nabavim M2 za skoro soma dinara jeftinije. Da li D one vredi te doplate generalno, ne bih doplacivao samo za daljinski.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Uzeo M2 dok je cena jeftinija. Daljinski jeste bulja, ali uređaj radi kao sat. Hvala članovima na preporuci i mini recenzijama.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Uzeh Strong 8205. Daljinski je takođe bulja, mali tasteri i teže je pogoditi IR senzor. Ima malo osetljiviji tuner tako da ne prekida program kad prođem pored (sobne) antene, i to uz lepšu kutijicu u odnosu na Vivax 106 koji sam do sad imao uz prastari Philips tv je jedino bolje.

Neko je prethodno pitao da li gnjavi sa reskeniranjem kad se pojavi neki novi kanal pa sad, na osnovu jednodnevnog iskustva, ne bih rekao da se to dešava.
 
^Plus, ima problema sa titlovima... Engleski titl prikazuje kao transkribovan kmerski ako je u podešavanjima jezik Srpski a i sa srpskim barata na isti način. :D

Uglavnom, ko bi malo da gleda i neku mlatimudiju, -1, zaobići ovaj model.:wave:
 
Da si uzeo Xwave kao sto sam ti preporucio, ne bi imao tih problema. :D

A pa znaš šta, uzeo sam ja u obzir taj predlog, al u zadnji čas, i ne znajući, uđem u isključivo outlet shop jedne renomirane firme... Kad tamo sve Xorizonsi i Xwaveovi puna ih polica. Glp,:zgran: mislim se, možda bolje ipak da se opredelim za Strong...:d

Sad sam probao jedan ćirilični titl i sa njim je sve bilo kako treba... Znači, da utvrdim koja mu kodna strana odgovara i cenim da titlovi ubuduće neće biti problem. Ali OOTB, vidi se da im ovo tržište nije ni primarno, ni bitno.
 
Kao orijentacija nekome i konačna opservacija u vezi Strong 8205 modela i multimedije, naše titlove prikazuje kako treba ako je jezik sistema setovan na Engleski a opcije titlova Srpski i naša latinična slova sa dijaktricima se lepo renderuju, ćirilica takođe. S tim, da mu ne odgovara ako je CP-8859-2 tj. kodni raspored pri kom tekst editori naša slova obično reprezentuju hijeroglifima ili upitnicima, ali ovo je valjda opšte mesto za ove uređaje.

Apdejta koji bi nedostatak eventualno otklonio na sajtu proizvođača nema, a pošto je Strong subsidiary za Evropu Thomsona, pogledah i tamo ali isto ćorak, pošto nemaju ništa što makar vizuelno podseća na 8205. Znači evropski i ne podržan model iako je iz 2017.-te(bar po uputstvu).
 
Kao orijentacija nekome i konačna opservacija u vezi Strong 8205 modela i multimedije, naše titlove prikazuje kako treba ako je jezik sistema setovan na Engleski a opcije titlova Srpski i naša latinična slova sa dijaktricima se lepo renderuju, ćirilica takođe.

Heh, poješću sopstveni šešir sad pa reći da ovo, puj-pike-ne važi. Naknadno sam se zezao i poturao naše titlove sa cp1250/51, 8859-2 i valjda je i 851, neki naš raspored, utf-8 - sad mi nikakav naš titl ne prikazuje kako treba u bilo kojoj kombinaciji jezika. Skroz slupano. Verovatno mi neće uvažiti reklamaciju pa mogu jedino da dodam, Strong zaobići u širokom luku.
:wave:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno