Šta je novo?

Sa 955 be na fx 6300?

nastavak rezultata samo sto je fx 8320 klokovan na 4.0 Ghz, memorije 1866 xyper x futy iste samo ploce se razlikuju i procesori 890fx vs 990fx i win 8.1 ista verzija drajveri grafe asus 7970dc2t.

battlefield 4

27, 102, 65.225 -x8 4.0 Ghz
0, 111, 66.777 -x4 3.7 Ghz

crysis 3

25, 86, 47.013 -x8 4.0 Ghz
16, 85, 33.784 -x4 3.7 Ghz

Metro last light

12.64, 59.49, 31.22 -x8 4.0 Ghz
13.39, 53.00, 30.34 -x4 3.7 Ghz

Frejmovi Min, Max, Average.

Takodje u daying light-u gpu usage spada na 67 posto isto kao na Phenomu x4 neverovatno ja nisam verovao. Kao da posle phenoma nisu napravili nista bolje. Testirano frapsom isti leveli sve isto.

thief.jpg -x8 4.0 Ghz
thief.JPG -x4 3.7 Ghz

tomb.JPG -x8 4.0 Ghz
tomb.jpg -x4 3.7 Ghz
 

Prilozi

  • thief.JPG
    thief.JPG
    31.1 KB · Pregleda: 107
Poslednja izmena:
Ja sam ocekivao dosta bolje rezultate od fx-a sad mi tek nepada napamet da bacam 100e zarad 10 posto performansi zao mi je samo sto moj Phenom nece preko 3.7 GHz.
 
FX-8 i 4GHz je malo ako imas korentan kuler (20evra) nov LC-CC-120 ili neki polovan brendiran sa 120mm ventilatorom.
 
Pa dobro, mozda si ti previse ocekivao pa si se zato razocarao. Razlika nije bas mala, u Battlefieldu je ogromna razlika u minimalnom FPS-u a to je i najbitnije. U Crysisu ga je vec FX oduvao i to opet najvise u minimalnom FPS-u. Crysis je na tim podesavanjima gotovo neigriv sa phenomom. Cenim da bi razlika bila jos veca kada bi se u igri ukljucila neka jaca graficka.
 
Zna se da deneb ima veci IPC od vishera pa je brzi na istoj frekvenciji ukoliko se efektivno koriste max 4 jezgra.
Dying light je lose optimizovan za visejezgarne procesore a crysis 3 koristi sva 8 jezgra.
 

Prilozi

  • RhKu6bm.jpg
    RhKu6bm.jpg
    86.2 KB · Pregleda: 161
Poslednja izmena:
Zaboravih da dodam...
 

Prilozi

  • c3.PNG
    c3.PNG
    12.7 KB · Pregleda: 126
Jesam previse ocekivao verovatno ali za 100 e covek i ocekuje napredak to nisu male pare, tj kako za koga, a ipak crysis da bolje radi dosta ali je stara igra npr dying light nema mnogo razlike u frejmrejtu da je bolji jeste verovatno na 4.8 oduvava phenom. Ali za sada nema potrebe jos prelaziti na fx sa x4 955,965 ko ima plocu dobru i hladjenje jel u testovima sem Crysisa i Dying light, igre tipa far cry 4, cod advanced Theif itd rade sa v-syncom od 40 do 60 frejmova sto apsolutno klize igre a plus u mantleu po 10 frejma minimum framerate je veci i tako treba se strpeti do dx12 i vulcana pa videti. Gledano logikom ako nekoga svrbe pare sto da ne preci na sledecu generaciju .
 
Poslednja izmena:
Zamolio bih za pomoc/savet. Postavicu ovde pitanje kako ne bih otvarao nepotrebno posebnu temu. Zelim da otkljucam Phenom II X2 555 BE kako bih dosegnuo za pribliznim performansama koje pruza X4 955 i time spasao sebe dodatnog ulaganja u procesor jos neko vreme. Maticna ploca iz potpisa uspesno otkljucava 4 jezgra, ali dolazi do pucanja sistema prilikom boot-ovanja (konkretno Windows 8.1 Pro). Nestabilna su. Pokusao sam sa podizanjem CPU/NB Voltage. Default vrednosti za CPU Offset Voltage je 1.4V, a za CPU/NB Offset Voltage 1.2V. Probao sam da iskljucim opciju poput Cool'n'Quiet. Pokusao sam da spustim radni takt procesora na 2.6Mhz kao i CPU Voltage na 1.25V. Da li bi neko mogao da podeli sa mnom precizno sta bih jos mogao/trebao da probam?

Ili prosto da ne tupim u prazno i batalim dalje pokusaje. Hvala unapred.
 
Zamolio bih za pomoc/savet. Postavicu ovde pitanje kako ne bih otvarao nepotrebno posebnu temu. Zelim da otkljucam Phenom II X2 555 BE kako bih dosegnuo za pribliznim performansama koje pruza X4 955 i time spasao sebe dodatnog ulaganja u procesor jos neko vreme. Maticna ploca iz potpisa uspesno otkljucava 4 jezgra, ali dolazi do pucanja sistema prilikom boot-ovanja (konkretno Windows 8.1 Pro). Nestabilna su. Pokusao sam sa podizanjem CPU/NB Voltage. Default vrednosti za CPU Offset Voltage je 1.4V, a za CPU/NB Offset Voltage 1.2V. Probao sam da iskljucim opciju poput Cool'n'Quiet. Pokusao sam da spustim radni takt procesora na 2.6Mhz kao i CPU Voltage na 1.25V. Da li bi neko mogao da podeli sa mnom precizno sta bih jos mogao/trebao da probam?

Ili prosto da ne tupim u prazno i batalim dalje pokusaje. Hvala unapred.

Dizi cpu voltage nikako ne spustaj i nemoj da diras offset vrednosti. Za ostalo moraces da cekas da neko drugi dodje da ti pomogne, srecno.
 
Ja imam m4a89gtd i otkljucan x2 550 cpu voltage na 1.4 za pocetak i memoriju na 1.65 da budes siguran da nije do memorije ukljuci llc i pogasi spectrume u biosu mislim da su opcije jedna ispod druge i
pogasi cool quiet pa testiraj stabilnost prime 95 i igre.
Inace najbolju plocu imas za otkljucavanje najvise uspeha ima asus. Hoce vise voltaze quad core ne brini hyper 212 imam i ja.
 
Poslednja izmena:
Ja imam m4a89gtd i otkljucan x2 550 cpu voltage na 1.4 za pocetak i memoriju na 1.65 da budes siguran da nije do memorije ukljuci llc i pogasi spectrume u biosu mislim da su opcije jedna ispod druge i
pogasi cool quiet pa testiraj stabilnost prime 95 i igre.
Inace najbolju plocu imas za otkljucavanje najvise uspeha ima asus. Hoce vise voltaze quad core ne brini hyper 212 imam i ja.

Znam za mogucnosti ploce. Zato ne bih da odustanem. Na 32-bit Windows uspesno se podigne sistem, otkljuca i podignut takt na 3.52Mhz. Default vrednost za napon. Nisam jos pustao Prime95. Da li mogu da zakljucim da je problem do memorije ili ne mora da znaci? Na 64-bit sam probao da setujem CPU Voltage do 1.5V i NB Voltage do 1.3. Nije uspeo da se podigne sistem. Nakon toga sam pokusavao da podignem DRAM Voltage na 1.6V (nisam probao dalje). Pokusavao sam i sa iskljucivanjem opcije Cool'n'Quiet. Setovao sam CPU Load-Line Calibration. Tu imam samo opciju Enable. Nisam siguran sta podrazumevas pod "spectrume". Znaci ovo sam sve probao na 64-bit sistemu, 32-bit digne bez problema. Ali ne bih zeleo da ostanem na njemu.
 
Cpu spread spectrum mislim da ima i nb spread spectrum. Kucam sa fona nisam pri kompu da pogledam i naravno iskljuci integrisanu ram na 1.65 i onda.nije do rama.
 
Poslednja izmena:
Cpu spread spectrum mislim da ima i nb spread spectrum. Kucam sa fona nisam pri kompu da pogledam i naravno iskljuci integrisanu ram na 1.65 i onda.nije do rama.

Ne uspevam da pronadjem stavku CPU Spread Spectrum niti NB Spread Spectrum. U BIOS-u glavne kategorije su mi Main/Ai Tweaker/Advanced/Power/Boot/Tools/Exit. Podkategorije u kategoriji Ai Tweaker su CPU Overclocking/CPU Ratio/DRAM Frequency/CPU/NB Frequency/HT Link Speed/GPU Booster/DRAM Timing Configuration/DRAM Driving Configuration/CPU Voltage/CPU/NB Voltage/DRAM Voltage/HT Voltage/NB 1.2V Voltage/NB 1.1V Voltage/NB 1.8V Voltage/SB Voltage/SidePort Memory Voltage/CPU Load-Line Calibration/CPU/NB Load-Line Calibration/PCI/PCIe CLK Status. Gde bi trebalo da se nalazi setovanje za CPU Spread Spectrum/NB Spread Spectrum? Zaista ne vidim.

Znaci pokusao sam da setujem DRAM Voltage na 1.65V. Sto se tice integrisane grafike setovao sam GPU Booster na Disabled i u kategoriji Advanced/Internal Graphics setovao na Disabled. Nisam siguran da li tako iskljucujem integrisanu grafiku, ali pretrazio sam sve moguce stavke u BIOS. 64-bit sistem ne mogu i dalje da podignem. Takodje sam nakon neuspelog prvog pokusaja podigao CPU Voltage na 1.5V i CPU/NB Voltage na 1.3V. Isti scenario. Cool'n'Quiet i CPU/CPU/NB Load-Line Calibration su setovani na Enabled. Nemam pojma sta ne radim dobro. Svaki savet je dobrodosao.

Uradio sam update BIOS na poslednju verziju ove maticne ploce. 32-bit sistem se dize po default vrednostima.
 
Poslednja izmena:
Previse ti je 1.5v za procesor mozda se i zato gasi(ako ti se gasi prilikom stress testa), to ne mogu ni mnogo bolji hladnjaci od 212 da ohlade.
EDIT: Vidim da ni ne uspeva da ti podigne sistem. A sto samo ne probas da koristis 32-bit sistem? Nemas vise od 4gb ram-a tako da ti nece previse znaciti.
 
Poslednja izmena:
@coldej
@Solesoslav
Hvala vam sto ste se potrudili da posavetujete.

Nazalost ne nalazim jos uvek resenje. Potrebno mi je da imam Multi-booting. Trenutno posedujem Ubuntu 64-bit jer kada sam pristupao instalaciji preporucena je ta. 32-bit Ubuntu pise za 2GB RAM i manje. Dok koliko vidim Windows 32-bit moze da koristi do 4GB RAM. Tu sam zbunjen da li razlicito sistemi ovo handle-uju. Naime, necu da idem offtopic jer ovo je pitanje namenjeno za drugu sekciju, ali posto je uveden procesor ovde u pricu samo napominjem.

Znaci hteo sam da pokusam da podignem 64-bit sistem jer mi je nezgodno svaki put da ulazim u BIOS i rucno menjam broj jezgara u zavisnosti koji sistem zelim da podignem. Ne kazem da nije izvodljiv takav pristup, ali oduzima vreme. Trebaju mi oba za razlicite tehnologije/razvoje. Dodatno me kopka i ne razumem zasto nece da se podigne. Ne razumem u cemu je kvaka. Kao sto rece @coldej ako neko moze to je Asus. Ukoliko Vam nesto padne pametno na pamet da probam molim Vas da podelite sa mnom. Dosadno mi je svaki put da ulazim u BIOS i setujem. Jer se naravno "skrsi" i Ubuntu 64-bit prilikom dizanja.
 
Da li si probao da mu spustis klok? npr. na 2 GHz. + 1.2-1.25V

sry, sad vidim da jesi...
Pokusao sam da spustim radni takt procesora na 2.6Mhz kao i CPU Voltage na 1.25V.

ali moguce da samo jedno jezgro ne valja, pa ako bi ga nekako naterao da radi i na nizim klokovima i onda da vidis koje je jezgro falicno... X3 je opet bolje nego X2.
 
Poslednja izmena:
@Uruk
Jutros probah da spustim radni takt procesora na 2000Mhz i napon na 1.2V-1.25V. Ukoliko neko od jezgara jeste nestabilno, a verovatno jeste, ne razumem kako je moguce da se 32-bit sistem bez problema dize i klokuje. Dok i dalje 64-bit ne zeli. I dalje to ostaje enigma za mene. Ocigledno da verzija OS utice na to, ali nemam odgovor kako i zasto tacno.
 
Probaj da spustiš klok memorije, NB, HT.
A ako ti odgovara i X3, možeš da pustiš prime 95 na 32bit sistemu i tako nađeš nestabilno jezgro. Ugasiš ga u biosu i digneš 64bit sa X3.
Imam i ja b50, jedno jezgro stabilno samo do 3.4Ghz. Ostala ok

Edit: ne moraš ni da testiraš, ako znaš po brojevima koja su jezgra. Kod mene su 0 i 1 bila zakjučana.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno