Šta je novo?

Prelazak na Linux

Ja sam se toliko navikao na KDE 4 (4.14.6 trenutno), da mi je svako drugo okruženje najblaže rečeno đubre :D (uključujući i ona za Win i OS X). Probao sam i novu KDE Plasma 5 verziju, i tu su ubili neke korisne stvari koje sada imam. Iznerviram se kada god moram da radim nešto više od listanja flejsbuksa na bilo kom drugom DE-u. Što je loše, jer radim na Windozi :D Na starom računaru sam snimio sve prečice koje koristim (i za KDE i bash), pa ih samo kopiram kako menjam hardver/softver. Meni je prosto neverevatno da nijedno drugo okruženje ne nudi polovinu korisnih opcija koje ima KDE.
 
Ја то годинама причам, КДЕ нуди рецимо хиљаду опција од којих можда није потребно 800 али остали нуде 20 па и да су све потребне ... то је ништа. А онда на сцену ступа чувена мазохистичка прича тврдих линух корисника ... то све ради на клик-клик и подсећа на омражени ... нећу ни да кажем који ОС и ја то нећу да користим. Има много опција и ја то нећу, идем на онај који нема ни икону ни подешавање а скоро све што хоћеш мора да се покрене кобасицом у конзоли. ;)

Сећам се времена баш на Цимету, хтео сам да подесим нешто на панелу и за то сам морао ручно да едитујем у dconf-у (или беше у gconf-у, нисам више сигуран) па да проверим како изгледа па да опет подешавам .... на КДЕ само кликнем и подесим шта ми је воља. Код осталих то и није могло.

Пробам и ја КДЕ5 и такође видим да нешто још не постоји а користио сам. Ипак, када се појавио, више од половине тога није било а сада је у питању само пар детаља па се то можда и врати ... или нисам још тражио неко решење.
 
Znaci nisam jedini koji je KDE-funboy :) Koji je po vama najstabilniji KDE ubuntu based distro trenutno ? Skinuo sam Kubuntu ali jos nisam imao vremena da instaliram i testiram.
 
Па Кубунту, шта има да тражиш даље? Нема много избора, ја не волим Минт јер раде онако полуодговорно, NetRunner је такође мало нашминкана варијанта а на крају ... ко ће боље да направи Убунуту у КДЕ варијанти него сами аутори? Мени је он златна и прва резерва ако једном решим да оставим Арчија.
Ако ниси пробао плазму, боље остави за касније, крени од Кубунту 14.10 па после можеш да пробаш и 15.04 ... мада је још боља варијанта да им одвојиш по партицију и пробаш паралелно.
 
Јесте, баш је она ubuntu based дистро. ;) Ајде и ја тако, Арчи КДЕ и глава не боли. Чак од данас нешто размишљам да то буде Арчи КДЕ5 па да будем мало напредан. :)
 
Nazad
Vrh Dno