Šta je novo?

Realtek drajveri

Teljan

Poštovan
Učlanjen(a)
13.11.2014
Poruke
383
Poena
70
Imam mali problem.Iz nekog razloga,komp mi ne cuva drajvere za zvuk.Uredno ih skinem sa sajta,otpakujem i instaliram.I pre nego sto se jradi zahtevani restart,proverim folder u Program Files i on ima 145 MB.Medjutim,nakon restarta,u tom folderu je samo 3-4 MB i naravno komp mi ne pusta zvuk...

Ima li neko savet?
 
Cini mi se da imas veci problem, koja ploca je u pitanju? koji OS?
Microsoft drajveri ne rade?
 
Poslednja izmena:
R2.75 sam i instalirao...jedno 4 puta.

Jeste,novi sistem,i od pocetka ne mogu da se instaliraju drajveri za Realtek.
Oni se instaliraju,ali kao da se ne sacuvaju posle restarta.
 
A mb_driver_audio_realtek_8series.exe jel si probao?
 
Ako nemas zvuk posle instalacije... a trebao bi da imas i bez realtek drajvera.
Onda verovatno u setting nije dobro podesen ili je zvucna capnula...
Ikonica zvucnika je prekrizena ili?
U device manager ima li je?
 
Poslednja izmena:
Ikonica zvucnika je prekrizena ili?
U device manager ima li je?[/QUOTE]

Ikonica ima x preko zvucnika.
U device menageru ima samo ova dva- AMD High Definition Audio Device i USB Audio Device.
I isto- Troubleshooting couldn't identify the problem.

Probao sam sa ovim drajverima sto ste mi postavljali,i i dalje nece...
 
Mislim da je otisla zvucna , mozes da probas windows 10 , on ima drajvere za realtek audio iz novembra 2014 ali cisto sumnjam!
 
Imao si zvuk pre, ili si tek nabavio plocu?
 
Zvucna je ocigledno crkla , ako ti je dao radnu garanciju ne cekaj nego vracaj odmah!
 
Mada,nece da mi udje u BIOS,tako da je moguce da to zeza drajvere za zvucnu.
Probacu da ponovo instaliram BIOS pa cu da vidim da li ce to da pomogne.
 
Ok,instalirao sam stabilnu verziju BIOS-a i sad je sve u redu sa zvukom.
Ali ne mogu da udjem u BIOS...kad pritisnem delete dobijem crn ekran sa malom belom crticom koja trepce i to je to,ne ide dalje.
 
Moram da ozivim ovu temu jer imam probleme sa gore pomenutim Realtek drajverima

Hocu da spojim slusalica koje su 2x3.5mm preko combo adaptera na laptop (koji ima samo jedan 3.5mm dzek).

Za sada laptop ima MS sound drivere iz 2019 "High definition audio device" koje zelim da zamenim sa Realtekovim da bih preko Audio Managera osposobio rad mikrofona na slusalicama.

Skinuo sam poslednju verziju za 64bit Win 7 i instalirao. Drajveri su se uredno pojavili u Program and Features ali ne i u Device Manageru. Probaj sam da brisem i opet instaliram ali bez uspeha. Gde gresim i sta mi je ciniti?

Izvinjavam se ako je pitanje glupo ali se slabo razumem u ovo

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
‚Za početak idi na sajt prizvođača laptopa pa skini drajvere odatle. Neretko driveri za laptope i brand desktope su modifikovani čak i za pojedine modele istog proizvođača.
 
@CountMike @delibasa

Hvala na odgovoru. Opet sam se danas zezao i nasao Conexant SmartAudio Driver, intalirao ga i zamenio onaj default. Zvuk je glasniji rekao bih ali i dalje ne mogu da osposobim mikrofon na slusalicama. Izgleda da Realtek ne postoji za ovaj laptop (Toshiba c55-c-14g). Ne znam da li uopste postoji neki drugi nacin da se ovo namesti sem preko Audio Managera. Videcu jos za par dana da probam nesto ako ne uspem ostaje mi da ga dignem na Win10 pa da tamo potrazim neko resenje

EDIT: Realtek Audio Manager mi je potreban da bih oznacio periferiju kao Headset, a ne kao Headphones kako je po defaultu (kako sam procitao po internetu), da li ovo mogu da ucinim preko nekog drugog programa ?
 
Poslednja izmena:
Pa ili je Conextant ili Realtek, ne može pba nego za onaj CODEC chip koji imaš. Idi u Device manager za audio i nađi Hardware ID pa ga proguglaj.
 
Imam jedno pitanje. Drugarica na laptopu kada uključi slušalice, ne čuje se na njih, već na zvučniku. U playback devices ima headphones ali uopšte ne može da ih postavi kao default ili bilo šta. Kada uključi, laptop preozna ali nema zvuka na njima... U device manageru vidim da je AMD high definition audio device. Ja se ne razumem toliko u tome, ali šta treba da uradim? Sve radimo preko teamviewera jer je trenutno u inostranstvu...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Definitivno nije podrzan Realtek driver. Sta god uradio uvek pise da slusalice nisu prikacene. Ovo je bas frustrirajuce, izgibih 3 dana na ovo i dalje nista....

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Definitivno nije podrzan Realtek driver. Sta god uradio uvek pise da slusalice nisu prikacene. Ovo je bas frustrirajuce, izgibih 3 dana na ovo i dalje nista....

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
Pa izgleda da uopšte nije Realtek chip, Idi u Device manager za audio i nađi Hardware ID pa ga proguglaj.
 
Nazad
Vrh Dno