Šta je novo?

ASUS - 100% pouzdan ili vraćamo novac i popravljen laptop

Što je i logično. Mi smo od najperspektivnijeg tržišta u bivšoj Jugi postali najajdnije moguće tržište za 25 godina.
 
Ovu marketing papazjaniju je smislio Asus nevezano za mesto prodaje, a kupac je možda zbog iste odabrao baš Asus laptop, i ne treba da se zamlaćuje sa odnosom Asusa sa uvoznicima, osiguravajućim društvima i sl. A najmanje što Asus zaslužuje zbog ovih "endemskih" kvarova i nepoštovanja sopstvene garancije je kritika na nekom forumu.

Ne razumem komentar...ispada da branim Asus ali ja rekoh da je u mom slučaju što se tiče Asusa sve urađeno kako treba...problem je bio KimTec.
 
Ako ti je proizvođač dao garanciju, ti kao kupac ne treba da razmišljaš o njihovim lokalnim partnerima. Tvoje je da pošalješ proizvod, i da sačekaš da ti se vrati nov/popravljen ili (u ovom slučaju i) pare na računu. Kimteka nisi ti birao već oni, i ide u paketu kao deo celokupnog iskustva prilikom kupovine.
 
Daa ali ne kapiraš...Srbija nema direktnog uvoznika za Asus već se to radi preko druge zemlje.To znači da je neko dozvolio Stranoj firmi da drži monopol na našem tržištu i tu se Asus ne pita jer nije njegovo tržište.On računa da njegovi proizvodi idu u Hrvatsku a odatle gde će ići je KimTec-ov problem.

Mislim da bi bilo drugačije da srpska firma ima saradnju sa Asusom po pitanju zastupništva...ovako sav kajmak ide onom ko ima monopol ma kako radili jer nema drugog načina da Asus legalno posluje u Srbiji.
 
Zapitaj se ko te primorava da nosiš u KimTec i ko može da ga natera da bolje radi ili da promeni servis u koji trebaš da nosiš svoj Asus proizvod.
Epa taj je kriv :D
 
Ako želi da ispuni akciju laptop mora biti tri puta na zvaničnom servisu pa tek četvrti put ima pravo na akciju vraćanja novca i dobijanja novog laptopa.Jedina dobra stvar je ta što su u KimTec-u toliko nesposobni da je vrlo moguće da se izvuče sve to :D

Gledajući sve te ljude koji rade u servisu tokom nošenja laptopa kod njih,video sam koliko su svi oni utučeni i ubijeni u pojam...prosto toliko su nezainteresovani,smoreni i toliko ''robotski'' odrađuju posao sa 0,000000001% uključivanja mozga.Iskreno žao mi ih je....

Realno Asus gubi pare u saradnji sa njima....

Nigde nisam nasao da laptop mora biti tri puta na servisu da bi ti tek onda vratili novac.Ja sam uzeo laptop u decembru i u uslovima koje sam upravo ponovo iscitao pise da se laptop nosi na opravku i u roku od 30 dana moraju da ga poprave i onda saljes podatke za uplatu novca.
 
Daa ali ne kapiraš...Srbija nema direktnog uvoznika za Asus već se to radi preko druge zemlje.To znači da je neko dozvolio Stranoj firmi da drži monopol na našem tržištu i tu se Asus ne pita jer nije njegovo tržište.On računa da njegovi proizvodi idu u Hrvatsku a odatle gde će ići je KimTec-ov problem.

Mislim da bi bilo drugačije da srpska firma ima saradnju sa Asusom po pitanju zastupništva...ovako sav kajmak ide onom ko ima monopol ma kako radili jer nema drugog načina da Asus legalno posluje u Srbiji.


nemoj tako, naljutice se ovi trgovci iz asus srbija :(
ispasce da si strani placenik i da im radis o glavi, pa ce morati da uloze jos 10k poena na addmefast kako bi dovukli jos lajkova na stranicu na fejsu
 
Poslednja izmena:
Daa ali ne kapiraš...Srbija nema direktnog uvoznika za Asus već se to radi preko druge zemlje.To znači da je neko dozvolio Stranoj firmi da drži monopol na našem tržištu i tu se Asus ne pita jer nije njegovo tržište.On računa da njegovi proizvodi idu u Hrvatsku a odatle gde će ići je KimTec-ov problem.

Mislim da bi bilo drugačije da srpska firma ima saradnju sa Asusom po pitanju zastupništva...ovako sav kajmak ide onom ko ima monopol ma kako radili jer nema drugog načina da Asus legalno posluje u Srbiji.
Kakva glupost.ASUS ima dva domaca uvoznika za Srbiju,EWE i Comtrade distribution.I pored toga imas KimTec,koji posluje na celom balkanu ukljucujuci i nasu zemlju.Jedino sto je KimTec jedini ovlasceni servis za njihove laptopove.Tako da ne znam o kakvom monopolu pricas.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Distribucija nije isto što i uvoznik ;) Poenta je da se ovde ako si pročitao govori o servisu Asusa a to je jedino KimTec i niko drugi i jedino preko KimTec-ovog servisa(sa njihovom potvrdom) se može ostvariti navedena akcija od strane Asusa.....i obrati pažnju na izražavanje obzirom da si još ''mlad'' na forumu...
 
Da li je akcija zavrsena 29.02.2016? Pitam posto vidim da jos uvek postoji zvanicni sajt akcije, gde sve stoji kao da akcija jos uvek traje.
 
Prihvaćena mi je reklamacija, laptop će biti opravljen za 30 dana. Videćemo za dalje.
Šta mi beše treba iz servisa, neki papir sa brojem opravke?

Sent from my m1 note using Tapatalk
 
Mogu napisati da su iz Kim-Tec servisa jedna velika g*vna!
Na tablet uredjaju Asus transformer 100ha, sam imao problem sa touch screen-om, i pozovem ih, kažu posto je u garantnom roku, poslaće kurisku službu pa će rešiti problem. Lepo upakujem u dve kutije. Sutra dan mi javlja serviser da je ekran pukao, i posalje mi sliku. Uredjaj je poslat bez ikakvih oštećenja, koristio ga u sobi, i jos imam snimak da je ekran ceo, jedino sto brljavi touch screen. To sam snimio iz razloga ako servis pita da im mogu ukazati na problem, jer nekad radi normalno, a nekad brljavi.
I sad sam praktično ostao bez 400e jer niko ne prihvata krivicu!
Jeftinije bi me izašlo da sam lično odneo, ali krastavac od Bg sam preko 100km a nisam ni imao vremena.
Eto, samo da ih pohvalim koliko su profesionalni, g*vna nad g*vnima!

Kuriska služba se ogradila, jer nema nikakvih oštećenja na ambalaži, i jos je Tablet zajedno sa tastaturom spakovan u fabričkoj kutiji, i u drugoj kutiji izmedju kojih je bio stiropor. Tako da si se mogli gadjati ne bi ga oštetili.

Uredjaj je kupljen u Nemačkoj, ali ima godinu dana internacionalnu garanciju, što su i prihvatili.
 
Poslednja izmena:
Čekaj ti si zapravo tražio da oni tebi jednostavno veruju? Nemoj pogrešno da me razumeš ali ako njemu dođe u ruke tablet gde je polomljen ekran, on treba da kaže aaa ovo je sigurno bilo celo pre nego je prošlo put kombijem, ma prihvatiću ja na sebe ovu popravku? Problem je ovde u kurirskoj službi pre, ali i tu ti niko ništa na žalost ne garantuje. Naravno jedina druga opcija je da ti je serviser namerno slomio ekran? Mislim malo mi to čudno deluje zaista...
 
Servis je duzan da obavesti vlasnika uredjaja ukoliko se cinjenicno stanje razlikuje od onog sto je posiljalac naveo. Ako imas sliku kako je poslat i upakovan, time bolje. To sto kurirska sluzba prica da ambalaza nije ostecena. Kakve to veze ima? Oni nogama staju na kutije, ne mora kutija zbog toga da se osteti. Moze paket unutar kutije da se tumba i udari u nesto tvrdo. Bacaju kutije iako na njima pise da je lomljivo. Treba biti realan
 
Zašto bih uopste slao uredjaj u toku garancije, ako je ekran polomljen? A kao drugo, imam snimak pre pakovanja kako uredjaj radi i da je ekran ceo, sa datumom i vremenom. A sa servisom sam se dogovorio oko slanja 2 ili 3 dana pre snimanja, pa malo razmisli.
Moja je greška što sam uopšte prihvatio da kurirksa služba dodje po uredjaj. Da sam ga odneo lično, uvideli bi u kakvom je stanju uredjaj, dobio potvrdu i kraj. Ovako mogu, mada sam se oprostio cim mi je postalo mail sa tabletom.

Čudno, ali moja je pretpostavka da je prilikom rastavljanja, panel pukao. Necu da tvrdim, mozda je i do kurirske službe. Ali i serviser i kuriske su naveli da paket nema nikakvih oštećenja. Tablet se nije mogao prevrnuti nikako jer prosto nije moguće, a u drugoj kutiji u kojoj je ubacen nalazio se stiropor, tako da su se komotno mogli gadjati sa njim, i ne moze puci ekran, jer ako bi se desio neki defekt, odrazilo bi se na još nečemu, udubljenje aluminijuma ili tastature.
No nema veze, necu propasti za te pare, ali asus brend nikad vise, niti cu slati ikad nesto tako kurirskom službom.
Na sopstvenim greškama se uči
 
Danas mi stigao Tablet. Nije ekran polomljen, već prednji panel, na kojem se verovatno nalazi digitajzer. Krivica je servisera, jer je pokušao da ga otvori, i kod volume tastera je iskrivljen aluminijum što je prouzrokovalo pucaju panela sa te strane.
Tablet nema oštećenja niti kutija u koji se nalazio, tako da je velika verovatnoca da je krivica servisera. Ubuduće, sve nosite lično, prilikom predaje otvorite paket da se uvere sta ste predali i u kakvom stanju, i fotkajte i to je najveća sigurnost. Ovo kako sam prošao je moja krivica, jer sam trebao odneti lično... No, videcu koliko kosta, i ako je moguce promeniti samo panel sa touch screen-om . Koliko vidim na netu, moguće je za one stare modele, mada verujem i da je ovde isto.
 
To je ovlascen servis? Sramota jbt
 
Da, ovlašćeni. Bolje da su mi rekli da ne važi garancija, ne bih im ni slao, već odneo u bilo koji drugi servis.
Samo ne znam gde su ga držali, kad mi je dostavljen, pola kile prašine je bilo izmedju tastature i ekrana, i na svim USB ulazima.
Platio sam školu, krastavac.
 
Poslednja izmena:
Napravi pisamce Asusu lepo. Sve objasni, fotografiši.
 
Vidim Asus akcija gdje uz kupljeni laptop sa GTX grafickom karticom, nakon registracije na sajtu dobijate kod za Forzu Horizon 3. Lijepo reko, obradovah se jer sam mislio da kupim igru i registrujem se ja prihvate mi registraciju i nakon pola sata stize mail da sam odbijen bez ikakvog obrazlozenja. Jesam uzeo laptop prije pola godine ali sta ima veze, tada nije bilo nikakve akcije? Fino sam im srocio mail, 3 laptopa imam u familiji od Asusa, registrovani svi uredno na sajtu. Prosli put oko prijave reklamacije gdje sam uredno bio registrovan (za povracaj) mi nisu izasli u susret, neka sto nije vracen novac i popravljen laptop, vec mi je opravka i naplacena, uzasno sam bio neprijatno iznenadjen al eto. Ukoliko mi i sada ne izadju u susret sto se mene tice, Asus je mrtav. Ne samo sto ga ja necu koristii vise, nego cu se potruditi da ih i u firmi ne povlacimo vise, bezobrazluk.
 
Nikada ovakve akcije nisu ni važile retroaktivno. To je "navlakuša" za nove kupce, stariji su su već navukli. ;)
 
Nigdje ne piše za laptopove kupljene od tad i tad do tad i tad, kako inače znaju da navedu.

Sent From My Samsung S7 using Tapatalk
 
Nije pisalo tada kada si kupio. To je dovoljno.
 
Ne, nije. Treba da piše: važi za laptopove kupljene od...do.
 
I piše. Gledah sinoć. Ta promocija važi za određene ROG modele kupljene od 01.11.2016 do 31.12.2016.
 
Poslednja izmena:
Ima li ko iskustva sa baterijom, da li ona spada u Hardware i pod garanciju?
Baterija je jednostavno receno "crkla" posle 7 meseci rada, i to prema win10 izvestaju 24 ciklusa, koliko je puta napunjena jer je laptop koriscen retko za posebne potrebe, malo interneta.
Odnet u ovlasceni servis, baterija zamenjena, podnet zahtev za povracaj i veoma brzo odbijen i to na 3 jezika sto je velika sramota za tako ozbiljnu firmu.
Uredjaj i dalje izgleda kao da je sad izasao iz prodavnice, kompletno bez ogrebotina i sl. mozda je 2-3 puta napustio sobu.

"Žal je bil vaš zahtevek na ASUS Promocije zavrnjen zaradi naslednjega razloga:
The repaired fault is not a genuine warrantable hardware failure of your ASUS device.
Ako imate pitanja molimo vas proverite Odredbe i uslove ove promocije ili Često Postavljana Pitanja na našem sajtu, a možete nam i poslati email na [email protected]"

Meni su upravo odobrili zahtjev zbog neispravne baterije.
 
Evo da se i ja javim i da kažem da je promocija stvarno uspela i da mi je novac legao na račun tačno posle 20-tak dana od prijema mejla.
Ali imam problem da podignem novac jer je laptop uzet preko firme i novac je legao naravno na devizni račun firme. Banka ne zna kako da prosledi novac i on stoji trenutno kao neraspoređen. Naime, u našem deviznom šifrarniku ne postoji ovakav slučaj i ne znaju kako da proknjiže uplatu.
Da li je neko imao sličan slučaj jer ovo moram rešiti što pre inače se novac vraća odakle je i stigao.

Sent from my m1 note using Tapatalk
 
To rešavaš islljučivo u svojoj firmi, sa vašim računovodstvom. Ako ti oni ne pomognu, neće niko. Firma je dužna banci da pošalje raspored priliva za tu uplatu.
Neka pozovu banku i objasne situaciju. Sigurno će dobiti savet ako već sami ne znaju šta da rade.
 
Poslednja izmena:
To je mala firma, bez računovostva, plaćamo knjigovođu posebno. Otićiću u ponedeljak do banke da rešim situaciju.

Sent from my m1 note using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno