Šta je novo?

Nvidia GTX-460 Overclock

NixerSRB

Poštovan
Učlanjen(a)
09.09.2014
Poruke
36
Poena
59
Cao, da li neko zna do koliko smem da overklokujem graficku GTX-460. Inace koristim program Asus GPUTweak i da li moram da povecavam Gpu voltage ako samim tim povecavam i brzinu ?
 
Vidi prvo koliko moze bez dizanja napona, kada pocnu drajveri da pucaju ti podigni za malo.
Polako podizi i vrti testove sa heaven i valley, prati temperature..
Napajanje koj imas, ta karta mislim zahteva 2x6-pin napajanje?
 
Da da zahteva 2x6-pin napajanje, a napajanje imam Chieftec CFT-600-14CS 600W ne razumem kako mislis drajveri pocinju da pucaju ?
 
Poslednja izmena:
slika zacrni na trenutak,izbaci te iz testa na desktop,i u desnom donjem cosku te ceka upozorenje tipa "display driver failed,but recovered" ili sl,ne mogu ssad tacno sa glave da se setim.standardna pojava kad se pretera sa oveklokom,resava se tako sto se vrate klokovi za nijansu nazad,dok se ne ubode maksimalan stabilan klok.

takodje savetujem da se prebacis na MSi afterburner,nemam nista protiv tog asusovog programa,ali je afterburner standard,vise opcija,skoro svi ga koristimo i lakse cemo sa njim baratati.
 
Ako me secanje dobro sluzi, neki maksimum koliko bi trebalo da mozes jeste 900/1800(jezgro/shader). Naravno, ako imas neku bolju OC verziju kartice, sa boljim hladjenjem, sanse su vece da ces postici taj klok.
Sigurno ce ti hteti 820 za jezgro pa onda odatle pokusavaj za po 10mhz na gore dok ne pukne furmark. Kada stignes maksimalni core clock, odlinkuj jezgro od shadera i probaj njih da dignes malo vise. Mozda ti uspe, a mozda i ne. Za memoriju vec ne znam. 4100 moze sigurno, a sad preko toga vec?
 
ma kakav crni furmark,TR bench,unigine valley/heaven...ima hvala bogu sa cime da se testira karta.
 
Sve su to ok alternative, ali ne vidim razlog zasto ne bi testirao furmarkom.
 
Poslednja izmena:
Furmark je glupost za "testiranje" temperatura. Jel ono bese ne koristi vram uopste vec samo forsira gpu?
 
Meni u Furmarku nema skoro nikakvog pomaka kad o/c gtx460. A podignem klok i gpu i mem preko 10%. Trebalo bi barem 2-3 frejma da dobijem, ali nista. A i batalio sam klokovanje ove graficke, ne dobijam mnogo s tim.
 
Pa ne koristi se furmark da vidis koliko ti je brza graficka, vec koliko je stabilna.
 
furmark je koristan samo da se dokaze nekom da dobro radi hladjenje,inace ti rezovi nemaju nikakvu poentu,a temperature nisu ni priblizne realnim.unigine je okej reper,ali TR bench je najrealniji pokazatelj worst case scenarija koji moze u realnom radu da te zapadne.i najrealniji je pokazatelj skaliranja performansi sa klokom od svega ovde pobrojanog.furmarkovi rezovi da ponovim,ne sluze ama bas nicemu.
 
Igra Tomb Raider 2013, koja u sebi ima bench test.
 
Tomb Raider,benchmark ugradjen u samu igru.
 
Pretpostavio sam, hvala :) Šta preporučujete od bench programa? unigine? nešto treće?
 
nerealno 3dmark skalira sa klokom,realniji mi je unigine.
 
Mislim da bi mi od 3d marka eksplodirao ceo komp... Probao sam neku noviju verziju, nije se bas proslavio :)
 
do tebe je,meni je i onaj najtopliji radio okej,a imam dva radeona u zatvorenom kucistu.
 
@umart

Ne razumem sta si hteo da kazes, ako je meni upuceno. Radi 3dmark kod mene ok, malo se zezam. Tj. radi u skladu sa mogucnostima sistema.

Sad sam se igrao sa unigine valey, klokovao karticu sa 700/1700 na 801/2000, i dobio skok sa 1439 na 1620 poena. Min. fps je skocio sa 13.6 na 16.9, sto je sasvim ok, cini mi se. Pri tom se grafika greje svega par c vise (sa 60 na 65).

Verovatno bi sa malo dizanja napona i dizanjem frekvencije za po 1-2mhz izvukao vise, ali me mrzi da se zezam. Sa memorijom na 2050 je odmah pukao graficki drajver.
 
ionako je bitnija hercaza na koru.ja klokujem samo kad mi treba (a to nije cesto) spremni spakovani profili u afterburneru.negde kad udes dokon nategni to cisto da vidis gde joj je maks.
 
Videcu ovih dana.. Ionako igram samo trackmaniu koja leti i na def. :)
 
A i batalio sam klokovanje ove graficke, ne dobijam mnogo s tim.

Ne znam koju ces onda kartu klokovati ako neces ovu, gtx 460 je napravljena da bi se klokovala. Svaka je isla odlicno i dobijao se u igrama lep boost. Nategni to i uzivaj.
 
Nazad
Vrh Dno