Šta je novo?

Eyefinity ATI -vise od dva monitora na singl katicu

zmaj.od.ochaja

Poštovan
Učlanjen(a)
11.02.2015
Poruke
22
Poena
54
Evo, moj prvi post ovde i kao prvo da VAS sve pozdravim :guitar:
Imam dilemu oko prikljucivanja 3 monitora na mog atija, naime posedujem ATI HD5670 1GB GDDR3 128bit sa vga+dvi+hdmi izlazima i projekcija bi trebala da bude na syncmasterima 17"+22"+17"
znam da na dva monitora ide bez problema ali intersuje me za podesavanja na treci monitor, jer koliko znam mogu da rade samo dva izlaza dok hdmi ostaje neiskoriscen u tom slucaju, dakle teba mi slika na tri monitora a kasnije mozda i na tv.
pitanje:
kako da proverim da li moja kartica moze u eyefinity i da li uopste mogu to da namestim.
Pozdrav
 
u bre ja rekoh ima ovde strucnjaka kad vidi ovo... svi gledaju ali niko ne savetuje....
 
Uff, kad sam ja to pre 3-4 godina radio sa HD5830 otkrio sam na tezi nacin da ti treba display port kao jedan od prikljucaka kako bi ti radio treci monitor u eyefinity-u.
 
Ta kartica ne podrzava Eyefinity.

Samo kartice koje imaju Display port, za to moras da imas ili DP monitor ili aktivni adapter DP -> HDMI/DVI/VGA
 
Znaci kao sto sam rekao, moras da imas display port prikljucak na grafickoj i onda da je jedan monitor povezan preko njega, a za ostala 2 se ne secam da li mora da bude jedan preko DVI(HDMI) a drugi preko D-SUB ili moze kako god.
 
kartica podrzava eyefiniti http://www.powercolor.com/es/products_features.asp?id=331 pogledaj pod tackom 2 i 3 scroluj ispod specifikacija.
izvinjavam se na pogresno predstavljenoj kartici u pocetnom postu, ova je ta koju imam,
uslikacu danas sta se desava posto me zeza rezolucija kad upalim vga+hdmi(sa adapterom hdmi na vga) tako da na oba monitora kacim vga kabal a treci ce ici sa dvi kablom
 
Jel ti ne znas da citas ili se samo pravis ocajan? Pre 3-4 godine bilo je tako da na HD5xxx seriji nije mogao da se fura eyefinity na 3 monitora bez DisplayPort prikljucka. Sem ako su promenili nesto u medjuvremenu u drajverima(a verovatno nisu), situacija ce biti ista. To je to. Tacka. Kraj. Nema.

Stavise na tvom linku lepo pise da eyefinity nije podrzan. Isto tako pise I ovo
2.ATI Eyefinity Technology can support up to 6 displays using a single enabled ATI Radeon™ graphics card – the number of displays may vary by board design and you should confirm exact specifications with the applicable manufacturer before purchase. ATI Eyefinity technology works with games that support non-standard aspect ratios, which is required for panning across multiple displays. To enable more than two displays, additional panels with native DisplayPort™ connectors, and/or certified DisplayPort™ adapters to convert your monitor’s native input to your cards DisplayPort™ or Mini-DisplayPort™ connector(s), are required
 
Poslednja izmena:
Ok, hvala na trudu ulozenom da me obrazujete :)
Sad pitanje kako bih mogao da pustim signal na tri monitora sa ovim sto imam da li bi aktivni VGA spliter uradio posao? I da li mozda da idem sa njim na dva izlaza a treci monitor da kacim na dvi i da pitam jos nesto naime dva monitora su 17-ice sa rezolucijom od 1024*768 dok je glavni 22-jka koja gura 1920*1080 i da li mogu da uparim te rezolucije ili ce svaki monitor raditi posebno. Neznam pa bolje da pitam. ploca ima samo PCI-E x 1 i tu mi je zakacena ova grafika a na grafici ko sto sam pomenuo gore imam VGA+DVI+HDMI, dok na monitorima imam 22"-VGA, 17" VGA+DVI i na drugom 17" samo VGA. dakle da li da idem sa aktivnim spliterom od 4 izlaza pa da kacim sve na VGA ili mogu sa dva VGA a treci na postojeci DVI i da li bi to radilo?
 
Mislim da ti ne razumes sta ti je kolega Solesoslav napisao gore: :)

Ne moze sa tom karticom tri monitora - kraj.

1. zameni plocu i zakaci jos jednu VGA (neku krsh 5450) za treci VGA monitor
2. kupi neku eyefinity grafiku (5770 ili slicno sto ima vga/hdmi/dp ili vga/dvi/dp) + display port to VGA adapter (posto nemas monitore ko svet)
3. kupi neku eyefinity grafiku + zameni monitore za neke sa DVI / DP
...
 
Poslednja izmena:
ok razumeo sam Solesoslava ali pitanje je bilo vezano za spliter sa jednog izlaza (VGA) sa postojece grafike. dakle jasno mi je da moja karta nece pustiti na tri monitora ali da li bi spliter to uradio?
evo npr :
http://www.nebo.co.rs/GVS124-VGA-SPLITER-1-IN-4-Gembird-gb-mp
ili http://buscomputers.rs/index.php?route=product/product&path=57_1035&product_id=33706
Mislim da ti ne razumes sta ti je kolega Solesoslav napisao gore: :)

Ne moze sa tom karticom tri monitora - kraj.

1. zameni plocu i zakaci jos jednu VGA (neku krsh 5450) za treci VGA monitor
2. kupi neku eyefinity grafiku (5770 ili slicno sto ima vga/hdmi/dp ili vga/dvi/dp) + display port to VGA adapter (posto nemas monitore ko svet)
3. kupi neku eyefinity grafiku + zameni monitore za neke sa DVI / DP
...
 
Poslednja izmena:
Ima adapter, samo sto nije bas povoljan.
To je ovo sto je milanbb linkovao, samo za 3 monitora. Ako ti ploca ima makar jedan PCI slot pored glavnog slota za graficku onda mozes lagano da kupis neku PCI graficku(HD4350, HD5450, GT430) i to bi ti vrsilo posao.
Ako ima makar jedan PCI-Ex1 slot(znaci pored PCI-Ex16 slota za graficku, da ima mali PCI-Ex1) onda mozda mozes da uzmes nozem da iseces plastiku na desnom kraju slota i ako nema nista na ploci sto bi smetalo grafickoj tu da ubacis jednu obicnu graficku karticu.
 
Hvala Vam, mislim da cu to raditi tek kad promenim komp... eto ako nista bar ste mi pomogli da sacuvam neki evro u dzepu umesto da bacim na ono sto se reklamira a nece zavrsiti sto mi treba... verovatno ce biti nova ploca i jos jedna grafika :)
 
Sluzimo narodu. :)
 
evo drugari mene opet...
zamenio sam GPU i sad imam VTX 6790 1GB DDR5 sa dual DVI+HDMI+ 2x mini DP, nasao sam aktivni kabal-adapter sa mini DP na DVI i obicne adaptere DVI na VGA, uspeo sam da pokrenem 3 monitora ali sam jedan od VGA morao da zamenim sa DVI monitorom i izgleda ovako:
17" samsung DVI+ 22" samsung (DVI na VGA)+ 17" dell DVI
u staroj postavci sa trecim samsungom na vga nisam uspeo da pokrenem sva tri monitora
da li može neko objašnjenje zašto neće da radi jedan DVI i 2 VGA monitora iako svi adapteri dokazano puštaju ( primer iz druge postavke sa DELL monitorom)
i još jedno pitanje:
CCC neće da mi razvuče sliku preko sva tri monitora kad podešavam eyefiniti mod u samom CCC. da li je to zbog razlike u veličini i rezoluciji monitora ili ja nisam nešto uradio kako treba... tj da li eyefiniti može da baci sliku na monitore ili zahteva da sva tri monitora imaju istu rezoluciju i/ili veličinu?
 
hvala na odgovoru ali pošto je to za mac da li bi stvarno radilo na PC-u?
 
upravo radi na kompjuteru sa kog kucam .
 
Nazad
Vrh Dno