Šta je novo?

IGO PRIMO za Acer Iconia B1-710

melkor

Čuven
Učlanjen(a)
24.12.2001
Poruke
533
Poena
620
Hello, da li mi neko može ukratko objasniti kako instalirati softver na ovaj uređaj (1024x600) ?

Skinuo sam par verzija, ali imam problem sa rezolucijom... Hvala :)
 
A jesi li probao neke od lakih-za-instalaciju navigacija, kao što su Sygic i Here?

Ja sam do sada instalirao iGo na bar 20ak telefona/tableta, i skoro svaki put sam imao neko smaranje oko instalacije (sestri i zetu čak nisam ni instalirao na njihove LG L70, valjda).
 
Poslednja izmena:
Clean install .apk fajla koji kreira sys.txt uz postojanje data.zip fajla predvidjenog (i) za rezoluciju 800x480 je dovoljno za uspeh.
analogno pitanje wwwz-ovom bi bilo - kad ti ne ide instalacija iGO-a, jesi li probao bez navigacije?
Tolko je dobar taj Sygic. :D
 
Ja sam se ubio da namestim da radi u lendscape modu, ništa nije uspevalo. Isprobao sve sorte Primo-a, svih brendova, kombinovao data.zip, sam menjao parametre, i ništa. U Portret modu je radio perfektno. Ni na jednom GPS forumu nisu mi dali konkretno rešenje.
Onda sam posle mnogo iščitavanja, stavio poslednju dostupnu verziju (u tom trenutku Barasoft iz sept.2014), uradio dve stvari:

1) ubacio "multimode.ini", to je ključ,, u folder "ui_android", bez njega nije imalo šanse da profunkcioniše;
2) u sys.txt dodao sledeće redove

[android]
fullscreen=1
upside_down_bug=1
tablet=1

[rawdisplay]
driver=engine
screen_xy="1024_527:600_951/1024_527

i proradio je konačno. Ovo mi je posle upalilo i kod još par promlematičnih tableta, sa različitim verzijama Prima.

Rezolucija za ekran može se štelovati, zavisi koliko suširoke statusne tarke, npr:

screen_xy="1280_800:1024x552/600x976:fullscreen"
ili: 1024x554/976x600 isl...
 
Poslednja izmena:
Bravo, BokiPK, kralju !!!

U međuvremenu sam rešio problem sa rezolucijom (isto kao i ti), ali sada me zeza glasovno navođenje.. jednostavno voice ne radi :(
 
Da, taj Acer definitivno ima probleme tog tipa.
Deinstaliraj Primo, očisti sve repove(save-ove). Stavi mu Izrael verziju 9.6.29.427562 (28. August 2014). Očisti sys od svega nepotrebnog, naročito sekcije vezano za raznorazne TTS, speedcam upozorenja isl, neka bude minimalan.
 
Dobar savet samo bih ti ja predložio da skineš zadnju verziju navigacije 9.6.29.483387 (9. februar)

Biće to ok uz malo čitanja :)
 
Poslednja izmena:
Ne zezaj, ozbiljno pitam - što mu preporučuješ 800x480 za uređaj sa 1024x600?

Možda zato ja nisam uspeo da instaliram kako treba iGo na 2 LG telefona (sestrin i zetov), pa sam morao da stavim Here (koji radi solidno, ali sa raznim sitnim glupostima).
 
Ma bre ljudi samo ® data.zip i pravilno podešen sys.txt konfiguracioni fajl i mora da radi sve :)
 
pravilno podešen sys.txt
Pretpostavljam da je pravilno podešavanje ovog fajla upravo problem - jednostavno, ja sam nekoliko puta pokušavao da ga podesim, ali uvek ostanu neki problemčići (npr. odsečen deo ekrana). Bilo bi super kad bi se iGo automatski prilagodio hardveru, pre svega rezoluciji ekrana.
 
Prosto je vrlo - par redova su ključni i oni se menjaju u zavisnosti od telefona/tableta ...
 
@wwwz nadjes po netu neki sys.txt koji obiluje komandama i iz njega mozes da kopiras tebi potrebne ...koristeci malo i kefalo naravno ali obzirom da to nije asembler vec proste prekidacke komande ne bi smelo da ti pravi problem (osim ako te kefalo ne sluzi dobro [emoji14] ).
data.zip koji ima u sebi podrsku (i) za 800x480 aplijaciji daje potrebne graficke elemente koji mogu biti strecovani, dablpikselovani... taj data.zip se moze koristiti sve do rezolucije 2560x1440 i samo od pravilno popunjenog sys.txt zavisi da li ce tako i biti. Vazan je i .apk fajl jer ima onih koji tokom instalacije kreiraju neki osnovni sys.txt a takodje ima i .apk koji to ne rade ...i ovi i oni su korisni zavisno od scenarija - sigurno ne bi zeleo da ti tokom apdejta aplikacije bude zamenjen stari sys.txt koji si dugo zatezao i prilagodjavao sebi i zato ces birati idgovarajuci .apk

Ma, idi bre i trazi vec ispisane informacije, eno internet vristi od njih ...a ti naso mene da ti tu palcem jedne ruke nadomestam tvoju lenjost.
Begaj bre i uci, nemoj da trolujes posten svet [emoji14]

EDIT: @melkor sigurno ti u sys.txt fali ovaj deo:

[sound]
csv_voice_enabled=1

...a fali ti jer si koristio .apk koji ne kreira genericki sys.txt a ti sam ga nisi prilagodio.
 
Poslednja izmena:
Dobar savet samo bih ti ja predložio da skineš zadnju verziju navigacije 9.6.29.483387 (9. februar)
Sinoć sam tu verziju (mada datum je 31.12.2014.) instalirao na dva telefona (Samsung i Alcatel) i na oba lepo radi.

Pre instalacije sam izbacio branding.zip, a dodao mape, poi, jezike GUIa i navigacije. Što se tiče sys.txt - nisam ga menjao, tj. nisam čak pogledao ni da li postoji ;)

Sve u svemu, relativno jednostavno, mada i dalje daleko od Sygica i Here :)

@ marxista: asembler sam položio iz prve (sa ocenom 8, čini mi se ;) ), iako ga nisam baš najbolje razumeo ;)
 
Super! Meni licno smeta sto si sposoban da i sam nadjes resenje a ipak radije pitas drugoga. A sto se tice vece lakoce instaliranja Sygic i Here navigacije u pravu si ali tako i mora da bude - jednostavne i proste aplikacije ni ne treba da budu zahtevne kao sto je to ozbiljna i napredna aplikacija poput iGO-a koja dozvoljava viiiisok nivo kastomizacije.
 
Meni licno smeta sto si sposoban da i sam nadjes resenje a ipak radije pitas drugoga.
Nisam sam našao rešenje, već mi je pomogao kolega sa ovog foruma :) Hvala mu za to puno još jednom!

Što se tiče kastomizacije, Sygic i iGo su tu negde, za Here nisam baš siguran.
 
Hm... Pa, šta to može da se prilagodi kod jednog, a da ne može kod drugog?

Možda sam ja nešto propustio.
 
...Što se tiče sys.txt - nisam ga menjao, tj. nisam čak pogledao ni da li postoji...

...ali nemas problem s tim da uporedjujes nesto sto nisi ni probao?
...u jednom trenutku kazes kako bez pomoci kolege sa foruma nisi uspeo ni da instaliras iGO a u drugom trenutku sebe smatras kompetentnim da izvlacis bilo koji zakljuca sem onoga o teskoci instaliranja?

Cudna si ti vocka ....citaj malo, uci, probavaj ...a kada upoznas aplikacije onda dodji da razgovaramo.

:D Idi bre, pricas o kastomizaciji a nisi ni otvorio sys.txt ...ne zezaj stvarno, savladaj to malo ;)
 
Ma, mislio sam da misliš na prilagođavanje iz samog programa - tipa menjanje skinova, glasova i slično, ne čačkanje samog sys.txt.

Sys.txt sam ranije menjao nekoliko puta, ali samo ono što mi je bilo potrebno. Npr. kad sam instalirao iGo na Asus HD7 - tada bez neke izmene u sys.txt nije lepo radio prikaz u vodoravnom prikazu... Ili kad sam instalirao na Samsung telefon - nekoliko dugmića mi je bilo polu-odsečeno sa donjeg dela ekrana. Tada sam baš experimentisao sa izmenama ovog fajla.

Što se tiče pomoći kolege sa foruma, on me je samo uputio gde da nabavim novi iGo (za apdejtovanje onog koji sam već imao), prvi koji sam na dva telefona instalirao bez ikakvih problema iz prvog pokušaja. Odmah je sve radilo kako treba, nije bilo potrebe da se dira sys.txt, sve funkcije su radile... Lepo iskustvo, gotovo kao instalacija legalnog Sygica (ne baš toliko jednostavno, ali blizu).
 
Sys.txt je centar sveta za igo ali nije jedino mesto u kome se vrsi kastomizacija. Ali pored ostalog je zaduzen da vec vanilla aplikaciji pridoda advanced mogucnosti, "uskrsnja jaja" i sl. ...koristeci ux dodatke, skinove itd. rekreirajuci graficke elemente prosto nema granica kastomizaciji i vizuelnoj i funkcionalnoj. E vidis, svega toga nema ni od korova u ostalim navi aplikacijama a posebno ne u tom Sygic krsveru.
 
Ok, to ti verujem.

Meni takve dodatne opcije nisu potrebne ni u iGo ni u Sygicu, jedino što mi je bitno da mogu lako da izaberem merne jedinice, jezik UI-a i jezik glasovnog navođenja. Ostalo nemam potrebu da menjam, a ove navedene stvari se podjednako lako menjaju u svim navigacijama.
 
Nazad
Vrh Dno