Šta je novo?

Pomoć oko snimanja TV Sadržaja

MrEnergon

Cenjen
Učlanjen(a)
19.05.2012
Poruke
35
Poena
159
Zanima me šta mi je potrebno od opreme da bih snimao
TV sadržaj sa TV-a na računar. Imam kablovski resiver u koji ulazi
koaksijalni kabli od kablovske i povezan je sa televizorom
preko HDMI kabla. Preko daljinskog upravljača od resivera
menjam kanale.
 
Neka video in karta koja može da prihvati hdmi signal... Npr decklink blackmagic intensity pro. Košta oko 200usd. Uz karticu dobijaš i program za snimanje.
Možda postoje i jeftinije kartice. Video sam negde nekog kineza koji je napravio hdmi na usb video capture, pa čak i sdi na usb.
 
Jeftinije i jednostavnije - tv kartica za komp.
 
Tu treba neka digitalna tv kartica koja podrzava dvb-t/c standard. Ja ne znam ima li nesto od toga da se kupi kod nas...
 
Ne treba, moze i analogna, switch ispred tog risivera, coax kabl u karticu i snima analognu tv. "Cijena, prava sitnica".
 
Može i obična TV karta. Nije naglasio da resiver ima kompozitni analogni izlax.
 
Glupo pitanje. Koji Tv imas i da li isti ima u skrivenom meniju mogucnost otkljucabanja PVR ?
 
mislim da ti treba i dozvola vlasnika autorskih prava ili slicno.
 
Glupo pitanje. Koji Tv imas i da li isti ima u skrivenom meniju mogucnost otkljucabanja PVR

Imam LG tv LCD. Na resiveru imam PVR i mogu da snimim sadržaj na flešku ili na eksterni hard
ali nažalost taj fajl je kriptovan i ne mogu da ga obradim na računaru jer ga ni jedan plejer
ne vidi. Koja je najbolja mogućnost da dobijem sliku na monitoru i da sve to snimam
 
ako imas cinceve na risiveru easycap karticu uzmi koja ima 3 cinca sto se koristi za vhs na dvd prebacivanje i tako snimaj ona zaobilazi svu zastitu cak i na sbb cisco se sa njom moze skidati materijal
 
Nazad
Vrh Dno