Šta je novo?

Xiaomi Mi Band

Naručih i ja sa alija zajedno sa rezervnim kaišem, trebalo bi da stigne sledeće nedelje pa da se malo igram, definitivno ću ići na modovanu aplikaciju pošto su mi važne notifikacije, nadam se da neće biti problema sa njom.
 
Meni posle svih muka da napunim uređaj baterija razvaljuje. Napunio sam pre 20 dana a baterija je tek na 75%.
 
Meni se baterija u proseku troši oko 3% dnevno, dosta više nego svima. Koliko koraka prelazite dnevno?
 
Navodni leak Mi band dvojke
band3.png


http://www.androidcentral.com/render-xiaomi-mi-band-2-surfaces-possible-touchscreen
 
mislim da ne treba sat da stave..koji ce mi? ovo je band,nije smart watch,right? zato i mi odgovara, hocu da nosim sat posebno,posebno band...just my 2c
 
Ja npr. nisam do sada kupio mi band baš zato što nema sat, te mi se ovaj pravac razvoja dopada.
 
mislim da ne treba sat da stave..koji ce mi? ovo je band,nije smart watch,right? zato i mi odgovara, hocu da nosim sat posebno,posebno band...just my 2c
Pa ne vidim problem, kad vec postoji model bez sata.

Po meni ni verzija sa satom nema puno veze sa smart watch-om.
Ja ipak zelim verziju sa satom i iluminacijom i nista vise mu ne treba.
 
Poslednja izmena:
Ako moze par pitanja za korisnike narukvice. :)

Kako narukvica zna da spavam? :)
Da li postoje podesavanja u aplikaciji, naprimer da podesim da mi vibrira kada istrcim odredjenu kilometrazu?
Da li je vazno na kojoj ruci se nosi, posto vec nosim sat na levoj?
 
Poslednja izmena:
Imam i ja pitanje :)
Jel koristi neko ovu narukvicu na Windows phone-u?
 
Narukvica radi na pokrete, a ima i sat u sebi. Kada se smanji pokretljivost u večernjim satima, pretpostavljam da tada počinje da računa sate spavanja. Iako u uputstvu piše da računa i dnevno spavanje duže od sat vremena, kod mene nikada nije računala. Narukvica vibrira kada ispuniš dnevni cilj pređenih koraka, ne metara. Možeš na osnovu statistike da odrediš koliko metara ti iznosi korak, pa da koriguješ pred trčanje dnevni cilj. Narukvica će u tom slučaju zavibrirati kada istrčiš željenu kilometražu. Drugih opcija nema, ili ih ja ne znam.
 
Jedino logično što se tiče registrovanja sna je da radi na principu pulsa, jer on drastično pada sa dubinom sna. Popodnevno kljucanje ne registruje, jer je organizam na stand by, pa verovatno broj otkucaja srca ne padne dovoljno. Ne znam, ali pretpostavljam.
 
To da krece da racuna spavanje kada se smanji pokretjivost mi je bezveze, ja mogu recimo da lezim i gledam film 3h i da mi pokretljivost bude minimalna. Logicno bi bilo na osnovu pulsa, ali mislim da narukvica ne belezi puls (?)
 
Da li je vazno na kojoj ruci se nosi, posto vec nosim sat na levoj?

Nije, jer u okviru aplikacije biraš na kojoj ruci nosiš narukvicu.

Imam i ja pitanje :)
Jel koristi neko ovu narukvicu na Windows phone-u?
Kako kada nema aplikacije za WP?

To da krece da racuna spavanje kada se smanji pokretjivost mi je bezveze, ja mogu recimo da lezim i gledam film 3h i da mi pokretljivost bude minimalna. Logicno bi bilo na osnovu pulsa, ali mislim da narukvica ne belezi puls (?)

Bezveze ili ne, ali tako je. Pomoću acelerometra beleži da li spavaš ili ne. Ležim i ja, pa mi ne greši u proračunima kada sam zaspao i probudio. Nema senzor za puls.
 
Ok, hvala na odgovorima.
Ako ne gresi u proceni da li spavas ili samo samo lezis i mirujes, to je bas interesantno :)
 
Ne gresi, ne znam kako ali je tako
A ja sam mislio da meri korake kada pomeras ruku, medjutim kada ruku prislonim uz telo i koracam opet racuna, mislim u korak tacno
 
Računa i male potrese, ne samo pokrete ruke. Zbog toga ispravno meri i kada staviš ruku u džep.
 
Ja sam moju danas pokušao da dopunim (pred odlazak na more), i opet sam imao problem kao kod prvog punjenja. Sa 75% baterije baterija se polako trošila, verovatno zbog svićkanja led lampica koje kao označavaju da se puni, i evo sad je potpuno "mrtva". Probao sam razne USB portove i punjače od drugih uređaja i ne daje znake života. Nemam sad vremena da se bakćem, videću kad se vratim sa mora dal može da se oporavi...
 
pomoć molim,postao sam vlasnik narukvice,registrovao se na sajtu uz pomoć kompjutera ali nikako ne mogu da se ulogujem preko aplikacije ni oficijelne ni tvikovane,već počinjem da se nerviram.Problem sa serverima ili šta već,kakva su vaša iskustva sa logovanjem preko aplikacije
 
Izašla je nova verzija Mi Fit koja navodno popravlja sleep tracking, pošto poslednjih par verzija baš ume da omaši. A malopre spazih i aplikaciju koja radi sa poslednjom verzijom, a nadoknađuje prednosti modovane aplikacije: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mc.mibandfree
Testovi prošli ok, našao dobar uređaj iako je još jedan bio na par metara. Ima i pro verzija iste app za ¢99
 
pomoć molim,postao sam vlasnik narukvice,registrovao se na sajtu uz pomoć kompjutera ali nikako ne mogu da se ulogujem preko aplikacije ni oficijelne ni tvikovane,već počinjem da se nerviram.Problem sa serverima ili šta već,kakva su vaša iskustva sa logovanjem preko aplikacije
Samo budi uporan. [emoji4]
Kada sam prvi put upalio aplikaciju trebalo mi je pola sata da se ulogujem. A na drugom telefonu ceo dan. Tako da budi strpljiv i uporan. [emoji4]

@DoDo, super je što su napravili ovu aplikaciju. Deluje mi bolje za notifikacije od tvikovane MiFit.
 
Poslednja izmena:
Uspeo tek sledećeg dana da se ulogujem,a uparivanje narukvice je bilo lako nakon toga :).
Nakon prvog dana upotrebe vidim da se razlikuju podaci google Fit aplikacije i Mi narukvice,narukvica pokazuje više koraka i duži predjeni put.
Testiraću je večeras sa Endomondo aplikacijom,ona koristi GPS telefona.Koliko je tačna narukvica kakav je vaš utisak ?
 
Pa, po mom mišljenju je ok što se tačnosti tiče, naročito kada meri san. Mada sam se malo smorio kada sam slučajno otkrio foru kako da "varam" sa koracima. Dok sam sedeo i gledao TV držao sam narukvicu u ruci (ne na zglobu) i iz dosade sam je mrdao gore dole, a ona je svaki taj pokret beležila kao korak. :-D
 
evo rezultata sa večernje sesije trčanja+hodanja,endomondo pokazuje 10 km mereno uz gps telefona,mi band pokazuje 9,13 km;google fit 9,3 km:eek:dnos trčanja i hodanja je približno isti kod googla i mi banda,endomondo ne pravi razliku izmedju hodanja i trčanja.Mi band izračunava predjeni put na osnovu pretpostavljene dužine koraka koristeći visinu osobe (pretpostavljam).Teorijski ako unesem veću visinu trebalo bi da se poklope distance mereno gps-om i mi band-om.
A možda ja previše očekujem od narukvice plaćene 12 e.
U svakom slučaju zadovoljan sam kupovinom mi narukvice.Pozz :wave:
 
Nazad
Vrh Dno