Šta je novo?

Xiaomi Mi Band

Je l' si skinuo modovanu aplikaciju?

Jesam, namestio sam za poruke, mejlove i viber, ali narukvica ne vibrira. Nasao sam i BleNotifikacion ali na sasvim drugom mestu. Ne znam sta js treba da stikliram, podesim.
 
Da li postoji neka slična narukvica koja osim ovih mogućnosti poseduje i merenje pritiska, pulsa i da mogu to da pratim preko neta, iako narukvica nije kod mene na ruci? Majka mi je jednom pala u nesvest, ja to nisam znao, jer ne živimo zajedno, a voleo bi da sam u mogućnosti da to nekako saznam, ako joj npr. bude loše, odnosno padne pritisak, da me njena narukvica odmah obavesti preko sms-a npr.
 
^ Mislim da tako nešto ne postoji. Gear Fit ima senzor za merenje otkucaja srca, ali... Ali ti je stvarno odlična ideja. :)
 
Poslednja izmena:
Да ли се може вршити појединачна мерења, наример одем напоље у шетњу и само за тај период а не да се заједно сабира?
 
Moze na PM kod kojeg ste prodavca uzeli na ali-ju.. Vidim da ih ima dosta... Pa da porucim i ja[emoji4]
 
^ Ja sam uzeo sa DX, osim ako ti iz nekog razloga nije obavezno preko Alija. :)
 
Узето са Banggood-a.
 
Да ли се може вршити појединачна мерења, наример одем напоље у шетњу и само за тај период а не да се заједно сабира?
Pa mislim da to već radi. Ispiše ti period kad si hodao/trčao i koliko si koraka prešao. Valjda na to misliš.

d6a76c539077c9db5cb08b79da748f38.jpg


Izlista svaki put kad si nešto radio, a ako hoćeš detalje, klikneš na ono što te zanima.
 
Trajanje baterije Mi Band je i više nego odlično. Napunio sam je kada mi je stigla i to je to. Verovatno bi izdržala 60 dana da mi nisu uključene i notifikacije, a ovako će izdržati ~55 dana.

4b622eb8f819214da3deede8bfcb299b.jpg
 
Ledovi svetle i narukvica zavibrira kad ostvaris cilj dnevno koliko treba da predjes, takodje kada podignes ruku u stilu gledanja na sat, ledovi prikazuju dokle si stigao 1/3 2/3 3/3... pokret je specifican i nece bas svaki put da upali...

Evo koristim Mi Band vec nekoliko dana i jos nijednom mi nije poslo za rukom da aktiviram taj pregled statusa. :) Da li ima nekakve veze sto nosim band na desnoj ruci? U aplikaciji je podeseno na kojoj ruci se nosi.

Onda ovaj alarm za budjenje, podeseno mi je da me budi u 7:00 ujutro. Aktivirao sam i early bird, budi me u 6:30 evo tri dana zaredom. Jel bi to trebalo da predstavlja opciju budjenja iz lakog sna, ili treba da bude iskljuceno? Jer nesto bas sumnjam da mi se potrefio lak san u istom vreme. Sad funkcionise bas kako pise: "Wake me up 30 minutes before set alarm time".
 
Poslednja izmena:
Stigao je i meni Mi Band pre tri dana. Bez problema se povezao sa telefonom i sve funkcije rade bez problema. Instalirao sam sam tweakovanu aplikaciju, bez notifikacija. Mala zamerka je u nepreciznosti putanje koja je pređena u toku šetnje, ali za ovaj novac odlično radi posao. Zanimaju me dve stvari koje nisam mogao da pronađem na netu, nadam se da se neko susreo sa njima. Prva, da li se i vama dešava da dok spavate narukvica ne vibrira kada vam zvoni telefon? Druga, umesto šetnje, aplikacija detektuje da sam u režimu vežbanja. Šetnju mi detektuje samo dok ujutru idem na posao. Trčanje detektuje bez problema i bolje određuje pređenu deonicu, nego prilikom hodanja. Da li treba na neki način da kalibrišem narukvicu, ili da hodam sporije :) ?
U svakom slučaju, preporučujem svima ovaj uređaj.
 
Mi Band 2 najavljen je za avgust 2015. (Imaće ekran, NCF, AliPay...)

Ko još nema Mi Band, a želi slično sa ekranom, može da nađe iBody Band koji je dobio dobre ocene za iste funkcije i slične novce (ispod $20):

1418368985qq20141208134551.jpg


Lično mi je dizajn "predebeo":

QQ%E6%88%AA%E5%9B%BE20141208134651.jpg
 
Ovakva narukvica ulazi više u domen ručnog sata. Ne dopada mi se.
 
Jel ima neki posebni pogodnosti kada se syncuje sa Google fit? Mislim ne vidim sta ce mi to samo da mi 2 app trose bateriju :D
 
Stigao i meni danas Mi Band (pazario baš od čoveka sa bench foruma), i imam čudan problem. Sve radi OK, samo punjenje uređaja me zbunjuje. Puni se evo 6 sati i dalje svićka samo jedna led dioda (online piše da bi trebalo za 2-3h da se napuni potpuno), i što je još gore pre sat vremena je bio status baterije 33% a sad je 21%? Ništa mi nije jasno? Jel imao neko sličnih problema?
 
http://c.mi.com/sg/thread-141-1-1.html
Imas ovde neki slican problem.
Znaci pise ti da se puni a ustvari se ne puni nego se dodatno prazni?!
Mozda da pokusas da izvadis iz punjaca pa opet da stavis proveri kontakte ili jednostavno ostavi malo pa pokusaj kasnije, ili pokusaj da se unpairujes sa app i onda stavi na punjenje. Isprobaj sve kombinacije. Nesto se verovatno zaglupelo. Meni tako nije htela da se poveze jedva sam uspeo prvi put da se povezem.
 
http://c.mi.com/sg/thread-141-1-1.html
Imas ovde neki slican problem.
Znaci pise ti da se puni a ustvari se ne puni nego se dodatno prazni?!
Mozda da pokusas da izvadis iz punjaca pa opet da stavis proveri kontakte ili jednostavno ostavi malo pa pokusaj kasnije, ili pokusaj da se unpairujes sa app i onda stavi na punjenje. Isprobaj sve kombinacije. Nesto se verovatno zaglupelo. Meni tako nije htela da se poveze jedva sam uspeo prvi put da se povezem.

Već sam probao sve sa ovog i sličnih linkova. Sad sam na 18% baterije, izgleda da se baterija uopšte ne puni a ovo svićkanje led diode (koje označava da se baterija kao puni) ubrzano troši bateriju. Unpair-ovao sam uređaj i stavio ponovo da se puni pa ću za par sati da proverim nivo baterije.
 
Jel ima neko da prodaje mi band?Nema ni na KP da prodaje neko.
 
Poruči onda iz Kine. Malo ćeš da sačekaš da stigne, ali tamo barem ima. :)

Dimco, jesi li rešio svoj problem?
 
Poruči onda iz Kine. Malo ćeš da sačekaš da stigne, ali tamo barem ima. :)

Dimco, jesi li rešio svoj problem?

Rešio. Napunio sam ga preko punjača od Oneplus One-a, sad čekam da se potroši baterija pa da vidim kako će da se ponaša kod drugog punjenja.
 
Bas me zanima kakav ce biti Mi band 2. Nema ni leak na netu.
Samo da ne bude veliki ekran kao ovaj iBody i bice ok
 
I mene ste zainteresovali, ali i ja se nadam da ce imati neki displej za sat.
 
Na koji nacin narukvica prepoznaje kada i kako korisnik spava?
 
Stvarno ne znam, pretpostavljam po senzorima za pomeranje x,y,z ose pa ako se aktivnije pomeramo onda je lak san a u tvrdom snu se uglavnom ne pomeramo :)
 
Interesantno da ne belezi poslepodnevno dremanje(spavanje) nego samo nocno nekad samo legnem u krevet i ne idem odma na spavanje nego gledam seriju i on mi racuna kao da spava a nekad ne, ali sto se ustanja tice to tacno zna kad si se porobudio i kad si bas ustao iz kreveta :D koristim je uz normalnu aplikaciju jer mi ne treba ono za notifikacije i vec 45 dana mi traje baterija i jos imam 38% :D
 
Nazad
Vrh Dno