Šta je novo?

Kupovina iz SAD (za robu koja se ne šalje u Srbiju) - iskustva sa ovim posrednikom?

Sky Uk

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
19.01.2011
Poruke
1,999
Poena
199
Da li je neko možda koristio ovog posrednika i kakva su iskustva?


http://rs.shoppingusa.mk/pocetna.html

Ja sam koristio Shipito.

Kod njih imas 2 opcije: da ti samo proslijede paket ili da zakupis "virtuelno postansko sanduce".

Prva opcija ti je dobra ako imas samo jedan paket i zelis da ti njega posalju kod nas.
Druga opcija ti je dobra ako imas vise paketa, pa sve porucis, onda ti oni sve to prepakuju u jedan i posalju ti tako, stim sto se za virtual mailbox naplacuje mjesecno odrzavanje, kao i nesta za prepakivanje paketa.

Imas ovdje detaljnije objasnjenje.

Uglavnom ti oni daju adresu u Americi na koju ti porucis, pa ti onda oni posalju paket kod nas.

Sto se samog slanja tice imas da biras izmedju vise ponudjenih opcija (uglavnom imas Airmail, USPS, Fedex, DHL, zavisno od tezine i dimenzija paketa). Najbolje ti je da pogledas njihov kalkulator.

Oni ti nece mnogo naplatiti njihovu uslugu (1$ za prvu opciju, 1$ + troskovi prepakivanja za drugu).

Ja sam ih 2 puta koristio, bez ikakvih problema, sasvim zadovoljan, a mislim da ce sigurno biti povoljniji nego ovi nasi posrednici.
 
Poslednja izmena:
Da li je Airmail klasičan avion,pošto su ekspres kuriri jako skup i sva ušteda mi pada u vodu?U kakulaturu mi taj Airmmail nij enešto povoljan.
 
Poslednja izmena:
Airmail imas Economy (za manje posiljke, cini mi se do 2kg) i Priority (za vece posiljke). Economy, ako moze da ti posluzi, je najjeftiniji, dok je Priority dosta skuplji. Uglavnom pakete prebace do Evrope, a onda kroz Evropu ti ide postama do nas. Posle njih mislim da je USPS najpovoljniji.


Edit:
Cijene ti dosta zavise od tezine i dimenzija.

Imas pored svakog nacina slanja mali znak pitanja gdje mozes da vidis kako ti sta salju i koja su ogranicenja po pitanju dimenzija i tezine.
 
Poslednja izmena:
Izvinjavamo se što oživljavam temu. Da li je neko skoro koristio shipito? Koliko brzo stiže paket? Da li plaćate ono osiguranje?
 
I mene VEOMA zanima ova tema.
Stiže Black Friday !
:)

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Naručio nešto preko ebay pa javljam utiske kada se sve završi...
 
Ajde javi kako si prošao. Pretpostavljam da od carine bežanja nema?

Sent from mTalk
 
2 paketa stigla preko shipita za 8 dana i stavio prave cene i oba paketa prošla bez carine. Jedan je bio 50$, drugi 30$.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mogu li na primer, u istoj radnji da narucim 5 proizvoda odvojeno i da mi se sve odvojeno posalje, zbog carine?
 
Može ali ti se ne isplati. Izračunaj za svaki paket posebno koliko će da te košta. Shipito je dobar za kombinovanje više stvari u jedan paket, to je poenta. E sada što nas dere carina to je druga priča. Za ovo što sam naručio nisam imao alternativu i nisam mogao nigde drugde da pronađem...
 
Za sada sve ok sa mojom narudžbinom. Dosta su brzi. Paket stigao 12-og a poslali su ga 13-og... Uzeo sam airmail economy bez bilo kakvih dodataka. Izašlo me je oko 6.5$ što je stvarno super... Još samo da stigne paket. Bzv što kod airmail economy nema ama baš nikakav tracking pa nemam pojma gde je pošiljka i da li će uopšte stići... ☺️
 
Stići će ti za 7-8 dana. Ne brini. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bilo bi super... Ja sam zadovoljan i sa 20-ak, samo da stigne. [emoji4]
 
Stigao juče paket. Poslat sa Floride za Kaliforniju 10.10. U shipito skladište stigao 12.10 i odmah sutra dan poslat. Već 25-og oktobra u Srbiji na mojim vratima. Ja sam stvarno iznenađen brzinom i cenom, za 6.82$ stvarno super. Sve preporuke od mene...
 
Interesuje me jel se placa samo taj siping od virtuelne adrese do Srbije ili ima jos nekih troskova? I koja je najbolja od ponudjenih virtualnih adresa?
 
Baci pogled na sajtu. Zavisi šta hoćeš od njihovih usluga, mogu sve i svašta da rade sa paketima. Meni nije ništa od toga trebalo već samo klasično preusmeravanje pošiljki pošto niko od prodavaca koji su imali taj proizvod nije hteo da šalje za Srbiju. Još me je i jeftinije izašlo. Oni imaju samo 2$ fiksnu proviziju zato što ti prime paket, slikaju po prijemu i pošalju ka tebi, što je stvarno smešno. Ostale usluge možeš da uzmeš a i ne moraš. Na tih 2$ ide poštarina u zavisnosti koju poštu odabereš i koliko je težak i veliki paket...
 
Isao sam na njihov sajt i uglavnom je postarina bila oko 8$. Inace sam izabrao Hawthorne, CA "originala" dresu. Razmisljam se da nesto sitno narucim cisto da vidim kako funkcionise.
 
Stigao juče paket. Poslat sa Floride za Kaliforniju 10.10. U shipito skladište stigao 12.10 i odmah sutra dan poslat. Već 25-og oktobra u Srbiji na mojim vratima. Ja sam stvarno iznenađen brzinom i cenom, za 6.82$ stvarno super. Sve preporuke od mene...
Jesi platio carinu? Koja je vrednost robe?
 
Ništa. Realna vrednost robe oko 26$, na nalepnici stavili 18$ na moj zahtev...
 
Znaci ako sam razumeo paket kad se salje od prodavca sa Amazona do lazne adrese se naplacuje 2$. Odnosno nema nikakav siping. A tek kad se salje ka pravoj adresi u Srbiju se naplacuje po onoj racunici u kalkulatoru. Interesuje me koja se tezina ubacuje u kalkulator kada hocu da znam kolika ce mi bti postarina. Da li Item Weight ili Shipping Weight?
 
Samo stavi vrednost paketa, i do 1-2lbs ti je ja mislim 10-11$.

Joca89, Lepo ti rekao da će brzo da stigne. :) Meni su prva dva paketa stigla za 7-8 dana :)

Sada će da vidimo za ovaj treći, vrednost 73$, i uzeo sam garanciju ako mi se izgubi paket da mi nadoknade. I sve ukupno me izaslo 19$.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Verovatno cu da narucim Ovaj Anker zvucnik a izracunao sam da bi mi preko Airmail Economy siping bio 8.7$.
 
Samo za taj zvucnik nemoj na Shipito-u nikako da stikliras This item contains Li-ion battery inace ti nece dozvoliti da izaberes Airmail Economy.
 
Hvala nisam znao. Inace ima ga i na eBay direktno za Srbiju nego sam cisto hteo da probam da narucim nesto preko Shipito-a. Mozda nesto ipak jeftinije narucim ako se zaj...m da se manje kajem. :)
 
Ma naruči nešto što ti stvarno treba. Dosta ozbiljna firma...
 
Nije losa fora za neke manje, jeftinije i lakse pakete ali za skupe i vece stvari tipa graficke i to slaba vajda...
Ja razmisljao nekako preko tih sajtova da dobavim nekog dobrog drona ali nema od toga nista. :)
Ima i myus.com opcija ali ni kod njih nije nista bolja situacija.
 
Za 4 dana stigao u Srb, sada da vidimo koliko će naši da ga zadrze na carini...

29e8e2c576491ba696c8a281e9b1094e.png



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jedno pitanje, nije mi jasno ovo oko naplaćivanja po paketu, pa ako neko može da pojasni. Kupujem neke silikonske varalice koje po pakovanju u usa koštaju nešto manje od 3$, ali na ebay do srbije dostižu totalno nebulozne cene. Jedna kesa je veličine i formata standardne koverte za pismo, težine svega par desetina grama. Ako bih naručio za probu jedno 5 komada, da li se to računa kao jedan paket ili kao više, s obzirom da dolazi iz iste radnje i da bi verovatno bilo spakovano zajedno? Ili ovi posrednici gledaju šta sam kupovao pa po tome naplaćuju? Pitam da znam da li uopšte da naručujem, to jest da li je isplativo s obzirom da je u pitanju više komada iste vrste robe?
 
Nazad
Vrh Dno