Šta je novo?

Kupovina iz SAD (za robu koja se ne šalje u Srbiju) - iskustva sa ovim posrednikom?

Znači onda ništa od naručivanja Mountain Dew-a
 
Imao sam narudžbinu preko planetexpressa. Stigao mi Access Point sa ebaya u kutiji 21x11x7inča (53x28x18cm) i 2.2lb. Tražim im da mi prepakuju u manju kutiju i završe mi to jako brzo, ali ne promene podatke o kutiji, pa poštarina ostane ista. Onda im pošaljem da mi promene te podatke, i to završe brzo, ali mi naplate kao još jedan zahtev (ukupno 10$). Poštarina je ispala jeftinija jer sam pao ispod 2lb, ali su me realno zakinuli za taj drugi zahtev od 5$. Možda ću da se vratim na shipto ili da počnem da im detaljišem u zahtevima.

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
 
Isti je i odgovor, jeftin shipping je za male i lagane pakete
 
Ima li ko iskustva sa licitacijom i kupovinom na ebay i slanjem preko postara? Ocu da kupim ruter. Sta u slucaju da mi stigne pokvaren ili? Pitam da znam da li je neko prosao kroz te muke....

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Kakve to ima veze sa posrednikom (shipitom, planetexpresom)?
Tu je problem sto ce ti iz usa putovati roba mozda i 30-40 dana, pogotovo sa malom postarinom paket.
Kako da se zalis nakon 30-40 dana od dana kad "si primio" paket u usa i jos se zalis sada iz SRB...
Nema odgovrajuceg rutera koda nas? Vodi racuna da je tamo i drugaciji steker za struju... drugacije napajanje za ruter...
 
Ja danas isto naručio prvi put preko Planet Expressa - isto je ruter u pitanju. Očigledno kod nas nije neki izbor tih uređaja za nas sa tanjim budžetom.

Jedino me Amazon neprijatno iznenadio sa nekim dodatnim porezom koji se tek na kraju prikaže u checkoutu...da li je svima tako?
Mislim, šalje se iz CA u CA i ima porez, nije mi to normalno ali ajd.

Pitanja - ja kalkulaciju za slanje od PE dobijam nakon što paket stigne kod njih? I hoće li me onda nekako kontaktirati ili se paket odmah forwarduje automatski (pod uslovom, naravno, da imam dovoljno sredstava).
Hvala
 
Možeš najaviti da stiže paket, samo se loguj na PE sajtu ;)
Kad stigne nešto na tvoju PE adresu šalju mejl i 2 slike paketa (besplatno).
Videćeš dimenzije / težinu i posle samo odabereš kojom poštom ćeš da ti pošalju za Srbiju.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pre slanja popunjavas i deklaraciju, sta je, odakle je, vrednost...

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
 
Jedino me Amazon neprijatno iznenadio sa nekim dodatnim porezom koji se tek na kraju prikaže u checkoutu...da li je svima tako?
Mislim, šalje se iz CA u CA i ima porez, nije mi to normalno ali ajd.

Ne samo što je normala, već je i logično. Do 2011. godine gomila distrubutera je zaobilazila tu online taksu (poznatu i kao Amazon porez) time što je magacine i distribuciju imala van CA. Od te godine, tadašnji guverner donosi rešenje po kojem se sve online porudžbine oporezuju po jedinstvenoj stopi, nevezano dal je firma izvan ili u CA. Rezultat toga je da su se sve velike firme povukle nazad u CA, i time još više doprinele ekonomskom razvoju te države, kroz poreze i radna mesta.

Handri se njima što Srbin kupuje rutere sa Amazona, bitan je ekonomski razvoj.
 
Poslednja izmena:
Evo jedna prica sa carine.
Vracala se sestra iz USA i carinik joj ladno naplatio carinu na licni telefon 160$ (zaista licni, nikakve kutije itd). Sta reci, neko pronese 5 novih nekom i na polovan naplate.
 
Ne znam koji je bio u pitanju, nisam na to obraćao pažnjju, ali zar onda ne bi trebalo da je jos veci harac, tipa nekoliko stotina?
 
Pa ako je uzeo $160 znaci procenio ga je na $500 sto ti dodje nov iphone 7 ili 8 polovan.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Evo jedna prica sa carine.
Vracala se sestra iz USA i carinik joj ladno naplatio carinu na licni telefon 160$ (zaista licni, nikakve kutije itd). Sta reci, neko pronese 5 novih nekom i na polovan naplate.

Ježu, ježu, ježiću a KAKVE veze to ima sa kupovinom stvari u usa i slanjem istih preko neke sluzbe za usluzno slanje posiljki iz usa?!
 
Ja danas isto naručio prvi put preko Planet Expressa - isto je ruter u pitanju. Očigledno kod nas nije neki izbor tih uređaja za nas sa tanjim budžetom.

Jedino me Amazon neprijatno iznenadio sa nekim dodatnim porezom koji se tek na kraju prikaže u checkoutu...da li je svima tako?
Mislim, šalje se iz CA u CA i ima porez, nije mi to normalno ali ajd.

Pitanja - ja kalkulaciju za slanje od PE dobijam nakon što paket stigne kod njih? I hoće li me onda nekako kontaktirati ili se paket odmah forwarduje automatski (pod uslovom, naravno, da imam dovoljno sredstava).
Hvala
Javi kako si prosao. Odgovor Zehi znam da mi treba drugi adaoter, al ovde ne mogu da nadjem netgear 7000 za normalne pare. Ili ce biti iz usa ili iz de ako nadjem nekog

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Ne treba ti drugi adapter, samo onaj pasivni nastavak od 50 dinara na pijaci. Svi mali strujni adapteri napravljeni u prethodnih bar 10 godina su switching power supply za 100-240V na ulazu.

Ja sam takodje kupio ruter. Polovan Archer C7 za 25$ sa isporukom u CA i dodatak PlanetExpress jos 10$. Doduse, jos nije stigao posle evo 30ak dana :D
 
Da li ma i iz nemacke ovakvih firmi za slanje robe iz D ka srb, da prime i proslede, eventualno prepakuju, povade racune...?
 
mailboxde ima prisrojne cene, nije bas deranje koze s ledja, dok je mygermany bas preskup jer koristi dhl sa najnizom cenom slanja od 24€...
U svakom lsucaju hvala.
 
Nisam znao koji su nemacki "forwarderi", a bio sm lijen da se raspitam ovde i nacekao sam se da mi drugar posalje nesto iz D a da sam znao za njih bilo bi veselo i sve ok.
 
Da nije neko poručivao parfeme USA Ebay/Amazon - Planet express - Srbija
 
Jel moze tecnost uopste da se salje avionom, mislim da je ranije islo tesko ili sam pomesao nesto
Znam da Sportdirect/DHL nema sanse

Sent from my MI 6
 
Zdravo ljudi, hteo bih da kupim Steam Controller + Steam link bundle koji je na popustu na Steam sajtu. Problem je sto se ne moze kupiti iz Srbije niti isporucuju do nas, moze se naruciti jedino preko njihovog sajta i isporucuju uz zemlju odakle je naruceno. Jel ima neki dobar USA ili EU ''forwarder'' koji takodje vrsi i narucivanje?

Sam paket ne bi trebalo da je tezi od 1.5-2kg..
 
Poslednja izmena:
da proverim. mailbox.de naplacuje clanarinu godisnju 13eu bese? i koliko izadje prosecno slanje knjige?
Sve ukupno? ajde neko ko je narucivao i ima iskustva interesuje me kako je to u praksi, ima onaj prijem posiljljke pa re-slanje.
Imam jednu knjigu koriscenu koju prodavac salje samo u DE i austriju i ne verujem da ce mi ponovo trebati njihova usluga pa me zanima najeftiniji nacin
 
Evo da javim ovde kako sam prošao za ruter, s obzirom da sam prvi put naručivao sa Planet Express-a.
Ruter me je (refurbished) na Amazonu koštao 24,99$ a sa porezom 27,36$. link https://www.amazon.com/gp/product/B07BSZT6SN/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Paket je bio dimenzija 12x6x13 inča , masa 2,4 lbs. Slanje najjeftinijom Economy opcijom bez trackinga 19,69$. Očekivao sam manje ali kutija je malo veća, ruter ima 4 antene.
Obzirom da sam često u HR, naručio sam na tamošnju adresu zbog toga što tamo stvari funkcionišu i uglavnom znam koliko ću nešto da platim,
za razliku od bezakonja ovde sa kojim su verovatno upoznati svi koji kupuju online u ovom nesrećnom vilajetu.:S:

Vreme putovanja od dana narucivanja sa Amazona (16.05.) do dana isporuke na vrata u HR (27.06.) je dakle 42 dana,
s tim da je tamo dva dana bio državni praznik pa je bilo kilavije nego što bi moglo, trebalo im je 8 dana da proslede paket.

Nisam imao tracking ali je paket po pristizanju u HR automatski dobio njihov tracking broj.
HR pošta mi je u fizičkom pismu na adresu poslala obaveštenje o pristizanju paketa, u kome su mi tražili račun odnosno dokaz o kupovini,
na šta sam im ja mailom poslao fakturu sa Amazona i slike sa PE, uz malo pojašnjenje da se radi o parcel-forwardingu.

Inače su tamo pošiljke do 160 kn oslobođene svih dažbina, a originalna vrednost rutera (24,99$) je po srednjem kursu HNB na taj dan bila tačno toliko!
Ja sam to napomenuo u mailu i zamolio ih da uvaže, iako se poučen ovdašnjim iskustvom nisam nadao milosti, očekivao sam trošak od oko 100kn ili 15 evra.
Ono što je za svaku pohvalu je što su mi izgleda izašli u susret i na kraju sam platio samo 20kn troškove pošte!:D

Ruter je stigao neoštećen, i epilog je da me je na kraju sveukupno izašao oko 40-tak evra, što je barem 30% jeftinije nego slična opcija ovde,
mada nisam našao sličan model da ima i USB 3.0 port što mi je bilo bitno, pa ako bih i to gledao verovatno i više (ne računajući naravno troškove puta do HR). Sve u svemu, zadovoljan sam.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno