Šta je novo?

Kupovina iz SAD (za robu koja se ne šalje u Srbiju) - iskustva sa ovim posrednikom?

Koja je bolja opcija kada se kupuje sa Amazona, PlanetExpress ili Američki poštar?
 
PlanetExpress
 
Ne znam da li je bilo reči o kupovini Levi's farmerki iz USA, ja nisam našao. Vidim da postoji Američki poštar, takođe se spominje PlanetExpress, da li neko može da mi preporuči najbolju opciju za kupovinu Levi's farmerki iz USA? Takođe ukoliko je paket manje vrednosti od 50€ i ne naplaćuje se carina, da li se naplaćuje PDV? Na kraju može li mi neko okvirno reći koliko bi me iznelo slanje paketa iz USA za Srbiju (najpovoljnija varijanta), čisto da znam neki iznos u glavi kada budem gledao varijante naručivanja. Da li bi se više isplatilo ako uplatim nekom iz USA novac pa da mi on uzme farmerke i donese kada bude dolazio. Kolika je provizija za te male iznose novca koji bi se uplaćivali (manje od 50€)?

Hvala unapred na svim odgovorima!
 
@salecg

Hvala ti puno na odgovoru, uradio sam već to i prilično je nepovoljno za kupovinu robe manje vrednosti. Mislio sam da ima i neka povoljnija varijanta. :)

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Ne znam da li je bilo reči o kupovini Levi's farmerki iz USA, ja nisam našao. Vidim da postoji Američki poštar, takođe se spominje PlanetExpress, da li neko može da mi preporuči najbolju opciju za kupovinu Levi's farmerki iz USA? Takođe ukoliko je paket manje vrednosti od 50€ i ne naplaćuje se carina, da li se naplaćuje PDV? Na kraju može li mi neko okvirno reći koliko bi me iznelo slanje paketa iz USA za Srbiju (najpovoljnija varijanta), čisto da znam neki iznos u glavi kada budem gledao varijante naručivanja. Da li bi se više isplatilo ako uplatim nekom iz USA novac pa da mi on uzme farmerke i donese kada bude dolazio. Kolika je provizija za te male iznose novca koji bi se uplaćivali (manje od 50€)?

Hvala unapred na svim odgovorima!

To samo na eBayu da kupiš kod nekog ko šalje u Srbiju, povoljan je, a da te poštarina ne izađe više od 20 dolara.
 
A jesu to americke Leviske bolje od Evropskih ili ovih sto se u Srbiji prodaju ili im je samo cena u SAD toliko manja da se isplati platiti 20$ postrinu za jedne farmerke (Levis)?
 
Manja je cena u SAD, značajno.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
A jesu to americke Leviske bolje od Evropskih ili ovih sto se u Srbiji prodaju ili im je samo cena u SAD toliko manja da se isplati platiti 20$ postrinu za jedne farmerke (Levis)?

Pa ako kupiš recimo dva para, za drugi te izađe poštarina manje oko 10-15 USD.
To što se prodaje ovde isto je i u Americi ali nije izgleda uvek isto gde su farmerice pravile.
Nije isto dal je u Egiptu ili u Meksiku, one iz Meksika su kao bolje mada ni to ne mora ništa da znači.
Levis uma neku *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*sku politiku gde se u Evropi Levis farmerice prodaju kao premium proizvod, dok su u SAD više za radničku klasu i u tom pogledu prave različite restrikcije. Npr. ti ne možeš da kupiš farmerice iz Levis onlajn prodavnica i pošalješ je u neku firmu tipa Shipito koja prosleđuje pakete. Takve kompanije i adrese su na crnoj listi kod Levisa, isto važi i za Apple koliko znam. Btw, tkanina (Denim) koju Levis koristi za farmerice je dosta slabijeg kvaliteta u poređenju sa onom od pre 15+ godina.
 
@Zeha

U principu te farmerke što su povoljne i koštaju između 20$ i 60$ uopšte nisu Made in USA, prodaju se u zvaničnoj Levis online prodavnici ali su proizvedene u Kini, Egiptu, Brazilu i slično. Postoje i Made in USA ali su one znatno skuplje, obično između 100$ i 200$. Iskreno što se tiče kvaliteta mislim da je sve to isto, bez obzira gde su proizvedene i gde se prodaju. Meni su interesantne zbog cene koja je dosta povoljnija nego ovde.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi,

Nasao sam neke dukseve preko ebay USA, salju samo za USA. Uzeo sam za primer planetexpress kalkulator.
Screenshot_3.png

Da uzmem ovaj USPS da stigne 10-12 dana mene zanima kako se placa to?
Ja platim 50$ duks na ebay posle platim njima 21$ to je ukupno 71-2$. Da li imam jos neke troskove? Koja bude cena na paketu kada dodje u srbiju da li oni saberu to i napisu 71-2$ ili stave 50$ ili stave nesto drugo? Konkretno me zanima da li cu platiti carinu ili ne?
 
Pozdrav ljudi,

Nasao sam neke dukseve preko ebay USA, salju samo za USA. Uzeo sam za primer planetexpress kalkulator.
Pogledajte prilog 276589

Da uzmem ovaj USPS da stigne 10-12 dana mene zanima kako se placa to?
Ja platim 50$ duks na ebay posle platim njima 21$ to je ukupno 71-2$. Da li imam jos neke troskove? Koja bude cena na paketu kada dodje u srbiju da li oni saberu to i napisu 71-2$ ili stave 50$ ili stave nesto drugo? Konkretno me zanima da li cu platiti carinu ili ne?

Kupovao sam prošle godine nešto iz Amerike i to je koštalo oko 65 dolara. Čini mi se da sam za uslugu Planet Ekspresa platio 27 dolara. Pre nego što ti pošalju pošiljku neophodno je da platiš uslugu slanja PE i ispuniš carinsku deklaraciju gde ćeš navesti vrednost predmeta koji se šalje. Tu možeš da staviš 10-15 dolara manju vrednost, da napišeš da se šalje kao poklon od nekog tamo i onda bi pošiljka kod nas trebala da prođe bez carine. Platićeš samo za standardnu dostavu pošiljke oko 300 dinara. Ovo sve važi ukoliko je pošiljka niže vrednosti, do otprilike 60-70 dolara.
 
Standardna dostava posiljke 300 din?!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa rekao si čoveku da će za (standardnu) dostavu platiti 300 dinara, a mislio si na otvaranje paketa na carini (300 + 45 za uplatu). Ne verujem da dostava od Amerike do nas košta 300 dinara.
 
Da li je neko spajao (konsolidovao) dva paketa u Planetexpers-u

Da li sam ja dobro razumeo, za konsolidaciju ide 5$ pa za svaki paket koji se konsoliduje jos plus 2$, sto bi za dva paketa bilo 5+2+2=9$ ?

Da li bi im molba da spakuju sve u veci paket od ta dva, bila neki dodatni zahtev koji se dodatno naplacuje, ali tako da ga otvore odozdo i orginalnu nalepnicu sa adresom i cenom od amazona sacuvaju da nasi vide tu jednu cenu da mogu manju vrednost u deklaraciji napisati i da nasi pomisle da je ta cena jednog paketa sa obe stvari? (molim dusebriznike da misljenje sacuvaju za sebe)

Da li konsolidacija moze za obicnog korisnika i iz skladista u Kaliforniji?
 
Ne znam ovo oko konsolidacije više paketa ali su mi dosad na carini uvek prihvatali onu cenu koju ja napišem na planetexpressu u carinskoj deklaraciji. Nigde se i ne vidi neki amazonov račun, to mi nije baš najjasnije.
 
Samo da dodam na ovih par pitanja gore, da, standardna cena dostave paketa iz USA je 300 din... Pre pola godine kad mi je stizao mini aegis (dota 2 collectible) posiljka mi je naplacena 300 din. I ja sam bio iznenadjen, ocekivao sam free, kao svaki standardan paket sto stize iz Kine (a stiglo mi 50ak raznoraznih dzidza bidza do sada, sve free). Pitah postara zbog cega se ovaj paket naplacuje, jer ja koliko znam - free je, i rece mi da je to cena standardne isporuke iz USA...
 
Nešto si ti pogrešno shvatio mislim. Oko 150 dinara je otvaranje pisma a oko 300 otvaranje paketa. Nema to veze sa poštarinom. Sve što plaćamo poštaru kad stigne nema nikakve veze sa poštarinom.
 
Meni to rece postar koji mi je isporucio paket. Bukvalno sam ga pitao a sto placam dzabe stvar sa free shippingom. Paket koliko se secam definitivno nije bio otvaran.
 
Nije ti poštar dobro rekao.
 
Da li se još nekome dešava da ga kad ode na sajt Planet Expressa preusmeri na Americkog poštara?
 
Opet redirekcija americkog postara,bilo je ranije o tome,vidi par strana unazad,obrati se planetexpressu.
Postexpres je meni rekao da se tih 300 rsd placa sto mi donesu paket na vrata bez otvaranja.
 
Procitaj 19,20 i 26 stranu.
 
Pisah Planetexpres-u i doboh sledeci odgovor...

"We are in partnership with Americki Postar and in terms of our cooperation, we have to redirect the Serbian traffic to their website. If you want to use our service directly (from Serbia), the VPN is the only way. I understand it is not as convenient as when using our service directly, but this is how our cooperation works.

Thank you for understanding."

bum ih i njihovu saradnju...
 
Koje nebuloze od planeta,primoravaju te da ides preko postara koji je duplo skuplji od njih plus usluga ocajna, pisao ranije o tome,onda ili idi preko vpn ili uzmi drugog forwardera.
 
Presaltali se na postara zato sto njih drze Srbi a ovi normalno nasi udri po ceni samo jasi.
VPN i cao resen problem.
 
Nazad
Vrh Dno