Šta je novo?

Kupovina iz SAD (za robu koja se ne šalje u Srbiju) - iskustva sa ovim posrednikom?

Pozdrav ljudi...Interesuje me da li se isplati uzeti grafičku karticu iz amerike..U pitanju je Zotac 1070 8GB mini kod nas se kreće cena od 430e pa na gore nova,a ja sam dobio polovnu za 227 dolara?Izbaci mi da bi slanje od prodavca do shipita bilo oko 20 dolara(on šalje fedex-om),slanje od njih do Srbije najjeftinije izbacuje oko 60dolara...Pa sad plus pdv i carina...Sta vi mislite?Pozdrav
 
Realno se ne isplati, bolje je cekaj na nasim oglasima, za 250e iskoci po neka sa domacom garancijom.
 
To sam i ja kontao. ..Ali bude nekako primamljivo kad vidiš cenu od 180e za nešto što kod nas vredi 400e mada tek kad se udubis , staviš sve na papir i ne bude nešto jeftinije. .. Samo sto sam već izlicitirao
 
Pozdrav, da li se desava da na Planetexpress izgube paket koji im se isporucuje? Porucio sam pre dve nedelje paket, jos nije pristigao, iako na sajtu sa kojeg sam kupovao pise da je vreme isporuke od 2-6 dana.
 
Odustani, odnosno trazi da te ispise jer nisi u usa, muljaj nesto, nije problem njemu da ti ne proda...

Bio je jedan kolega forumas pre vise godina tako kupovao od nekog iz usa graficku, polovnu, celi se cirkus napravio... graficka ne dolazi, prodavac tutum neki trazi pare, obustavlja slanje, ne vraca pare, ovaj nas kolega isto izgleda se zapetljao sa reklamiranjem, refundom, zastitom na ebay-u i paypal-om...
Ni do danas nisam uspeo saznati sta je na kraju bilo, mada po svemu sudeci kolega forumas se opekao i izgoreo za graficku.

Polovna graficka je mozda rudarila, gde to da kupujes polovno, pa jos iz amerike...
 
To sam i ja kontao. ..Ali bude nekako primamljivo kad vidiš cenu od 180e za nešto što kod nas vredi 400e mada tek kad se udubis , staviš sve na papir i ne bude nešto jeftinije. .. Samo sto sam već izlicitirao

Ti si se nesto zbunio, GTX 1070 polovna kod nas je 250 evra i niko ih ne kupuje, znaci ima prostora da se jos spusti. Naravno da su iz rudnika, ali verovatno je i ta na Ebay-u.
 
Otprilike do 15$, plus carina. Imas na sajtovima kalkulator sipinga pa mozes i sam da proveris.
 
Poslednja izmena:
Cena za slanje u srb zavisi od tezine i velicine. Nesto lagano a veliko (dugacko, siroko, velikog obima, sto zauzima veliki prostor) moze biti vrlo skupo.
Ako jos moras da platis posrednika, nekog da za tebe to kupi (to rade i ovi forvarderi) ce te jos dodatno fiksno kostati plus jos procenat od cene proizvoda... Sve u svemu za nesto do 5$ ce te sa posrednikom doci od minimum 2 do 5x skuplje (barem).
 
Jel tu računaraš i plaćanje posredniku za njegovu uslugu ili ne?

Ne racunam. Zadnje sto sam narucio preko npr Planetexpress, kutija 15x15x15cm, 550 grama, postarina 12usd, a oni su najjeftiniji sto se postarine tice. Ovo je cena bez osiguranja paketa i sl, cist shipping.
 
Planet Express
Ja sam ga koristio da porucim jedan paket sa Newegga i apsolutno sam zadovoljan. Povoljni su kad se uporede sa ostalima. Uzeo sam jedan mis 0.5 KG paket jer je imao i baterije i neke flajere. Platio sam 25usd jer sam htio insurance, dodatnu bubble wrap zastitu, express (malo brzu) dostavu i tracking kod. Ko nece nista od ovoga mozda bi mogao proc i manje od 10usd. Najmanje mi je bilo 9 ili 13$ nisam siguran. Imaju sve opcije kao i ostali ali su jeftiniji.
Jedino sto mogu da kazem da jeste mana je to sto ako hoces da dobijes USA adresu moras da das depozit od 5usd, koji svakako posle ti ostaje na nalogu. Kad ti stigne paket, posalju ti dve slike, i ti odredis sve sta hoces i uplatis ostatak novaca koliko ti ispane. I kad ti posalju paket onda ti se sa naloga skine novac. Racun koji ide sa paketom popunjavas sam, tako da je i to plus. U svakom slucaju sam dosta zadovoljan.
Ako imate jos pitanja slobodno pitajte, evo link ako neko hoce da se registruje i kupuje i malo meni smanji cijenu kad budem uzimao opet: https://planetexpress.com/?ref=22756
 
^Ja sam se registrovao, nadam se da ce da ti nesto pomogne. Nego, cemu sluzi onaj formular 1583?
 
Brat mi poslao juče poštom iz usa neke zaštite za telefon (spigen tough, Whitestone i manifrotto stativ); ima li ko ideju koliko će to da putuje do Srbije i jel se redovno carini obzirom da je napisao na koverti da je poklon do 30$ vrednosti u pitanju (ako se carini unapred znam da neće stići za mesec dana pošiljka jel redovno orovede 3x više na carini nego u putu)!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Zavisi kako je poslato. Meni je skoro First-Class Package International Service putovao 15ak dana. Od toga se pola vremena smucao po USA. Dok je stigo iz Klivlenda u Njujork. :D
 
@Proday Zavisi od kojecega. Nekad stigne za 10-15 dana, nekad se kiseli na carini 10-15 dana, nekad putuje duuuugo. Zima kad udari u usa eto problema jer kasne letovi, oko bozica i n.g opet guzva kod njih (usa) i kod nas (carina).
Imas pogodnost jer je poslato u koverti, to se manje otvara i gleda.
Jedna maska (tanko) i WS (ne bas takno) ali stativ ako je glomazan (za kovertu, jel i on ukoverti?) onda ce biti otvaranja.
Ti imas jos jednu "manu" jer carinu radi ispostava u NS a tamo skoro pa sve carine i oporezuju...
Moze proci bez dazbina jedino ako procitaju prezime posiljaoca i vide da je isto kao primaocevo i naravno da im se ne radi pa time i ne otvaraju koverte...
 
1583
 
Da li je neko probao da forwarderu da neki komplikovaniji zadatak, npr. da izvadi uređaj iz kutije i pošalje odvojeno uređaj a odvojeno kablove, punjace papirologiju i sl.
Moje iskustvo sa Planet expressom nije baš sjajno (izvaćarili su me za 5$ jednom ali su na kraju ispunili doduše jednostavniji zadatak), pa bih voleo da čujem ako je imao još neko neka iskustva.

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
 
Svaka iole poznatija forwarding kompanija ce odraditi to za odredjeni fee. Obicno na sajtu stoji custom request ili tako nesto, gde mozes da im kazes sta tacno zelis. Ako ne, ostaje ti uvek chat ili poziv.
 
Kakva su vasa iskustva sa Planet Expressom i pakovanjem? Doplatio sam da se izvadi racun iz originalne posiljke i za dodatani "bubble-wrap" a oni su samo ubacili originalnu posiljku u kovertu. Koliko mogu da vidim da ta posiljka nije otvarana (mada nema racuna, verovatno ga nije ni bilo) a nema ni bubble-wrapa osim ako se pod tim ne podrazumeva to sto su poslali u koverti sa mehuricima.
 
Imao sam i ja negativno iskustvo zato sam i pitao da li je tako kod svih
Imao sam narudžbinu preko planetexpressa. Stigao mi Access Point sa ebaya u kutiji 21x11x7inča (53x28x18cm) i 2.2lb. Tražim im da mi prepakuju u manju kutiju i završe mi to jako brzo, ali ne promene podatke o kutiji, pa poštarina ostane ista. Onda im pošaljem da mi promene te podatke, i to završe brzo, ali mi naplate kao još jedan zahtev (ukupno 10$). Poštarina je ispala jeftinija jer sam pao ispod 2lb, ali su me realno zakinuli za taj drugi zahtev od 5$. Možda ću da se vratim na shipto ili da počnem da im detaljišem u zahtevima.

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
 
Jel ima neko iskustva sa myus i slanjem DHL-om za Srbiju? Ili možda Fedexom preko myus?

Imam paket težine oko 9.5 lbs iliti oko 4.5 kile kod njih. Stoji već 20 dana, mora uskoro na slanje. Imam premijum nalog tako da imam 30 dana skladište. Kod njih sam napravio nalog zbog Mastercard promocije i dobrih cena slanja u tom slučaju. Ali oni se reklamiraju da slanje za Srbiju ide od 16 dolara po 1 lbs što nije istina jer je to preko USPS a oni ne šalju preko USPS za Srbiju iako to nigde ne piše dok ne uđeš u onaj njihov frontend i imaš paket na čekanju. Tako da su kuriri jedina opcija. Kuririma nikada nisam ništa slao i u početku sam bio u fazonu da ću platiti poštarinu i sve će biti super. Jes malo morgen jer ovo je Srbija, ovde ništa ne može normalno.

Vrednost robe je oko 50 dolara bez slanja po Americi jer je kupovano po aukcijama i to samo onim gde je cena ubedljivo najniža. myus je uvažio paypal invoice bez problema u svim slučajevima. Sa slanjem po Americi izađe na oko 80 dolara. Poreza nema jer myus skladište na Floridi ne podleže porezu. Robe ima dosta tako da je to otežavajuća okolnost u natezanju sa carinom oko njene vrednosti. Oko dve trećine robe je polovno, korišćeno bez kutije i bilo kakve originalne ambalaže. Ali vidim da carinike boli ćošak za to jel nešto polovno ili ne.

Opcije su mi:
1. Fedex, najjeftinije slanje:
a) sve zajedno, pa onda da platim špediciju (nemam pojma koliko), pa još carinsku osnovicu uvećanu za slanje (od 95 do 135 dolara) na to pvd i carinu (možda može po katalogu da se carini ako je već plaćena špedicija) plus ko zna šta još Fly Cargo Yu može da uračuna u račun, kojekakve troškove skladišta, osiguranja i ostalih harača svojstvenih špediterima,
b) podelim u dva paketa, platim oko 40% više slanje i molim Boga da pošto je ispod 50 dolara sa sve slanjem ne ide na špediciju ali pošto je Fly Cargo Yu rekao bih mrka kapa tako da je ova rizična opcija zapravo gora po mene od opcije pod a.

2. DHL, skuplji oko 15-25%:
a) ista priča kao Fedex samo što znam da je špedicija 4-5000 hiljada plus carina i pdv zavisno da li u cenu robe tj. da li na fakturi gledaju samo cenu ili zajedno sa slanjem po Americi pošto je ovo najveći problem u celoj priči. Valjda ne računaju skladišta i osiguranja kao Fly Cargo Yu, barem se nadam,
b) dva paketa, skuplje slanje oko 35% u odnosu na jedan, a u odnosu na Fedex duplo. Paketi jesu ispod 50 USD sa sve slanjem po Americi, ali šta ako carinik kaže e druže ovih pet stvari polovne ili ne, nikako ne mogu biti manje od 50 USD. Šta onda? Jel DHL onda kreće u proces špedicije? Jel mogu da se žalim nekom? Koliko košta žalba? Jel mogu ja da otkupim tovarni list i sebe da zastupam? Ako ne mogu koliko me drugi špediter može koštati? Jel uopšte mora ići na špediciju jer se cariniku diglo da ne uvaži ebay invoice što je spakovao myus?
c) Tri paketa, vrednost jelte 60% nego jedan paket ali valjda u tom slučaju se osiguravam od špedicije? Valjda?

3. Da sve ovo pošaljem na Planet Express što košta 25-35 dolara, zavisno da li delim u dva paketa pa se dalje cimam sa njima? Cena ove opcije je kao tri paketa preko DHL ali nema straha od špeditera pošto ide preko USPS-a.

4. Da pustim robu niz vodu i prežalim tih 80 dolara?

Moram da napomenem da je poslednji paket koji je stigao u myus skladište došao sa računom na 24 dolara, iako sam robu platio 13.5 dolara a slanje je free... nemam pojma šta je Amer stavio unutra, jedino ako je zaostao originalni račun koliko je on to platio ili nalepnica. Kao što vidite mnogo problema u slučaju slanja preko forwardera i dokazivanja vrednosti robe kada se kupuje od više različitih ebay prodavaca na aukcijama.

Jel imao neko sličnih situacija i kako je to prošlo? Najsrećniji bih bio da myus hoće da podeli pakete i pošalje preko USPS ali gamad neće. Samo kuririma, a ova država se oblizuje na pomisao da nekom nešto stiže kuririma.

Edit: Jel se špedicija plaća po paketu, po težini ili jednom 4000 dinara za oba paketa? Kako to uopšte ide. Okej sam da platim do 6000 dinara za carinu i špediciju ali 10-15000 dinara nikako, na samo pomisao razmišljam o nasilju, vatrenom oružju i sličnim agresivnim rešenjiam problema.
 
Poslednja izmena:
Spedicija nije manje od tih 4000 (verovatno) kod DHL-a, a ja se pitam a li moze zavisiti od vrednsoti robe ako je velika (sto mi je verovatno ali nije tvoj problem).

Zar nije jeftinije da ide preko Planet expres-a? Nisam najbolje shvatio da li je skulje ili jeftinije 3 puta slanje preko njih nego dhl-om.
Neka u paketu budu uz svaki predmet racuni (fakture) ako si ih dobio, tako ce carina videti sta koliko kosta a ti spremi ss o placanju da posaljes ako traze ili spremi odstampano sve sa prodavnica preko kojih si kupio, izvestaje kartice ili paypal-a pa da posaljes ili odneses licno ako mozes...
Na paketu neka u adresi bude tovoj telefonski broj i ako moze email, da te mogu kontaktirati ako vide na carini, a mogu poslati i pismo sa zahtevom da dostavis sto im treba.
U racunicu vrednsoti po kojoj carine ti nece ulaziti postarina do tih na Floridi izuzev ako nisu direktno u sklopu cene.

Opcije su ti definitivno da odustanes i progutas gubitak od jel ono 80$ ili da se isprsis za jos koliko treba, uzmes to sto si porucio i platis koliko ti se razreze pa ubuduce bolje proracunas pre kupovine...

Tako je mene jedna flasa kostaaaaalaaaaa, teska, nije ni jeftina, vise postarina od flase izasla... ;)
 
Nije jeftinije preko Planet Expressa kada ne bi bilo dodatnih troškova srpske carine za dostavu kuririma. Većam šta je jeftinije. Jer da bi robu vratio u Planet Express trebam prvo da platim 30 dolara iako bi trebalo 18 ali mi zaračunavaju kao veliki paket, ma prevaranti, znaju oni kome ja šaljem zato je to toliko. Generalno kada razvoziš robu iz forwarding skladišta po Americi je tri puta skuplje nego da to isto uradiš bez njih. Možda imaju i u skripti spisak adresa drugih forwardera pa za njih ekstra tarife da ih ne bi koristio kao jeftinu opciju za konsolidaciju paketa. A i mogao bi da se igraš ebay trgovca, mada z ato trebaju i slike i precizan uvid u stanje robe što nije lako izvesti sa forwarderima. Podrška ovog myus jeste uslužna ali ono što ne nude, oni ne nude i ako su nešto pogrešili oni refund nije moguć tako da džabe što su uslužni. PlanetExpress je kao sa našima da radiš, zeznu oni tebe zezneš ti njih ali sam uspeo da spustim poštarinu na jednom paketu jer su ukrali na vagi iako na paketu iz USPS piše tačna vrednost. Ukradu 100 grama i poštarina dupla, ali su priznali grešku. Myus čisto sumnjam da bi to uradio. Rigidni su na dogovorima oko carinske deklaracije, američki zakoni ovo ono a oni ih krše prvi svojom lažljivom reklamom koja kaže 16 dolara USPS slanje za Srbiju u mejlu koje naravno ne postoji kao opcija.

Na tih 30 dolara ide trošak slanja Planet Expressom koji to treba da rasparča pošto ne može 4-5 kila ići preko USPS, barem ne kod njih. E sad ja sam njih pitao oni kažu može preko onog specijalnog zahteva ali ja nemam premijum kod njih a običan nalog ne može više od jednog paketa imati u skladištu tako da je upitno da li će hteti da rasparčaju i da li će to koštati 5 dolara ili 3 x 15 dolara ili neka cifra koju odvale. Tri paketa verovatno oko 30 x 3 ili 50+40 ili tako neka varijanta, čisto sumnjam da će poštarina izaći ispod 85-90 dolara ukupno. Jer PlanetExpress je ukinuo onu Economy opciju slanja od 6 dolara i više, ili je to samo za premijume, ne znam ali ja tu opciju nemam tako da je slanje po kili skuplje i mnogo malih paketa se ne isplati a za USPS nije ni bitno, oni su ionako za preko jedne kile dobra opcija. Ako bude tri puta po 1.5 kg to onda možda ali možda prođe ispod radara a ako ne prođe opet moram da platim pdv na tri paketa i tri one žute trake što nije ispod 2000 dinara. Znači to 30+90+(5/15) iliti 125/135 dolara plus pdv na vrednost bez slanja (ako bude sa slanjem onda je žurkaaa) znači oko 16-17000 dinara. Krvavo nema šta. E sad, čak i da je otišlo direktno u PlanetExpress, to je osam paketa. Treba platiti premijum 10 dolara, pa 3x5 dolara za konsolidaciju po paketu pa 3x2+3x2+2x2 za usluge preslaganja i još 6 dolara da to sve pošalju ako idem na tri paketa a ne dva jer ako idem na dva to je preko 2 kile a to carine 100%. Tako to izađe oko sređivanja paketa i njihovog slanja u poštu bez poštarine na te pakete oko 41 dolar bez onih 6 za procesiranje jer je to fiksno u oba slučaja. Tako da myus kao opcija za konsolidaciju i nije strašan, tu je to negde jedino što vozam robu po Americi ali ima i to svojih prednosti u pogledu carine. Pogotovo što myus može i tri paketa da pošalje a to je oko 50 dolara, znači nešto skuplja konsolidacija samo što se gleda u pasulj koliku će kutiju uzeti a PE će sigurno uzeti najmanju. Takođe PE to fino upakuje i zaštiti a za myus sam čuo da nema nikakve zaštite, da su stoka kada pakuju robu. Mada me briga za ambalažu, bolje da je nema.

Spram tome je Fedex iliti 53 dolara slanje pa na to 53+50 ili 53+80 zavisno kako procene robu ili pak 53+200 dolara ako carinik smatra da ja nemam pravo da kupim tako jeftino i zaračuna mi cene robe sa nemačkog Amazona ili tako nešto slično. Na to 32% carine i špedicija i sve ostalo što mogu da napakuju. Eto strašne cifre niotkuda. Najjeftinija opcija 53+30/40 (ne znam koliko je špedicija kod Fedexa, u Hrvatskoj je valjda oko 25-30 evra, Bosni slično) + 35/55/90. Tričavih 130/145/180 dolara iliti 14000/15500/19000 dinara zavisno od kursa. Pritom nisam dodao manipulativne troškove ali ako bi mi na ovo odrezali te troškove recimo da bi eksplodirao na licu mesta.

DHL u sličnoj varijanti još skuplji. E sad ima opcija Fedex ili DHL u dva paketa i ako uvaže moje cene to je do 50 evra po paketu a slanje je 76 ili 90 dolara zavisno od kurira. DHL ne bi trebalo da mi naplati preko toga ali... ako carinik kaže pa to vredi više ja nemam pojma šta se onda dešava. Jer onda sam ispao magarac na kub i duplo slanje mi pravi ekstra trošak. Fedex iliti Fly Cargo Yu nemam pojma da li ne naplaćuje špediciju ispod 50 evra, to valjda zavisi od slučaja do slučaja kao i sve ostalo u ovoj zemlji. Rizik jednostavno prevelik jer idem u nepoznato.

Kao što vidiš na nešto plaćeno preko ebay oko 80 dolara troškova može biti duplo da se preveze, a to ako je nekome normalno onda je on ili carinik ili špediter ili neko ko mozga nema. E sad fora je što to u Evropi košta ali nema svega, mada je sve novo u tom slučaju a moje je dve trećine polovno po zakonima normalnog zapada (otvoreno a ne po srpski novo, prepakivano i slično). Ja bih tu robu hteo ali me od svega ovoga boli glava već neko vreme jer ne znam šta da radim.

E sad ide momenat što mi je Srbija i draga kada bi moglo kao nekad da u ovom beznađu nekom šušnem 7000 dinara plus ovo što ostavim myus da pošalji i da zaobiđem sve ove gluposti. Čovek mi preda paket ja idem kući, meni super za njega me zabole, može i da ukrade iz magacina što se mene tiče baš me briga za legalnost sistema koji mi traži duplu lovu da bi doterao nešto iz Amerike. Ali to je teško naći ako nisi ušemljen sa naprednjacima a to da jesam svakako da se ne bi ovim zamarao nego bi nazvao čoveka i rekao da mi to pusti i ne zeza.

Edit: Pazi ove cifre nisu strašne u apsolutnim iznosima. 150 evra nije za nerviranje, barem ne meni. Ali ostaje taj gorak ukus da si nešto platio 50 dolara plus razvoženje po Americi i 50 dolara da to stigne na srpsku granicu a onda treba da platiš još toliko da ti naši puste paket koji je stigao. To je ludilo mozga i može samo u bivšim sovjetskim vuko*mjau**mjau**mjau**mjau*nama kao što je naša i ostale exYu.

Na kraju ja ne znam šta nakardni zakon misli pod troškove transporta. Transporta iz Amerike ili i transporta po Americi, jer nije precizirano a u ovom slučaju mogu da uvaže samo total na ebay računu iako je myus napravio deklaraciju samo sa cenama, bez slanja. To je ostavljeno cariniku na procenu. Najradije bi ga podmitio, majke mi, toliko je jednostavnije i jeftnije.
 
Poslednja izmena:
Prvo lemon-slice.jpg pa bude bebe_limun_naslovna-759x500.jpg a onda ostalo zp-limun.jpg ide lakse...
 
Ma da, ne vredi se nervirati. Odlučio sam se za PlanetExpress. Ajde bar da znam okvirno koliko staje kuririma, ali da mislim o tome dok ne stigne, ma nema šanse. Postoji i retka šansa da platim slanje bez dodatnih troškova jer je carinik rekao vozi Miško a takođe možda mu treba malom za zubnu protezu i meni stigne račun 15 hiljada dinara sa carine. Sve dok je proizvoljnog određivanja vrednosti paketa, kataloga i sličnih stvari slanje kuririma je suviše živciranja.

Ovaj myus ću da spalim nalog i napljujem ih najstrašnije gde god budem mogao. Inače sam pronašao Amera što relativno povoljno šalje u Srbiju putem USPS First Class, tako da mi kuriri više neće biti potrebni.

Eto koga ne mrzi da čita moje sastave, imate tamo dosta korisnih informacija koliko šta košta barem kada su pomenuta dva posrednika u pitanju. Shipiti nisam probao ali kao i ovaj myus nekako zaudaraju izdaleka na skupoću. Ostali su jednostavno preskupi, poslati po kile robe za 50 dolara ma važi.
 
Uzeli mi 25 dolara za prepakivanje u jedan paket i slanje u Kaliforniju, ovi momci iz myus sa Floride. Hvala Bogu nisu carinili, što je možda prekršaj ali šta mene briga za to. Po kalkulatoru trebalo je biti 19 dolara a prvobitna procena je bila čak 31 dolar. Tako da sam relativno pozitivno iznenađen. Popust od 30% za slanje Fedex Ground ne bi trebalo da sam dobio jer mi se čini da to važi samo za slanje skupljim varijantama, možda samo za internacionalno slanje.

Sada paket ide u PlanetExpress da vidim da li će hteti i koliko će mi naplatiti deljenje u više manjih paketa jer ne može 4.5 kile da se pošalje USPS-om do nas. Ako sve bude dobro biće povoljnije nego da sam sve uradio u Planet Expressu ili barem tu negde ali nisam platio porez. Mada sam sve uzeo na ebay a tamo samo smarači naplaćuju porez ili ako su baš iz te države pa moraju zbog zakona. Da sam uzeo na Amazonu moralo bi 7.5% poreza da se plati da je išlo u PlanetExpress a ovako u myus ne mora jer su oni oslobođeni od naplate poreza nekim dekretom. Tako da tu postoji fina ušteda. Mada kada se kupuje u Amazonu oni sve pakuju zajedno tako da nema potrebe za konsolidacijom kao što je slučaj sa ebay trgovcima.

Opet ostaje žal jer da smo normalna zemlja sve bi me ovo koštalo samo 5500 dinara što je globa Fedexu. Ali da smo normalna zemlja ja ne bih ni imao potrebu da naručujem pomenutu robu jer bi verovatno za manje love mogao da je kupim kod nas.
 
Ako je iko čitao, pošiljka je stigla u PlanetExpress. Nadam se samo da ovi iz MyUS nisu ništa polomili dok su prepakivali jer sam čitao takva iskustva ljudi, da baš i ne pakuju sa mehurićima kada rade konsolidaciju i da bacaju kutije. Uglavnom u Kaliforniju je stigao paket od 8.4 lbs ili 3.8 kila umesto 9.5 lbs ili 4.3 kile koliko su oni deklarisali. Najbolje od svega je što je paket veličine da može da ide USPS-om za Srbiju što je nekih 57 i kusur dolara. Mislio sam da ga cepkam na manje da je moralo kuririma ali pošto ne mora nećkam se. Realno bi carinici smarali čak i da su tri mala a to je svejedno ~25*3 ili 75 dolara. Uštede nema a kada bi na sve nalepili pdv izašlo bi sigurno više jer su to tri žute trake i tri puta 50 din za uplatnicu. Ali bi možda stiglo brže jer ne bi držali 15 dana paket. Zato ću verovatno sve đuture pa će ovog puta nadam se uvažiti račune i pustiti to malo brže. Obzirom da sam uštedeo što nisam petljao sa špediterima pdv ću rado platiti u očekivanom iznosu.
 
Nazad
Vrh Dno