Šta je novo?

Kupovina iz SAD (za robu koja se ne šalje u Srbiju) - iskustva sa ovim posrednikom?

pomeraju li vam se paketi? dva paketa vec 4 dana bez ikakvog update-a... a jedan mi je na mailoutu vec dva dana. pisao sam planet ekspresu kakva je situacija zbog korone, kazu:

Currently, there is no ban on the movement between the EU and USA for cargo, mail, or goods. The travel ban will ultimately affect the volume of both inbound and outbound flights between Europe and the US, which will limit the number of flights available for shipments destined for or routed through Europe. As a result of the limited availability of flights to Europe, we anticipate delays in shipments as well as potential surcharges from the airlines.

Packages should still be able to get delivered but there will be some slight delays. .
 
I dalje redirekcija sa planetexpress na postara.
 
Da pitam i u ovoj temi, da li je planet express i dalje najbolja varijanta za nase uslove? Otkad su presli na slanje preko assendie, cini mi se da su prespori.

Postoji li nesto bolje? Hvala
 
Spajanje paketa u 1 preko planetexpressa - 10$ silver membership + 9$ pakovanje
Američki poštar - 5$ paket + besplatno pakovanje (ako im je cenovnik tačan)

Ja sam naravno išao preko pexpressa, nisam ni proveravao, jer sam video da ovde svi izbegavaju redirekciju na Poštara. Eto čisto ako nekom treba ova usluga, da zna.

Jedino ne znam kolika je razlika u poštarini.
 
Poslednja izmena:
Ljudi jel neko skoro koristio usluge neke od servisa spomenutih americki postar ili planet express ? Pitam zbog cele situacije u svetu i slicno...

Narucio bih nesto sto kosta 370$ u startu u Americi pa me zanima koja je najbolja opcija za transfer do Srbije.....nije mi bitno vreme za koje ce da stigne, bitno mi je da stigne u komadu i da me bas ne osamare jako ovi nasi carinici.....
 
Planet Express radi. Koriste Asendiu kao posrednika pa ako oni pošalju preko USPS stiže relativno ok. Ali meni su jedan paket poslali preko francuske pošte 29. juna i izgleda da je još u USA. U svakom slučaju proveri obaveštenja na njihovom sajtu da li ima nekih problema.
 
Meni još uvek nije stigao paket, Planet Express je u pitanju, poslato krajem maja.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Hvala vam na odgovorima, provericu sa njima pa da vidim sta mi je ciniti...
 
Registrovah se na planetexpress, sad mi trazi da uplatim depozit od minimum 5$ koji cu posle moci da koristim za troskove shippinga ako sam dobro razumeo....

Zanima me samo eto samo jos neko ako moze da potvrdi da je sve provereno i legalno da tako kazem, da ne bude dam karticu pa cvrc....

Hvala unapred :)
 
Sve je ok. Možeš da im platiš preko PayPala tako da im ne ostavljaš karticu.
 
Za ljude koji bi da porucuju teze stvari ili da kombinuju vise paketa nije losa opcija https://expressfromus.com/ .

Nisu najjeftiniji za lakse pakete, ali za vece tezine se i te kako isplate.

Nema clanarine, imaju tax free skladiste, besplatno cuvanje paketa 90 dana, salju iskljucivo preko USPS-a (sto mnogi ne rade za teze pakete), a to nama olaksava posao sa carinom. Moguce je i da sami editujete carinsku deklaraciju i upisete sve vrednosti.

Dobra je i varijanta ako se nekom ne zuri previse, pa skupi nekoliko paketa na adresi i na kraju posalje sve odjednom. Mnogo se ustedi na postarini, a kod ovih je dobro sto moze dosta da se natrpa, a i dalje ide preko USPS-a i (posle odredjene granice) cena postarine ne ide previse visoko.

Jedino sto traze je obavezno osiguranje od 3$, to sam video tek na kraju.
 
Poslednja izmena:
Možda nije za ovaj forum, radi se o naručivanju robe iz Velike Britanije. Naručio slanje robe preko forward2me. Platio, oni poslali, najjeftinija varijanta no tracking. Posle mesec dana ponovo me pitaju da li da šalju - vraćen paket iz Srbije. Dobio sam i fotografiju paketa na kome se jasno vidi pečat naše pošte i zahtev za vraćanje paketa jer se nisam javio da primim !!! Ja siroma sedim kući i čekam da stigne :( . Nit obaveštenja da je nešto stiglo, nit poštara, nit bilo čega. Da li je neko imao sličnih slučajeva i da li mogu u pošti da tražim neku odštetu ?
 
Imao sam ja sličan slučaj (da nema paketa ni obaveštenja), a ispostavilo se da je stigao i stoji tako. Zvao sam da proverim, kažu zvali bismo vas poslednjeg dana pre vraćanja...

Verovatno su malo u haosu zbog korone, ali nema opravdanja za takve gluposti. Izbegavaj neregistrovane pošiljke, kad imaš praćenje bar možeš da znaš gde je u svakom trenutku i u kojoj je pošti kod nas.
 
Da li na amazonu moze da se plati nasom karticom a robu poslati u usa skladiste?
Da li moze da se plati i pay palom?
 
1. Može
2. Ne može pošto Amazon ne podržava PayPal direktno. Navodno može ako imaš PayPal karticu.
 
RADI li shipito, porucio bih nesto jako sitno iz amerike nekindeo za masinicu za pecanje i nema nigde osim usa... Ali nece salju majke im ga... Pa dal jos radi ovaj servis?
 
Da li je neko kupovao preko Mobvoi sajta? Od skoro su otvorili Mobboi za Evropu i šalju za Srbiju satove..?
 
Da li je neko koristio myUS ikada ili skorije ? Trazim neku opciju da dobacim par stvari iz USA do neke zemlje u Evropi ( UK ili EU ) i onda odatle do Srbije jer za to imam nekoliko opcija.

Sve deluje okej, ljudi koji zive u EU zenljama su mi preporucili ovo i daleko je jeftinije od recimo planetexpress-a makar na prvi pogled.
 
Kalkulator planete mi u nedogled vrti za preračunavanje cene. Jel tako i kod ostalih?
Interesuje me koliko bi me izašao jedan paket suplemenata od Amerike do Srbije. Da li postoji još neka slična kompanija koja šalje pakete za Srbiju, a da nije paprena?
 
Hteo bih da pazarim jedan laptop sa američkog ebay-a. Cena je okvirno od 800-1000 dolara. Koja je najbolja posrednička opcija sa izmenom carinske deklaracije kako bi krajnja cena bila prihvatljiva kad naši ocarine?
 
Pozdrav ljudi, hteo bih da narucim paket iz UK , napravio sam nalog na PlanetExpressu i uplatio 5$ . Dali su mi Mailbox adresu i sve super , ali kada hocu da narucim tastaturu sa tog sajta iz UK pored adrese gde ce oni poslati paket na drugu adresu u UK pa onda sa te druge adrese paket ide meni , moram da upisem pored toga i broj telefona pa samo pitanje da li tu treba svoj pravi broj da kucam ili sta vec ?
 
Cek, sad sam se totalno zbunio , jel ja treba na PostExpressu da idem na opciju shop for me i da ukucam prodavnicu i artikal koji zelim ili treba da odem na sajt gde se nalazi artikal i da tu ukucam podatke koje sam dobio od PostExpressa ?
 
Nazad
Vrh Dno