Šta je novo?

The DirectX 12 Performance Preview: AMD, NVIDIA, & Star Swarm

Cudo jedno da demo i engine koji je sponzorisao AMD od pocetka (zvanicni Mantle demo) bolje radi na AMDu. Ajde da sacekamo neku krstenu DX12 igru.
 
Cak i na sajtu igre stoji AMD kao sponzor. :D
Svejedno mi je drago sto u nvidiji size i izmisljaju glupe izgovore. :d
Malo im debakl sa gtx 970 i sa sh*twork-om koji je prisutan u skoro svakoj igri poslednje dve godine. Ispeglace to oni, ne sekiram se ja za njih, ali treba malo da osete na svojoj kozi makar i kroz jedan demo od igre, kako je to kad konkurencija mesa prste u optimizaciju. ;)
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, sad im AMD vraca za Project Cars gde je gtx660 bila jednaka sa 290X.
Bilo bi stvarno dobro da se malo NV razdrma i da je AMD malo pritisne, mozda bude jos neka mala korekcija cena.
Verovatno ce NV to srediti nekim drajverom, bice zanimljiva jesen i zima.:guitar:
 
Pa dobro, sad im AMD vraca za Project Cars gde je gtx660 bila jednaka sa 290X.
Bilo bi stvarno dobro da se malo NV razdrma i da je AMD malo pritisne, mozda bude jos neka mala korekcija cena.
Verovatno ce NV to srediti nekim drajverom, bice zanimljiva jesen i zima.:guitar:

Za lose performanse u PC je kriv iskljucivo AMD. Poznato je da njihov DX11 drajver ima daleko veci CPU overhead od Nvidijinog, a Project CARS pravi mnogo draw call-ova. Evo sta je rekao dev:

Project Cars uses a light pre-pass (aka deferred lighting) renderer ... First invented by WolfGang Engel I think - http://diaryofagraphicsprogrammer.bl...-renderer.html).

This rendering method gives us the great flexibility that our game has in it's lighting - for example the night lighting (with many ights) and dynamic time of day are "easily" implemented when using this method. The method is not without disadvantages - the first is that MSAA doesn't work particularly well with it, and the second is that it increases the volume of draw-calls by 2x that are needed to render a scene. The increase in draw-calls is what causes the increased pressure on the driver thread.

http://forums.guru3d.com/showpost.php?p=5117659&postcount=952

DirectX 12 tested: An early win for AMD, and disappointment for Nvidia

First DX12 gaming benchmark shows R9 290X going toe-to-toe with a GTX 980 Ti.

Minimalni fps je upola manji, tako da ne znam po cemu je 290X ravna 980 Ti. Nije sve u prosecnom frejmrejtu. U ovom slucaju bi se video stutter sa 290X jer fps pada sa 40 na 20, dok sa 980 Ti fps je stabilan na 40+.
 
Mogli su oni da stave 7 puta vise poziva kako bi imali jos lepse svetlosne efekte, jednostavno dx11 nije spreman za tako nesto i to se zove neoptimizacija, kao sto i ACU takodje ima sumanuti broj draw callsa. Uostalom, sa poslednjim drajverom je AMD dosta popravio MT.
Nigde ja tamo nisam video min fps, vec poredjenje dx11 i dx12.
 
Ni ja ne vidim min FPS, samo ovo:
Finally we have the 99th percentile frame rates—that is, the minimum frame rate you can expect to see 99 percent of the time—calculated from the frame times that the Ashes benchmark spits out. This time, the R9 290X card actually manages to beat the 980 Ti when it comes to minimum frame rates. So in Ashes of the Singularity at least, you'll have a slightly smoother experience with AMD. Given that AMD has suffered with erratic frame timings in the past, this is surprising to see.
 
Mogli su oni da stave 7 puta vise poziva kako bi imali jos lepse svetlosne efekte, jednostavno dx11 nije spreman za tako nesto i to se zove neoptimizacija, kao sto i ACU takodje ima sumanuti broj draw callsa. Uostalom, sa poslednjim drajverom je AMD dosta popravio MT.

Nvidijin DX11 jeste spreman za kolicinu draw callova koju PC ima. ACU pravi 5 puta vise, tako da to stvarno jeste preterano.

Nigde ja tamo nisam video min fps, vec poredjenje dx11 i dx12.


Moja greska, izvinjavam se. Ali je sasvim moguce da su frejmovi 1% vremena daleko veci od drugih, tzv microstuttering. Min fps bi trebao da bude min fps 100% vremena.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Neće ništa pametno izaći pre kraja sledeće godine.
 
Neće valjda ljudi pobacati Kepler i Maxwell karte samo zato što je izašao Pascal :D

Ja svakako hoću :)

Poslednjih 6-7 generacija menjam kartu odmah po izlasku sledeće i uvek idem na "mid-high" segment, tj. kartu koja zauzima segment od ~350e, trenutno je to gtx 970. Doplata mi je uglavnom bila nekih 90-130e. Kartu utopim koju nedelju pred izlasak sledeće, dok još drži takvu cenu, a ta doplata sa kojom dobijem to da u narednih godinu dana mogu sve da igram bez češanja mi realno ne predstavlja neki problem, pogotovo kada u ostatku sistema ni nema ozbiljnih ulaganja u periodima od po 4-5 god. A tu naravno upada i nova garancija, pa čak i to da ako moram iz nekog nepredviđenog razloga prodati kartu za keš, mogu izvući najviše keša upravo ako imam akutelnu generaciju.
 
Poslednja izmena:
Hm, to i mene kopka kada je apgrejd grafike u pitanju...

Ko mi je kriv kada odmah po izlasku nisam kupio GTX 970 :) Držim ovaj GTX 670 ali da izdržim još godinu i kusur, ako Pascala ne bude do kraja naredne godine - nema šanse. Da izađe u prvoj polovini 2016. nekako bih se strpio.
 
Poslednja izmena:
Kada je ta igra u pitanju, sve ispod 500% je lose. Neoptimizovano djubre.
 
Da li postoji neki fix za zakucavanje drivera u dx12 modu u Ashes of the Singularity? Koristim Win 10 x64 i poslednji catalyst. Vidim da se identican problem javlja i kod crvenih i kod zelenih.
 
Koga briga. Maxwell je proslost. Za sest meseci izlazi Pascal.
 
Ha, ako je Maxwell proslost onda je sve ostalo praistorija.
 
Kada je DX12 u pitanju onda je proslost. Bilo je uvek tako slucajeva koji kupe graficku godinu dana pre prve igra koja koristi novi graficki API kako dolikuje pa se posle pitaju sto slabo radi.
 
Nema to toliko veze sa vremenskim razmakom kao takvim, već sa prostom činjenicom da, ma koja tehnologija da je u pitanju, u određenom trenutku će biti važne karte/hardver koji se tada bude nalazio u prodaji. Kao da će neko danas da kupi kartu ili bilo koje parče hardvera na konto nagađanja ili obećanja da li će biti brža za godinu ili dve, u situaciji kada će na tržištu svakako doći zamena.
 
znaci sta sad ne treba da kupimo maxwella nego da stavimo 8600gt i cekamo godinu dana pascal?
 
Naravno da ne. Trebamo da kupimo Maxwell i da vidimo šta će doneti Pascal - ogroman proboj ili će ga štelovati da donese 20-30% ubrzanja, pa da ga razvlače godinama. Poenta je da ta tehnologija sada nameće tempo i ritam dešavanja na grafičkom tržištu...
 
dobro je od prethodnog posta sam se smorio sto sam skoro kupio 970...
 
Nazad
Vrh Dno