Šta je novo?

The DirectX 12 Performance Preview: AMD, NVIDIA, & Star Swarm

I onda taman izadje neki novi Crysis da demonstrira silu sa svim tim dx12 efektima i baci sve aktuelne karte na kolena :)
 
Poslednja izmena:
Ove dve stvari su ti totalno u koliziji...


Taman sledece godine neke nove igre i nove graficke, kada vec Windows 10 i DX12 uveliko budu mainstream.


Samo realno predvidjanje - da novi Windows kroz godinu dana bude siroko rasprostranjen na gamerskim masinama.


...pošto gejmerska mašina po definiciji nije mainstream.


Koga čudi zašto je, recimo, indy scena toliko popularna, baš kao i free 2 play, jedan od značajnih faktora je upravo u tome što su to igre koje rade na svim mašinama, dakle u mejnstrimu :)
 
Poslednja izmena:
Gledam malo 12_1 set instrukcija i vidim da će između ostalog omogućiti i real-time global illumination, to može biti itekako značajna stvar.
 
Koliko sam procitao DX12 ne donosi samo low api, nego i par nekih naprednih grafickih tehnologija.
 
koliko sam ja čitao da pčela ima tri oči...

sve su to brojke na papiru,bolje sacekati neku krstenu igru da vidimo live kako to radi.
jos jedan hajp train koj preskacem :)
 
Ma, pusti te pcele ( ujede me danas bas jedna:zgran:),
sigurno ce biti neki napredak sa Win 10 na svim poljima, trebace i vremena da se to optimizuje i napravi da radi kako treba,
i to je super stvar, videcemo uskoro kako ce to funkcionisati, sigurno ne treba ocekivati neka cuda, da sad neki AMD proc novije generacije bas stigne neki proc od Intela takodje novije generacije u tim nekim performansama u igrama.
 
Uvjek ce brzi procesor biti brzi samo moze se desiti ono sto se najavljuje da igre prvenstveno zavise od GPU-a a da bilo koji quad ili octa procesor pruzi savrseno/glatko igranje.
Sada amd procesori u pojedinim igrama imaju problem da ne mogu da nahrane jaci Gpu, vjerovatno problem lezi u ne/optimizaciji i losim singl core performansama sa DX12 najvaljuje se promjena sto je i za ocekivati, tako da bi najvecu prednost mogli imati ljudi sa AMD procesorima, sto se tice GPU-a opet ce amd i Nv biti tu kao i do sada malo ce se sada isfurati marketing i krenut prica o 14 ili 16nm grafickim kartama, dobro ce im doci DX12 da malo bace marketinga i navuku ljude na kupovinu.
 
Demystifying DirectX 12 support: What AMD, Intel, and Nvidia do and don’t deliver

DX11-FeatureLevels.png

DX12FeatureLEvels.png


Without the flexibility afforded by feature levels, the only gamers who could take advantage of DX12 would be those who purchased either a GCN 1.1, 1.2, or Maxwell GPU. Everyone else, including the millions of people with slightly older cards, would’ve been left out in the cold.

http://www.extremetech.com/extreme/...what-amd-intel-and-nvidia-do-and-dont-deliver
 
Odličan tekst, al ima i boljih citata :) Meni je ovaj deo upao u oko:
The issue has been further confused by claims that Maxwell is the only GPU on the market to support “full” DirectX 12. While it’s true that Maxwell is the only GPU that supports DirectX 12_1, AMD is the only company offering full Tier 3 resource binding and asynchronous shaders for simultaneous graphics and compute. That doesn’t mean AMD or Nvidia is lying — it means that certain features and capabilities of various cards are imperfectly captured by feature levels and that calling one GPU or another “full” DX12 misses this distinction. Intel, for example, offers ROV at the 11_1 feature level — something neither AMD nor Nvidia can match
Očigledno je da je novi DX veoma složen ali i da MS hoće da ga progura što pre, pa će tako korist videti i starije karte (GCN 1.0 i Kepler, kojih ima baš dosta).
 
Poslednja izmena:
Ovo je sve lepo osmisljeno da se kupe novi monstrumi i tako napune djepovi velikih proizvodjaca...




Pitam se sta MS kotisti da testira taj DX12 kada tako lako sa ovima klasifikuju koja ce generacija sta i koliko da podrzi...




Ispalo da Intel kida AmD... A Nvidija rezervisano najbolja...




A amd vec 3 godine uspesno igra na polju Mantle (DX12) sa svojim GCN kartama...ma klasican P2W sablon.. Veliki hype amd-a kako ce sve karte imati dx12 podrsku... Ko je najzasluzniji za DX12?




Intel, Nvidia, povampireni momci iz 3dfx-a ??? aMd ma neee. Oni su samo lazno obecali dx12 podrsku za gcn.. A dobicemo neki rip of od onoga sto sada Xbox one radi. Mozda ja samo panicim ali full termin dx12 cemo videti na leto 2016 god.
 
Poslednja izmena:
znaci po ovim grafikonima 970gtx ima 12.1 podrsku i maxvell je jedini osim 750ti koji ima full podrsku, ako se dobro razumemo...inace ovaj robot je bruka epic momenti u gamingu dolaze :D
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Igra je nebitna realno meni, a vjerovatno i vecini ono sto ja gledam je napredak u odnosu na DX11 jeste da je jos u test fazi ali fury duplira fps pod dx12 to je zaista spektakularno vidicemo sta ce na kraju da se desi.
11901118_1628550030717024_678146717_o.jpg
11900850_1628234934081867_1305808969_o.jpg
 
Tu igru pogoni isti engine koji je koriscen kao benchmark za Mantle. Nisam odusevljen duplim performansama jer je igra najbolji moguci scenario za nove API-je koji nisu ograniceni na saradnju sa jednim procesorskim jezgrom. Oni gnomovi za android pod vulkanom neretko daju mnogo puta bolji FPS, ovo je na slican fazon.
 
Svi demoi pokazuju značajan skok fps u dx12 ili vulkan verzijama. Međutim, pokazuju veliki broj istih objekata, doduše sa različitim shaderima, a to nije uobičajeno u igrama. Dosta zavisi od toga kako ce cpu jezgra podeliti posao oko pripreme frejma. Ako taj deo posla nije balansiran, fps će biti vezan za jezgro sa najviše posla.
 
Jel neko protrco api overhead test za DX12 u 3DMark-u? Na mojoj masini Single Thread DX11 (683331) daje veci broj Draw Call-s nego Multi Thread (628659), dok DX12 daje skoro 9x veci broj Draw Calls-a, 5428436. Kako ce se ovo preneti na prave igre ostaje da se vidi.
 
Zavisi kakve ce igre praviti. Od multiplatformi ne ocekujem znacajan boljitak. Ali igre poput Star Citizena bi mogle da profitiraju jer je planirano da iscrtavaju jako puno toga a dizajn objekata je mogularan. Isto vazi za sve strategije sa puno objekata, poput Total War serijala. Tu bi ubrzanje trebalo biti ogromno.

Ne vidim kako ce hodnik pucacine sa par neprijatelja po sceni i jednostavnim nivoima profitirati od novih API-ja.
 
Ipak nisam bio u pravu i i7 poprilicno profitira:



Ali kolko bruka dobro izgleda ova igra, nemam reci, na momente bi cak rekao i revolucionarno.
 
Poslednja izmena od urednika:
^Jeste, a meni je ovde zanimljivija cinjenica da i3 na DX12 znacajno brzi od i7 na DX11. Impresivno.
 
2500k ce jos cvetati, strasno kakav cpu... :D
 
Poslednja izmena:
^ Mozda ako gledamo i potrosnju, ali kada bi prikazali cpu usage tog i3 procesora, sigurno bije u 99%, dok fx zuji na 50%. Sve u svemu, neka developeri ispeglaju lepo igre, pa da lepo svi imamo korist. :)
 
Da li postoji neki link gde može se skine Ashes of the Singularity alpha/demo/benchmark?
 
Nazad
Vrh Dno