Šta je novo?

The DirectX 12 Performance Preview: AMD, NVIDIA, & Star Swarm

lepo :D
 
Poslednja izmena:
Ispade 290X najbolja karta. :) Jos kad bi u igrama bilo takvo stanje...
 
untitled-1.png

Ja koliko vidim mantle ima prednost u odnosu na DX12
Ovo mi nije drago ocekivao sam da ce DX12 dati znacajnu prednost u odnosu na mantle ali sve je to cini mi se marketing, na kraju ce biti jedno veliko nista.
 
A na osnovu cega si ocekivao drasticno bolji DX12 u odnosu na Mantle? I jedan i drugi rade otprilike isti posao.
 
A na osnovu cega si ocekivao drasticno bolji DX12 u odnosu na Mantle? I jedan i drugi rade otprilike isti posao.

Na osnovu toga da je bila prica kako je mantle mrtav, mislio sam da je onda dosta slabiji do dx12 cim amd ne zeli da ga dalje forsira, znaci ocekivao sam jaci/bolji dX12 od mantle-a, ali izgleda nece to tako biti.
 
Pitanje je koliko je uopste pouzdan ovaj test, vidicemo valjda ce doci i vrjeme da izadju neki relevantniji testovi dx11 v dx12 vs MANTLE
 
Zanimljivo i kako tu uopste u toj prici se ne pominje Nvidia, kao da ona uopste nije radila na tom polju. Jasno da je AmD radio za MS kako bi taj Mantle portovali da bude DX ustvari za mase, a onda kao odustaju od svog Mantila ;)
 
Ja mislim da je AMD-u cilj od pocetka bio da pritera MS uza zid i natera ga da sto pre stvori DX12 i u tome je uspeo.
Uopste ne ocekujem da ce DX12 sada nesto da bezi Mantlu jer rade isti posao, a to je prvenstveno drugaciji pristup koriscenju CPU-a. Za DX11 multi-core CPU jedva da je postojao. Koliko je samo bilo slucajeva da je Pentium/i3 bio bolji od FX-8 i slican i7. Upravo ta mantra "vazne su single-core performanse" koja lezi u temelju DX11 je AMD procesore urnisala, a rekao bih i naterala AMD da krene sa Mantle pricom.

Postavlja se pitanje da li je DX11 morao biti bas onakav i zasto je morao da dodje Mantle da bi nesto konacno bilo uradjeno po tom pitanju. Da li su fini ljudi iz MS bili samo lenji i glupi, ili su smatrali da je to u interesu XBOX-a, ili su tajno delili enorman profit sa Intelom, jer on je najvise prihodovao u celoj prici, buduci da su ljudi cesto kupovali skuplji procesor od grafike zbog igara i sada vidimo da su na taj nacin pravljeni ovcama. Mozda se MS zbog Mantla malo uplasio i Linuxa, pa se bacio na posao.

Neki pricaju da se stvari nece mnogo promeniti i da ce igre i dalje od developera biti pravljene neoptimizovane, ali ako se pogleda Thief i DX11/Mantle, vidi se da se ta dosta neoptimizovana igra prelaskom na Mantle sasvim drugacije ponasa i da najvise API vedri i oblaci. Na Oxide’s Ashes of the Singularity se vidi koliko su danasnji multi-core procesori sposobni da prate grafike, ali nisu imali realnu sansu da se iskazu posteno, bili oni Intel ili AMD, kao i koliko igre zapravo nosi grafika i koliko je bila gusena neiskoriscenim procesorom. U svakom slucaju, od jeseni nece biti dosadno, a rekao bih da ce se MS tada pre stideti, nego sto ce ponosno dizati glavu zbog (tek sada) obavljenog posla oko DX12.
To je neko moje vidjenje stvari, mozda gresim, nisam ekspert. :wave:
 
Ukoliko neko ima iole dilemu da li je DX12 poprilicno povezan sa Mantle-om...

CBBu9COWwAAPzZB.jpg

Preuzeto sa GeForce Forum
 
Cek uz DX12 ja cu sa mojim matorim Phenom 9550 moci da crpim pun potencial jedne 7770 :p cool onda je DX 12 cudo koje je moglo jos uz W8 da bude plasirano naravno da je AMD-u na vreme pukao film ;) Koliko sam video do ovoga nebi doslo da Open CL nije napredovao...
 
Samo da ne bude marketing da zaista nesto bude istina od ovoga.
 
ima donekle logike ovo za Lupeza,mnogo vecu razliku mi je pravio Mantle tu nego u BF-u.ne samo u frejmovima,vec u citavom osecaju dok sam igrao.steta sto nije bolja igra. :)
 
Strava, nego koliko ce neko imati koristi od DX12 na starijim igrama tipa iz 2008,9 ..
NPr:

7770 na 8.1 (DX11)
7770 na W10 final (DX12)

Igrica je DX11, hoce li biti na W10 boljih performansi za tu igru.
To mene zanima, kapiram ja da je AMD pustio Mantle API i da postoje par igrica koje to lepo koriste, pitanje je kako ce DX12 da se bori sa starijim naslovima, pa cak i onim DX9, oce li i tu da pokaze SILU :D

Ovo koliko sam shvatio znaci vecu iskoriscenost GPU-a a pritom rasterecenost CPU-a.
 
Poslednja izmena:
Ako su stare igre pravljene sa DX9-11, onda nikakvu korist neće imati. Ovo se odnosi samo na nove igre. I da, Radeon 7xxx bi trebalo da iskoristi neke mogućnosti DX12, s obzirom da ima GCN arhitekturu
 
Dakle, moja 7950 ce biti jos neko vreme u racunaru ... Matorka :)
 
Nego ljudi sta je sa Nvidiom, oce AMD da ih killuje :D nooo dx12 for nvidia :D cak se i prica da nemaju plan sta ce posle gddr5 da koriste..
 
Poslednja izmena:
April mesec je, zar nije AMD trebao neke karte da predstavi ovih dana?
 
Mislis na r300 sa HBM-om?
 
Ne, predstaviće ih na Computex-u. Bilo je samo nagađanja da će R9 370(X) iziđi početkom aprila
Nego ljudi sta je sa Nvidiom, oce AMD da ih killuje :D nooo dx12 for nvidia :D cak se i prica da nemaju plan sta ce posle gddr5 da koriste..
Maxwell ima punu DX12 podršku, tako da će sigurno ostati bolji. Možda će samo razlika biti malo manja nego sada.
 
Nego ljudi sta je sa Nvidiom, oce AMD da ih killuje :D nooo dx12 for nvidia :D cak se i prica da nemaju plan sta ce posle gddr5 da koriste..

Ko prica da se ne zna. Uveliko se zna da Pascal koristi HBM druge generacije. Maxwell nema punu podrsku za DX12. Prva serija karti koja podrzava sve funkcije DX12-ice je AMD 3xx.
 
Nazad
Vrh Dno