Šta je novo?

Tesla tablet H890W

Ovo nije problem uvoznika, ti sa njim nemas nista.Ovo je problem onog koji je tebi uredjaj prodao i sa potvrdom o nepopravljivosti treba odmah da ti rese na licu mesta.Ako ga nemaju na stanju onda ti sam odlucujes da li ces cekati da nabave ili hoces novac nazad.Ako si hteo zamenski i oni ga nemaju onda je ok da sacekas da nabave.
 
Ovo nije problem uvoznika, ti sa njim nemas nista.Ovo je problem onog koji je tebi uredjaj prodao i sa potvrdom o nepopravljivosti treba odmah da ti rese na licu mesta. Ako ga nemaju na stanju onda ti sam odlucujes da li ces cekati da nabave ili hoces novac nazad.Ako si hteo zamenski i oni ga nemaju onda je ok da sacekas da nabave.

To je upravo ono što sam i ja očekivao - rešavanje na licu mesta: "isti takav uređaj imamo/nemamo na stanju, želite li drugi uređaj ili novac nazad?". Slanje potvrde u drugi servis, čekanje na uvoznika... zaista besmisleno - to se valjda radi "offline", bez petljanja kupca u njihove procedure.
 
na kutiji i u specifikacijama pise da podrzava, mada kao sto mozes da vidis iz klipova, nisam imao prilike to da testiram

upoznat sam samo sa navigacijama za android i ios, za windows je vrlo losa ponuda aplikacija generalno, a kamoli za navigaciju
Samo da pitam kada će te testirati navigaciju, jer dosad nisam našao odgovarajuće rešenje
 
Šta da uradim da mi pc vidi tablet preko usb kabla (kada ga proključim,ni u kakvoj varijanti ga ne vidi) ?
 
Tablete sa Windows-om tretiraj kao i bilo koji drugi PC sa Windows-om - povezuju se na isti način tj. preko mreže, a ne kao smartphone tj. tableti na Androidu.
 
^ Logično je ovo što si naveo, vezano za povezivanje tableta sa PC-jem. Prema tome, zaključujem da onda uopšte i nema razloga za njihovo spajanje. Ali, kako se onda vrši transfer fajlova na win tablet, radi iskorišćenja prostora interne memorije? Fleš via OTG ili?
 
^ Logično je ovo što si naveo, vezano za povezivanje tableta sa PC-jem. Prema tome, zaključujem da onda uopšte i nema razloga za njihovo spajanje. Ali, kako se onda vrši transfer fajlova na win tablet, radi iskorišćenja prostora interne memorije? Fleš via OTG ili?

Isto kao što bi prebacivao sa jednog na drugi Windows računar. Postoji više načina. Jedan si već naveo: preko neke eksterne memorije kao što je flash ili memorijska kartica. Drugi način je preko mreže, sharovanjem foldera. Još lakši način je da instaliraš neko besplatno programče kao što je Mouse Without Borders, koje će ti omogućiti da miša i tastaturu sa desktopa koristiš i na tabletu, a fajlove možeš da prebacuješ prostim drag/dropom, kao kada ih kopiraš u drugi folder na istoj mašini.

Edit: servisi poput Dropbox-a i OneDrive-a se takođe mogu upotrebiti za laku razmenu fajlova - ono što njih čini posebno zanimljivim je što se to može raditi i dok su uređaji na različitim mrežama.
 
Poslednja izmena:
Konačno sam dobio drugi uređaj. Posle ovog iskustva Gigatron ne bih preporučio nikome... ali da ne zagađujem više temu njima.

Zna li neko gde može da se nađe product key instaliranog Windows-a? Takođe, jel neko uspeo da upgrade-uje na Win10?
 
Konačno sam dobio drugi uređaj. Posle ovog iskustva Gigatron ne bih preporučio nikome... ali da ne zagađujem više temu njima.

Zna li neko gde može da se nađe product key instaliranog Windows-a? Takođe, jel neko uspeo da upgrade-uje na Win10?

Uspeo sam da instaliram desetku, mada uz podosta cimanja. Najviše sam se natezao sa update-om koji treba da doda Get Windows10 dugme... pošto posle koječega pokušanog nije proradio, na kraju sam batalio i prešao na Media Creation Tool. Instalacija je trajala nekoliko sati, prošla je glatko, nije mi tražila product key. Epilog - Tesla tablet sad tera Win10. :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam danas isto pomoću Media Creation Tool-a upgradovao tablet na Win10, ali u mom slučaju nešto je pošlo naopačke.
Sistem se uspešno updatovao i podigao 10ku, ali su posle toga sve operacije u njoj bile ubogo spore. Pomeranje prozora secka, par sekundi treba da se prozori refreshuju, otvaranje Start menija/screen-a traje čitavu večnost. Sve u svemu tablet mi je neupotrebljiv, tako da sada pokušavam da rollback-ujem instalaciju na Win 8.1. Nadam se da će to uspešno proći i vratiti tablet u funkcionalno stanje.

Problem je izgleda do power managemena za CPU, jer kada odem u task manager vidim da mi CPU sve vreme radi na 50MHz (ispisuje 0.05 GHz) i zauzeće mu je par % !? I čak kada pokušam da podignem neku aplikaciju ne podiže takt.
Tako da se nadam se da će to srediti u skorije vreme, do tada back to Win 8... :(
 
Samo da dodam restore na Win8 je zavrsio prilicno brzo. I sada opet sve radi normalno. Jedino sto sam morao da reinstaliram sve one Metro aplikacije sto dolaze uz Windows, jer posle restore-a su se nesto zabugovale i nisu htele da se pokrenu.
 
Da li neko zna koji driver koristi za GPS , pošto mi navigacija na njemu ne detektuje GPS, jer‚‚Broadcom GNSS 4752 Geolocation Sensor‚‚nije to.A simple_GPS_tester uopšte ne detektuje GPS.
 
Ona je naveden sa ogromnim popustom, s ovom nivou cijenu, mislim da je prilično dobar kupovinu. Tablet je vrlo funkcionalan i baterija zapravo traje duže nego što sam očekivao sam instalirao mnogo aplikacija i do sada radi vrlo glatko.
 
Što se tiče TESLA H890W, bežite od njega piše da ima GPS, ali to je laž, čak su mi iz njihovog servisa odradili proveru i rekli da radi gps što su proverili sa here maps( here maps ja obična elektronska karta koja vas locira dok ste povezani na netu ), uzmite papirnu kartu i pitaj nekog gde sam i on ti pokaže prstom tu si i ode a ti se sam snalazi dalje - u bukvalnom prevodu.Isto ne možete koristiti Viber niti facebog mesanger. Simple GPS mi pokazuje da ne postoji nikakav port i baud, tako da su nas debelo izigrali sa GPS .
 
nije te niko izradio za gps, nego ovaj tablet ima punu verziju windowsa za koju ne postoji krstena aplikacija za gps, a iz tog razloga ne mozes da koristis mobilne aplikacije, osim onih koje postoje u windows storeu
 
ne znam da li rade, nisam probao, ali je cinjenica da windows store ima siromasan broj aplikacija, pa mozda zato ne moze da nadje ili sta vec
doduse facebook sam probao i radi
 
radili na ovom GPS ili ne? Ne bih da zinem pare a da mi navigacija ne radi?
Citajuci ove postove mogu da zakljucim da ima gomila provblema, kako je moguce da ne radi viber kada je meni viber instaliran na PC-u i radi normalno. Mozda ima problem sa metro verzijom vibera?
Razmisljam se da pazrim ovaj tab a sada sam u dilemi posle citanja ovih postova.
Koje senzore ima ovaj tablet to nigde ne pise, e-compas, aprox senzor, senzor za automatsko osvetlenuje ekrana itd i da li se ekran obrce kada se menja polozaj tableta?
 
Obrce se ekran...gps ima, ali slaba vajda od toga na windowsu kad nema ni jedna krstena aplikacija u store
 
Ima Microsoft Maps. Koristi Here mape. Mape mogu da se skinu i tada je moguća offline navigacija.
 
Obrce se ekran...gps ima, ali slaba vajda od toga na windowsu kad nema ni jedna krstena aplikacija u store
A ne postoji IGO za Win?
Zanima me da lima senzor sa osvelenje, kompas i sta jos ima od tih senzora. Kakvi su ovi stereo zvucnici kako se cuju?
Meni se tablet dopada ali mi se ne daju pare ako mi ne zavrsava posao.
 
Nazad
Vrh Dno