Šta je novo?

Tesla tablet H890W

Poštovani, zainteresovan sam za kupovinu Tesla tableta sa popustom. Srdačan pozdrav.
 
Pa..postovani CosmicDawn,..ako jos nije kasno i ako vauceri za popust na kupovinu TESLA H890W nisu podeljeni, bilo bi lepo da se jedan nadje na mojoj adresi ( mail: [email protected] ). Pozdrav i hvala !!
 
Nije mi jasno zašto forsirate brend Tesla? Samo zato što Comtrade stoji iza njega? To su prilično loši uređaji, i cena im nije toliko spektakularno dobra. Ovde pričate o mediokritet tabletu sa Win8.1 za 200€.
Za te pare, tj 50€ više, može se kupiti na primer ASUS Transformer T100, koji je za ovu igračku zverka.
Zašto zaluđujete narod, i kako pravite ove recenzije*

posle ovoga, ti bi vaucer?
da ti firma koja "zaludjuje narod i prodaje mediokritet tablet za skupe pare" daje popust na njihov uredjaj?
 
Probotzor, Komentator je nickname za svakog neregistrovanog korisnika koji piše u komentarima na Benchmark sajtu, nije u pitanju ista osoba - tako se prikazuje ovde na forumu. Kad odeš na sajt u test H890W modela sa kojim je ova tema povezana, videćeš da je to pisao čovek koji se potpisao kao Aleksandar, a ova osoba što traži vaučer je Slobodan. Ne vidi se kojim se imenom potpisuju na forumu, samo na sajtu, nije moglo drugačije da se reši to za neregistrovane korisnike koji komentarišu.
 
Onda se izvinjavam, ja gledam samo forum pa mi izgleda ovako
 
Pa..postovani CosmicDawn,..ako jos nije kasno i ako vauceri za popust na kupovinu TESLA H890W nisu podeljeni, bilo bi lepo da se jedan nadje na mojoj adresi ( mail: [email protected] ). Pozdrav i hvala !!

Postovani, Vi ste prvi korisnik koji je odgovorio da zeli vaucer i napisao svoj kontakt email tako da ste Vi pobednik nagradne igre. Kontaktiracemo Vas odmah putem email adrese kako bi nam dali vase podatke.
 
Probotzor, Komentator je nickname za svakog neregistrovanog korisnika koji piše u komentarima na Benchmark sajtu, nije u pitanju ista osoba - tako se prikazuje ovde na forumu. Kad odeš na sajt u test H890W modela sa kojim je ova tema povezana, videćeš da je to pisao čovek koji se potpisao kao Aleksandar, a ova osoba što traži vaučer je Slobodan. Ne vidi se kojim se imenom potpisuju na forumu, samo na sajtu, nije moglo drugačije da se reši to za neregistrovane korisnike koji komentarišu.

Ni ja nisam znao ovo za Komentatore. Korisna informacija, svakako. Hvala.
 
Posto je bilo jos interesenata koji mozda nisu najbolje razumeli propozicije nagradne igre, odnosno da treba ostaviti: "Zelim vaucer, ovo je moja kontakt adresa **[email protected]** ", ponovicu tekst nagradne igre i spremili smo jos jedan vaucer za zainteresovanog kupca. Dakle, ko se prvi javi i napise poruku kako sam objasnio:

Drago nam je da je test H890W tableta izazvao ovoliko interesovanje. Ako ste razmišljali da ga kupite pripremili smo jedno lepo iznenadenje za vas. Prvi korisnik koji bude odgovorio na ovaj post i bude tražio bonus kupon ce imati razloga da se obraduje. Naime, u saradnji sa kompanijom Microsoft, obezbedili smo kupon sa 5.000 dinara popusta koji se može ostvariti samo kupovinom ovog modela i to do kraja juna. Potrebno je da ostavite email adresu na koju cemo vas kontaktirati. Vaucer vazi u radnjama Gigatrona i Tehnomanije.
 
Увек налетим на ваучере и попусте у право време за ствари које ми не требају. Невероватно.
Углавном лепа акција од вас.
 
jeste lepo al da je 1 inc vise kupio bih ga na keca, cekam povoljnu desetku sa win sistemom
 
Zainteresovan sam za kupovinu ovog tableta, jer koliko sam video iz review-a ovde na Benchu on zadovoljava sve moje zahteve koje imam prema tabletu.
Ono što vidim kao prednost nad Toshiba, Asus, Lenovo (ali Miix 2 ne Miix 3) jesu bolji materijali u izradi, rezolucija ekrana i koliko mi se čini kvalitet istog.

E sad njegova jedina mana je koliko vidim trajanje baterije.Pa povodom baterije imam nekoliko pitanja, ako neko poseduje ovaj tablet:

1) U testu sam video da je trajanje baterije 3 sata na 43% osvetljenja prilikom surfa. Da li su isti rezultati i prilikom reprodukcije video sadrzaja ( u ovom slučaju je WiFi isključen )
2) Da li je moguća tj obezbeđena podrška zamene baterije u ovlašćenom servisu za Tesla tablete? Ovo pitanje postavljam jer ako je tako kratko trajanje baterije, nakon nekih 300 ciklusa koji će najverovatnije biti iskorišćeni u periodu od godinu dana, sam kapacitet baterije tj njeno trajanje će se svesti na nekih sat vremena (po nekom mom iskustvu sa tabletima i telefonima ) ( osim ako kvalitet baterije nije loš )
3) Konkurencija koju sam nabrojao pre imaju baterije sličnog kapaciteta međutim traju duplo, negde i 3 puta duže. Pitanje kako je to moguće, jer je čipset skoro identičan ( ovde u Tesli je čak malo slabiji procesor u odnosu na 8inch-ne ) Jedino što mi pada na pamet jesu veća rezolucija ekrana, i tih 0.9 incha. Ono čega se plašim jeste da je kvalitet baterije lošiji ili možda power management u okviru samog uređaja, a koji nema veze sa OS koji se na njemu nalazi.
 
Interesujem se za kupovinu svog prvog tableta, i ovaj model mi izgleda prilično interesantno, pogotovu za moj ograničen budžet. Najosnovnije što očekujem od tableta je Win 8.1, solidan quad core procesor, 2 GB rama i barem 800p rezolucija, što ovaj model zadovoljava. Na žalost, čujem da mu baterija nije jača strana, i to je stavka oko koje se dvoumim. Ako neko od vas poseduje ovaj uređaj, interesuje me koliko traje punjenje baterije od recimo <10% do >90% kapaciteta. Takođe sam čuo da ovaj model ima određene probleme što se tiče integracije SD kartice (ležanje kartice u slotu, prebacivanje podataka putem USBa), te bi me zanimalo da li se neko susretao sa takvim problemima. Takođe, interesuje me da li je moguće pokretati igre instalirane na SD kartici, tj, kakve će perfomanse biti u odnosu na one instalirane lokalno?

P.S. Zainteresovan sam za popust vaučer, ako akcija još traje :) [email protected]
 
Poštovani CosmicDown,
Zelim vaucer, ovo je moja kontakt adresa: [email protected]
Srdačan pozdrav.

Hvala vam svima na pokazanom interesovanju jos jednom, pobednik je korisnik koji se prvi javio i ispratio propozicije.

Ovime je nagradna igra na Benchmark forumu zavrsena. Podeljena su oba vaucera.
 
Poslednja izmena:
Imam H890W nešto manje od mesec dana. Trećeg dana po kupovini se desio prvi ozbiljan problem - ekran se u sred rada isključio, i to dok je tablet bio na punjaču. Potom više nisam mogao da oporavim niti resetujem. Dužim držanjem power dugmeta bi se samo na kratko zasiveo ekran, i potom ponovo zamro. Pošto tablet ima samo tri dugmeta (power, volume + i -), isprobao sam sve kombinacje u nadi da neka predstavlja hard reset, ali bez uspeha. Ni u ComTrade-u ni u servisu na koji su me uputili nisu znali da mi kažu kako da ga resetujem. Tražili su mi da donesem tablet, ali pošto sam sutradan uspeo da ga uključim (pretpostavljam zahvaljujući tome što se baterija u međuvremenu ispraznila), nisam to učinio.

Nakon toga je tablet radio ok - do danas, kada se desio isti problem. Sada čekam da se baterija isprazni, u nadi da ću nakon toga moći da ponovo podignem sistem. Ako zaista ne postoji mogućnost hard reseta, to je vrlo veliki propust.

Ovaj veliki problem zasenjije druge, manje zamerke, od kojih su glavne to što se tablet puno greje i kapacitet baterije, koja ne može da izgura više od par sati intenzivnog korišćenja. Što se ostalog tiče, bio sam uglavnom zadovoljan.

Odneću ga u servis, za slučaj da je problem u konkretnom primerku, mada nisam previše optimističan po tom pitanju. U svakom slučaju, sačekaću da vidim kako će to proteći pre nego što iznesem svoj zaključak o zrelosti ovog proizvoda.
 
Pozdrav svim članovima Benchmark foruma,

Ja sam Nina i član sam Tesla Support tima, pa ukoliko Vam budu trebale bilo kakve informacije ili odgovori na pitanja vezana za naše proizvode možete mi se slobodno obratiti bilo direktno na forumu bilo privatnim porukama.
Kolega Damir se sada posvetio novim izazovima, a ja ću se potruditi da Vam izađem u susret u istoj meri i budem tu za sve što Vam je potrebno.
 
E ovako imam ovaj tablet od prvog dana kako je izasao i ja sam uredjajem prezadovoljan! Smanjio sam osvetljenje na 40% i meni baterija izgura 4 sata gledajuci popcorn time, to je za mene sasvim OK jer ako hocu neku vecu autonomiju rada sescu uz PC! Jedino sta sam zamerio tabletu jeste da dosta greje kada je ukljucen WIFI a on mi je inace uvek ukljucen. Uporedjivao sam ga sa ostalim tabletima u toj ceni po meni je on trenutno najbolji u odnosu cena-kvalitet-konfiguracija. Probao sam ga i za gaming gura DOTA 2 stim sto mora da mu se smanji rezolucija i detalji ali gura od 23 do 28 fps sto je sasvim igrivo! Sve u svemu ja sam tabletom prezadovoljan i meni zavrsava poso i nikad nisam bio ljubitelj android tableta ovo je za mene pun pogodak moja preporuka!
 
Do sada niko nije spominjao kako na ovaj tablet instalirati navigaciju i koju, pa bih zamolio članove za njihova mišljenja i savete.Jer ovaj tablet ima win8 a ne android.
 
Poslednja izmena:
postoje neke aplikacije na windows storeu, ali nista specijalno
 
Izgleda da sam se zeznuo sa ovim tabletom, jer izgleda da ne podržava navigaciju, ali se pitam čemu mu služi ‚‚GPS‚‚
 
na kutiji i u specifikacijama pise da podrzava, mada kao sto mozes da vidis iz klipova, nisam imao prilike to da testiram

upoznat sam samo sa navigacijama za android i ios, za windows je vrlo losa ponuda aplikacija generalno, a kamoli za navigaciju
 
HERE maps za Windows desktop (ne WP) koliko znam nema turn-by-turn navigaciju, makar nije imao kada sam ga poslednji put probao tako da nije baš upotrebljiv kao navigacija za automobil, mada nisam probao duže vreme.
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi da skineš HERE aplikaciju i onda u samoj aplikaciji skineš mape.

Mada će ti sa Windows 10 doći već instalirane, bar je tako na desktop verziji.
 
Imam H890W nešto manje od mesec dana. Trećeg dana po kupovini se desio prvi ozbiljan problem - ekran se u sred rada isključio, i to dok je tablet bio na punjaču. Potom više nisam mogao da oporavim niti resetujem. Dužim držanjem power dugmeta bi se samo na kratko zasiveo ekran, i potom ponovo zamro. Pošto tablet ima samo tri dugmeta (power, volume + i -), isprobao sam sve kombinacje u nadi da neka predstavlja hard reset, ali bez uspeha. Ni u ComTrade-u ni u servisu na koji su me uputili nisu znali da mi kažu kako da ga resetujem. Tražili su mi da donesem tablet, ali pošto sam sutradan uspeo da ga uključim (pretpostavljam zahvaljujući tome što se baterija u međuvremenu ispraznila), nisam to učinio.

Nakon toga je tablet radio ok - do danas, kada se desio isti problem. Sada čekam da se baterija isprazni, u nadi da ću nakon toga moći da ponovo podignem sistem. Ako zaista ne postoji mogućnost hard reseta, to je vrlo veliki propust.

Ovaj veliki problem zasenjije druge, manje zamerke, od kojih su glavne to što se tablet puno greje i kapacitet baterije, koja ne može da izgura više od par sati intenzivnog korišćenja. Što se ostalog tiče, bio sam uglavnom zadovoljan.

Odneću ga u servis, za slučaj da je problem u konkretnom primerku, mada nisam previše optimističan po tom pitanju. U svakom slučaju, sačekaću da vidim kako će to proteći pre nego što iznesem svoj zaključak o zrelosti ovog proizvoda.


Update: odneo sam uredjaj u ProMobi, kao sto su me uputili iz ComTrade-a, tamo su zakljucili da problem postoji i dali mi papir kojim se odobrava zamena uredjaja. Sa tim sam otisao na mesto kupovine (Gigatron), ocekujuci da odmah dobijem drugi uredjaj nazad (ili novac, ukoliko ga nemaju na stanju). Ali procedura nije tako jednostavna - oni odatle onda salju taj papir u svoj servis (?!), iz tog servisa salju uvozniku (pretpostavljam da je to ComTrade), a onda se od uvoznika ceka da stigne zamenski uredjaj, ili finansijsko razduzenje.

Sve u svemu, dve nedelje nakon sto sam prijavio problem, i nedelju dana nakon sto sam dobio odobrenje za zamenu, i dalje nemam ni novi uredjaj ni novac. Da li je do distributera, servisera ili uvoznika - ne znam, ali me, da budem sasvim iskren, ni ne zanima. Mogu samo da kazem da procedura deluje prilicno besmisleno, a da je iskustvo vrlo lose. Nadam se da ce neko iz Tesla tima prepoznati da je neophodno da se i ovaj aspekt celokupnog korisnickog iskustva u vezi sa uredjajem drasticno poboljsa, ukoliko zele da naprave uspesan i cenjen brend.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno