Šta je novo?

Tesla tablet H890W

Zašto 32bitna verzija Windowsa na X64 procesoru?
Da li postoji mogućnost da se instalira druga verzija Windowsa?
 
Na 2GB ram i 32GB flash-a to je razuman izbor, x64 zauzima dosta više RAM u startu, a i na disku zauzima nekoliko GB više.

Da je uređaj sa 4GB ram / 64GB-128GB eMMC kao neki Surface 3, Dell Venue i sl. x64 verzija bi imala smisla, za Teslu H890W nema baš previše.

Možeš da radiš upgrade na Pro verziju Windowsa, ali ostaje 32bit.

Kompletnu reinstalaciju je moguće uradi, možeš da ubaciš x64 Win 8.1 ili 10 i sl, ali možeš da izgubiš garanciju ili imaš probleme oko ostvarivanja iste ukoliko ne vratiš sve u originalno stanje pre nego što ga odneseš u servis ako zatreba.
 
Poslednja izmena:
Moj savet je da ne petljate ništa za sad, stvarno vam neće ništa značiti x64 na tabletu ovog tipa, a za Windows 10 možete da se strpite još mesec ipo dana kada zvanično bude puštena puna ispeglana verzija. Na desktopu je to druga priča, tu se igrajte sa desetkom bez problema, evo ja mesec dana već držim kao glavni sistem i nikakvih većih problema nisam imao, ali tablet je ipak druga stvar.
 
Zašto 32bitna verzija Windowsa na X64 procesoru?
Da li postoji mogućnost da se instalira druga verzija Windowsa?
Kao sto su ti vec rekli duplo veca memorijska rec nema mnogo smisla na Win platformi sa raspolozivih skromnih 2GB rama.

Sto se baterije tice tu ne treba ocekivati nikakva pobljsanja. Ni na h785 nisu uspeli da znacajno pobljsaju trajanje, sa katastrofalno 3.5h izvukli su su losih 4.5h. Na win-u ni za tako nesto nemaju sanse. U pitanju je zatvoreni kod sa drajverima koji su isto tako zatvoreni i softverski bukvalno nista ne zavise od njih niti mogu da uticu na bilo sta. Ja ne vidim nacin kako bi to mogli da poprave osim da traze od kineza bolje baterije.
Jednostavno Tesle dolaze sa losim baterijama i to im je najveca mana, stekali su se tamo gde nisu smeli i to ce im se verovatno obiti o vugla. Kazem jos jednom autonomija na mobilnom uredjaju je najvaznija stvar, dzaba relativno dobar hw po pristupacnoj ceni ako ne moze da se koristi bez uticnice u blizini...
 
Interesuje me dali ce ovaj uredjaj dobiti sledeci Update na Windows 10, t.j. dali MS planira da Updatuje mobilne uredjaje sa Win8 na Win10? Hvala
 
ovo je windows 8.1 with bing tako da ce dobiti update na windows 10
 
Big Fail, mogli su da stave ekran niže rezolucije, neće valjda Jevrosimović da se ganja sa Apple?!? 1980x1200 sasvim dovoljno a za razliku u ceni jaču bateriju i napravili bi best buy tablet.
Ovako sve i da daje gratis battery bank ovaj tablet nema upotrebnu vrednost, ako moram da sam blizu utikača zašto se mučiti sa 9". Za par desetina evrića više može se kupiti laptop a za isti novac dobar android tablet.
 
Pa i ima tu rezoluciju.
Meni je recimo 3.5 sati sasvim ok za windows uredjaj, jer mi i netbook traje toliko u najboljem slucaju, a ima mizeran hardver u odnosu na ovaj.
 
Poslednja izmena:
Ok bi bilo da svi Win tableti imaju ovako malu autonomiju, i da je nekih 3.5h standard, ovako je ovo definitivno losa baterija u pitanju i problem ovog modela, i tako treba i posmatrati. Ja do sada nisam sreo model sa losijom autonomijom od ovog.
Kako moze 3.5h da bude opravdavajuce i ok za Win uredjaj, a tih istih 3.5h malo za android uredjaj?

Kazem jos jednom autonomija na mobilnom uredjaju je najvaznija stvar, dzaba relativno dobar hw po pristupacnoj ceni ako ne moze da se koristi bez uticnice u blizini...

A ko voli netbook i tastaturu i autonomiju vecu od 3.5h, pogledajte Asus X205, 11.6 model sa baterijom od 10h i cenom od 240€, koji je po svemu konkurentan tabletima u ovoj klasi.
 
Neko intenzivnije korišćenje moraš da ga puniš 2 puta dnevno minimum što je besmisleno.
Ovo sa tabletima je postalo zamorno, svakom po nešto fali osim ovima od 500€.
 
nasao sam

ja sam mislio da je to tablet sa tastaturom, pa zato nisam nasao
 
Pa i ima tu rezoluciju.
Meni je recimo 3.5 sati sasvim ok za windows uredjaj, jer mi i netbook traje toliko u najboljem slucaju, a ima mizeran hardver u odnosu na ovaj.

Hmm, Windows tableti obično dobro drže bateriju u radu, sleep ponekad zna da bude lošiji u odnosu na Android, ali uglavnom ni to više nije problem. Lenovo Miix 2-8 od 6-8 sati, Miix 3-830 i 3-10 5-6sati, Acer Switch 10 5+ sati, Asus T100 Chi 6+ sati, Asus T100TA 8-10 sati i dovoljni su za ceo dan na poslu bez punjena.

Znam za firmu koje ima T100TA za komercijaliste/trgovačke putnike i jako su zadovoljni kako su im se pokazali u eksploataciji.

Ako je tačan 3,5 sati je dosta nizak rezultat za bateriju, a zašto je takav to je pitanje.

Da li 1920x1200 ekran sa 600+ cd/m2 ekran previše troši ili je jednostavno baterija lošeg kvaliteta, a možda je i neka greška u BIOS-u ili nekom drajveru koja crpe bateriju.

Ne verujem da je nešto do ostalih komponenti, Miix 3-830 ima identičan HW sem ekrana i sa slabijom baterijom (~4200 mAh) daje mnogo bolji rezultat.

Ako je do ekrana, onda mu nema pomoći, bateriju verovatno mogu da srede u proizvodnji za nove primerke, a za ispravke u BIOS/drajverima ne verujem da će nešto mnogo pomoći.
 
Poslednja izmena:
Nije mi jasno zašto forsirate brend Tesla? Samo zato što Comtrade stoji iza njega? To su prilično loši uređaji, i cena im nije toliko spektakularno dobra. Ovde pričate o mediokritet tabletu sa Win8.1 za 200€.
Za te pare, tj 50€ više, može se kupiti na primer ASUS Transformer T100, koji je za ovu igračku zverka.
Zašto zaluđujete narod, i kako pravite ove recenzije*
 
gde ima za 50e vise? kod zileta sto donosi iz nemacke?
ajde nemojte da forsirate te price molim vas....

ovo je tema za ovaj teslin tablet i naravno da se prica o njemu u ovoj temi

sto se tice toga da li su uredjaji losi ili ne, pogledaj klipove koje sam napravio o svakom od modela, pa zakljuci sam
doduse, opet ne mozes da zakljucis samo iz gledanja, ali bar mozes da steknes neku sliku

isto tako, ovde niko nije rekao "morate da kupite teslu", vec se samo diskutuje
da nije vredan pomena, ne bi ni bilo diskusije
 
Poslednja izmena:
Nije mi jasno zašto forsirate brend Tesla? Samo zato što Comtrade stoji iza njega? To su prilično loši uređaji, i cena im nije toliko spektakularno dobra. Ovde pričate o mediokritet tabletu sa Win8.1 za 200€.
Za te pare, tj 50€ više, može se kupiti na primer ASUS Transformer T100, koji je za ovu igračku zverka.
Zašto zaluđujete narod, i kako pravite ove recenzije*

Taj T100TA za 29.999 je sa 1GB ram. Za onaj sa 2GB ram MP cena je od 35K (mada mi je i ta cena diskutabilna, pošto ga tamo nemaju na stanju) pa naviše. Naravno, tu je i činjenica da uz T100 dobiješ i dock/tastaturu, full size USB port i HDMI izlaz kao i jako dobru bateriju, ali je MP cena ipak bar 12K veća za model sa isto RAM-a.

H890W sa izuzetkom baterije deluje kao OK uređaj, ekran je dobar što je bitno za tablet, eMMC modul je takođe poprilično brz, ali slaba autonomija jeste prilično velika mana, kako god da ga okreneš.

Naravno, nekom to ne smeta, ali mislim da će velikom broju ljudi to biti deal-breaker.
 
Poslednja izmena:
Daleko bolji izbor je toshiba encore wta 8

I ja bih se pre odlučio za neki model od 8" renomiranih proizvođača, nego za ovako nešto kinesko.
U ponudi trenutno imamo:
1. ACER Iconia Tab W1-810 za 19.900 din;
2. Lenovo IdeaTab MIIX 3-830 7.85" za 20.990 din;
3. TOSHIBA Encore WT8-A-102 za 19.990 din;
4. Asus VivoTab Note 8 - za 24.990 din, ali uz njega ide i olovka;

Kod ovih modela se dobije manji ekran za 1", ali daleko bolja baterija, i veća pouzdanost i kvalitet,
a uz to su i jeftiniji.
Tesla ima nešto veći ekran i bolju rezoluciju, ali iz mog iskustva sa domaćim-kineskim tabletima
(konkretno - Prestigio), zaista ne vredi te muke.
 
imam ja taj acer

radi mi lepo i zadovoljan sam, ali ovaj tesla bolje radi i zvace zahtevnije stvari posto sam ga probao

za ove ostale ne znam, ali ipak je taj 1 inc nesto sto razdvaja kategorije tableta i pravi cenovnu razliku

sto se tice prestigio(kiparski kinezi), imao sam iskustva sa tim tabletima, i ovi teslini su mi dosta bolji od njih....po kvalitetu izrade tu i tamo, ali po performansama su nebo i zemlja
 
imam ja taj acer

radi mi lepo i zadovoljan sam, ali ovaj tesla bolje radi i zvace zahtevnije stvari posto sam ga probao

za ove ostale ne znam, ali ipak je taj 1 inc nesto sto razdvaja kategorije tableta i pravi cenovnu razliku

sto se tice prestigio(kiparski kinezi), imao sam iskustva sa tim tabletima, i ovi teslini su mi dosta bolji od njih....po kvalitetu izrade tu i tamo, ali po performansama su nebo i zemlja

Evo, u ovom konkretnom slučaju su baš pravi kinezi, baterija koja traje duplo kraće nego kod "normalnih" tableta.
Ne znam, svako naravno treba da odluči za sebe koji uređaj mu odgovara, ali meni je za tablet u 2015. godini
sve ispod 10h trajanja baterije kriminalno.

P.S. Ovi uređaji koje sam nabrojao zapravo manje koštaju od ovog Tesla. ;)
 
pa ja kazem da 1 inc vise stavlja tablet u drugu kategoriju koja je cenovno veca

mada evo kako koristim acer sve vise u poslednje vreme, primecujem koliko je 8 inca malo za windows u desktop rezimu za neki duzi rad :/
cak ni 8.9 nije sjajno, ali je bar malo bolje


zar postoje tableti koji izvlace 10h sot u ovom cenovnom rangu? osim onog asusa sto je neko pominjao sto kod nas nema da se znadje za tu pomenutu cenu
meni bi prvom trebao takav tablet
 
Pozdrav svima, drago mi je da je H890W tablet izazvao ovoliko interesovanje. Ako ste razmišljali da ga kupite pripremili smo jedno lepo iznenađenje za vas. Prvi korisnik koji javno bude odgovorio na ovaj post i bude tražio bonus kupon će imati razloga da se obraduje. Naime, u saradnji sa kompanijom Microsoft, obezbedili smo kupon sa 5.000 dinara popusta koji se može ostvariti samo kupovinom ovog modela i to do kraja juna. Potrebno je da u komentaru koji napisete ostavite email adresu na koju cemo vas kontaktirati.
 
5000 din popušta na koju cenu i u kojim radnjama? Jel može da se iskoristi za bench shop? Al' sam nezasit :)
 
Za te pare bi mu i ja dao sansu koliko odmah, al mi nije jasno jel treba ovde u postu da ostavim mejl ili kako? :p

Bijem se vec dve nedelje sta da uzmem, i to razmisljam o tabletima od 100-500 evra i ja i dalje nemam ideju. Al ako moze taj kupon, sutra cu da odem u Gigatron da ga uzmem za te pare.
 
Kad je prvi put najavljen, meni je ovaj tablet izgledao primamljivo. Međutim, u međuvremenu sam kupio "nemačkog" kineza za 180€. Ima lošiji ekran od Tesle, ali ima i tastaturu i HDMI izlaz. Baterija takođe traje kraće nego kod ozbiljnijih tableta (4-5 sati), i dosta dugo se puni.

Kompromis se negde mora napraviti, i mislim da je najveća mana ovog tableta nepstojanje HDMI izlaza, jer je najveća prednost Win tableta što se lako pretvaraju u PC ako je potrebno. Što se veličine ekrana tiče, 9" je na granici za desktop mod, ali opet 10 već postaje previše za tablet, tako da je teško proceniti šta je bolje :)
 
Poslednja izmena:
Tacno je to za HDMI u mini ili drugoj verziji, ja imam pomenuti na 8" tabletu i ocas posla tv ili monitor postane full pc. A ovo za dimenziju displeja je prilično subjektivno, to jest svodi se na to šta kome treba, 7" je baš malo, 8 ili 9 potaman, 10" previše za tablet i sve tako....ali za desktop mod realno mučenje je i na 10", tek 11.6-12" po meni je neki minimum za iole neki rad.
 
Za te pare bi mu i ja dao sansu koliko odmah, al mi nije jasno jel treba ovde u postu da ostavim mejl ili kako? :p

Bijem se vec dve nedelje sta da uzmem, i to razmisljam o tabletima od 100-500 evra i ja i dalje nemam ideju. Al ako moze taj kupon, sutra cu da odem u Gigatron da ga uzmem za te pare.

Dovoljno je da izrazite zelju ovde na javnom, posto jos uvek niko nije i da ostavite email adresu u toj istoj poruci. Kontaktiracu Vas sa svoje email adrese za detalje.
 
Nazad
Vrh Dno