Šta je novo?

Tesla tablet H890W

meni je ekran normalan,a setio sam se da si pitao za ssd benchmark, read je 170 write je 70

sutra cim ustanem cu proveriti to za wifi
 
Danas sam imao prilike da se poigram sa H890W.

Sem različite rezolucije i odnosa, po performansama je jako je sličan sa Miix 3-830 koji sam već koristio.

Što se samog ekrana tiče, prvo što sam primetio nije bila rezolucija, koja je jako dobra, već bela boja, koja nije bila bela već je solidno vukla na žuto, kao i osvetljenje koje kao i na Miix-u nije baš bilo impresivno.

Ne znam da li je tako i sa ostalim primercima, ali ekran me nije baš preterano oduševio na ovom, rezolucija i oštrina da, ali boje, kalibracija i max osvetljenje ni najmanje, mada opet kažem, možda je do primerka. Čekam da vidim Gizmov izveštaj sa merenja i kalibracije kolorimetrom.

Nažalost, tablet je bio samo 20ak minuta kod mene, pa nisam stigao većinu stvari koje sam želeo da probam.

Primerak koji sam i ja gledao u TC Usce je imao zuckast ekran.
 
OK, hvala.

Po Realtek specifikaciji u pitanju je combo modul WiFi + BT 4.0 + FM receiver.

WiFi deo je 150Mbps 2.4GHz (single band) 1x1. Dakle najosnovniji mogući, ali vidim da ga ima u mnogim Windows tabletima (Lenovo Miix 3, Acer Switch... ), verovatno da bi se maksimalno spustila cena. Šteta, gomila Android tableta ima 5GHz wifi.

Ovo FM receiver je zanimljivo, jel neko probao da li to radi, tj. kojom aplikacijom bi mogao da se sluša radio?

@djape08: na Ušću, da li je tablet imao onu foliju preko ekrana - ovaj što sam se ja juče igrao jeste, moguće da ona malo "boji" ekran, pošto gledam ove probotzorove snimke na YT i tu mi bela deluje OK.
 
@CosmicDawn:

Danas videh da H890W koristi Wimboot za podizanje OS-a, kao i većina tableta sa 16/32GB flasha.

Kako će ići upgrade na Windows 10? Budući da je ostalo još samo mesec i po do zvaničnog izlaska 10-ke, jeste li je već testirali na H890W?

@CosmicDawn:

Na Teslinom sajtu nema download sekcije uopšte, gde skinuti drajvere za H890W? Za android nepotrebno, ali za Win mašine prilično potrebno da imate tako nešto, gde planirate da stavljate nove drajvere i BIOS update - ako ništa drugo, Intel često izbaca nove verzije drajvera za grafiku, ako je Realtek WiFi i oni često izbacaju nove verzije.

Mi smo probali Windows 10 na H890W, mogu reci da je upgrade prosao bez problema i da se Windows 10 pokazao odlican u radu. Takodje cu dodati da nacin i vreme samog upgrade-a zavisi iskljucivo od Microsofta, tako da nam ostaje da sacekamo i vidimo.

Sto se tice download sekcije za H890W, pitanje je potpuno na mestu i mogu da potvrdim da ce je biti cim budemo imali sta da okacimo u istu. Nadam se uskoro.
 
ja sam drzao na osvetljenju koje je podeseno out of the box i cini mi se da je bilo 3,5 sata nekog konstantnog rada
 
Hmm, to je baš malo, biće da je ekran veliki potrošač.

Onaj Miix 3-830 koji sam testirao je imao skoro identičan HW, ali mnogo manje zahtevan ekran (7,85" 1024x768) i bez problema mi je radio preko 5-6 sati.

Čak i ovaj Galaxy Tab S 8.4 na koga svi kukaju da ima slabu bateriju mi drži 4-5 sati bez problema.

3,5 sati je vrlo loš rezultat.
 
imao sam ono obavestenje da je ekran too bright i da moze da utice na bateriju, pa je mozda zbog toga
a i igrao sam igrice :D
 
Autonomija je nikakva, ja ni tri sata nisam uspeo da povežem i to na 43% osvetljenja. Ide test uskoro na sajt, trebao je već da bude okačen ali neke komplikacije su se desile :)
 
ja sam ovih 3-3.5 izvukao sigurno bas sam gledao
steta sto su slabe baterije
 
Da li je moguće da ekran pravi baš toliku razliku?

Miix 830 ima skoro identičan HW sem ekrana, a sa punom baterijom sam uradio upgrade na 8.1 Pro, instalirao Office 2013, gomile manjih programa, povukao tonu update-ova za Win i Office, ubacio mašinu na domen, prošle sve instalacije kroz group policy, to je sve trajalo satima i opet mi je bilo oko 20% baterije.

Ili možda ima neku SW grešku, loše podešavanje, drajver i sl?

A opet, možda GPU deo u 3D dosta vuče, ja nisam ništa od igri startovao, mada je CPU stalno imao oko 50-70% opterećenja.
 
Poslednja izmena:
Bez veze, nema poente onda kupiti ovaj uredjaj ako je baterija tako losa..
 
ja se ne bunim za ovakvo trajanje na windows uredjaju iz razloga sto mi i netbook traje toliko
a posto su maltene slicni uredjaji, nisam imao zamerku na to
 
Znaci isti problem kao na h785, steta. Uprkos relatvno pristupacnoj ceni i ok hw, tesla tableti su izgleda potpuno besmisleni ukoliko planirate da ih koristite kao mobilne uredjaje (sto je valjda definicija tableta). Ajde zuckasta boja ekrana i sl. ipak u tom cenovnom rangu ne moze se ocekivati savrsenstvo, ali ovo sa baterijom je ozbiljan problem pred kojim sve drugo pada u vodu... I da kosta duplo manje i da ima duplo jaci hw, opet je pitanje kome treba uredjaj koji posle jednog duzeg filma, ili par sati laganog surfovanja mora na punjac.
 
Malo je glupo da su toliko krenuli da downgrade-uju Win tablete, a kod nas je stanje baš očajno.

Ne mislim samo na Teslu, za tu cenu je valjda OK, izuzev baterije, ali pojavila se gomila Win tableta sa samo 1GB ram, procesor svi sada imaju najslabiji 3735F, niko na lageru nema tablet sa >32GB eMMC...

Asus T100TA koji je bio prvi upotrebljiv Win tablet je 2013. imao 2GB ram i 64GB eMMC sa baterijom od 8 sati, sad i njega na lagerima kod nas ima samo u varijanti od 32GB eMMC i 1GB ram, nigde nema refresh verzije sa Atom 3775 :(

Za neki egzotičniji Win tablet (Core M CPU i sl.) moraš u inostranstvo, ali zato mnogo skupljih Android tableta ima na tone u svakom tržnom centru.
 
Poslednja izmena:
Probao sam na kratko, istovremeno, i ovaj tablet i Miix 830, i na mene je Miix ostavio bolji utisak generalno. Kvalitet izrade je bolji, bolje lezi u ruci, i ekran nije uopste los u odnosu na rezoluciju. Skoro su identicne konfiguracije unutra, i ako se ispostavi da ovo sa slabom baterijom nije neka greska, Miix ispada bolji izbor, a za nizu cenu.
 
Miix ima loš zvuk i donekle nizak brightness, manji ekran, a razlika u ceni je ~2K (ako koristiš onu akciju za Teslu na Bench shop-u). Nije neka razlika, a uz Teslu dobiješ i OTG kabl i slušalice, tako da ...

Videću ako uspem da se dočepam nekog H890W na par dana, čisto da vidim koliko mu drži baterija u klasičnoj office upotrebi, bez 3D igrica.

Nije mi jasno samo, za već pominjani u ovoj temi, Pipo W6 i Tesla H890W koji su očigledno iz iste fabrike, za W6 stavili 6500mAh bateriju, a za Teslu je neko izabrao/odlučio da bude 5000mAh - koliko je mogao da uštedi tim potezom kad mu se obije u glavu da će se tablet slabije prodavati zbog slabe autonomije?

Nadam se da će na 3G modelu staviti 6500mAh bateriju, inače će sa uključenim 3G-om tablet moći da se koristi samo na punjaču.
 
Poslednja izmena:
Mislim da do autonomije je to sto je ovo win 8.1 verovatno koristi vise resursa nego isti hardwer ali na androidu.
 
Moram samo na kratko da se nadovezem za H785 iako ovo nije tema o tom modelu.
Mi smo uradili OTA update za H785 i prakticno je spreman da bude pusten zvanicno. Sa tim update-om povecava se autonomija samog uredjaja, bolja je automatska regulacija osvetljenja ekrana i tablet se manje zagreva.
Update ce biti zvanicno pusten uz obavestenje na svim relevantnim mestima na webu, pretpostavljam za koji dan.

H890W jos uvek nisam imao prilike da testiram, ali ukoliko se pokaze da postoji kakav problem svakako cemo ga resavati. Zato je nama kljucno da imamo feedback svakoga ko je makar i probao odredjeni model.
Podrskom cemo popraviti problem, ukoliko je to zaista slucaj, kao sto smo to ucinili sa H785.
 
@Gizmo: odličan review.

CDM za eMMC daje dosta bolje rezultate nego na Miix 3, tako da mu je storage deo bolji. Takođe i ekran ima daleko veće maksimalno osvetljenje.

Jel može molba pošto nemaju svi kolorimetar- jel možete da napravite .icm profil za Teslu i da ga postavite negde (eto šta bi recimo moglo da bude u DL sekciji na Teslinom sajtu), pa da ljudi mogu da probaju sa istim, znam da nije baš svaki ekran identičan, ali bi moglo da bude napredak za onu žućkastu belu.
 
Poslednja izmena:
Sinoć sam formatirao tablet jer treba da ga vratim, da si se ranije javio izvukao bih profil i okačio ovde.
 
Verovatno ću se i prodmisliti ako update na H890W poveća autonomiju na bar 5h, mada je i to ono... :/
 
Verovatno ću se i prodmisliti ako update na H890W poveća autonomiju na bar 5h, mada je i to ono... :/

Samo da pojasnim kako ne bi bilo nesporazuma. Nisam obecao da cemo mi napraviti update koji ce povecati autonomiju za H890W, niti ista slicno. Napisao sam kako smo napravili update za H785, koji resava odredjene stvari, pa i taj vezan za autonomiju.

A sto se tice H890W, uzeo sam ga danas, testiracu ga narednih dana, pa cemo videti da li imamo problem ili ne.
 
U sustini to je to, baterija ne moze da se poboljsa kao na androidu ali imajte na umu da ovo nije android tablet. Win na mobilnim uredjajima trosi malo jer je graficki skroz neopterecen, ovde ima mnogo zahtevnije grafike i sama mobile verzija se ne moze porediti sa full verzijom. Bilo bi dobro da se nadje neka dobra tastatura sa baterijom u sebi. To bi resilo prilicno problem baterije a i zgodno je imati fizicku tastaturu.
 
U sustini to je to, baterija ne moze da se poboljsa kao na androidu ali imajte na umu da ovo nije android tablet. Win na mobilnim uredjajima trosi malo jer je graficki skroz neopterecen, ovde ima mnogo zahtevnije grafike i sama mobile verzija se ne moze porediti sa full verzijom. Bilo bi dobro da se nadje neka dobra tastatura sa baterijom u sebi. To bi resilo prilicno problem baterije a i zgodno je imati fizicku tastaturu.

Ali pazi, razmišljaj malo šire. Ja znam, i siguran sam da CT ima i tehnologiju i mogućnosti da stave jaču i bolju bateriju i hdmi port i sve što fali ovom modelu. Ali gde je tu onda prostor za buduće verzije? Da je ovaj tablet imao autonomiju za web surf od 8h, onda bi sledeća verzija morala baš dobro da se pokaže. Ovako su ostavili prostora. :)
 
@djape08: na Ušću, da li je tablet imao onu foliju preko ekrana - ovaj što sam se ja juče igrao jeste, moguće da ona malo "boji" ekran, pošto gledam ove probotzorove snimke na YT i tu mi bela deluje OK.

Imao je, ali i kada sam je skinuo do pola opet je bio zuckast. Bas zbog toga sam je i odlepio. Prosto bela boja je bila zuckasta.
 
OK, potvrdio je to i Gizmo, ali srećom pa je tablet sa Window-om pa može da se uradi kalibracija ekrana i sredi bela.
 
Nazad
Vrh Dno