Šta je novo?

Tesla tablet H890W

Zato sto Pipo i jeste OEM.I svrha postojanja takvih kompanija jeste da prave za druge, nesto sto ce se brendirati i prodavati pod drugim imenom.

Super sjajno. Ali nema razloga da se dodatno placa to ime to kazem. Sto ne bi ostao PIPO mislim ne vidim svrhu tog prekrstavanja. Mislim to je na trzistu pa ko hoce da kupi hoce ko nece nece nece, izbor je sirok tako je na svakom da odluci za sta ce dati pare.
Da li ce uzeti Kineza ili za mozda hiljadu dve vise uzeti nesto krsteno.
 
Bq tesla tableti postoje duze od nasih.
Spanci brendirali odavno.Pametni ljudi.Postoji i power bank Tesla u Kini.Svi su se dosetili pre nas da iskoriste ime Tesla.
 
Zdravo svima,
imam ovaj tablet i hocem da uradim clean install na Windows 10, znaci ne preku upgrejda od Windows 8.1.

Vise se mucim 3 saata i nikako nemozem da podseim tabletu da butira iz USB (USB stick je 100% bootablien Win 10 UEFI GPT drajv, testiran vise puta).

I drugo, kako se butira u BIOS kada je tablet iskljucen?

Pozdrav.
 
Zamolio bih nekog ko je na ovaj tablet instalirao Windows 10 da mi kaže koliko mu drži baterija? Da li ima nekog poboljšanja u odnosu na Windows 8.1? U fazi sam planiranja Windows tableta ili 2 u 1 uređaja pa mi je svaka informacija dobro došla.
 
Moj savet je izbegavati kineske Kineze (Tesla, One, Cube...), i uzeti proverene "Kineze" (Asus, Lenovo, Toshiba, Dell...). Loša baterija, loša podrška, sitni bagovi... Naravno da i dalje stojim pri tome da je Win tablet od 150-200€ mnogo pametnija kupovina od Android tableta, ali da sad kupujem dao bih ~100€ više i uzeo model proverenog proizvođača
 
Zamolio bih nekog ko je na ovaj tablet instalirao Windows 10 da mi kaže koliko mu drži baterija? Da li ima nekog poboljšanja u odnosu na Windows 8.1? U fazi sam planiranja Windows tableta ili 2 u 1 uređaja pa mi je svaka informacija dobro došla.

Instalirao sam Windows 10 preko media creation tool, kojeg sam imao od ranijih instalacija na usb preko OTG, upgrade zavisi od brzine interneta i traje nekoliko časova. Pošto već imam windows 10 pro na dva uredjaja , na desktop PC i notebook, sam upgrade mi je veoma poznat. Posle završenog upgrade, može se podesiti u settingsu battery saver mode, baterija drži nekoliko časova sa smanjenim kontrastom i osvetljenošću displeja. Tesla tablet H890W sam kupio preko Kupinda u veoma dobro očuvanom stanju starosti uredjaja 6 meseci. Upozorio bi sve korisnike, imao sam neprijatan primer sa prijateljičinim Tesla tabletom, pazite da vam ne padne ili ga nešto teže ne pritisne, zadnji poklopac je od stakla na kojem je zalepljena folija crne mat boje. Prijateljica je Tablet zalepila na bluetooth tastaturu Kensington, koja je kao preklopni folder, portfolio, prilikom pokušaja da odlepi Tesla tablet od samolepljivog držača, zadnji poklopac se u paramparčad polomio, tako da bi vas upozorio na pazite na ovu stvar, može biti veoma neprijatna, zadnji poklopac od stakla je veoma krhak i lomljiv.
 
Hvala ti na informacijama koji si podelio sa mnom. Ipak sam se odlučio za Vicaxov tablet sa tastaturom TPC 89003G. Već je u mojim rukama. Videćemo da li sam pogrešio.
 
Hvala ti na informacijama koji si podelio sa mnom. Ipak sam se odlučio za Vicaxov tablet sa tastaturom TPC 89003G. Već je u mojim rukama. Videćemo da li sam pogrešio.

Nema na čemu kolega, mogu ti reći dobar izbor Vivax Tablet Win TPC 89003G https://www.youtube.com/watch?v=-7ZrDlFDoBc , ima bolju izradu od Tesla, mada su po izradi kao da izlaze iz iste kineske radionice iz Shenzen silicijumske doline hehe, Tesla dobro radi mada ima veću količinu ROM od Vivaxa, mogu reći slobodno da je Vivax tablet u prednosti. Svaka čast na kupovini. Podeli sa nama iskustva o radu Vivaxa, možeš otvoriti i tematsku temu i nformisati buduće kupce..
 
Kad otvorim novu temu uvek me kazne sa 2 poena zato što je otvroim na pogrešnom mestu tako da... Šalim se naravno. Svakako ću to uraditi. Upravo sam instalirao Windows 10 na Vivax pa ću malo da se poigram sa tabletom čim mu napunim bateriju. Izveštaj stiže sutra najkasnije
 
Ja imam problem, W10 desktopu ne vidi Teslu na kome je isto W10 (iskljucen/ukljucen - nebitno).
Kad je uboden preko USB-a tablet se puni tako da valjda nije kabl, sistem takodje vidi lepo moju Lumiu 735 (isto W10).
Kad odem u device manager svi USB drajveri rade kako valja, a Scan For Hardware Changes ne prijavljuje nista.
Jel ima neko neku prestavu sta je ovo?
 
Windows 10 Phone i Windows 10 nisu isto.

Ne možeš USB kablom povezati Win 10 tablet i PC isto kao što ne bi mogao da povežeš USB kablom 2 PC-a.

H890W je računar, kao i bilo koji drugi PC, samo u formi tableta. Win 10 tableti imaju full desktop OS, nemaju MTP protokol da se prijave drugom PC-u preko USB-a kao removable storage.

Šta želiš da radiš? Ako hoćeš da kopiraš fajlove, jednostavno share-uj folder na jednom od ta dva i kopiraj preko mreže.
 
Poslednja izmena:
Što se tiče TESLA H890W, bežite od njega piše da ima GPS, ali to je laž, čak su mi iz njihovog servisa odradili proveru i rekli da radi gps što su proverili sa here maps( here maps ja obična elektronska karta koja vas locira dok ste povezani na netu ), uzmite papirnu kartu i pitaj nekog gde sam i on ti pokaže prstom tu si i ode a ti se sam snalazi dalje - u bukvalnom prevodu.Isto ne možete koristiti Viber niti facebog mesanger. Simple GPS mi pokazuje da ne postoji nikakav port i baud, tako da su nas debelo izigrali sa GPS .
Samo android platforma
 
Windows 10 Phone i Windows 10 nisu isto.

Ne možeš USB kablom povezati Win 10 tablet i PC isto kao što ne bi mogao da povežeš USB kablom 2 PC-a.

H890W je računar, kao i bilo koji drugi PC, samo u formi tableta. Win 10 tableti imaju full desktop OS, nemaju MTP protokol da se prijave drugom PC-u preko USB-a kao removable storage.

Šta želiš da radiš? Ako hoćeš da kopiraš fajlove, jednostavno share-uj folder na jednom od ta dva i kopiraj preko mreže.

Skontao u medjuvremenu, mada me cudi kako da za to nisam znao.
Share bas i nije neko resenje jer drugi komp mora onda da bude upaljen.
Nista, fleska ce da radi...
 
hmm.. TESLA jeste rebrand kinezskih OEM-a , i to od prvog dana i od prvog uredjaja proizvesti u srbiju bre, zemlju gospode i turizma - bilo koji elektronski uredjaj je nemoguca misija, nije problem znanje, ideje i sl. problem je poslovni ambijent na nivou kamenog doba i razbojnicko ponasanje drzave prema svima a pogotovo prema poslovnim ljudima. nije problem sto se na kineze lepi ime , Tesla pokusava da nam predstavi najzanimljivije primerke kineskih proizvodjaca po veoma zanimljivim cenama. I to uspesno radi vec 2 godine. licno imam H7 , zao mi je sto nikad nije pravljen u crnoj boji. Njegov kineski CLON :) je TECLAST P79HD licno sam planirao da uzmem H890w sad po kratkom povratku iz svablenda gde prosto nisam stiga da uzmem neki tablet, znam da njegov kineski klon ovaj put drugog proizvdjaca , CHUWI V89 ono sto je problem na svim "domacim" gedzetima, je baterja !! vise netraje nego sto traje , probijanje svetla na svim jeftinim IPS ekranima i moja najveca zamerka , NEPOSTOJANJE FW NA NJIHOM SAJTU !!! mi smo veverice , podrska samo u lepim recima , update nikad , verujem da i sevis nema IFWI,DNX,OS fajlove !!! sta onda rade koji q tako da sam doneo odluku da ne kupim ni jedan domaci kurotres uredjaj do daljnjeg. Sacekacu povratak u DE , gde me ceka thinkpad a8
 
konkretno pises u temi za windows tablet koji uvek ima updateove, zato sto windows ima updateove
sto se tice android modela, update zavisi od toga da li postoji za odredjeni procesor
sto se tice modela za ciji procesor postoji nova verzija softvera, a nisu ga dobili, to je neka druga prica koju ne znam i za koju bi trebalo da se obratis njima

registruj se na forum pa da pricamo kao ljudi, ovaj komentatorski nalog je nesto najgluplje sto sam ikada video na internetu
 
Pozdrav svima,
Prije par dana sam kupio Tesla H890W tablet, i red je da malo oživimo temu. Čak se i registrovah, da i mene ne kritikujete zbog anonimnosti :)

Moja zapažanja nakon 3 dana upotrebe izgledaju ovako:
  • dopada mi se brzina, odzivnost i upotrebljivost Windowsa 10 u tablet režimu;
  • displej izgleda lijepo, gustina piksela je zadovoljavajuća;
  • niska potrošnja baterije u "connected standby" režimu (manje od 1% na sat - bluetooth isključen, WiFi uključen);
  • nadogradnja na Windows 10 je prošla glatko i bez ikakvih dodatnih intervencija - nakon prvog povezivanja na Internet ponuđen upgrade.
Za cijenu od 174€, koliko sam ga ja platio, mislim da zaista ne postoji uređaj bolji od Tesla H890W. Ne zaboravite da je tu i kompletan Office 365 za tri uređaja (PC, tablet i telefon) vrijednosti preko 50€.
Bio sam svjestan kompromisa koji su napravljeni prilikom njegovog projektovanja (nedostatak HDMI i USB 3.0 porta, relativno slabašna baterija, kvalitet kamera, nedostatak namjenske dodatne opreme), i nisu mi izgledali pretjerano strašno. Istina je da bih volio da mogu naći neki folio, sa tastaturom ili bez, koji je pravljen baš za njega i da nema onih odvratnih i rogobatnih kukica i zakački kakve se mogu naći na univerzalnim coverima - ali, nadam se da će biti i toga uskoro. Da ne pominjem koliko bi tek sjajno bilo kada bi postojalo takvo što sa dodatnom baterijom, kao što neki prozvođači plasiraju. Avaj, H890W nema konektore za napajanje, i čak i sa takvom baterijom/tastaturom bi se morao povezivati kablom. Šteta.

Ono što mi posebno upada u oči je nekonzistentnost kvaliteta izrade; na istom primjerku tri stranice su čvrste i solidne, ali gornji lijevi ugao stražnje strane (u horizontalnoj orijentaciji), u blizini kamere, ima hod ~0,5mm. Nije mnogo, ali se osjeti svaki put kada se uzme u ruku. Prednja gornja ivica, iznad ekrana u horizontalnom položaju, takođe dobije hod od nekoliko dijelova milimetra kada se tablet puni. Na nekoliko mjesta se na sastavima rubova mogu vidjeti ostaci ljepila ili silkona koji je korišten prilikom sklapanja. Nekoliko dijametralno suprotnih utisaka, od oduševljenja do nevjerice, na jednom jedinom uređaju - kao kada bi neko napravio hotel sa sedam zvjezdica u jami rudnika uglja. I to onoj koja se još uvijek ekspolatiše, na očigled gostiju. Dakle, najdobronamjerije im savjetujem da malo poboljšaju kontrolu kvaliteta. Možda je u pitanju samo ovaj primjerak, nisam mogao da poredim sa ostalim jer prodavnica u kojoj sam ga kupio ih ne drži na legeru, već su ga morali posebno poručiti od uvoznika.

Moram prokomentarisati i displej - mislim da je nepotrebno preblještav. Kada stoji na stalku tokom dana, u sobi, 25% je sasvim dovoljno da se sve vidi kako treba. Noću, čak i kada spustim osvjetljenje na 0%, nekad toliko sija da me zabole oči. Netflix i web mogu i na manje svijelom ekranu noću, nego što to 0% brightness dozvoljava - da ne pominjem da bi uticalo i na potrošnju. Što me vodi do naredne teme...

Baterija ima nominalni kapacitet 18.500 mWh. Ako je vjerovati Battery Bar-u, potrošnja u noćnom režimu rada (power saver ON, brightness 0%) iznosi 2.8-3.1W za web u Edge-u - matematika nam daje 5-6 sati autonomije u tim uslovima. Dnevni režim nisam stigao da testiram još, sve što mogu da kažem za sada je da će biti testiran na 25% osvjetljenja (Jer postoji lako dostupan preset za 25%. Ja bih ga držao na 20-ak čak, ali pokušaćemo prvo sa ocijom koja je na dohvat ruke - to jest prsta) koje je više nego dovoljno za uslove dnevnog ili vještačkog svjetla u zatvorenom prostoru. Testiraću i potrošnju sa Netflix aplikacijom, da znamo šta možemo očekivati prilikom konzumacije multimedije. Već rekoh da je potrošnja u conncted standby-u zanemarljiva; oko 5% za cijelu noć, tako da zaista nema potrebe da se tokom dnevne upotrebe potpuno gasi. Punjenje traje oko 4 sata, ali o tome ću malo kasnije...

Pomenuću i zagrijavanje, koje mi se ne čini strašnim. Samo jednom se desilo da je CPU otišao u cooldown režim i skroz oborio taktove, ali to je bilo tokom velikog opterećenja i uz punjenje. Kada se ne puni, nije se desilo da mora da žrtvuje snagu da bi bio cool. (Mala digresija, kada sam nekada 2011. god. prvi put uzeo usijan MediaPad u ruke, umalo da mi ispadne i da ga razbijem... Apsolutni šampion po pregrijavanju, kada kažem da se može grijati manja prostorija sa njim ni malo ne pretjerujem. I evo ga još živ, skoro 5 godina kasnije, a i baterija k'o nova). Dakle Tesla H890W se u radu ne grije mnogo. Ako mislite da se mnogo grije, manjkate relevantnog iskustva sa pojedinim konkurentima.

Zvučnici služe svrsi. Nije HTC, ali sam čuo i mnogo gore. Slušalice koje dolaze uz njega nisam ni probao - generalno ne koristim slušalice, a kada ih i koristim imam velesjajne koje sam dobio uz HTC One prije par godina. Njih se čvrsto držim.


TL;DR - Zadovoljan sam onime što nudi za svoju cijenu. Kupio bih ga ponovo. Dobar uređaj kojem malo nedostaje da bude više nego odličan.


Kada smo utiske skinuli sa dnevnog reda, možemo preći na konkretnija pitanja i dileme...
Indikator trajanja baterije u Windows 10, umjesto da kaže koliko je još vremena ostalo, kaže "calculating", i tako već 3 dana kada se prazni. Kada se puni, procijeni koliko mu je ostalo do kraja.
Kako bih imao malo bolji uvid u potrošnju, instalirao sam BatteryBar, koji me je iznenadio sa dva podatka - prvo, 2% "battery wear" na taze uređaju, tako da upotrebljivi kapacitet iznosi 18.126mWh umjesto 18.500 mWh; drugo, kapacitet punjenja je 5,1W umjesto 10W, koliko je deklarisnao na punjaču (5V, 2A). Nisam imao drugi punjač na 2A kod sebe (dobro, jesam od MediaPad-a, ali on nije USB tako da i ne pravi neku razliku), ali sam se nadao da je možda problem u kablu. Nije bio. Sa bilo kojim kablom dobijem ~5,1W, bio on brendiran ili ne. Za par dana ću moći testirati drugi 2A punjač, pa ćemo vidjeti... Ima li ko sličnog iskustava? Nadao sam se da će i onaj 2% battery wear nestati sa par punjenja baterije, ali je i dalje tu... Inače, prilikom punjenja indikatori su precizni do 99%. Nakon toga, kažu "još samo dva minuta" i tako nekoliko sati. Znam da taj 1% ne znači ništa (odnosno, jako malo), ali nekad je OCD jači od mene. Ima da se napuniš do kraja, kad sam ti lijepo rek'o! Punjenje do 99% traje oko 4 sata na 1A, do 100% oko 7-8 sati na 1A. Dakle, kada bi se punio po specifikaciji, do 99% bi išao za oko 2-3 sata.

Drajver za senzor ambijentalnog osvjetljenja ne funkcioniše. Odnosno, nadam se da je do drajvera (kaže "device power failure"). Problem sam riješio (bolje reći zaobišao) tako što sam u Device Manager-u onemogućio datu komponentu. I da radi ne bi ga koristio, i ovako mi je previše svijetao ekran. Malo sam istraživao, mnogi uređaji različitih proizvođača imaju taj problem sa tim drajverima za Win 8.1/10. (Nije do Windows-a 10. I sa 8.1 je bila ista priča).

Mislim da je ovo sve što sam imao za reći u ovom trenutku. Nadam se da će se iz CT-a potruditi da obezbjede odgovarajući prateći program, kao i da će brinuti o softverskim nadogradnjama (prvenstveno mislim na BIOS, za ostalo tu je Microsoft)...
 
Da dodam još i ono što nisam mogao juče, a tiče se trajanja baterije u Tesla H890W tabletu;

Prije svega da napomenem da sam u Intel HD Graphics Control Panel-u, pod stavkom "Power" slajder za agresivnost "Display Power Saving Technology" pomjerio do krajnje desne tačke, na "Maximum Battery". U praksi, to znači da će dinamičko podešavanje kontrasta, zasićenja boja i osvjetljenja ekrana biti agresivno koliko god može.
Rezultat toga je dodatno smanjena potrošnja energije: u noćnom režimu, (power saver ON, brightness 0%) potrošnja pri surfanju u Edge-u sada izosi ~2,4W, što uz nominalni kapacitet baterije od 18.500 mWh daje autonomiju od skoro osam sati (7h 40min).
Zatim sam prešao na test video striminga - pustio sam Arrested Development plejlistu na Netflix-u. Tokom reprodukcije Full HD videa, potrošnja je u noćnom režimu iznosila ~2,8-3,1W, što nam opet daje oko 6h autonomije. Sa Intel DPST podešenim na "maximum battery" video nije izgubio na gledljivosti, boje su bile dovoljno zasićene i detalji dobro vidljivi...
I na kraju sam napravio i test video striminga u dnevnom režimu: power saver OFF, brightness 25%. Potrošnja je u ovom slučaju iznosila ~3,51W, što daje autonomiju od 5h 16min.

Da naglasim, prilikom ovih testova nije bilo drugih aplikacija koje bi se dizale sa sistemom i bile aktivne, osim onih koje su neophodne (npr. Intel CP i slično) i uobičajene (npr. Facebook app), i Battery Bar-a. Ako neko voli da mu system tray bude krcat koječime, pa još nabaci i dva-tri antivirusa (ima i takvih, vjerovali ili ne), naravno da neće moći postići ove cifre. Kad sam već pomenuo antivirus, ovdje koristim Microsoft Security Essentials i ne čuje se da je živ. Ne vidim potrebu za bilo čime drugim.

Da, i battery wear je bio skočio na 6,8%, da bi se narednim punjenjem spustio na 1,8%. Nadam se da će ovaj trend biti silazni.
 
Jel možeš malo da pojasniš način testiranja?
Kako znaš da troši nas toliko W?

P.S. Pitam zbog testiranja drugih uređaja i tražim način da proverim kapacitet baterije na telefonu.
 
Plašim se da nije baš primjenjivo na telefone, a ni na druge uređaje, osim ako ne rade pod punim Windows-om. Koristio sam ovu alatku: https://batterybarpro.com/, i ono što prijavljuje se poklapa sa postignutim rezultatima. Naravno, potrebno je da prođe par ciklusa punjenja da bi postala precizna. Takođe, kako nisam u mogućnosti da po cijeli dan i noć gledam serije, za kontrolu rada i pražnjenja sam koristio i izvještaje koje generiše powercfg komanda - sve što bi radio i na bilo kom laptopu ako me zanima njegova baterija.
 
Imam manji problem. Nakon upgrade-a na win 10, desi se da wifi nestane. Dok ne rebootujem ne nađe signal i u device manageru pokazuje da je loš driver na kartici. Ima li neko možda rešenja za ovo? Unapred hvala!
 
Jel moze neko da mi kaze uopsteno kakav je tablet,malo sam gledao po netu,deluje fino,ja sam gledao neki kineski koji je slican ovo po konfiguraciji ali ne znam sta mi je ciniti.Taj kinez je nov u Kini 100usd,a ovaj Tesla je kod nas nov oko 180e.
 
Kvalitet izrade ovog tableta je najgori mogući. Plastika na zadnjoj strani se mrda i krcka kada se tablet drži u rukama. Pri intezivnijem korišćenju (YouTube na pr.) se pregreva i pojavljuju se neke linije po displeju. Slot za microSD karticu se nalazi na toj strani na kojoj se najviše zagreva pa kapiram da je zato slot i prestao da radi posle nekih par dana korišćenja.
Neko vreme nakon igranja neke FB igrice, plastika na zadnjem delu je napukla sama od sebe. Pretpostavljam da se taj zadnji poklopac koji se savija i pucketa na najiritantniji mogući način smanjio usled preteranog zagrevanja pa se onda širio dok se tablet hladio i pukao... Ako ništa drugo, to je malo ublažilo taj problem sa pucketanjem; samo što sada, u slučaju da rešim da iskoristim garanciju, ne bih znao kako da objasim zašto se tablet samouništava. Ne verujem da garancija pokriva fizička oštećenja?

Sve u svemu, ovaj tablet može da služi samo kao izvor opekotina trećeg stepena i ništa drugo.
 
Poslednja izmena:
Kvalitet izrade ovog tableta je najgori mogući. Plastika na zadnjoj strani se mrda i krcka kada se tablet drži u rukama. Pri intezivnijem korišćenju (YouTube na pr.) se pregreva i pojavljuju se neke linije po displeju. Slot za microSD karticu se nalazi na toj strani na kojoj se najviše zagreva pa kapiram da je zato slot i prestao da radi posle nekih par dana korišćenja.
Neko vreme nakon igranja neke FB igrice, plastika na zadnjem delu je napukla sama od sebe. Pretpostavljam da se taj zadnji poklopac koji se savija i pucketa na najiritantniji mogući način smanjio usled preteranog zagrevanja pa se onda širio dok se tablet hladio i pukao... Ako ništa drugo, to je malo ublažilo taj problem sa pucketanjem; samo što sada, u slučaju da rešim da iskoristim garanciju, ne bih znao kako da objasim zašto se tablet samouništava. Ne verujem da garancija pokriva fizička oštećenja?

Sve u svemu, ovaj tablet može da služi samo kao izvor opekotina trećeg stepena i ništa drugo.

Boze, koliko izmisljotina na jednom mestu, pa ovo ne vredi ni razmatrati da se polemise dalje.
Tablet je odlican po izradi, jedina mana je sto se zagreva pozadi malo vise. Naravno, ovaj lik je sto posto ispustio tablet i slomio ga, pa je evidentno izvor njegovih frustracija cinjenica da u servisu nisu hteli da mu uvaze garanciju i zato sada laze. Ledja su kaljeno staklo i trebas da tablet bas posteno zavalis o zemlju da bi se ledja slomila, tako da nema reci o tome da su mogla da puknu sama od sebe.
 
Boze, koliko izmisljotina na jednom mestu, pa ovo ne vredi ni razmatrati da se polemise dalje.
Tablet je odlican po izradi, jedina mana je sto se zagreva pozadi malo vise. Naravno, ovaj lik je sto posto ispustio tablet i slomio ga, pa je evidentno izvor njegovih frustracija cinjenica da u servisu nisu hteli da mu uvaze garanciju i zato sada laze. Ledja su kaljeno staklo i trebas da tablet bas posteno zavalis o zemlju da bi se ledja slomila, tako da nema reci o tome da su mogla da puknu sama od sebe.

Kao neko ko je posjedovao uređaj skoro mjesec dana, mogu da potvrdim da je kvalitet izrade upitan. Nisam imao problema sa linijama na ekranu i pucanjem kućišta, ali stranice se jesu odvajale i krckale i škripale i na sve strane su bili tragovi lijepljenja unutrašnjosti silikonom koji je volio i da izađe napolje. Moji detaljniji utisci se nalaze par postova iznad, da se ne ponavljam...
 
ovaj sto je bio kod mene na testu je bio dobar sto se tice toga
primerak koji ima prijatelj je krckao

zaista ne znam sta da mislim
 
Nazad
Vrh Dno