Šta je novo?

Tesla tablet H890W

hmmm, a ekran kakav je kvalitet ne bih da uzmem i da se razocaram da su boje isprane i sl. Ne bih da bacam pare. Niko mi nije odogovorio koje senzore ima.
 
najbolje je da pogledas u prodavnici kako ti se cini ekran

ne znam za senzore, nije pisalo na kutiji i u specifikacijama
 
PA nema nista da pise za senzore znaci da nema ni jedan senzor, tablet mi se jako svidja, ali ako nema senzor brzine navigaciju itd ne radi mi posao., tj radi mi delimicno.
Mislim taj ekran mi je primamljiv za citanje knjiga i dokumenata, i jos nesto gde se moze naci folija za ekran i neki dobar case. Ovo ne moze da bude van fotrole ili neke zastite?
Ovakav ekran na andoridu nema, ne mozes da imas sve u jednom uredjaju i to ti je.
 
Ima neki Igo primo za windows ne znam kako to fukcionise.
 
Poslednja izmena:
Veliki pozdrav
Pre svega veliko hvala sto ste se javili.
H785 mi se ne dopada odmah da vam kazem razocarao sam se, ocekivao sam mnogo vise, Obecavao je puno, i pored utrosenog aluminijuma i materijala po mojim kriterijumima je fizicki lose uradjen
Dizajn je za 10 ali na zalost nije napravljen za 10, ekran ima isprane boje i pored visoke rezolucije, ni 2gb rama mu ne pomaze da radi bas glatko, no to je moje subjektivno misljenje
Imao sam TT785 i generalno sam bio zadovoljan, cena je bila ta koliko zapravo i vredi i u toj klasi i za taj novac nije imao konkurenciju, i postigao je veliki uspeh ocekivano.

Ovaj windows merkam i danass cu da odluicim da li cu da ga kupim ili ne. Ekran i kvalitet izrade ce da presudi, po slikama mi deluje fenomenalno.

Tesla tablet H890W specifikacije:
- Displej: 8.9 inča, 1.920 x 1.200 pixels
- Mere: 231 x 194 x 8.5 milimetara
- CPU i GPU: Intel 3735F Bay trail-TCR 1.83 GHz + Intel Gen 7 HD Graphics
- OS: Windows 8.1 with Bing sa Ofice 365 Personal licencom za dva uređaja
- Memorija: RAM 2 GB + 32 GB internet + microSD do 32 GB i OneDrive 1 TB
- Kamere: Prednja bez autofokusa 2 Mpix i pozadinska od 5 Mpix
- Ulazi: USB 2.0 OTG, micro USB, 3.5 mm audio
- Povezivanje: Wi-Fi 802.11b/g/n, Bluethooth 4.0, GPS, nema FM radio
- Senzori: Ambijentalni za osvetljenje, senzor blizine, pokreta i tri ose
- Baterija: 5.000 mAh Li-Polymer
- Ostalo: Mikrofon, mogućnost povezivanja tastature i miša.

Ove specifikacije sam nasao na internetu ovde, trebalo bi da su precizne
http://goo.gl/s1L8Gu

U savkom slucajui to su i najdetaljnije koje sam nasao.
Zanima me jel ovo tacno, i gde bih mogao da vidim uredjaj u zivo, najvise me interesuje prikaz boja?

Od navigacije sam odustao na H890W a izlgledalo bi fenomenalno na ovom modelu zbog velicine ekrna, posto je igo skoro pa nemoguce pokrenuti na full windows sistemu.
Here maps koje se ovde mogu instalirati su polovicno resenje ali to nema veze sa ovim modeloim nego sa platformom.
Ono sto mi ovde znaci je mobilnost windows sistema pa neke desktop aplikacije mogu da rade, manje zahtyevne, dizajn koja me obara sa nogu na prvi pogled i ekran, naravno nisam ga viodeo nikada uzivo, osim na slikama i video recenzijama.
 
Poslednja izmena:
Voleo bih negde da ga vidim uzivo. Ako je uopste negde izlozen.
Imao bih jedan predlog za Tesla TIM. I pored nedostataka koje se jave tu i tamo, desava se i dominatnijim prizvodjacima, smatram da je sve krenulo u dobrom pravcu. Neki modeli ce naravno biti bolji neki losiji.
Taj odlican dizajn mora da isprati kvalitet zavrsne obrade, za sada svi tesla tableti koji su se izbacili na trziste, pa i tesla telefon po meni su dizajnerski cista 10-tka. Izgledaju jako ozbijno.
I naravano softverksa podrska, tj update sistema trebalo bi poraditi na tome.
Ja sam jeadan od korisnika Tesla uredjaja i znacilo bi mi se mogla nabaviti dodatna oprema za iste. Mislim na Case-ove, zastiten folije za ekrane i sl.
Ako se poradi na tome TESLA ce osvojiti region za pocetak :). Konkuretni po ceni, dizajn, servisna podrska.
To je naravno moje skromno misljenje.
 
Poslednja izmena:
Veliki pozdrav
Pre svega veliko hvala sto ste se javili.
H785 mi se ne dopada odmah da vam kazem razocarao sam se, ocekivao sam mnogo vise, Obecavao je puno, i pored utrosenog aluminijuma i materijala po mojim kriterijumima je fizicki lose uradjen
Dizajn je za 10 ali na zalost nije napravljen za 10, ekran ima isprane boje i pored visoke rezolucije, ni 2gb rama mu ne pomaze da radi bas glatko, no to je moje subjektivno misljenje
Imao sam TT785 i generalno sam bio zadovoljan, cena je bila ta koliko zapravo i vredi i u toj klasi i za taj novac nije imao konkurenciju, i postigao je veliki uspeh ocekivano.

Ovaj windows merkam i danass cu da odluicim da li cu da ga kupim ili ne. Ekran i kvalitet izrade ce da presudi, po slikama mi deluje fenomenalno.

Tesla tablet H890W specifikacije:
- Displej: 8.9 inča, 1.920 x 1.200 pixels
- Mere: 231 x 194 x 8.5 milimetara
- CPU i GPU: Intel 3735F Bay trail-TCR 1.83 GHz + Intel Gen 7 HD Graphics
- OS: Windows 8.1 with Bing sa Ofice 365 Personal licencom za dva uređaja
- Memorija: RAM 2 GB + 32 GB internet + microSD do 32 GB i OneDrive 1 TB
- Kamere: Prednja bez autofokusa 2 Mpix i pozadinska od 5 Mpix
- Ulazi: USB 2.0 OTG, micro USB, 3.5 mm audio
- Povezivanje: Wi-Fi 802.11b/g/n, Bluethooth 4.0, GPS, nema FM radio
- Senzori: Ambijentalni za osvetljenje, senzor blizine, pokreta i tri ose
- Baterija: 5.000 mAh Li-Polymer
- Ostalo: Mikrofon, mogućnost povezivanja tastature i miša.

Ove specifikacije sam nasao na internetu ovde, trebalo bi da su precizne
http://goo.gl/s1L8Gu

U savkom slucajui to su i najdetaljnije koje sam nasao.
Zanima me jel ovo tacno, i gde bih mogao da vidim uredjaj u zivo, najvise me interesuje prikaz boja?

Od navigacije sam odustao na H890W a izlgledalo bi fenomenalno na ovom modelu zbog velicine ekrna, posto je igo skoro pa nemoguce pokrenuti na full windows sistemu.
Here maps koje se ovde mogu instalirati su polovicno resenje ali to nema veze sa ovim modeloim nego sa platformom.
Ono sto mi ovde znaci je mobilnost windows sistema pa neke desktop aplikacije mogu da rade, manje zahtyevne, dizajn koja me obara sa nogu na prvi pogled i ekran, naravno nisam ga viodeo nikada uzivo, osim na slikama i video recenzijama.

Poštovani Vuče,

Što se tiče specifikacija sve su ispravne. Uređaj uživo možete videti u nekom od maloprodajnih objekata npr. u Gigatronu kao što je rekao @probotzor. Što se tiče navigacije mi predlažemo Here maps, ali je opet najbolje da sami procenite shodno Vašim potrebama koja aplikacija je adekvatnija.
Hvala Vam za sugestije koje se odnose na dodatnu opremu za Tesla proizvode, za to Vam mogu reći da na tome uveliko radimo i da smo taj deo konkretno za Tesla smartphone 6 završili i da će se uskoro naćiu prodaji.

Ako još nekako mogu da Vam pomognem, tu sam na raspolaganju.

Pozdrav,
Nina
 
Uzeo sam, i za sada mi se jako dopadaekran mi je odlican kvalitet zirade jako dobar.
Medjutim nigde ne vidim kod za aktivaciju windowsa?
Jel ima negde na kutiji ili???
 
Windows je preaktiviran.
 
Uzeo sam, i za sada mi se jako dopadaekran mi je odlican kvalitet zirade jako dobar.
Medjutim nigde ne vidim kod za aktivaciju windowsa?
Jel ima negde na kutiji ili???

Na Win 8 /8.1 računarima ključ se više ne nalazi na nalepnici nego je ubačen u BIOS.

Postoji alati kojima možeš da ga očitaš, ali nema neke potrebe, Windows instalacija zna da mu pristupi i da ga očita direktno iz BIOS-a.
 
Ne pise kako ide sd kartica mislim kako j treba okrenuyi nema sinbola, e to su trebalo da stave. Neko ko ne zna, moze pogresno ubaciti, tj pogresiti stranu i zaglaviti je.
A ne pise ni u upustvu koju stranu treba okrenuti.

Lepa stvar je sto ima smart BT. i bez problema prepoznaje MX Master, ne treba nikakav reciver. Ovo je odlicno zbog kacenja periferija. Tastatura mis itd. Lepo je kada ne napisu i kada te prijatno iznenade. Na TT785 nisam mogao da nakacim MX master preko njegovog BT-a. Na H890w radi iz prve.
Meni na prvi pogled deluje zaista odlicno. Ekran mi se mnogo svidja.
Za ove pare, ekran izuva, kao i sam dizajn koji je za 10+ i kvlaitet izrade odlican. Jako ozbilljno deluje, za vise detalja danas sutra, ovih dana kada se malo poigram i pocnem intenzivnije da ga koristim.
Napisacu neki mini review, iskren, kao korisnik.
 
Poslednja izmena od urednika:
vidim da si pitao kako da ocitas cd key
evo kako
paste ovo u notepad i sacuvaj kao .vbs fajl

Set WshShell = CreateObject("WScript.Shell")
MsgBox ConvertToKey(WshShell.RegRead("HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\DigitalProductId"))

Function ConvertToKey(Key)
Const KeyOffset = 52
i = 28
Chars = "BCDFGHJKMPQRTVWXY2346789"
Do
Cur = 0
x = 14
Do
Cur = Cur * 256
Cur = Key(x + KeyOffset) + Cur
Key(x + KeyOffset) = (Cur \ 24) And 255
Cur = Cur Mod 24
x = x -1
Loop While x >= 0
i = i -1
KeyOutput = Mid(Chars, Cur + 1, 1) & KeyOutput
If (((29 - i) Mod 6) = 0) And (i <> -1) Then
i = i -1
KeyOutput = "-" & KeyOutput
End If
Loop While i >= 0
ConvertToKey = KeyOutput
End Function
 
Poslednja izmena:
vidim da si pitao kako da ocitas cd key
evo kako
paste ovo u notepad i sacuvaj kao .vbs fajl

Set WshShell = CreateObject("WScript.Shell")
MsgBox ConvertToKey(WshShell.RegRead("HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\DigitalProductId"))

Function ConvertToKey(Key)
Const KeyOffset = 52
i = 28
Chars = "BCDFGHJKMPQRTVWXY2346789"
Do
Cur = 0
x = 14
Do
Cur = Cur * 256
Cur = Key(x + KeyOffset) + Cur
Key(x + KeyOffset) = (Cur \ 24) And 255
Cur = Cur Mod 24
x = x -1
Loop While x >= 0
i = i -1
KeyOutput = Mid(Chars, Cur + 1, 1) & KeyOutput
If (((29 - i) Mod 6) = 0) And (i <> -1) Then
i = i -1
KeyOutput = "-" & KeyOutput
End If
Loop While i >= 0
ConvertToKey = KeyOutput
End Function

Hvala ti puno.
Mada sam aktivirao tako sto sam pozvao Tehn podrsku MS-a, generisali su mi kjluc i to je sada reseno. Ali dobro lepo je znati za ubuduce.
Inace, zacudilo me da u specifikacijama kao i na samoj kutiji pise da je sirina tableta 194mm. To je naravno nemoguce sirok je 148mm. To su sitne greske nisu vazne, bilo mi cudno pa sam primetio.:d
Ne znam kako im je to promaklo posto se to provlaci u zvanicnoj specifikaciji proizvoda, pise mu na ambalazi.
Razumem da tesla sada mora da pravi kompormise i da sklapa ugovore sa kineskim proizvoidjacima, u moru brendova nije se lako probiti, ali mislim da bi trbala biti strozija kontorla. Kada se jednom stekne ime i reputacija, dozvoljeno je i da se da malo jaca cena tako funkcionise surovo trziste nije ga lako osovojiti ali nie ni toliko tesko. Naravno cena mora da prati kvalitet (kvalitet, dizajn, podrska, briga o korsnicima), nije dovoljno samo ime, mnoge firme tako misle pa naguraju cifre i lose prodju sa nekom serijom proizvoda. Ali da ne idem u off.
Po meni Tesla ima dobru budicnost, ako su pametni i ako budu umeli da to iskoriste.
Imam jedno pitanje za clanove TESLA tima a naravno i za one koji znaju, posto mi nudi update na Windows 10, ja ga korisim na desktopu i lap topu i odgovra mi ali ne znam da li ce mi se svideti na tabu. Posto u winu 10 nemam metro koji je za tab zgodan da li moze da se vrati woindows 8.1 ako mi se ne svidi 10?
 
Poslednja izmena:
ne znam, windows store je katastrofa

inace updatuj na win10, nemas sta da izgubis, mozes samo da dobijes
 
Perocitao sam ovde da je neko odradio taj update i da mu je tablet pobrljavio, ne bih da nesto zeznem.
I da li moram da koristim medi creation tool ako radim update ili moze on the flye (tj kao ota na Androidu)?
MIslim da sma i na PC-u tako radio nesto se ne secam, kao klasican update cini mi se.
 
Poslednja izmena:
ja sam moj acer i nextbook update preko media creation tool

inace video sam h89w koji radi na win10 i radio je normalno
 
Gde mogu da procitam proceduru i treba image da skinem pa na usb stick, kako da nateram tablet da mi boootuje sa fash-a mislim loop-am mozda, ali dok udjem malo u fazon.
 
Poslednja izmena:
ne treba nista da bootuje i nikakav ti usb ne treba

samo skini media creation tool i pokreni ga
on ce sam da odradi sta treba i da prepozna sta da radi

kad se tablet updatuje, idi na factory reset da ti bude skroz cista instalacija
 
Ajde sad cu probam, jel mogu da ti pisem na pm ako naidjem na problem glupo mi da cetujemo ovde:d
 
mozes, samo sto je moguce da mozda necu znati da ti odgovorim na sve, jer sam tablet letos imao na testu
 
mozes, samo sto je moguce da mozda necu znati da ti odgovorim na sve, jer sam tablet letos imao na testu
Videcemo kako ce proci, ne znam koliko instalcija traje pa sam stavio na punjenje na 56%. Neka se dopuni malo pa cu probati.
Nikako na storeu ne mogu da nadjem Here Maps, a na PC-u i L-topu sam uspeo da instaliram danas, ali ne direktno preko storea nego kucao u googl-e pa iz browseram me odveo preko nekog linka u store i tako instalirao.

Uz pomoc ovog sam uspeo nekako da instaliram Here Maps
http://goo.gl/vGYKrY

MOzda ne daje sve aplikacije za neki region. To bi moglo da se sredi jednostavnim biranjem drugog regiona.
 
Poslednja izmena:
Pokajao sam se sada sam u problemumu ako ne uispem da vratim 8.1 jer sa windows 10 javlja mi se ghost tpuch i generalno ekran ne reaguje tamo gde ga pipnem nego na nekom levom mestu.
 
Čudan problem. Iz podešavanja sistema imaš opciju da vratiš prethodni OS.

Nije ni Windows 10 sjajan kada je UI za touch u pitanju, ali Windows 8.1 je baš loš u tom pogledu i ja ne bih mogao da se vratim.
 
Poslednja izmena:
Čudan problem. Iz podešavanja sistema imaš opciju da vratiš prethodni OS.

Nije ni Windows 10 sjajan kada je UI za touch u pitanju, ali Windows 8.1 je baš loš u tom pogledu i ja ne bih mogao da se vratim.
Ja tu opciju ne vidim uopste mi tako nesto ne nudi mada na particiji c imam windos old folder. NIsta mo nije jasno. Ovo ovako ne moze da se koristi.
Mada mi sam primetio nakon nekog vremena sam i na 8.1 iamo slicne gliceve. pojavi see pa nestane itd, a sada na 10ci je totalno lose, najradije bih da vratim. Ali ne vidim kako.

Te opcije kod mene nema
img20150923103133.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno