Šta je novo?

Stock cooler na i5 4590 i temperature

Dule88

Poštovan
Učlanjen(a)
17.02.2014
Poruke
29
Poena
54
U normalnom radu tipa office,browsing,youtube, filmovi itd. temperatura je od prilike ~35-6 stepeni, 40 maximum.
U gamingu, igrajuci shadow of mordor, fc4, dying light i slicno, temperature u glavnom idu od 55-60stepeni, dok msi afterburner pokazuje peak od 69. Treba li da se brinem posto je i ceo komp nov, ili je ovo normalno za gaming? :sceptic:
 
Mozda...meni je sa stock kulerom u normalnom radu 4460 isao oko 33-34, na 100% satima nije prelazio 57c.
Sad sa lc cc120 ne prelazi 44c:D
 
Poslednja izmena:
Igrao sam SoM jedno 3 sata, kad god sam gledao temperature nije pokazivao vise od ~60-61, iznenadilo me posle u afterburneru kad je pokazao max temp 69. What do :crash:
 
Cekaj, od kada se temperatura procesora gleda u afterburneru? :)
 
Dunno, ja duduk :D video da moze da pokazuje temperature jezgara pa reko aj da stavim :d
 
Tebra, ti to gledas temp graficke xD i ok je ta temp.
 
Pustio taj linx da provrti 5 puta, temperature gledao u hwinfo64 sensor status
temps1.png
 
Dobre su temperature,nemas sta da se brines.Jedino ako hoces mozes jos malo da smanjis temperaturu tako sto ces da skines tu pastu sa tog stock coolera pa da stavis recimo noctua nt h1 ili arctic cooling mx4.

Koji grafiku imas ? Kakvee su temperature tokom gaminga ? Jesi pipao napajanje dok igras recimo shadow of mordor ? Ako je toplo to nije dobro.Cisto proveri nista te ne kosta.
 
Grafika je powercolor r9 270x pcs+ temperature uglavnom do 70stepeni, max 71-2 prema afterburneru, napajanje chieftec gps 600a8 600w, provericu kasnije da li se greje, trebalo bi da je vise nego dovoljno za moju konfu.
 
Poslednja izmena:
IMa u novijim AFterburnerima da se stiklira da se prati i cpu temperature i ram usage, vrlo korisno i sve na jednom mestu :)
 
U normalnom radu tipa office,browsing,youtube, filmovi itd. temperatura je od prilike ~35-6 stepeni, 40 maximum.
U gamingu, igrajuci shadow of mordor, fc4, dying light i slicno, temperature u glavnom idu od 55-60stepeni, dok msi afterburner pokazuje peak od 69. Treba li da se brinem posto je i ceo komp nov, ili je ovo normalno za gaming? :sceptic:

Nema sta da brines, sve za procesor do 65 stepeni je u najboljem redu.
 
Cak i ako u igrama idu i do 69? Mada su uglavnom ispod 65.
Hvala svima ljudi :)
 
Ok je sve to...Nemoras da brines.Ako budes planirao da kuujes cpu cooler imaj na umu da su ti budzet cooleri lc power ll 120 i raijintek aidos,oni su izmedju 2000 2500 ...
 
Napajanje posle sat ipo dying light ladno na dodir, ni t od toplog. Temperature kao u SoM, GPU do 71, CPU uglavnom ~60-65, max do 71.
Narucio sam 1 ventilator da montiram pozadi, posto usisni je dosao sa kucistem, pa da vidim da li ce se malo poboljsati protok vazduha..
 
Pa jbt ti imas samo 1 i to usisni ventilator na kucistu?!? Koje je kuciste?
 
Napajanje posle sat ipo dying light ladno na dodir, ni t od toplog. Temperature kao u SoM, GPU do 71, CPU uglavnom ~60-65, max do 71.
Narucio sam 1 ventilator da montiram pozadi, posto usisni je dosao sa kucistem, pa da vidim da li ce se malo poboljsati protok vazduha..

Hahahahaha....nema od toga nista...koje kuciste imas ?
 
LC power jupiter x :d
Imam jos mounting opcija, mogu staviti 2 od gore, i 2 sa strane, sve od 120mm
 
Dokupi jos tri ventilatora od 120mm,imas po 400-500din komad...namesti da svi izduvavaju...
 
Upravo namonitrao jedan nzXT FN-120RB, da vidim oce biti razlike, pa cu dokupiti jos 2 ako bude falilo
 
Lol koja razlika, max temp gpua 69, inace 65-6 neki prosek, dok zpu max 63, uglavnom 50-55, nekad i manje :d
Ne mogu da verujem kolika razlika sa jednim ventom, uzecu jos 1-2 od nedelje definitivno..
 
Box kuleri koji dolaze uz procesore jednostavno nisu nizasta i uz komponente odmah treba da se kupi after-market 'ladjenje...
I5 4670K na stock podesavanjima na maximus 7 ploci nije nikada sisao ispod 55c, podizanje frekvencije nije dolazilo u obzir jer se procesor pregrevao i radio na 70c :/ , sa intel stres testom na stock podesavanjima dovodio procesor do 97c :), ploca je obarala frekvenciju i gasila jezgra da bi hladjenje bilo moguce...Imam cosmos s kuciste sa 3 JETFLO venta napred i 4 artic cooling F12 koja vuku vazduh napolje...Da nisam imao takvo kuciste i ventove ko zna kakve bi temperature imao...
Ja sam uzeo CM nepton 240m...temperature su nestvarne i klokovan procesor na 4.7 radi na 30c u full loadu ne prelazi 54c ...
Ekstremno dobro hladjenje koje je totalno necujno ni pumpa ni ventilatori (ovi novi SP silencio 12ice) se ne cuju niti imaju kakve vibracije jedino mi se cuje HDD ponekad.
evo jedne slike
Untitled.png
 
Poslednja izmena:
garantujem ti zivotom da nisi lepo montirao taj stock kuler.
 
Od kad sam stavio jos 2 venta (ukupno 3), max temp procesora ide do 62, grafike 67, ja zadovoljan :)
Mislio sam da uzmem od LC powera onaj LC cosmo nesto, samo je sad skocila cena svemu tako da sam to batalio..
 
garantujem ti zivotom da nisi lepo montirao taj stock kuler.
Ma gde nisam...kad sam skinuo kuler pasta je bila odlicno postavljena (ravnomerno razmazana po celom cpu), na 204m sam stavio artic silver 5 po preporuci proizvodjaca (samo uspravna crta) pre toga sam ocistio CPU i bazu na hladnjaku, neverovatno koliko je bilo neke crne "smese" na bazi 204M (nema pastu) iako je bila slicica preko, sa 96% alkohola i krpom bez "dlacica" naneo pastu bez "razmazivanja" i stavio kuler.
p.s
Skoro 10 godina radim u servisu za racunare i laptopove (kao dodatni posao), makar sam naucio da stavim 'ladnjak :wave:
 
nesto tu nije bilo kako treba,i ja nisam od juce,intelovi boks kuleri rade kako treba.inace se crta ne postavlja "uspravno": http://www.tomshardware.com/reviews/thermal-paste-heat-sink-heat-spreader,3600-5.html
Zavisi na kako koji procesor, na neke ide horizontalno, a na neke vertikalno (ovo je za 4 generaciju I5 cpu-a, haswell/devil's canyon)
http://www.arcticsilver.com/pdf/appmeth/int/vl/intel_app_method_vertical_line_v1.1.pdf
Kuler k'o kuler okrece se ubrzava i usporava ali hladjenje NULA.
 
Poslednja izmena:
okej,stize za koji dan jedan stock kuler sa g3258,posto su nam procevi istog TDP-a videces da ti kuleri nemaju problema da ohlade na stock-u nista.
 
Zavisi na kako koji procesor, na neke ide horizontalno, a na neke vertikalno (ovo je za 4 generaciju I5 cpu-a, haswell/devil's canyon)
http://www.arcticsilver.com/pdf/appmeth/int/vl/intel_app_method_vertical_line_v1.1.pdf
Kuler k'o kuler okrece se ubrzava i usporava ali hladjenje NULA.

Kada se deliduje, taj stock Intel koji dodje uz i5-4670K (aka. palacinka ) moze bez ikakvih problema da ohladi i5-4670K na 1,28V i 4,2GHz i to u AIDA 64 FPU only testu, moze da drzi ispod 80C i u prime 95 bez avx-a :d. E sada drugi je problem sto je Intel opet zasrao sa silikonom sto lepi IHS.
 
Nazad
Vrh Dno