Šta je novo?

problem sa monitorem..

n1k0la009

Poštovan
Učlanjen(a)
13.11.2014
Poruke
26
Poena
54
Da li bi neko znao da mi prevede poruku koja mi se prikazivala prije starvovanja operativnog sistema (koju sam naveo u daljem textu)..?
Posle jedno mjesec dana, posle prikazivanje poruke, počeo je monitor da mi se gasi i da mi svijetli lampica.
Prije nijesam obraćao pažnju na poruku koja je stizala, a možda mi sad može pomoći da otkrijem da li kvar do monitora ili nečeg drugog ?

IMG_20140922_215954.jpg
 
Ili gasis napajanje kad gasis komp ili cupas naponski kabl iz napajanja...
Baterija definitivno.
Ako ti to izbacuje na svaki start racunara a nisi vadio kabl a nije ni nestajalo struje,onda je zveknuo cip na ploci koji zeza oko baterije.
Moguce i da se tako podesio u biosu,sto je po meni malo verovatno.
 
hvala na odgovoru..zar može biti razlog baterija, što se gasi monitor ?
 
Da li bi neko znao da mi prevede poruku koja mi se prikazivala prije starvovanja operativnog sistema (koju sam naveo u daljem textu)..?
Posle jedno mjesec dana, posle prikazivanje poruke, počeo je monitor da mi se gasi i da mi svijetli lampica.
Prije nijesam obraćao pažnju na poruku koja je stizala, a možda mi sad može pomoći da otkrijem da li kvar do monitora ili nečeg drugog ?

Pogledajte prilog 161675
Koja lampica svetli?
Radi li računar ili ne?
Ako ti se ugasi računar nakon neuspešnog butovanja prirodno je da se ugasi i monitor (to jest ode u stand by).
 
računar radi, ali monitor se posle par sekundi ugasi..
zatim moram da ugasim monitor na dugme i upalim da bi radio tih par sekundi..
sad nzm. da li mu ima spasa, jer bas i nemam novca da kupujem novi ?
 
Znači monitor se ugasi samo u ovom scenariju koji si naveo?
Monitor se tokom rada u windowsu nikada ne gasi?
Ne gasi se ni ako na početku udješ u bios i ostaneš tamo u biosu?
Tada nije problem do monitora što možeš potvrditi i tako što ćeš isprobati monitor sa nekim drugim računarom.

Za početak nabavi/pozajmi (standardne su) ili kupi bateriju, zameni je, pa javi šta se dešava.
Možeš i ako si u mogućnosti isprobati kako se ponaša taj računar spojen na drugi monitor.
 
Nazad
Vrh Dno