Šta je novo?

Define XL (prva verzija) modding

core.graphics

Slavan
Učlanjen(a)
16.09.2006
Poruke
2,240
Poena
390
pozdrav,

slucajno sam pre mesec dana porbusio bocnu stranicu (prosla mi strela kroz metu i pogodila s unutrasnje strane i probola stranicu kucista koja je tu slucajno stajala) i sada sam mislio da isecem i stavim staklo. te da gore umesot ventilatora od 180mm izbusim rupice i stavim h100 vodeno hladjenje....Takodje sam razmisljao da isecem i deo lima koji odvaja deo za hdd-ove i napajanje od gornjeg dela....nekako mi je vishak, tj. uradio bi sve promene koje su dosle sa R2 verzijom. E, sad.... ono sto mene buni kad isecem lim sta staviti kao "ram" da se ne bi videlo secenje..... i kako zalepiti staklo!?
evo ovde jedan link kako je to odradjeno , samo ne znam dal bi ove rupice busio ili je bolje zalepiti staklo dvokomponentnim lepkom....

TsZyxft.jpg

hN7XF6c.jpg

D16ZzO8.jpg


primer: http://www.thebestcasescenario.com/...oject-Monolith&p=380401&viewfull=1#post380401


dajte neki predlog za taj ram i stako....
 
Poslednja izmena:
Ne znam bas za ram, ali zar nije bolja i laksa opcija obrada nekog pleksija umesto stakla?
 
Staklo ne bi bilo lose zalepiti silikonom.Ovaj lik je nekako napravio rupe na staklu i zakacio ga je pop nitnama.

Sto se tice dela za napajanje,to sto ti hoces da napravis se zove psu cover.Iseces lim,iskrivis ga kako ti odgovara,ofarbas ga ili stavis foliju carbon i to je to.To izgleda ovako (slike) .

E sada,sto se tice tog ventilatora,moras dobro da procenis mozes li tu staviti hladjenje i kako ces ga staviti...Treba izbusiti rupe,moze odrezati viska lima itd itd...Trebace ti ceona brusilica za to.
 

Prilozi

  • 2qlfqiv.jpg
    2qlfqiv.jpg
    105.9 KB · Pregleda: 113
  • 17fnld.jpg
    17fnld.jpg
    132.2 KB · Pregleda: 114
  • AdEaXJL.jpg
    AdEaXJL.jpg
    239 KB · Pregleda: 117
  • ba3e9922_Covers22.jpeg
    ba3e9922_Covers22.jpeg
    260 KB · Pregleda: 113
Poslednja izmena:
ne ne, ja sam hteo ovaj pregradni lim da isecem, nekako mi smeta..... a ovaj gore deo gde je vent od 18cm da skinem i samo na vrhu kucista treba da izbusim rupe da bi mogao h100 da cirkulise.... a lako ga je pricvrstiti , samo se izbuse 4 rupe za srafove....
a sto se tice stranice to mi je problem, ne znam kad isecem lim sta staviti okolo....
bgLNnaS.jpg
 
ne ne, ja sam hteo ovaj pregradni lim da isecem, nekako mi smeta..... a ovaj gore deo gde je vent od 18cm da skinem i samo na vrhu kucista treba da izbusim rupe da bi mogao h100 da cirkulise.... a lako ga je pricvrstiti , samo se izbuse 4 rupe za srafove....
a sto se tice stranice to mi je problem, ne znam kad isecem lim sta staviti okolo....
bgLNnaS.jpg

Ne znam sta mislis,slika i ono sto ti pricas bas i nema veze...Stavis keder.
 
Ima li gdje kupiti Fractal Designe XL kućišta (Define XL ili Arc XL) ?
 
Teško. Tu i tamo koja verzija manjih modela, ali XL verzija nema.
 
Ja sam prodavao pre 2 nedelje, ali sam odustao od trgovine. Preveliko mi je cimanje da menjam kućište i da iznova prepakujem mašinu.
 
Hahahaha jel se sprdas ? To ti je 3 sata posla...
 
Zauzet čovek, nema se vremena. :)
 
Nazad
Vrh Dno