Šta je novo?

IPS vs. Rest of the world???

Mookey

Slavan
Učlanjen(a)
25.04.2006
Poruke
497
Poena
320
Imam jedno pitanje za poznavaoce,kolika je to razlika izmedju IPS panela i obicnih?
Naime,planiram da kupim novi monitor od 24",nasao sam jedan BenQ GL2460HM LED, FullHD 2ms HDMI DVI-D sa zvučnicima i on kosta oko 20k dinara.E sad,cuo sam i citao sam da su IPS paneli odlicni i da daju odlicnu sliku,ali je problem cena jer najniza cena za neki monitor slicnih karatkeristika je za 5000 veca,a uz to je taj monitor Phillips i ima odziv 5ms.Mislim znam da nije ni BenQ neka dobra marka ali makar pouzdano znam od mojih drugara da su uvek bili zadovoljni sa tom markom.
Moze li mi neko objasniti zasto svi hvale taj IPS?
Hvala!
 
Koliko su ti igre znacajne? Ako si kao ja i ne gledas svaki milisekund svakako ips. Ja znam da se vise nikad ne vracam na Tn.

Ali ako igre igras profi onda idi na sto manji odziv.
 
Poslednja izmena:
Dell P2414H je odlican i ima da se nadje za 23500 din, sto nije znacajno vise. Ja ga koristim za igranje i filmove i prezadovoljan sam. On na TFT Central dobio visoke ocene i ima ukupan input lag od 5,5ms. I ja sam gledao taj Benq, ali sam na kraju prelomio u korist Dell-a. Ne primecujem nikakav ghosting ili bilo sta drugo sto bi uticalo na gaming. Igram BF 3 i BF 4 na njemu i score mi je porastao od kako sam poceo da ga koristim. Moja preporuka za Dell P2414H :)
 
pa sto se ne falis covece da si se ponovio!?
 
Igre iskljucivo igram preko TV-a,imam Panasonikovu plazmu.Tako da mi monitor ne bi bio iskljuciv bas za igranje,ali ako resim nekad da igram nesto brzo ne bi ni da mi ima duhova ;)
Mene samo zanima koliko je taj IPS dobar,znam da je neka fora sa osvetljenjem,ali monitor koji trenutno imam je imao lose osvetljenje pa mi to nije bas toliko smetalo.
 
Dell P2414H je odlican i ima da se nadje za 23500 din

Nema burazeru za te pare nigde,najjeftiniji koji sam nasao je 28500 a to je vec velika razlika od onoga sto ja hocu da kupim.Plus koliko vidim taj Dell ima 8ms odziv sto mi je totalno neprihvatljivo
 
Da ali me opet odbija tih 8ms odziva.
 
Sto se tice ips panela pre ces imati problem prljavog ekrana nego problema sa lagom.
 
Da ali me opet odbija tih 8ms odziva.

Kao pasionirani igrac, odmah da ti kazem neces ni primetiti. 0 ghostinga, input lag je sjajan zaista.

Takodje moze da se overclockuje preko DP-a na 80hz, cime ces imati i manje motion blura nego sa TN-om od 60hz.
 
Ne, dirty screen effect, proguglaj malo, ukratko, imas osecaj kao da ti je ekran prljav u nekim scenama, tipa bela pozadina i pomera se slika a imas osecaj kao da imas prljavstinu na ekranu. Najvise je izrazeno kod televizora zbog vece dijagonale, kod monitora je manje izrazeno ali zavisi kakav te panel potrefi, kao i kod probijanja... Sve je to postala lutrija, zato gledaj da uzmes monitor koji je dosta ljudi nahvalilo, kao npr ovaj Dell koji ti mnogi predlazu.
 
Tih 8ms neces osetiti veruj mi, ja sam presao sa monitora koji je imao 10ms i ovaj je nebo i zemlja. Prelep je monitor i sto najbolje od sve kod IPS-a je sto slika nece da potamni kada se gleda pod uglom. TFT monitor je uzasan za gledanje filmova, osim ako nisi u liniji sa monitorom, sa IPS*om mozes kako hoces :)
@umart
Pa hvalio sam se u Dell P2xxxH temi :D Monitor je odlican, moze i AMD VSR do 1440p preko DP-a, a slika je predivna. Dijagonala je taman za 1080p, i sve tako zivlje izgleda, a igre prelepe. Vrti masina preko 80FPS u Far Cry 4, oko 80-90 u BF4 :) Ja sam prezadovoljan. Uzeo sam ga na popustu pre Nove za 23,500 din, najbolja kupovina prosle godine :d
 
Kao pasionirani igrac, odmah da ti kazem neces ni primetiti. 0 ghostinga, input lag je sjajan zaista.

Takodje moze da se overclockuje preko DP-a na 80hz, cime ces imati i manje motion blura nego sa TN-om od 60hz.
Da li taj overclock vazi za svaki ips monitor i da li ima ikakvih nezeljnih pojava? Da li ima neko sigurno upustvo na netu poste nemam nikakvu ideju kako bi to moglo da ide. Mozes i na pm da ne spamujemo temu. ( naravno ako ti nije tesko):)
 
Ajde bas cu na youtube da pogledam kako se taj Dell ponasa sa igrama. Ono sto sam dosad gledao u poredjenjima Tn vs IPS je da ima dosta ghostovanja i motion blura.
 
Kasa:

sa srecom burazeru,drago mi je da se vise ne patis sa onim.ja cu,kad sam vec do sad i cekao,da cekam freesync ekipu,i da vidim dal' ce biti moguce da se protegnem do neke 27mice sa jacom rezolucijom. :)
 
Mnogo se opterecujes brojkama na papiru, licno sam testirao csgo na dva monitora jedan do drugog, [cs igram 12god] dell p2414h i asus vx238h koji je 1ms... dell je bolji za csgo verovao ili ne, asus iako 1ms, izgleda kao da ima duplo vise ms od della, kako i zasto ne znam... takodje je i screen tearing bio primetan na asusu, na dellu ga nema... druga stvar, posle koriscenja ips-a, tn je jednostavno neprihvatljiv, kad se naviknes na te boje, i uglove gledanja, banja, mozes da gledas i naopacke viseci sa lustera ko betmen u monitor, nema distorzije boja i pomeranja monitora kao na tn :) igrao sam csgo i na nekom benq monitoru koji je kao neka vrsta ipsa, zaboravio sam koji je tacno, e ono je vec nemoguce igrati, mozda nije bilo lepo ustelovano sto se tice grafike, ali nisam mogao na onom monitoru da igram...ako svi zivi hvale pomenuti dell, ne hvale ga bez razloga :) jos kad bi me neko usmerio na 80hz clocking tutorial, bio bih mu zahvalan :D
 
TFT central je ocenio da Dell P2414H ima ukupan input lag od 5,5ms dok Benq XL2410 ima ukupan input lag od 15ms, a ima lag na papiru od 1ms. Neces se pokajati :)
 
Da li taj overclock vazi za svaki ips monitor i da li ima ikakvih nezeljnih pojava? Da li ima neko sigurno upustvo na netu poste nemam nikakvu ideju kako bi to moglo da ide. Mozes i na pm da ne spamujemo temu. ( naravno ako ti nije tesko):)

Nema nista negativno, moras da imas DisplayPort 1.2 na kartici samo. Zavisi od modela do modela, neki IPS monitori ne mogu, neki mogu. Recimo Eizo FS serija ne mogu, a ovaj Dell 2414H ide na 80hz.
Ukucaj u google overclocking IPS monitor naci ces ima svuda.


Posto vidim da svi traze: http://www.overclock.net/t/1452897/dell-p2414h-ah-ips-pwm-free-light-ag-coating-1080p

Evo, jako jednostavno, za AMD kartice skinete ovaj program (post #3), ukucate kao na fotkama i nakon toga u windowsu izaberete 80 hz.
 
Poslednja izmena:
meni na amd-u cru radi i na dvi kablu,doduse imam tn panel.
 
meni na amd-u cru radi i na dvi kablu,doduse imam tn panel.

Uglavnom se trazi dual link DVI, mada svi preporucuju DP. Tehnicke razloge ne znam, verovatno zbog protoka.

Imate Miskovu temu oko OC-ovanja jednog drugog monitora, pa mozete i to da pratite, to je isti program. Samo vam uglavnom ne treba onaj pixel clock patcher vec samo CRU.
 
nebitan je tip displej porta ,dal je 1.1. .1.1a ,1.2 sve je isto jer salju paketizovane podatke kao usb, dakle il je podatak poslat ili ne, ti brojevi su reklama za profitiranje, svi DP podrzavaju do 4 1080p monitora il ultra hd.
 
Nazad
Vrh Dno