Šta je novo?

GTX970 i alokacija memorije (famoznih 3.5GB)

Zavisi to dosta i od konkurencije i od toga da li kupci imaju alternative.

Verujem da bi velika većina iskoristila mogućnost da vrati proizvod samo kad bi mogla po sličnoj ili nešto višoj ceni da kupi bolje. Srećna okolnost za nvidiu je što na tržištu trenutno nema takvog proizvoda.
 
Steta sto su se izvukli tako lako. Ne bih voleo da im se ovo ponavlja.
 
Nece ovo na zalost biti nikakav preveliki skandal. Ako imamo srece rebrandovace karticu sa 3.5GB I ponuditi nam opciju da ogranicimo u driverima da koristi samo tih 3.5GB kako ne bi bilo smanjenih performansi I tu ce se zavrsiti(sem ako ih AMD ne napljuva malo :D).
 
Nece ovo na zalost biti nikakav preveliki skandal. Ako imamo srece rebrandovace karticu sa 3.5GB I ponuditi nam opciju da ogranicimo u driverima da koristi samo tih 3.5GB kako ne bi bilo smanjenih performansi I tu ce se zavrsiti(sem ako ih AMD ne napljuva malo :D).

Jel uopste moguce prebaciti Aero i ostale OS procese u sporiji segment a sve startovane aplikacije da koriste 3.5gb vrama ? Ne znam da li je uopste moguce drajverima, ali to je najbolje resenje. Naravno najbolje nije ni najrealnije za ocekivati.
 
Jel uopste moguce prebaciti Aero i ostale OS procese u sporiji segment a sve startovane aplikacije da koriste 3.5gb vrama ? Ne znam da li je uopste moguce drajverima, ali to je najbolje resenje. Naravno najbolje nije ni najrealnije za ocekivati.

Pa koliko sam ja shvatio cim se pristupa tom delu memorije protok visestruko opadne, tako da ja ne bih nista drzao tu.
 
Upravo probao Evolve puni igra preko 3600mb vrama txaa ukljucen i sve full, nikakvo stekanje niti bilo sta, sto ometa igranje, a fps preko 75 uglavnom...
 
Pa koliko sam ja shvatio cim se pristupa tom delu memorije protok visestruko opadne, tako da ja ne bih nista drzao tu.
Za neke stvari brzina protoka nije toliko bitna, ali drajveri to ne podržavaju i nV je rekla da ne planira izmene u drajverima specifične za 970.
 
Nazad
Vrh Dno