Šta je novo?

Mediacom SmartPad M-MP920GO

D.Zivkovic

Cenjen
Učlanjen(a)
16.04.2010
Poruke
542
Poena
180
Ne znam da li je ovo pravo mesto za ovakvu temu, u pitanju je specifičan problem. Interesuje me da li je neko imao situaciju kada odredjena firma nije htela da prizna reklamaciju na uredjaj koji je faličan na nekoliko polja. Ja sam kupio ovaj tablet u win win, primetio da ima 5 mrtva piksela, kada se poveže na punjač on posle par minuta, nekada i odmah dobije ghost sindrom na touch-u. Jedan dodir detektuje kao više njih istovremeno. Pošto je uredno u garantnom roku, odnesem ga u servis i posle par dana me zovu i kažu da nisu primetili nikakav kvar, niti i jedan mrtav piksel, što se ravna sa naučnom fantastikom! Postavlja se pitanje da li u servisu rade slepi ljudi?! Dakle, ne priznaju mi reklamaciju ni pojednoj navedenoj neispravnosti uredjaja. Da li ima vajde od agencije za zaštitu potrošača ili se moram pomirti sa podmuklom prevarom, ravnoj najnižim ljudskim strastima?
 
Zar nisi ovde rekao da touch radi dobro dok se ne priključi na punjač:
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?t=345180

U prevodu, tvoj punjač je uzrok problema, što sam ti napisao i tamo u temi. Jesi li poslao na servis zajedno sa punjačem?

Što se tiče mrtvih piksela, kada se tablet bude vratio sa servisa, proveri da li ima mrtve piksele u samoj prodavnici. Ako ima, pošalji ga odmah nazad na servis i navedi preciznije lokaciju tih piksela.
 
Ne znam da li je ovo pravo mesto za ovakvu temu, u pitanju je specifičan problem. Interesuje me da li je neko imao situaciju kada odredjena firma nije htela da prizna reklamaciju na uredjaj koji je faličan na nekoliko polja. Ja sam kupio ovaj tablet u win win, primetio da ima 5 mrtva piksela, kada se poveže na punjač on posle par minuta, nekada i odmah dobije ghost sindrom na touch-u. Jedan dodir detektuje kao više njih istovremeno. Pošto je uredno u garantnom roku, odnesem ga u servis i posle par dana me zovu i kažu da nisu primetili nikakav kvar, niti i jedan mrtav piksel, što se ravna sa naučnom fantastikom! Postavlja se pitanje da li u servisu rade slepi ljudi?! Dakle, ne priznaju mi reklamaciju ni pojednoj navedenoj neispravnosti uredjaja. Da li ima vajde od agencije za zaštitu potrošača ili se moram pomirti sa podmuklom prevarom, ravnoj najnižim ljudskim strastima?

cekaj ti si napravio dve teme za jednu istu stvar? nece ti se resiti garancija time sto ce ovde ljudi videti temu,niti ce se kvar popraviti sam od sebe...corvus ti je u prvoj temi lepo odgovorio
a i uvek kada nesto saljes na servis,salji celo pakovanje,znaci punjac,baterija,svi dodaci koje si dobio u kutiji uredjaja koji je pokvaren
 
Sad videh... Te mrtve piksele si primetio odmah nakon kupovine (pre mesec dana). Zašto nisi odmah vratio tablet i zamenio za drugi primerak na licu mesta, nego si čekao mesec dana?
 
Ma ljudi polako. Prvo nisam bio u mogucnosti da ga odnesem odmah. Kao drugo odneo sam tablet perfektno upakovan u originalnoj kutiji sa svim periferijama koje idu uz njega. Sta ce mi onda garancija od 2 godine ako ga moram odmah nositi na reklamaciju? Stvar je u tome da iz servisa poricu da uopste ima bilo kakvog kvara i kazu mi da dodjem i preuzmem isti. Ja sam covek dobrog mentalnog zdravlja, nemam sizofreniju i ne prividjaju mi se mrtvi pikseli itd. Teme nisu iste. Prva tema je bila u vezi sa punjacem. Sustina na kojoj sam se hteo fokusirati u ovoj temi je da li je neko imao iskustva sa agencijom za zastitu potrosaca i da li ima vajde zaliti se njima, jer ovi iz servisa ocigledno nisu normalni.
 
Corvus Ne bi mi ga zamenili na licu mesta ni da sam odmah otisao da ga reklamiram, jer ga nisu imali na stanju ni u jednoj Niškoj maloprodaji. Ja sam kupio poslednji primerak koji je stajao izložen u vitrini.
 
to ti je isto bila greska

ja za modele izlozene u vitrini koji su poslednji trazim popust ili ih ne kupujem
 
Da ne otvaram novu temu, postavicu ovdje pitanje. Kupio sam roditeljima tablet Mediacom smartpad i2 8", međutim imam dva problema.
1. Tablet ima čudnu rezoluciju 1280x800 tako da su tekstovi jako sitni za ovoliki ekran, da li se može mijenjati rezolucija ili postoji neko drugo rješenje?
2. Ekran ne reaguje kada se mijenja svjetlina, gdje god da se postavi onaj slajder svjetlina ekrana je uvijek ista, i to mislim da je na maksimumu, da li je reklamacija jedino rješenje?
 
Nazad
Vrh Dno