Šta je novo?

Vivaldi browser

I kod mene se gube tabovi; ponekad prosto stane da čak ne mogu ni da prizovem autohide taskbar; nisam ga ni opteretila, osim uBlocka i TransOvera... hteo ppapija, dobio ppapija, sve proradilo, pa radi dok radi, a onda samo stane... jednostavno je još nestabilan. Svejedno, sviđa mi se, ne odustajem...
 
Desilo se i meni da nekad, ne svaki, put izgubi tabove. Probajte da kada ga zatvarate idete na file -> exit, umesto klasicno na "X". Od kada ga tako zatvaram nemam taj problem.
 
Evo meni danas opet, opet sam ostao bez tabova.. Sad sam poceo da razmisljam da batalim vivaldi. Bas gadan "feature".

Meni se to ne desava. Meni se nekad zatvori sam i sacekam 5-10sek i opet otvori sa svim tabovima. A FF mi zesce koci i kad ucitava stranice treba mu dosta duze. I brisao sam ga skroz pa ponovo install. Ne znam koji mu je
 
Mene od Vivaldija odbija ovaj blurry font u UI.
 
Mislim da ga ni nema, imas ga u Maxthon 5 ako ga nisi probao.
 
Poslednja verzija kod mene je mmmmmmmmmmmmmmmh.png (ako si mislio na njega), da li postoji neki adons za vivaldi?
 
Ne, mislio sam na MX5, mada se meni nije dopao, i dalje sam na 4. Petica moze da povuce sve iz cetvorke, ali mi se UI ne dopada.
 
Meni se nije dopao, najavljen je pompezno kao revolucionaran browser (cak se i placa, sto se moze premostiti uz malo truda), ne znaci da se tebi moda nece dopasti. Imas za Maxthon 4 ekstenziju za night mode.
 
Pročitao sam i ja (za Sync)...
Kakva su iskustva sa Vivaldijem? Ja ga imam, ali me nervira što stalno pri gašenju programa pogasi sve tabove iako sam mu u podešavanjima rekao da ne sme to da radi :)
Iskren da budem, imam utisak da su dosta usporili napredak... Na početku se iz verzije u verziju videlo koliko unapređuju svaku novu verziju, sada već duže vreme ne. Super mi je on što je po meni apsolutno broj 1 u personalizaciji. To je po meni mana Yandex browsera koji radi kao zmaj, ali je takav kakav je i ne možeš ga malo obojiti, prilagoditi i sl. Čak ne postoje theme za njega. Takav je kakav je.
 
^ sta ti stoji pod tools/settings/startup/startup with? trebalo bi da bude last session ako zelis da ti pamti otvorene tabove.
i nije bas da nije veliki napredak iz verzije u verziju. sync je npr ogroman napredak. za divno cudo (u odnosu na razvoj te funkcionalnosti kod ostalih browsera) radi sasvim korektno
 
Da, tako je podešen, ali ako ga "iksiram" prilikom pokretanja odu svi tabovi. Ako ga ugasim na File -> Exit, onda sačuva (ali ne ni tada uvek)...
 
Reinstalacija? Meni se nije nijednom desilo da zaboravi tabove, mislim još od onih beta verzija.
 
Meni se dešavalo često, bez obzira na to podešavanje...jedan od razloga što sam batalio Vivaldi. Suviše mušičav.
 
Sinoć sam ga testirao. 5 puta sam ga gasio na File -> Exit i pamtio je tabove prilikom pokretanja. Kada sam ga iksirao, izgubio je sve tabove i krenuo od jedne početne strane. Ponovo sam učitao sve, probao par puta da ga isključim na File -> Exit i pamtio je tabove. Kada sam ga jutros uključio opet zaboravljeni tabovi iako je zadnji put sinoć isključen na File -> Exit...
Sada ću da probam da ga deinstaliram, pa ponovo instaliram pa da vidim šta se dešava....
 
Proradio!!!
Deinstalirao sam ga i to pomoću YourUninstallera i pobrisao kompletnu istoriju, šifre, podešavanja... Ponovo ga instalirao i sada nemam prblem - pamti tabove kako god da isključiš browser.
Obzirom da sam bio veeeliki zaljubljenik Opere godinama i veoma razočaran novitetima u Operi posle one verzije 12.12 (ako se dobro sećam), Vivaldi sam instalirao čim se pojavila prva verzija. I stalno sam ga updateovao novim verzijama, a do sada nikada deinstario pa ponovo instalirao. Ne znam od kada mi je vukao taj problem i nadao sam se da će ga neki novi update ispeglati, ali očigledno nije bio to problem...
Još jednom HVALA puno...
 
I kod mene se to desavalo na ranijim verzijama. Kod mene je problem bio kad ga zatvorim na "X" uvek je ostao jedan njegov aktivan proces u task manager-u dok ako ga zatvorim preko File/Exit bude sve normalno. Ciscenjem svega iz File/Tools/Clear Private data je resilo problem i sada posle svake nove verzije to uradim i nema problema. ;)

Sent from Xperia T
 
To vuku pitaj Boga otkad i još nisu popravili...dok to ne odrade da možeš kršteno da zatvoriš program, ne nameravam da ga vratim na komp.
 
Koristim Vivaldi kao podrazumevani pregledač već skoro godinu i po dana i to snapshot verziju, zatvaram ga uvek na X dugme i nikad nisam imao takav problem.
 
Ja sam dok nisam deinstalirao i ponovo instalirao imao taj problem, ali od tada besprekorno radi.
 
Se meni čini ili d\l sa Mega.nz ne funkcioniše u Vivaldiju? Svaki fajl ima odredjeni procenat do kojeg dogura i tu stane. Učitavanje stranice i novi d\l ne pomažu, uvek isti procenat i stoji na njemu.

Firefox normalno skida.
 
Nisam probao restart celog programa, ali jesam novi tab (novi proces). Ako se zaglupi posle 5 minuta rada i tri taba, onda ne valja.
 
Isrekno, ne sećam se da mi se Vivaldi zaglupio. Istina, ne koristim ga toliko često, ali ostane mi otvoren danima bez prestanka i sa gomilom tabova.

S druge strane, valjda je normalno da se relativno nov browser (program) koji ima 100 korisnih opcija češće "kvari" od onog koji je tu već 10 godina i ima 2 korisne opcije.

Ono što mi se ne sviđa je, što su "sakrili" opciju da Javascript bude isključen po default-u. Nema je u podešavanjima, nego moraš da ideš na Site settings (bilo koji sajt), da se vratiš nazad na podešavanja i onda se tu nalaze iste opcije kao i u Chromiumu. Mada, pričali su da se takve stvari dešavaju kad Google nešto izmeni, pa se njima pokarabasi layout :)

Realno, sad kad doalzi Sync, jedina velika mana je bookmark management, tj. nemogućnost da iz bookmarks bara brišeš i premeštaš stranice, već moraš iz panela.

S druge strane, sa gomilom korisnih opcija, definitivno se čini boljim rešenjem od Chrome-a ili Firefox-a
 
MIslio sam da je problem u nekom baferu u brauzeru, ali apsolutna količina skinutih megabajta je naizgled totalno random, neki fajl učita 26.4, sledeći 105.9, pa naredni 44.0 itd. itd. Dakle, nije to.

Realno, sad kad doalzi Sync, jedina velika mana je bookmark management, tj. nemogućnost da iz bookmarks bara brišeš i premeštaš stranice, već moraš iz panela.
??? Ovo radi oduvek, pa i sada. v1.13.1008.34 (Stable channel) (32-bit)
 
Poslednja izmena:
Možeš samo prvi nivo, tj. ove iz bara. Ali ako u baru imaš folder i u njemu još drugih foldera i/ili stranica, odna drag&drop ne radi. Odnosno možeš da ih ubaciš uz d&d, ali ne i da ih izbaciš. Niti postoji right-click meni, već desni klik otvara tu stranicu
 
To jeste tačno.

Ja ne koristim foldere zato što ne mogu da im dodelim ikone, a nazive ne držim (Icon only), pa ne mogu da ih razlikujem
 
Nazad
Vrh Dno