Šta je novo?

Vivaldi browser

Huh, to mi zvuči kao da je neki Vivaldijev proces u pozadini nešto radio, a ti mu nisi dala da lepo završi.

Kad je usporilo, trebalo je da otvoriš Windows Task Manger (CTRL+SHIFT+ESC), pa da tu vidiš šta usporava i da onda to "ubiješ" iz Task Managera.
 
Huh, to mi zvuči kao da je neki Vivaldijev proces u pozadini nešto radio, a ti mu nisi dala da lepo završi.

Kad je usporilo, trebalo je da otvoriš Windows Task Manger (CTRL+SHIFT+ESC), pa da tu vidiš šta usporava i da onda to "ubiješ" iz Task Managera.
 
moguce je i to, moguce proces od extenzije. mada su sve instalirane extenzije iste one koje koristim na operi, a koje sam nasla u zipu. opet mi ostaje nejasno sto je i kod same instalacije izazvao slican efekat, u blazoj meri, i jos je nestala kravica admunchera (program je i dalje radio). da, prvu verziju sam instalirala kao standalone (nije bilo ovakvih efekata), a ovu drugu za sve korisnike. u svakom slucaju sacekacu da ga malo stabilizuju, pa cu opet da isprobam kako radi.
 
mogu bookmarks sigurno. ne znam za pass
 
Pada li vam nesto na um dok instalirate Vivaldija? :d
 
Npr. RV484? RV580? :d
 
Sad sam cekirao progres Vivaldija, ubacen je mejl klijent, notes, sidebar sve kao na staroj Operi. Jel probao neko kako radi?
 
Pristojno, ali ni izbliza gotovo, zato nije ni u beta fazi, a kamoli stabilnoj.
 
Dobar ovaj Vivaldi. U beti ima više opcija od svih drugih browser-a koji su prešišali i 30. verziju. Jedino što malo puca i srče mnogo memorije. Mada mi ovo drugo uopšte ne smeta

Od opcija mi najviše nedostaje podešavanje pozicije otvaranja novih tabova - uvek ih baca na kraj. Ima naravno još dosta onih iz stare Opere koji fale, ali dobro, nije ništa hitno, neka ga razvijaju polako :D

Mislim da će Opera Next da leti sa mog kompa :D
 
Poslednja izmena:
Adblock za Vivaldi?
Vidim da ima problema i sa flashom.
 
Instaliraj za Chrome adblock.
Radi, jer je ista osnova.
 
Flash resen nisam imao onaj za chrome,sto se tice reklama nisam ispeo sa chromeove prodavnice pa sam instalirao AdMuncher,
jedino me sad buni zasto ne startuje maksimiziranim prozorom vec smanjenim.
 
Probao sam poslednji build (mislim da je bio Snapshot 1.0.303.48) pre neki dan na linuxu i nije mogao da se pokrene sa uključenom HW ackeleracijom. A ne mogu da je isključim dok ga ne pokrenem :) Mada bez toga ga ne bih ni koristio. I primetio sam da uzima manje memorije nego ranije. Videćemo kako radi ova zvanična beta.

EDIT:
Ne znam šta se dešava. Bilo koja promena u vivaldi://flags ruši browser. Moram da brišem "Local State" fajl da bih ponovo pokrenuo browser. S druge strane, kada testiram ovde
https://developer.mozilla.org/media...zillaorg-achi_1334270447_demo_package/HWACCEL
gura 60+ FPS bez problema. U pitanju je Beta za Win
 
Poslednja izmena:
Jel se i dalje vuce ko mrtav konj?
 
Našao sam sebi novi browser :D Radi lepo, ima nedostataka, ali nadam se da će biti bolje. Sve u svemu, osveženje u ovoj mrtvoj oblasti od kada je opera prešla na tamnu stranu, a i mozilla se trudi da iskopira chrome koliko god je moguće :)
 
Ovo cudo cu morati da isprobam :)
 
Ima li još neko dropped frames na YT. Stalno mi se dešava i na 32 i 64-bit.
Žalio se na blogu, ali izgleda niko nema problema...
 
Jel i dalje rugoba? :D
 
Meni nije ni bio, osim zaostalog Chrome UI za HTTPS info.
 
Svidja mi, ima puno opcija i za svakog po nesto, ali je i dalje sporiji od Opere, tako da jos necu preci na njega.
 
Da li mogu gestovi da se pdese ili samo kako su postavljeni po defoltu?
 
Nazad
Vrh Dno