Šta je novo?

Vivaldi browser

Kad god na nekom forumu kucam tekst i obelezim deo teksta koji zelim da boldujem, zakrivim ili podvucem, Vivaldi ignorise taj obelezeni deo teksta i ubacuje kod na pocetak posta iza prve reci.

Da zlo bude gore cesto se desava da kad ubacim neki link on ga takodje stavi na pocetak posta iz prve reci.

Ovo je uzasno frustrirajuce. Ima li leka?

Jos jedna sitnica, kad udarim desni klik na neki od bookmark-ovanih foldera nema opcije da mi se linkovi unutar foldera poredjaju po alfabetu. Moze li i to nekako da se udesi?
 
Pre neko veče sam apdejtovala Vivaldi i tada mi se javio veliki problem. Kao homepage mi je postavljen FVD Speed Dial. E sad, za neke sajtove speed dial izbaci izbor ikonica i koju izaberem ona ostane u prozoru, ali za pojedine sajtove nema tih ikonica i u prozoru se očita minijaturna verzija naslovne stranice tog sajta. Posle apdejta, ti dajlovi bez ikonica imaju blanko prozore u kojima se bezuspešno učitavaju te naslovne stranice i još kao za inat Vivaldi se sam ugasi, čak i ako više nisam u speed dial-u.

Znam da bi idealno bilo da deinstaliram speed dial, ali ne mogu da stignem dotle jer se Vivaldi brzo ugasi, sa druge strane deinstalacija Vivaldija baš i nije opcija jer opet zbog tog brzog gašenja ne mogu da napravim fajl bookmark-ovima, a Opera koja mi je pomoćni browser ima samo opciju da importuje bookmarkove iz Explorer-a.

Neki koristan savet ili trik kako da osposobim Vivaldi ili da izvučem bookmarkove bi dobro došao.
 
Nije uključena. Dobra vest je da se Vivaldi trenutno ne gasi, pa sam uspela da eksportujem bookmarks. Loše je što mi je većina prozora u speed dial-u bela. Očito je posle apdejta Vivaldija došlo do nekog problema između browser-a i speed dial-a. Čak se dešava da ako se svi prozočići u speed dial-u učitaju da nakon što izaberem opciju "Clear Private Data" (a to radim jer CCleaner ne može sve da očisti) speed dial ponovo pobrljavi. Tako da ću obrisati Vivaldi, instalirati ga ponovo, potom i speed dial i ako sve bude radilo neću više prihvatati apdejt sem ako ne dođe do nekih većih promena i unapređenja browser-a.
 
Pre neko veče sam apdejtovala Vivaldi i tada mi se javio veliki problem. Kao homepage mi je postavljen FVD Speed Dial. E sad, za neke sajtove speed dial izbaci izbor ikonica i koju izaberem ona ostane u prozoru, ali za pojedine sajtove nema tih ikonica i u prozoru se očita minijaturna verzija naslovne stranice tog sajta. Posle apdejta, ti dajlovi bez ikonica imaju blanko prozore u kojima se bezuspešno učitavaju te naslovne stranice i još kao za inat Vivaldi se sam ugasi, čak i ako više nisam u speed dial-u.

Znam da bi idealno bilo da deinstaliram speed dial, ali ne mogu da stignem dotle jer se Vivaldi brzo ugasi, sa druge strane deinstalacija Vivaldija baš i nije opcija jer opet zbog tog brzog gašenja ne mogu da napravim fajl bookmark-ovima, a Opera koja mi je pomoćni browser ima samo opciju da importuje bookmarkove iz Explorer-a.

Neki koristan savet ili trik kako da osposobim Vivaldi ili da izvučem bookmarkove bi dobro došao.

----------------------------------------

Као прво, генерално немој снимати замене/екстензије за спид дајл за било који браузер(не бих да улазим у расправу зашто).

Е сад имаш више начина, као прво данас/јуче је изашао нови апдејт за Вивалди. Скини пуну верзију са сајта и види након што се сними да ли ради ок,
можда је исправљено то што ти прави проблем.

Други начин је да једноставно урадиш импорт у Оперу или Еџ.
Букмарк фајл Вивалдија ти се налази у

C:\Users\твојеиме\AppData\Local\Vivaldi\User Data\Default\

У фајлу под именом Bookmarks (без екстензије).
 
Е па сад, излгеда да сам џабе кречио кад смо истовремено куцали ;-)

Иначе да знаш постоји проблем између Ccleanera и Vivaldija (Брише слике из Speed Dial).
 
Poslednja izmena:
Hvala. Odradiću sve od nule, pa ako radi super, ako ne koristiću Operu mada mi se Vivaldi više dopada.
 
Imam samo FVD Speed Dial i View Image koja više ne radi ali sam zaboravila da je obrišem. CCleaner koristim da mi se ne bi skupljalo kojekakvo smeće. Znam da se mnogi ljudi žale na njega ali meni nikada nije pravio problem. Ne znam kolika je realna potreba za njim, a koliko sam ja OCD picajizla. Svaki dan kad završim sa radom na računaru ja kliknem "run cleaner" i očistim komp. Međutim. primetila sam da kad pokrenem Vivaldi i recimo ukucam neki pojam u adress baru on mi prvo izbacuje neke pojmove koje sam ranije pretraživala, pa onda kliknem i na "clear private data" u Vivaldiju.
 
Такође користим цц и ако се не паметује са регистри клинером није никакав проблем, имали су пар бубица али који програм нема...
Кад виндовс буде омогућио како треба брисање свега на крају дана или пре прављења имиџ фајла/бекапа онда ћу и елиминисати ЦЦ.
За сад ми је потребан јер пола програма не брише за собом аутоматски шта ја желим. Као што рече снежана на крају дана лепо покренем
пре него угасим комп. Иначе није лош ни програм УВК али је мало компликованији.
 
Zar nije taj FVD speed dial sumnjivog ponašanja? I čemu to kad je Vivaldijev SD sasvim dobro rešenje. Što se privatnosti tiče, imaš opciju da ne predlaže istoriju u pretrazi. Ima tu dodatnih podešavanja, ali za neke stvari moraš preko adres bara (zeleni katanac ili globus -> site settings, pa strelica nazad). Meni su cookies podešeni tako da se sve brišu nakon zatvaranja (session only) i 3rd party su blokirani. Imam 10-ak na whitelisti.

Što se CCleanera tiče, i dalje ne vidim ponetu :) Sve što on očisti, mogu i ja sam. Pri tom, nije sve što se gomila smeće. A to što pola programa ostavlja nešto za sobom je više do njih nego do Windows-a. Ali bar znam gde se to nalazi pa mogu da obrišem ako mi smeta. Uostalom, zašto bih instalirao nepotreban program koji uklanja nepotrebne stvari :d Ali to nije tema
 
Što se CCleanera tiče, i dalje ne vidim ponetu :) Sve što on očisti, mogu i ja sam
Većina ljudi ne bi mogla to da odradi kako treba. Ima i puno (nas) onih koji ne žele da se akaju sa time, već (nam) im je lakše da softver to odradi za njih.
Zato je CCleaner OK: potreban program koji uklanja nepotrebne stvari ;)
 
Ranije jesam koristio CC, i to bas kao ovi, svakog dana. Medjutim, davno je to bilo i vise ga ne koristim. Sad se slazem sa @SpaceBeer-om.
Mada i wwwz je u pravu, sta znam, moze da se koristi ali ja bih ga pre palio tipa jednom mesecno negi svakog dana.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da, nema razloga koristiti ga svakog dana. Ja ga koristim 5-10 puta godišnje, mislim da je to sasvim dovoljno.
 
Ponovo sam instalirala Vivaldi i FVD Speed Dial, nastavila da koristim CCleaner i sve je bilo u redu dok nisam pokrenula "Clear Private Data" u Vivaldiju, kada su mi se izbrisale ikonice iz speed dial prozorčića. Dakle, nešto nije OK na relaciji Vivaldi - FVD Speed Dial od poslednjeg apdejta, tako da ubuduće neću brisati ništa iz Vivaldija koji pamti neke stvari iako sam odmah po instalaciji štiklirala da ne čuva istoriju pretraživanja. Jedino sam možda pogrešila što sam ostavila mogućnost da prihvata sve cook-ije, sad sam i tu izabrala "session only".
 
Ukratko - NAVIKA. Navikla sam se na speed dial u Operi 12 i kad sam morala da je batalim jer je postala skroz disfunkcionalna i prešla na šugavu Mozillu koja nije imala speed dial instalirala sam sam prvu ekstenziju tog tipa na koju sm naišla , a to je bio FVD. Kod Vivaldija sam mu dala prednost u odnosu na difoltni speed dial jer mogu da biram koliki će biti i kako će izgledati prozorčići što je veoma praktično jer odmah vidim džinovski logo sjata umesto da čkiljim u naslov i URL.
 
To jeste bezveze urađeno, Opera u SD-u vuče veliki logo. Ali možda je ipak bolje da izabereš custom thumbnail umesto te ekstenzije. Jeste malo cimanje (u zavisanosti od broj bookmarka u SD-u), ali verujem da neće biti problema sa browserom
 
Pre neki dan Vivaldi se sam od sebe resetovao ili se možda apdejtovao pa se usled toga vratio na difoltna podešavanja, nemam pojma. Od tada imam problem jer je nakon posete Kurir portalu u donjem desnom uglu Vivaldija počela da mi iskače notifikacija, propraćena iritantnim zvučnim signalom, svaki put kad na faking Kuriru objave neku novu vest. To se dešava čak i kad zatvorim tab u kojem je bio Kurir portal. Očistila sam sve cookies preko opcije koju pruža sam brauzer + pomoću CCleaner-a.

U odeljku Privacy podešavanja su sledeća:

Accept Cookies - Session only
Block Third-Party Cookies ✓
Block Trackers and Adds

U Webpages notifikacije i popups su blokirani.

To je sve što sam mogla da uradim vezano za podešavanja. Jedino mi ostaje najrigoroznija opcija da nikako ne prihvata cookies ali mi to stvara problem jer neće da učitava slike, video klipove i slično, pa čak ni da učita rezultate na livescore.in

Šta mi je činiti? Da l' nije neki njihov kolačić sakriven pa moram ručno da ga tražim i brišem umesto pomoću brauzera i programa za čišćenje?
 
Hvala. Ali ipak je problem napravilo što se Vivaldi povezao sa Windows notifikacijama, pa su obaveštenja zapravo iskakala iz one ikonice u dnu taskbara. Otkad je to isključeno sve je u redu.
 
Dobar je Vivaldi. Verovatno najbolji all-round browser za svakodnevnu upotrebu. Jedino što mu fali je multi-account containers :d I ovaj lingvanex nije baš sjajan prevodilac, ali postoje alternative
 
Meni se uvek činilo da je Vivaldi trom u odnosu na recimo Operu, na istom računaru. I uvek kad sam pokušavao da mu dam šansu, odustajao sam. Iako mi se kompletna Vivaldi filozofija sviđa, jer podseća na Operu iz najboljih dana.
 
Ko je do sada koristio Vivaldija (barem na win-u), a skoro je konstatno imao problema na yt od početka godine, evo rešenja tj. barem sam ja tako rešio problem.

Deinstalirajte trenutnu veziju vivaldija ali bez nekog uninstallera da se ne bi obrisala vaša istroija. Skinite sa njihovog sajta stariju verziju (preporučujem 5.5.2805.32 x64) Ovo je potrebno jer enhancer for youtube radi na chromiumu >= 105,na kom je ova verzija vivaldija i zasnovana.

Pri inatalaciji isključite net(ili na firewall-u onemogućiti automatsku internet konekciju update procesu), da biste mogli da ugasite automataki update. To se nalazi u file - > settings - > general
Sekcija updates, dugme "show updates settings" i odstiklirajte "automatically download updates and...."

Onda će sve lepo raditi, bez da se odštiklira hardware acceleration i smooth scrolling opcije u vivaldiju.
 
Meni je Vivaldi nekako malo bolji od Opere,inace oba su bolji od chroma i ostalih.
Nego gde se nalazi opcija da me ne prebacuje odmah na nov tab,ubih se i ne mogu naci.
 
Nazad
Vrh Dno