Šta je novo?

Narezivanje CD-ova problem

25.01.2015 sam radio reinstal windowsa i nista se nije promenilo:trust:
 
Moraces novi windows posto si rekao da si probao na drugi kompijuter i radi...
 
Skini njihov program "Download CD/DVD Access Control"... nesto oko security policu ti nedozvoljava pristup rezacu.
https://www.ashampoo.com/en/usd/sde...o-10/Error-Message-No-compatible-drives-found
Fajl se nalazi c:\Program Files\Ashampoo\OODAccessControl\ashoddac_setup.cpl ( mozda se pojavio sada kao opcija u ashampoo programu)

drugo resenje:
Ili rucno probaj :Start->Run->secpol.msc

security settings - local policies - security options - devices: Restric CDROM access to locally logged-on" to enable
 
Skini njihov program "Download CD/DVD Access Control"... nesto oko security policu ti nedozvoljava pristup rezacu.
https://www.ashampoo.com/en/usd/sde...o-10/Error-Message-No-compatible-drives-found
Fajl se nalazi c:\Program Files\Ashampoo\OODAccessControl\ashoddac_setup.cpl ( mozda se pojavio sada kao opcija u ashampoo programu)

drugo resenje:
Ili rucno probaj :Start->Run->secpol.msc

security settings - local policies - security options - devices: Restric CDROM access to locally logged-on" to enable

I kad otvorim ovaj fajl ashoddac_setup.cpl sta trebam podesiti?
 
Na link sto sam postavio imas video koji ti objasnjava "Download CD/DVD Access Control Movie", plus pise tu na stranici:

Then you should find under Start -> All Programs -> Ashampoo -> Ashampoo CD & DVD Drive Access Control -> "Ashampoo CD & DVD Drive Access Control". After you have started this program click on the tab Security and choose "Add" to add the User you use to login to Windows. After entering please verify the name with "Check names" ...pozz
 
Izbacuje ovo

capture.png
 
Probaj sa ovim programom http://support.microsoft.com/mats/cd_dvd_drive_problems , klikni na "run now" i prati uputsvta..mozda ti resi problem ili da ti da vise informacije o problemu.

Sto se tice problema iznad probaj u folder c:\Program Files\Ashampoo\OODAccessControl\ nadji fajl "ashoddac_setup.cpl" pa desni klik i "run as administrator". Onda u "Security" gornjem panelu oznacis user name, dole check-ras "allow burn aplicatin access" pa Apply. I tako uradis za sve 'Usere" iz gornjeg panela..pozz
 
Nakon godinu dana istrazivanja nasao sam napokon resenje u podesavanju particije C pod security sam stiklirao sva ova polja

capture.png


i sad radi sve kako treba :happy:

Veliko hvala svima na pomoci cheers
 
Poslednja izmena:
Ipak nije to bio problem jer je slucajno prosao samo jedan cd i opet se sve vratilo na isto sad sam uzeo nov rezac i radi kako treba a externi je radio samo kad iskopcam stari rezac znaci da je on nesto blokirao
 
Rezač u laptopu najnormalnije nareže DVD i očitava diskove, ali audio cd neće da reže nikako. Kada treba da počne sa rezanjem, prijavi grešku i izbaci cd napolje, šta može biti problem?
 
Smanjio sam brzinu rezanja sa 24x na 16x i sada radi kako treba. :) Rešeno.
 
Nazad
Vrh Dno