Šta je novo?

GeForce GTX 960 Thread

I pretpostavio sam, ali rek'o 'ajde da pitam :). Thanks!
 
Opet ja. :D
U principu, moze da se kaze, okey je nije to neka velika temperatura, nece nista biti sa karticom. Ali, ako je sada toliko, kolika ce biti na leto, sigurno i do 50C.
Pogledao sam malo na Guru3D temperature garfika poslednjih 5-6g. i vidi se trend smanjivanja temperatura za grafike u idle stanju....pre pet godina je bio u proseku negde oko 35-40c, a sada je negde oko 30-35C.
Stvarno ne razumem, koja je to fora sa iskljucivanjem ventova u stanju mirovanja, po meni, cist marketinski trik, samo da se uvede nesto novo, po svaku cenu, i sad posle 5g. imas kartice nove generacije koje fakticki imaju temperature 40-45C i idle, neverovatno, a do skoro je bilo 30C.
I sad, sta da radi neko ko nema iskustva sa tweakovanjem i flashovanjem bios-a, karta ce da se fino pece:exploder: na 50C i nema problema......
Opet ponavljam, meni licno, iz mog nekog "osecaja i instikta":D za hardwer, temperature za idle na 40-45C za danasnje kartice, nisu bas prijatne.:,,:
 
Poslednja izmena:
Nije maretinski trik, nego ljudima smeta "buka". A temperature te temperature su ionako zanemarljive.
 
Pa šta da se radi, sada većinom i prave takve karte. Moraš da tražiš neku koja nema taj feature, a da nije referentna ili low-budget sa jednim ventom.

0,01% ljudi, verovatno i manje i to uglavnom sa Bencha, će da instalira Afterburner i da podešava to ručno, ostali često ni ne znaju šta im je u kućištu.

Edit: Da se razumemo, ja sam za off ventove u idle :)
 
Poslednja izmena:
Nece karta postici 50 stepeni tek tako, recimo to tek kod gledanja
4K filmova, sto je dobro resenje...ovako je 35-40.
 
Na mojoj miniITX se uvek vrti ventilator i u idle-u je temperatura oko 35 stepeni.
 
MSI iz profila. 31-33C u idle-u, filmovi (MadVR) oko 50-55C, igre oko 60-67C. Ventove nisam čuo već neko vreme, tj. upalim ih preko Afterburnera sa vremena na vreme da ne zakržljaju. :d

Ova karta je glad mogla da ide bez ventova, kao pasivna.
 
Poslednja izmena:
WtF!?
 

Prilozi

  • nVLol.jpg
    nVLol.jpg
    27.7 KB · Pregleda: 113
Poslednja izmena:
Skini novi fix drajver i neces vise imati opciiju da katapultiiras grafiku.
 
Ni ja ne nalazim a i kod mene je poslednji drajver u pitanju, 361.75.
 
Ma nema tu problema, to stoji samo tako...
Kod mene su sve same beta verzije pocevsi od OS do zvucnih drajvera.
Evo hoce i hard da ibacuje...eh i ja bih rado...neki SSD da cucne tu.

Screenshot (740).png
 
Lol, 'ajde za HDD, hotswap u BIOS-u, ali grafička? Kakav feature :D
 
Evo LINK za hotfix
 
Zasto ova graficka trazi jedno 6 pinsko napajanje
20150625153538_big.png



A ova trazi dva 6 pinska napajanja
20150121141152_big.png


Obe su gtx 960 OC
 
Zbog vecih klokova ove druge, i naravno veceg OC potencijala.
 
Ova gigabyte mini je verovatno najlepsa 960ica.

Inace, ako planiras gaming nemoj uzimati 2GB modele. ;)
 
Trenutno sam na FullHD i ne nameravam da prelazim na nista vise od toga. Malo li je 2gb za Full HD rezu ?
 
Poslednja izmena:
U novijim igrama se pokazuje da je malo.
 
Dakle da uzimam samo neku 960 sa 4GB memorije?

Da zaboravim na Asus GeForce GTX 960 (2GB GDDR5 STRIX-GTX960-DC2OC-2GD5) i da uzmem -Asus GeForce GTX 960 4GB GDDR5 STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5 tim pre sto je razlika u ceno izmedju njih samo 20€ ?
 
Ja uzimam 4GB verziju za zenu kroz 10-ak dana, na 1400x900 rez kontam bice joj dovoljno za survival i simulacije i retko koj nov AAA na medium uz i5 i 8 gig rama. Tek sam sada poceo da se informisem o ovoj ali vidim da je skroz okej za cenu.
 
Preporucujem Gigabyte sa 4Gb, Power limit 135%, klokuje se kao luda i takava ne prelazi 64-5 stepena.

Screenshot (765).jpg
 
Znaci ti si mu samo u polju target stavio +35% i to je to. Nista drugo nisi dirao ?
Ne, tu nije nista OC...samo sam pokazao koliko moze max za Power limit.
Ovo je vec max koji sam ja stavljao bez dizanja napona.

Screenshot (767).jpg
 
Dakle da uzimam samo neku 960 sa 4GB memorije?

Da zaboravim na Asus GeForce GTX 960 (2GB GDDR5 STRIX-GTX960-DC2OC-2GD5) i da uzmem -Asus GeForce GTX 960 4GB GDDR5 STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5 tim pre sto je razlika u ceno izmedju njih samo 20€ ?

Ma kakav precenjeni Asus. Uzmi najjeftiniji 4GB model koji nadjes.

Ovaj Gigabyte Windforce 4GB ravno 200 evra preko Madjara. Taman Vuk40 moze da ti prenese utiske i iskustvo.
 
Poslednja izmena:
Evo, nakon 2-3 sata igranja, bukvalno sve na maksimalnim podešavanjima u DA:I, sudeći po afterburneru:

Temp max 63
GPU usage 99%
Mem usage 3877 MB
CPU temp 47-50
CPU usage 100% na sva 4 jezgra
RAM usage 6922 MB
Pagefile usage 10353 MB

A sudeći po Fraps-u, FPS je u rasponu od 19-23 u gužvi i borbama na otvorenom, od 27-30 na otvorenom i od 37-40 u zatvorenom.
 
Nesto mi je tu sumnjivo ? FPS mora debelo bolji da bude.. Jedino ako si snimao Frapsom dok si radio test. Ovako retko kad treba da padne ispod 60. Ili neka od opcija toliko bode fps. Ali generalno priblizno max podesavanjima je konstantno 60.
 
koristite shadow play za snimanje,maltene u opste ne utice na performase kao fraps.
 
Nazad
Vrh Dno