Šta je novo?

GeForce GTX 960 Thread

Jeste. Ali mi je ova z87 upala povoljno pa gledam koja je bolja
 
Moj burazer je juce dao X2 560 koji ide na X3 i 4GHz 1.4v za 30€..drugo su preprodavci,treba samo pratiti oglase.

mislio sam na kvadove,ja ni regor-a jedno duze vreme nisam uspeo da nadjem po krstenoj ceni.to i kad iskoci po realnoj ili lepoj ceni plane odmah i to jedan komad na svakih pola godine.prosto ne vredi,ne izadje bas toliko skuplje sendisa kad se radi apgrejd a nebo i zemlja.
 
Naleti i to..
"- AMD Phenom II 940 black edition/4cores/4threads/8M/AM2+/3.00Ghz - 40e nestalo"

Edit:
Ima trenutno ovo "AMD Phenom II X4 B60 3.3GHz" za 40€,njegov glat odmah ode za 30€,malo doda i ima taj GTX da progleda.. :D
 
Poslednja izmena:
Evo testa... shadowplay mozda nije zahtevan ali sa SSD.



Izgleda da taj Athlon skoro uopste nije bottleneck, bar ne u Heavenu. Ja imam sa tvojim podesavanjima 36.5fps, doduse sa 45mhz nizim core klokom ("game-ready"). i5-4690k je u pitanju.


Najbolje ces videti kako se procesor drzi ako odes do trga u Novigradu, meni je tu i5 skoro ekskluzivno zakucan na 85+ procenata.
 
Poslednja izmena:
ma kakav unigine i cpu,prime se pali uporedo da se izvuce peak usage iz napajanja,slicno ako ne i jos vise opterecuje stress tester u aida64 kad se sve popali.
 
Assassin's Creed Syndicate tu su sva cetri zakucana stalno na 100%, radi igra sve na very high 27-31fps.
High podesavanja oko 43fps, to je jedina igra za sad koja ga je zakucala, GTA V 65-85% prosek, ponekad preko 90%.
Ne pomaze ni OC od 3.7 Ghz sto je max, mislim da vise ne moze cak i kada bi napon digao i preko 1.5v, ali necu.
 
Poslednja izmena:
Dobro, to je worst-case scenario, nema potrebe da to radi ako testira stabilnost OC-a graficke. Preporucio sam mu Novigrad cisto da vidi real-life scenario bottlenecka i da proceni u kolikoj meri je prisutan.

Inace, Witcher 3 je ubedljivo najvise power-hungry igra koju sam ikada upalio, kada sam se pre nekog vremena igrao sa naponom, 'ladno mi je doterala kartu do power limita od 108% u poljima gde je fps visok (to se nije desavalo na mestima gde se fps vrti oko 45). MSI je bas kilavio sa power limitom, 108% je smesno malo, STRIX ima oko 130 cini mi se, Giga preko 120... Tebi Vuce bih preporucio da malo smanjis OC, dosta anomalija ti se pojavljuje na ekranu na svakih 5 sekundi, nije to stabilno. Moja odokativna procena je da ce ti 1510-1520 biti max. bez dizanja napona ako neces junk na ekranu, mozda koji mhz vise, samo napravi custom fan curve i to je to. Meni je dodatni napon pomogao da dobijem citavih 10 ili 20mhz (sa boljim driverom), i to i +30 i +50mv, kad sam otpanjio na 100 cisto da vidim koliko karta moze, jos je gora situacija bila.

Kako god, Maxwellu izgleda dodatni napon ne pomaze toliko kao prethodnim generacijama, sto je prava steta, verujem da bi se tu jos moglo cediti na celoj GTX 900 seriji s obzirom na veoma niske temperature.

EDIT: AC Syndicate ima sjebane (ali bas sjebane) Nvidia efekte, ako upalis HBAO+Ultra ili ne dao Bog PCSS, pozdravi se sa frejmovima pa makar vozio i neku 980ku, a situacija na AMD-u je jos gora.
 
Poslednja izmena:
Ma nisam ni mislio da je vozim na ovako OC, ovo je samo oprobano za test, ovo je max za core klok.
Posle toga pucaju drajveri, memoriju nisam testirao na max, video sam da je covek ovde digao za 500+ tako sam i ja.
Temperaturu koju sam video do sad je max 67 stepeni sa 30% ventova.
Inace power limit je 135, ovo je zadnja revizija karte mislim 1.2

Screenshot (668).png
 
Poslednja izmena:
Sa tolikim power limitom moras imati solidno bolji OC potencijal nego ja ako to cip moze da isprati, pogotovo sa dizanjem napona. To je G1 Gaming model? Ako jeste, nista cudno, G1 je najbolji od svih u 9xx seriji. Samo sto je u domacim prodavnicama za njega nerealna cena, eno u Emmiju 970 G1 otis'o na 60 hiljada. :D
 
Ljudi mozda cu ja sada ispasti glup i smesan nekome ali meni nejde nikako u glavu kako to da je kada gledam raznorazne testove po netu od igrica pa do ovako u obicnom radu GTX 960 bolja od 7970 OC... prvo sto mi u oko pada su GTX kartice koje imaju 2 gb rama i 128 bit-u magistralu a kod mene 3 gb rama i 256 bit-a i moja je losija kartica a slicno je i sa R9 280x koja je novija pa je GTX 960 siba po rezultatima.

Pitam ako je toliko ta kartica bolja da gledam da onda ovu moju 7970 uvaljam za pare dok jos moze da se proda a ima i garanciju i da porucim jednu 960-ku.

Screenshot (38).png

Neko ce reci a to je razlika od 5-6 frejma zbog toga se ne vredi cimati ali ocigledno da nesto tu ne stima sto ja ne mogu da svatim da je nvidia toliko postala bolja a pritom i mnogo su azurniji u izbacivanju novih drajvera, jeste da se ati u poslednje vreme malo trgo iz zimskog sna ali ocigledno da se jos nije podpuno razbudio.
 
GTX960 nije bolja od 7970/280X, vec u zavisnosti od igre moze da bude slicna ili eventualno za nijansu bolja.
Bitovi su bili pre 10 godina vazni, nema to toliko veze danas. Samo arhitektura, bajo moj.

Rise of the Tomb Raider u ovom trenutku nije merodavan za poredjenje, zato sto AMD po obicaju kasni sa drajverima. ;)
Primer: ubogi Fury i R9 290 - http://i.imgur.com/4XnkO1i.jpg
 
Poslednja izmena:
I ja sam se cudio sto je tako, ali kada sam presao na 960
vidim da je tako, evo samo primera the witcher 3 280x na otvorenom
ne moze da predje 35fps...
A evo sa 960 i to u Novigrad.

 
Witcher je samo jedna igra, a u moru drugi R9 280X sije tu GTX960. Konkrento za tvoj athlon svakako je bolje GTX960, jer sam siguran da ne moze iskoristiti R9 280X.
 
Witcher je samo jedna igra, a u moru drugi R9 280X sije tu GTX960. Konkrento za tvoj athlon svakako je bolje GTX960, jer sam siguran da ne moze iskoristiti R9 280X.
I ja mislim, nije mogao ni 270x do kraja...
Tu je prednost nvidie, moze i krs od procesora da posluzi.
AMD trazi jak procesor i to intel.
 
Tacno Nv karte se bolje snalaze sa slabijim procesorima, malo su novi driveri poboljsali stanje vezano za AMD gpu, ali NV je i dalje u prednosti sa svojim driverima.
Za AMD gpu (R9 280X pa na dalje) samo Intel.
 
Vidim da svako malo provejava stav da za jace AMD karte mora intel. Moze neki link da prostudiram malo. Hvala.
 
https://www.google.hr/search?hl=hr&source=hp&biw=&bih=&q=amd+driver+cpu+overhead&gbv=2&oq=amd+driver+cp&gs_l=heirloom-hp.1.0.0i19l2j0i22i30i19l8.3833.11080.0.12971.13.9.0.4.4.0.129.964.1j8.9.0....0...1ac.1j4.34.heirloom-hp..0.13.999.TUUSr-p_o4c
tako da, ako su amd procevi u svakom slucaju slabiji od intela, sa amd drajverima koji imaju cpu overhead u DX11 igrama, onda je logicno da je za jace AMD grafe mnogo bolji neki I5 ili I7 pocesor, da bi se bolje iskoristio potencijal same grafe i da bi se lakse premostio taj neki cpu overhead kroz amd drajvere...
 
Poslednja izmena:
A jel ima neki test da to potkrepi ili treba religiozno da verujem redditu?
Dakle, velika razlika sa 390X izmedju intela i amda dok recimo sa GTX970 je drasticno manja razlika. Ima li tako nesto kroz brojke?
 
Pa, vidjao sam na netu testove gde postoji razlika, ali ko ce sad to da trazi...:trust:
Mislim da ima ovde pa pogledaj http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=4&hl=pl&ie=UTF8&rurl=translate.google.com&sl=pl&tl=en&u=http://pclab.pl/kat1.html&usg=ALkJrhggY4XxxdPdAlPceIyFZZUmvg8tOw
Inace, znam da je taj Amd driver cpu overhead bio narocito izrazen u igri Project Cars, jer je obrada Physx efekata isla preko CPU-a,( za AMD, a za NV je moglo i preko dedicated physx card, probao sam), pa je zbog toga jedna 290X kartica imala perfomanse skoro kao 660Ti kartica itd......
 
Poslednja izmena:
Kratko pitanje:

Da li je 40-43°C u idle kada se fanovi na karti ne vrte, u redu temperatura? Ambijentalna je 21°C.
 
Thanks!
 
Jeste, da je to ta neka prosecna temperatura za Maxvell kartice kada se ne vrte ventovi,
ali, po meni, ta temperatura nije neka "dobra" i pozeljna za ove kartice za idle stanje.
Starije kartice, su imale temperature oko 40-50C u idle, i oko 80-90C u loadu, kartice su bile izdrzljivije sto se tice temperatura nego nove serije grafika, ne znam zbog cega, tako sam citao po netu( mozda gresim). Nesto slicno kao kod procesora, I5 3570K moze da radi na safe voltazi do 1.45V, dok I5 4690K koji je manji proizvodni proces, ne moze, do 1.35 je neka safe voltaza.
Mislim da je slicna situacija i ovde. Starije kartice, imale su vecu marginu izdrzljivosti za temperature, nove kartice, manji proces, i imaju nesto manji prag izdrzljivosti na temperature.
To je neko moje misljenje, mislim, mozes ostaviti tako, verovatno joj nece i biti nista, moze ona po specifikaciji da ide i do 95C, ali je ipak neki trend da, novije kartice treba da imaju manje temperature od starijih kartica.
 
Poslednja izmena:
Na tim starijim kartama su se vrteli ventilatori i u idle.
 
To je temperatura sa svim pogašenim ventovima u kućištu, sem na procesorskom hladnjaku i u napajanju. Uključiću prednju dvanaesticu da usisava vazduh (neki ultra-low RPM), i to je to.

Moja stara 6950 je u idle bila oko 30-32°C u sličnim uslovima u kućištu, sa uključenim svojim ventovima.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno